agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Yabani Hayvanlar > Kuşlar
(https)

Beğeni Düzeni5Beğeniler
  • 3 Gönderen Tosbicik
  • 1 Gönderen malina
  • 1 Gönderen Tosbicik

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 05-07-2015, 17:53   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-12-2014
pipetten kuş yuvası yaptım

Öncelikle merhaba arkadaşlar. Pipetten kuş yuvası yaptım ve birkaç sorum var.

Kastamonudaki köyümü her yıl ziyaret ederim orada 2 katlı taş bi evimiz var. Evin bazı bölgelerinde özellikle pencere kenarlarında delikler keşvettim geçen yıl. Bazılarının içleri samanla doluydu kuş yuvası olduklarını anladım hatta salon penceresinin yanındaki delikten cikcik sesleri geliyordu ve serçe boyunda kuyruğu kırmızı kendisi kahverengi bir kuş oraya sürekli böcek, kelebek, arı falan götürüyordu. Bir ara fenerle yuvanın içine bakmıştım 2 tane yavru görmüştüm. Birkaç hafta sonra kastamonuya tekrar gideceğiz ve bir yuva yapıp kuşlara yardım etmek istedim.

Elimde fazladan pipet ve silikon tabancası vardı. Bende elimdeki malzemelerle bir kuş yuvası yaptım. Daha sonra boyadım. Yan tarafına yemlik yapıp yapıştırmak istiyorum pencerenin yanına asacağımdan yem bittikçe koyarım diye düşündüm. Ama aile üyelerim yuvaya kuşların girmeyeceğini söyledi açıkçası inanmak istemedim çünkü çok uğraşmıştım. Bende sizlere sorayım dedim yuva yaparlar mı diye?

Bahçede fındık, ceviz, erik ağaçlarıda var ama ben yuvayı eve asmak istiyorum çünkü ağaçlar meyve verince ağaçları sallıyoruz. Bahçedeki ağaçlarda yuva göremiyorum ama bir tane ağaçkakan var sürekli ağaca vurup duruyor onun orada yuvasının olduğunu düşünüyorum. Siyah beyaz çizgili bi ağaçkakan.

Not: Fotoğrafları çektikten sonra çatıyı kırmızıya, sağ tarafı beyaza, arka tarafı maviye boyadım

Name:  IMG_2866.jpg
Views: 1212
Size:  32.3 KB
Name:  IMG_2865.jpg
Views: 835
Size:  27.9 KB
Name:  IMG_2868.jpg
Views: 602
Size:  31.2 KB

Düzenleyen Tosbicik : 06-07-2015 saat 13:22
Tosbicik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-07-2015, 12:41   #2
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Yazınızda paragraf yaparsanız daha rahat okuruz... Bu kadar uzun metin arada boşluk olmayınca zor takip ediliyor... (paragraf için iki kez enter tuşuna basmanız gerekiyor)

Fotoğrafları da foruma yüklemelisiniz.

Foruma yüklenmediği için görünmeyen fotoğraflar sayfasında göreceğimiz üzere, bazen diğer siteler üzerinden gösterdiğiniz fotoğraflar yok oluyor.

Yapılan onca yazışma da sorduğunuz sorunun fotoğrafına bakılarak cevaplandığı için, daha sonra o konuyu okuyanlar fotoğrafları göremeyince, en az yarısı anlamsız metinlere dönüşüyor...

A_NOMAD beğendi.
malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-07-2015, 13:23   #3
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Yazınızda paragraf yaparsanız daha rahat okuruz... Bu kadar uzun metin arada boşluk olmayınca zor takip ediliyor... (paragraf için iki kez enter tuşuna basmanız gerekiyor)

Fotoğrafları da foruma yüklemelisiniz.

Foruma yüklenmediği için görünmeyen fotoğraflar sayfasında göreceğimiz üzere, bazen diğer siteler üzerinden gösterdiğiniz fotoğraflar yok oluyor.

Yapılan onca yazışma da sorduğunuz sorunun fotoğrafına bakılarak cevaplandığı için, daha sonra o konuyu okuyanlar fotoğrafları göremeyince, en az yarısı anlamsız metinlere dönüşüyor...
Uyarı için teşekkürler. Düzelttim.

A_NOMAD beğendi.
Eski 08-07-2015, 17:59   #4
Yeni Üye

Cevaplayabilecek yok mu?

Eski 08-07-2015, 19:39   #5
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tosbicik Mesajı Göster
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Pipetten kuş yuvası yaptım ve birkaç sorum var.

Ama aile üyelerim yuvaya kuşların girmeyeceğini söyledi açıkçası inanmak istemedim çünkü çok uğraşmıştım. Bende sizlere sorayım dedim yuva yaparlar mı diye?
Aile üyeleriniz doğru söylemiş, bence de girmezler. Çünkü; kuşlar doğada, yuvalarını kendi yapmayı tercih ediyorlar.

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:50.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024