agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Yabani Hayvanlar > Kuşlar
(https)

Beğeni Düzeni41Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-03-2014, 23:16   #31
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-01-2008
Galeri: 44
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi zerre Mesajı Göster
öncelikle çok teşekkür ederim.sevimli baykuşlarım saksağanlara inat hayatta kalmayı başardılar,yeni yavrularını büyütüyorlar,onları izlemek okadar muhteşemki anlatamam,akşam üstü ıslıkları gece avlandıklarında attıkları mutluluk çığlıkları kelimelerle anlatılmayacak kadar güzel,ben istanbulda doğup büyüdüm orada kedilerden ve kumrulardan başka hiç bir hayvan görmedim,şimdi buralarda bana herkes deli diyor,baykuş sevilirmi ah bir bilseler
Baykuş benim için de çok güzel bir canlı. Evimin etrafında yaşayan kuş türlerinden biri ve aynı sizin gibi bu büyüleyici güzellikteki hayvanlara ben de hayranım. Keşke daha çok insan onları uğursuzlukla eş tutmasa ve ilgili olsa. Hayvanlara yüklenen olumsuz anlamlara gerçekten üzülüyorum.

Baykuş olan yerde yılan, fare gibi zararlı nüfusu dengede kalacağı için evinin etrafında bu özel canlıya rastlayanlar şanslı olduklarını bilsinler.

kelebek çalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-03-2014, 23:31   #32
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-09-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kelebek çalısı Mesajı Göster
Baykuş benim için de çok güzel bir canlı. Evimin etrafında yaşayan kuş türlerinden biri ve aynı sizin gibi bu büyüleyici güzellikteki hayvanlara ben de hayranım. Keşke daha çok insan onları uğursuzlukla eş tutmasa ve ilgili olsa. Hayvanlara yüklenen olumsuz anlamlara gerçekten üzülüyorum.

Baykuş olan yerde yılan, fare gibi zararlı nüfusu dengede kalacağı için evinin etrafında bu özel canlıya rastlayanlar şanslı olduklarını bilsinler.
size kesinlikle katılıyorum başkaları deli deseler bile bizler şanslı kişleriz anlamak için sevgi lazım,öncelikle kendini seven doğayı sever hayvanı sever,eğer bir insan hayvan sevmiyorsa insanda sevmiyordur,ne isterler bizleri yılandan fareden koruyan bu sevimli hayvandan anlıyamıyorum bence uğursuzluk böyle düşünenlerin katılaşmış kalplerinde

MeyveliTepe beğendi.
zerre Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-03-2014, 09:38   #33
Ağaç Dostu

Asoo's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2013
Hayırlı kuş

Babaannem baykuşa "hayırlı kuş" derdi. Konya'da böyle isimlenmiş. Güzel de olmuş.

Küçükken babam beni "baykuşum" diye severdi.

Bunları duyarak büyüdükten sonra uğursuz olarak nitelenmesini çok garipsemiştim.

Yazılanları okuyunca bunları paylaşmak istedim.

Selamlar.

hira beğendi.
Asoo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-04-2014, 15:43   #34
Yeni Üye

mutan's Avatar

Giriş Tarihi: 07-07-2010
Bazı mesajları üzülerek okudum. Bir canlıyı, yabani bir hayvanı tutsak etmek fikri hiç doğru bir fikir değil. Doğa severlik böyle bir şey hiç değil. Bu konudaki bir yazımın linki.

"Suçsuzlar Hapishanesi"
SUÇSUZLAR HAPİSHANESİ - Serkan Mutan Blog...

mutan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-01-2015, 02:40   #35
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-09-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mutan Mesajı Göster
Bazı mesajları üzülerek okudum. Bir canlıyı, yabani bir hayvanı tutsak etmek fikri hiç doğru bir fikir değil. Doğa severlik böyle bir şey hiç değil. Bu konudaki bir yazımın linki.

"Suçsuzlar Hapishanesi"
SUÇSUZLAR HAPİSHANESİ - Serkan Mutan Blog...

Bundan daha güzel anlatılamaz herhalde ,size hassasiyetiniz icin teşekkür ederim,aynı zamanda hala mesaj atıp kafeste beslemek üzere benden baykus isteyen arkadaşları şiddetle kinadigimi bildirmek isterim.Saygılar

zerre Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-01-2015, 08:59   #36
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 22-09-2008
doğal ortamında ki canlıları gözlemlemek, yaşam alanalrında doğal olmayan şeyler bırakmak, ses çıkarmak gürültü yapmak veya yem bırakmak doğal yaşama müdahaledir. Özellikle kuşlarda ornitolojik çalışmalar yapmak için gerekli yetkinliğe ulaşmadan yapılan tüm iyi niyetle yapılan uğraşlar bilinçsizce zarar dahi verebilir.

ozancolak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-01-2015, 21:15   #37
Ağaç Dostu

tarku's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2010
Geçen Ramazan ayında vişne toplarken, bir ağacın dalınca 3 yavru 2 büyük baykuşu yan yana gördüm. Beni görünce uçtular ve ertesi gün aynı dala baktığımda yine orada uyuduklarını gördüm ve bir daha o tarafa hiç gitmedim.

Dün bahçeye gittiğimde büyük bir baykuş beni görünce havalanıp gitti. Acaba yerleşik olarak mı yaşarlar yoksa değişik yerlere mi giderler? Kedilerime zarar verirler mi acaba?

tarku Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:29.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024