agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Çiftlik Hayvanları > Küçük ve Büyükbaş Hayvanlar
(https)

Beğeni Düzeni444Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 16-03-2018, 06:29   #361
Ağaç Dostu

g.c.'s Avatar

Giriş Tarihi: 18-05-2016
Alıntı:
2 Mart 2018’de Counter Strike oyununun forumlarında oyun hilesi ararken görünüyor
İlginç bir hikaye. Mağdurlarına elbet acımıyorum ama bu adamın bu kadar zeki olabileceğine(bitcoin madenciliği) ihtimal vermiyorum. Yanında biri ya da birileri yönlendirmiş olsa gerek.

g.c. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-03-2018, 16:58   #362
Ağaç Dostu

tarku's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2010
Günün bomba haberini kimse vermemiş. Gazetelerin yazdığına göre; 1500 tosuncuk mağduru, paralarını geri almalarını sağlayacaklarını söyleyen dolandırıcılara 500 lira ve kredi kartı bilgilerini vermişler.
Bu olay olmadan önce bu fikir benim aklıma gelmiş ve facebookta arkadaşlara olayın nasıl işleyeceğini anlatmıştım. Uygulamak için geç kaldım, demir tavında dövülürmüş. Şimdi bu 1500 kişiyi, sabun yapıp ekonomiye kazandırmaktan daha mantıklı bir fikri olan var mı?

tarku Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-03-2018, 17:44   #363
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Dolandırıcı deyip de geçmeyin...
Sülün Osman'la ölümünden önce son röportajı ben yaptım. Bir kısmı gerçek, bir kısmı da ona yakıştırılan Aziz Nesin'e bile ilham vermiş- çok sayıda dolandırıcılık hikâyesinin efsane kahramanıydı o...
1962 senesinde Adalet Bakanlığı yattığı cezaevinde ona, 'Kendi emeğiyle geçinmek' başlıklı konferans verdirmişti.
Anlattığı onca anıdan kaçı aklımda kaldı bilmem ama şu söylediklerini hiç unutmadım: "Benim dolandırdığım insanlar dolandırıcıydı aslında. Yani bana yaklaşma sebepleri beni dolandırmaktı. On tane bilezikle geliyorum adamın önüne akşam vakti. Kuyumcunun kapısındayız. Ve dükkân kapalı. Karımın hastalığını anlatıyorum, acilen bilezikleri bozdurmam gerektiğini, o an nöbetçi eczaneye gidip hastaneden istedikleri ilaçları almamın şart olduğunu söylüyorum falan. Hakiki olsalar bileziklerin fiyatı bin lira. Diyorum ki 300 liraya ihtiyacım var. Paranın gerisi umurumda değil, yeter ki karım ameliyat masasında kalmasın... Adam sabah kuyumcuya gidip bilezikleri bin liraya bozdurabileceğini ve birkaç saat içinde havadan 700 lira kazanacağını düşünüyor. O arada benim ayakçım da ortaya çıkıyor ve o almak istiyor bilezikleri. Telaşlanıyor adam kazanç imkânı kaybolacak diye. 300 lirayı verip alıyor bilezikleri, ben de kayboluyorum ortalıktan. Adam ertesi sabah kuyumcuya gidip de bileziklerin sahte olduğunu öğrenince, dolandırıldım, diye karakola gidiyor. Ben aranıyorum. Demiyorlar ki ona, be adam 1000 liralık bileziği 300 liraya almayı düşünürken aklında ne vardı, diye. Gayet açık ki, beni dolandırmayı planlamıştı. Ben hayatım boyunca beni dolandırmaya kalkışmamış tek bir kişiyi dolandırmadım."

Avni Özgürel- RADİKAL

'Ak'la 'kızıl' arasında bir sultan... - Yorum Haberleri - Radikal

Çok eskilerde dolandırıcılığın bile bir adabı varmış

Sülün Osman'dan 1000 lira ederi olan bilezikleri 300 liraya kapmaya çalışanla, Çiftlikbank'a bin lira verip 3000 lira kapmak arasında pek bir fark göremiyorum ben..

Düzenleyen pria : 16-03-2018 saat 19:55
pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-03-2018, 13:56   #364
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
Çiftlik Bank benzeri bir başka olay: Anadolu Farm adındaki şirket aracılığıyla, 44 bin kişiden 200 milyon TL toplanmış.

Çiftlik Bank'tan sonra bir çiftlik vurgunu daha... Tam 200 milyonluk şok!

birnefestoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-03-2018, 13:32   #365
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
Bitmiyor; bir de Süt Bank varmış: https://tr.sputniknews.com/turkiye/2...URL_shortening

birnefestoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-03-2018, 15:46   #366
Ağaç Dostu

tarku's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi birnefestoprak Mesajı Göster
Bitmiyor; bir de Süt Bank varmış: https://tr.sputniknews.com/turkiye/2...URL_shortening
Resmi dairelerde alım satım vs işlem yapmak için belirli bir yaşın üzerinde olduğunuzda, hastaneden sağlık raporu istiyorlar. Ülkemizde parasal işlemler için IQ raporu istense, ülkenin yarısı parasal konularda tasarruf da bulunamaz. Dolandıranlardan daha öncelikli konumuz ülkenin IQ seviyesi bence. Aziz nesin mezarında kıs kıs gülüyordur eminim. Az bile söylemiş.

tarku Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-03-2018, 20:04   #367
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Savcılık ne kadar doğru tesbitlerde bulunmuş, bravo

https://odatv.com/savciliktan-ciftli...-24031836.html

Eklenen Resimler

pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:59.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024