agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Yabani Hayvanlar > Kuşlar
(https)

Beğeni Düzeni25Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 29-10-2013, 11:39   #121
Yeni Üye

Dos Santos's Avatar

Giriş Tarihi: 18-05-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi musk Mesajı Göster
Bu kuş hakkında deneyimim yok, kafes hayatına adapte olabilir mi bilmiyorum. Yabani olarak yetişmiş, canlı bocek gereksinimi olur gibi bilgiler var.

Bir iki gün bakın, yem yiyormu, durumdan memnun mu... Olmadı sağlıklı ise salın gitsin, yazıktır.

Deneyimli arkadaşlar da fikir belirteceklerdir.
Bu kuş türkiyede görülen bir türdür. En azından benim bahçemde bu mevsimde cirit atarlar.

Not: Bu kuş pek yavru bir kuşa benzemiyor, Tüyleri iyice gelişmiş, ayak pulları bariz belirgin ve oldukça da sağlıklı bir duruşu var. Düzgün uçamıyorsa kapalı balkona girmişse kaçmak için uğraşmış veya cama toslamış sersemlemiş olabilir.
Açık balkonda yakalandı hocam. Şuan kanarya yemlerini büyük bir iştahla yemeye başladı. Salayım mı sizce? Yoksa kendisine gelmesi için 1-2 gün bakayım mı?

Dos Santos Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-10-2013, 11:41   #122
Yeni Üye

Dos Santos's Avatar

En iyisi ben bunu salayım da gidip kanarya alayım Nasılsa gittik kanarya kafesi aldık, boşa gitmesin bari.

Eski 29-10-2013, 11:42   #123
Ağaç Dostu

musk's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Dos Santos Mesajı Göster
Açık balkonda yakalandı hocam. Şuan kanarya yemlerini büyük bir iştahla yemeye başladı. Salayım mı sizce? Yoksa kendisine gelmesi için 1-2 gün bakayım mı?
Madem yem yiyor sorun yok gibi, besleyin birkaç gün, üstte arkadaşımısın dediği gibi evcilleşebilir.

musk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-10-2013, 11:47   #124
Yeni Üye

Dos Santos's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi musk Mesajı Göster
Madem yem yiyor sorun yok gibi, besleyin birkaç gün, üstte arkadaşımısın dediği gibi evcilleşebilir.
Türkiye'de her yerde yaşıyormuş, o yüzden içim rahat etti, biraz kendine gelsin salacağım.

Ne kadar evcilleşse de doğada yaşamasını tercih ederim hocam. Teşekkür ederim verdiğin değerli bilgiler için.

Eski 30-10-2013, 10:42   #125
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Alıntı:
Türkiye'de her yerde yaşıyormuş, o yüzden içim rahat etti, biraz kendine gelsin salacağım.

Ne kadar evcilleşse de doğada yaşamasını tercih ederim hocam. Teşekkür ederim verdiğin değerli bilgiler için.
En doğrusunu yaparsınız. Baştankara kuşları internetten araştırdı iseniz gagaları ince olduğu için böcek ağırlıklı besleniyorlar. Tohum ve meyva da yedikleri arasında. Siz kendine gelmesini beklemeden salın. Gördüğüm kuş yavru kuş değil. Tüy yapısı son derece düzgün. Ayak pulları da yavru ayağı değil. Musk arkadaşımızın söylediği gibi muhtemelen cama çarpıp sersemlemiştir. Normalde çok hareketli bir kuştur. En güzeli kanarya almanız. Siz ötmesini istiyorsanız timbrado, malinua veya harz almanız gerekiyor. Tabi diğer ırk ve renk kuşları da öter.

MeyveliTepe beğendi.
Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-10-2013, 13:13   #126
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Arkadaşlar, resimdeki gördüğünüz kuşu annem bu sabah balkonda yakalamış. Ben kanarya sandım ama kuşçu bunun kanarya olmadığını, ama ne olduğunu da bilmediğini söyledi. Afrika kökenli bir kuş olabilir dedi. Sizce bu nedir? Hayvan ne yiyor, ne içiyor? Ölmese bari.

Bu konunun ilk mesajına bakar mısınız?
http://www.agaclar.net/forum/103792-post1.htm

Fotoğraflar görünmüyor ne yazık ki...

Sizin sorunuzdaki fotoğrafın başına da aynı şey gelebilir. Fotoğraf olmayınca da onca cevap gereksiz laf kalabalığına dönüşüyor...

