agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Yabani Hayvanlar > Kuşlar
(https)

Beğeni Düzeni71Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 05-10-2013, 17:06   #91
Ağaç Dostu

birgaripyolcu's Avatar

Giriş Tarihi: 02-04-2009
Kuşlar yapma yuvaları hemen kullanmıyorlar ama eninde sonunda içine giriyorlar.En büyük düşman kedilerdir.Yaptığım yuva 2-3 sene sonra doldu.Ama kedi çatıya çıkıyor ve ulaşamaz dediğim yerden yuvanın üzerine atlayıp serçeleri kaçırıyor.Ulaşılamaz yer olması lazım.

birgaripyolcu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-10-2013, 22:53   #92
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi birgaripyolcu Mesajı Göster
Kuşlar yapma yuvaları hemen kullanmıyorlar ama eninde sonunda içine giriyorlar.En büyük düşman kedilerdir.Yaptığım yuva 2-3 sene sonra doldu.Ama kedi çatıya çıkıyor ve ulaşamaz dediğim yerden yuvanın üzerine atlayıp serçeleri kaçırıyor.Ulaşılamaz yer olması lazım.
Sayın birgaripyolcu; Normalde ulaşılamaz yer yok. Kedinin, sansarın, gelinciğin ulaşamadığı yere yırtıcı kuşlar ulaşabiliyor. Bazı arkadaşlar sansarın, gelinciğin, kukumavın, şahinin, atmacanın, vs. şehir merkezlerinde ne işi olduğunu söyleyebilir.Ancak çoğunu ben gördüm, Bir kısmının da fotoğraflarını çekmeye çalıştım. Aslında bulundukları yerler onların yaşam alanları. Biz zamanla onların bulundukları yerleri işgal ettik. Onlarda zamanla şehir yaşamına uyum sağladılar. İlçelerimizin birinde arkadaşımla konuşurken benim arka tarafımda bulunan çöp tenekesinin yanlarında tilki yavrusunun bulunduğunu arkadaşım söyledi. Yan apartmanda bulunan çam ağaçlarının birinde sürekli bir kumru çifti yuva yapıyordu. Komşumuz sansarın bir anda çıktığını ve bir daha kumruların gelmediğini söyledi. Muhtemelen yavrularının dışında onları da yakalamış olabilir. Buradaki güvercin besleyenlerin en büyük sıkıntısı atmaca, şahin gibi yırtıcı kuşların güvercinlerden birini yakalayıp götürmesi. Arkadaşımızın bahsettiği saksağan en fazla yavru ve yumurta yiyen canlılar arasında. Tabi hiçbir karga bulduğu en ufak bir fırsatı kaçırmıyor. Gittiğim bir ilçede kırlangıç yuvalarında serçeleri görünce şaşırmıştım. Orada bulunan birine sorunca kırlangıçların yuva yaptığını daha sonra serçelerin o yuvaları işgal ettiğini söylemişti. Tabi kırlangıçlar veya yumurtaları ne hale geldi kim bilir. Yuvayı duvara monte etseniz kuşlar oraya yuva yapmaları zor. Kuş çevresini görebileceği ancak tehlikelerden uzak bir yer istiyor. Direk güneş gören yerde yavruların yaşaması zor.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-01-2016, 15:46   #93
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-02-2012
Kırlangıç

Kırlangıç yuvası ve meraklı gözlerle bakan iki yavru...

Eklenen Resimler

cengiz1706 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-01-2016, 15:53   #94
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-02-2012
Karga

Armut ağacında karga yuvası...

Eklenen Resimler

Düzenleyen cengiz1706 : 21-01-2016 saat 15:54 Neden: Fotoğraf yüklenmedi.
cengiz1706 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
bahçe kuşları, kuş yuvası, kuşlar, yuva

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:38.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024