agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Yabani Hayvanlar > Kuşlar
(https)

Beğeni Düzeni10Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-07-2014, 14:50   #31
Ağaç Dostu

Ritulan's Avatar

Giriş Tarihi: 20-05-2014
Bi resmini falan yüklerseniz veteriner bir arkadaşa sorabilirim bi hastalık kapmış olabilir ve ilaca ihtiyacı olabilir bence bi veterinere gösterin.

Ritulan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-07-2014, 15:00   #32
Ağaç Dostu

Ritulan's Avatar

Giriş Tarihi: 20-05-2014
Çekirdek içini robottan çekin hafif sulandırın şırınganın iğne ucunu çıkarın hazırladığınız lapayı şırıngaya doldurun bunu verin vermeden önce gene şırıngaya 1 damla su verin kendisi yemeyecektir çok zorlamadan gagasını açabilirsiniz.bu şekli bir deneyin evde bulgur varsa suda ıslatın ince bulgur irmikde olur bunuda deneyebilirsiniz .**** en zoru küçük böcekler annesi bu şekilde beslenecekti böyle düşünün kendisi yemez gagayı açıp siz vereceksiniz.
Umarım işe yayar.
Z

A_NOMAD beğendi.
Ritulan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-08-2014, 15:19   #33
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-08-2014
selam bugün bi yavru serçe bulduk çok az yerden yükselebiliyo bizde besleyelim dedik şırınga ile besliycez şırıngayı ağzına yaklaştırıyoruz ama ağzını açmıyo öyle dik dik bakıyo yardım lütfen

tubitub Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-06-2015, 22:49   #34
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-06-2015
Serçe Yavrusu

merhaba arkadaşlar.

yuvasından düşmüş yerde sürünen bir serçe yavrusu buldum.
tüyleri çıkmış ve 3 5 metre uçabiliyordu. ama kafası titriyordu.1 saat içinde ölecegini düşünmüştüm.

bir yere giderken bulduğum için mecbur elimde onu da götürdüm .ilk önce kaçmaya çalışıyordu. sonra elime alıştı. parmağımın üstünde gezdirdim epey.

eve geldim,tavuk yumurtasını 4-5 dk pişirdim. sarısı sıvıydı tabii henüz ,bu halde çay kaşığına koydum.gagasına götürdüm yedi. biraz uzun sürdü. çok az da yedi ama yedi...

sonra bir kutuya rahat bir döşek yaptım kuşu kutuya ,kutuyu da balkona yerleştirdim.. Serçede en ufak hareket ve korku yoktu. ölecegini düşünüyordum hala. Balkonda kutu yanımda oturuyoruz,bir de baktım balkonun demirine başka erkek bir serçe kondu ,biraz öttü ona. baktım ayaklanmış bizim ufaklık

erkek kuş gitti,birkaç kuş geldiler. baktım ki kuş kutudan çıkmak üzere. bu halde yaşayamaz ,tutayım kaçmasın derken,elime zıpladı,elimden de uçtuuu gitti,yemyeşil ovalara. en iyi uçusunu yaptı. inşaAllah sağ salim ana babasına varmıştır. içim acıdı ,hemen de sahiplenmiştim...

serçelerin arasında istihbarat var . yavru görünce anasız babasız,hepsi ilgileniyor Allahın izniyle. siz yeter ki diğer kuşlara gösterin yavruyu

Bu foruma üyeliği sırf bunu yazmak için üye oldum.faydalı olmuştur inşaallah.

tolgahan83, A_NOMAD ve Jakin beğendi.
megalaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-08-2015, 00:14   #35
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-08-2015
Selam arkadaşlar benim Evimin çatısından daha yeni doğmuş yavru serçe düşmüş 5 gündür besliyorum durumu çok iyi ve gözleri açıldı Tüylenme ye başladı ben size nasıl beslediğimi anlatayım öncelikle et içerikli kuru kedi mamasını ılık suda yumuşayana kadar bekletin yumusayinca içine muhabbet kuşları için mama ver toz sarı Kuşçu larda ondan ekleyin çok az ve sade galeta kıtır ları var marketlerde az bişeyde ondan katıyoruz ne çok kuru nede çok sulu olucak sonra bunu bir iğnesiz şırınga yardımı ile veriyoruz kuşumuza.gagasını kedi açıyor zaten eğer açmazsa şırınga nın ucu ile hafif vurursak açıcaktır ve gündüzleri 2 saat arayla 1mm vericez biraz boğazına doğru sıkınki rahat rahat tutsun uzaktan sıkmayın dilinin üzerinde nefes borusu var ona kaçabilir.

mahya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:43.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024