Bu nedenle Forum Kuralları'nda böyle bir bölüm var:

Alıntı:
Fotoğrafları foruma yükleyin

Forumdaki yazıları destekleyen fotoğraflar, mutlaka foruma yüklenmelidir. (70 k sınırı var) Dışarıdan verilen bağlantılarla gösterilen fotoğraflar, zaman içinde sorun yaratabilir. Bağlantılar bozulması nedeniyle fotoğraflar görünmez ve bu nedenle yazı anlamsızlaşırsa, yazının tümü silinebilir. Üzerinde yazı yazan fotoğraflar, animasyon özelliği olan gifler mesaj alanına eklenmemelidir.

Fotoğraf küçültme için bilgiler:
Web üzerinden fotoğraf küçültme
Ayrıca farklı programlar için bilgi:
http://www.agaclar.net/forum/fotograf/

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-05-2014, 15:59   #127
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-05-2014
Merhabalar...

Arkadaşlar ben Çorum'un bir merkez köyünde dağ yamacında yaşayan bir kuş türününün adını öğrenmek istiyorum.Elimde şu an fotoğrafı yok.Yaklaşık 4-5 yıldır köyüme gidemiyorum.O yüzden daha önce gördüklerimden tarif etmeye çalışacağım.

Köyümüzün yanında bir tepe var ve bu tepenin en üst kısmının zemini genellikle taş ve ağaç felan hiç birşey yok.Sadece yer yer çalılıklar var.Burada yeri yaklaşık 5 cm kadar oyup içine yuva yapan ve 2 yumurta yumurtlayan bir kuş türü var.Boyutu ise martılardan biraz küçük.Ben uzaktan gördüğüm için martıya benzettim.(****** martı değil ) Bu kuşun hangi kuş türü olduğunu merak ediyorum.Fotoğrafı olmadığı için tahmin etmek zor biliyorum.Ama yuva yapış tarzı ve 2 yumurta yumurtlamasından belki tahmin edebilen olur...

Saygılar...

wadef Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-07-2015, 17:22   #128
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-12-2014
Bu kuşun türü ne

Arkadaşlar köyüme tatile gittim evimin penceresinin yanındakî deliğin içine bir kuş yuva yapmış yavrusunu gördüm tüyleri falan çıkmış. Anne baba kuşun türünü merak ettim. Karnı ve kuyruğu turuncu sırtı kahverengi anne babadan birinin kafası da beyaz serçe boyundalar acaba türü ne bu kuşların. Anne babadan biri evcil gibi korkmuyor. Bîzim varlığımızdan rahatsız oldular pencerenin önüne gelip havada asılı durup içeri bakıyorlar zaten yuva pencerenin kenarında evin duvarının içinde.

Tosbicik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-05-2016, 10:34   #129
Ağaç Dostu

kkale71's Avatar

Giriş Tarihi: 27-02-2014
arkadaşlar selam
bu bebeği iş yerinde buldum. kırsal bir alan , serçeye benzettim ama kuyruğu ve gagası benzemiyor. melez bir tür mü? anlıyamadım . şimdilik mama veriyorum ama acil yardım....

Eklenen Resimler

Düzenleyen kkale71 : 14-05-2016 saat 11:31
kkale71 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-06-2016, 11:02   #130
Ağaçsever

Ramazan Çayıroğlu's Avatar

Giriş Tarihi: 03-11-2014
Bu kuşun türü nedir / Adı nedir?

İkizdere Cimil Köyü bölgesinde cep telefonu ile fotoğrafını çektiğim bu kuşun türü hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

Eklenen Resimler

Ramazan Çayıroğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-06-2016, 11:57   #131
Ağaç Dostu

alimallah's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2008
Tahminim:

Tahminim " taşkızılı"

alimallah Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-06-2016, 13:44   #132
Ağaç Dostu

g.c.'s Avatar

Giriş Tarihi: 18-05-2016
TRAKUS Trkiye'nin Anonim Kular - Kular Ku trleri Detayl bilgiler

Taşkızılı doğru tahmin gibi

g.c. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2017, 11:14   #133
/

Giriş Tarihi: 02-12-2014
Zonguldak Filyos yolunda kayalıktan yunusları izlerken bu kuşu gördüm. Beni farkedince arkadaşlarıyla birlikte uçmaya başladılar. Sanırım göçmen bir kuş türü.

looktr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-04-2019, 15:07   #134
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-04-2017
Bu kuşun türü nedir

Merhabalar bahçede bir kuş buldum uçamıyordu bende eve getirdim muhtemelen yavru türü nedir ne ile beslenir yardımcı olursanız sevinirim.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

keskin1 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-04-2019, 15:13   #135
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Yavru kumru. Ya uçmak için acele etmiştir ya da düşmüştür.

bahcedenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-04-2019, 16:23   #136
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-04-2019
balkona yuva yapmış bu şekilde türünü söyleyecilecek var mı? https://imgur.com/DfJdJ91

Mesut Temiz beğendi.

Düzenleyen likethewind35 : 12-04-2019 saat 16:24 Neden: yazım hatası
likethewind35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-04-2019, 23:41   #137
Moderatör

Mesut Temiz's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi likethewind35 Mesajı Göster
balkona yuva yapmış bu şekilde türünü söyleyecilecek var mı? https://imgur.com/DfJdJ91
Kumrunuzun türü "Küçük Kumru" (spilopelia senegalensis) Sayın likethewind35. Yavruları artık yumurtadan çıkmıştır herhalde... Şimdi de 2-3 hafta içinde büyüyüp uçarak yuvadan ayrılacaklar... Anne-baba kumruların ürkerek yavruları terk etmemesi için çok yaklaşmamanızı öneririm... Bir de her gün görebilecekleri bir yere bir avuç bulgur bırakırsanız bunu çok takdir edeceklerdir...

Mesut Temiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-04-2019, 09:56   #138
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-06-2007
bizim bahçe net forum kapanmış. yeşil dünya da kapandı tek kale burası kaldı.

evandevan5 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-08-2019, 18:00   #139
Ağaç Dostu

shenile's Avatar

Giriş Tarihi: 03-03-2013
kusun türü nedir

Merhaba arkadaslar bu sabah evin icinde bu tatli kuşu buldum.
Gaganin az üst kenarinda bıyık gibi tüyleri vardi bu kuşun adi nedir bilen varmi acaba ben internette hic birsey bulamadim . Simdiden herkese tesekkur ederim

Eklenen Resimler

shenile Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-08-2019, 22:31   #140
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi shenile Mesajı Göster
Merhaba arkadaslar bu sabah evin icinde bu tatli kuşu buldum.
Gaganin az üst kenarinda bıyık gibi tüyleri vardi bu kuşun adi nedir bilen varmi acaba ben internette hic birsey bulamadim . Simdiden herkese tesekkur ederim
Sn. shenile;

Bulduğunuz kuş böcek yiyen bülbül ya da karakızılkuyruk kuşunun yavrusu. Tüm gövde ve kuyruk görülmediği için daha fazla tahmin edemiyorum.

Gaga yapısından gördüğünüz gibi sadece avladığı böcekler ile beslenen bir kuş. Tohum vs. yemez. Beslemeniz mümkün değildir. Ben göç sırasında cama çarpan ve sersemleyen aynı karakızılkuyruk yavrusu veya dişisini bir arkadaşımdan getirttiğim un kurdu, çekirge ile biraz besleyip Hatay'da doğaya bırakmıştım. Ancak yolda çok hırpalandığı ve un kurdu bulamadığı için serbest bıraktığımda çok iyi durumda değildi. Umarım yaşamıştır.

shenile beğendi.
Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-08-2019, 11:12   #141
Ağaç Dostu

shenile's Avatar

Giriş Tarihi: 03-03-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Muda Mesajı Göster
Sn. shenile;

Bulduğunuz kuş böcek yiyen bülbül ya da karakızılkuyruk kuşunun yavrusu. Tüm gövde ve kuyruk görülmediği için daha fazla tahmin edemiyorum.

Gaga yapısından gördüğünüz gibi sadece avladığı böcekler ile beslenen bir kuş. Tohum vs. yemez. Beslemeniz mümkün değildir. Ben göç sırasında cama çarpan ve sersemleyen aynı karakızılkuyruk yavrusu veya dişisini bir arkadaşımdan getirttiğim un kurdu, çekirge ile biraz besleyip Hatay'da doğaya bırakmıştım. Ancak yolda çok hırpalandığı ve un kurdu bulamadığı için serbest bıraktığımda çok iyi durumda değildi. Umarım yaşamıştır.

Cevabiniz icin cok tsk ederim zaten hemen serbest biraktik sabah evin icine girmis ve geri cikamamis yakalayip resim cekip hemen sali verdik. Bende Bülbül türü oldugunu tahmin etmistim ama pek emin degildim tekrardan tsk ederim 😊

shenile Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:11.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024