agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Çiftlik Hayvanları > Küçük ve Büyükbaş Hayvanlar
(https)

Beğeni Düzeni444Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 24-08-2013, 23:11   #331
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-04-2013
Red face Balcı bey

Eee ahmet bey nasıl içerde havalar dışarda devamlı yalan dolan hep kaçtın hep kaçtın ha ödedim ha ödeyecem şimdi içerdesin kaçacak yerin kalmadı biZim mekandasın artık nasıl aksamları rahat yatabılıyormusun bakim korku varmı korku hayat ne yaparsın görüşmek dileğiyle

rastgele Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-08-2013, 10:16   #332
Ağaç Dostu

İsmail Karagülle's Avatar

Giriş Tarihi: 30-03-2009
Yine haklı çıktık. Bıktım haklı çıkmaktan. Keşke yanılsaydık da bu kadar insanın canı yanmamış olsaydı.

pria, akgul1a ve leventali beğendi.
İsmail Karagülle Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-11-2013, 21:45   #333
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-11-2013
Maalesef bu vurguna istemeden fırsat yaratan kişilerden biriyim(koop.ortağı). Umarım canı yanan kişilerin ahını almayız,temennim böyle fırsatçılara fırsat vermeyecek bir kanuni çatının oluşturulması, çünkü bu süslü iddialarla ortaya çıkacaklara inanacak benim gibi birileri her zaman olacak.

anadolu.madur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-02-2014, 19:29   #334
Yeni Üye

Senetlerine el koyulmuş olan üyelerin dikkatine

Ss büyük anadolu projesiyle ilgili özensoy inşaat olarak almış olduğumuz projenin asılsız olmasından dolayı yaklaşık 180.000.00 tl civarında dolandırılmış olduk icra yoluyla ve polis eşliğiyle gitmiş olduğumuz kooperatiften bizden daha önce bina ve eşyalara gelen icra işlemlerinden dolayı icra işlemi yapılamadığından dolayı çelik kasayı açmalarını talep ettik açmadılar anahtar kayıp denildi icra memeuru ve polis nezaretinde çelik kasa çilingir yardımızla açılıp içinden yaklaşık 100.000.00 tl civarında koop üylerinin senetlerine özensoy inşaat olarak el kayulmuştur.03.02.2014 tarihinden sonra üylerinin senetleri karşılığındaki ödemeleri avukatımız aracılığıyla bilgilendirme yapılmış olup ödemelri yapılmamıştır yazmış olduğum tarihten itibaren senedi olan üyeler hakkında icra işlemleri yapılması için avukata bilgi verilip senet sahibi olanlar hakkında dava işlemleri başlatılacaktır.
Ödemelerini yapmak isteyenler 0532 3521134 davut özensoyla irtibata geçerek ödemeleri halinde senetler verilecektir.
Aksi halde avukat ve icra masrafları ekstra olarak kendilerinden alınacaktır .
Tüm üyelerin dikkatine sunulur.
Koop ihraç edildim ödeme yapmam diyeneler araştra bilirler 3 ay içinde bu senetleri ödeme zorunluluğunuz vardır aksi halde icra yolu ile alınır.
Ss büyük anadolu yeni başkanı ihrac edilenler borç bizim borcumuz ödeme yapmayın dese bile kesinlikle yalan asla inanmayın.Araştırma serbest bilginize sunulur.

Eski 06-02-2014, 23:15   #335
Ağaç Dostu

İsmail Karagülle's Avatar

Giriş Tarihi: 30-03-2009
Üyeler derhal borca itiraz da bulunsunlar. Dolandırıldıkları hakkında da dava açsınlar.
Borca itirazetmezlerse ödemek zorundalar.

İsmail Karagülle Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-02-2014, 22:45   #336
Yeni Üye

Thumbs up Karagülle beyin dikkatine

Siz rahat olun avukat bey biz tüm araştırmaları yaptık üyeler ihraç oldlarsa bile bu senetler ankara icra mahkemesinde aldukları için ve el koyma tarıhlerı belli olduğundan ne yaparlarsa yapsınlar 1.5 ay sonra faizleriyle birlikte kendilerinden alınacaktır.
Bu gun itibari ile senedi olanlar hakkında yasal işlemler devreye girmiştir,

Eski 10-03-2014, 11:46   #337
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 31-03-2009
Kooperatif Başkanı Ahmet Balcı tutuklandı
Haberin devamı için bkz.:
Kooperatif Başkanı Ahmet Balcı tutuklandı - Hürriyet EKONOMİ

Huseyinokur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-03-2014, 19:30   #338
Yeni Üye

Hüseyin beye

Ahmet balcının tutuklandığını umarım daha yeni öğrenmiyorsunuzdur umarım veya ben bu msj içeriğini anlayamadım

Eski 19-03-2014, 21:23   #339
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-03-2014
iyi günler;

Benim SS. Büyük Anadolu Koop. senetlerim var, geri almak için iptal dilekçesi yazmıştım. Senetlerimin durumunu nasıl öğrenebilirim.

volki79 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-06-2014, 11:24   #340
Yeni Üye

Ss büyük anadolu koop

Üyelerin dikkatine.
Ahmet balcı cezaevinden çıkmıştır.Bilgilerinize sunulur.

Eski 07-12-2014, 04:06   #341
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-05-2013
Ekta hakkında bilgisi olan varmı

öncelikle herkese merhaba bu konu baya önce açılmış konuşulmuş olumlu bir şey söyleyen pek yok bende böyle işletmenin olduğunu 2 hafta önce öğrendim araştırma yaparken yazdıklarınızı gördüm tabi ki tedirgin oluyor insan ama acaba her şirket aynı ola bilirmi ekta et ve süt ürünleri diye bir şirkete 6 hamile inek alarak bir arkadaş girdi bu işletmeye inet bedeli olarak 5750 tl ödediler sitesine baktım gayet iş yapar gibi geliyor ama sizin gibi bilgisi olan arkadaşlara sormak istedim bu firma hakkında bilgisi olan varmı paylaşımlarınızı bekliyorum

şenay_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-12-2014, 17:16   #342
Ağaç Dostu.

Giriş Tarihi: 29-08-2008
Bu tür pramitlerden uzak durmak lazım.

Parası fazla olan eninde sonunda bir uyanığa kaptırır, bu tür oluşumlar önceleri masum ve kazançlı sonrasında hüsran.

Neymiş ben 25-30 bin tl verecekmişim inek parası, sonra 32 ay boyunca her ay 750 tl vereceklermiş. Ne malum bu güne kadar herşey tıkırında giderken, tam ben böyle bir pramite gireceğim ve piramidin en altında kalıp paramı kaptıracağım.

Boşta parası olanları söğüşlemek için kurulan tezgahlar bunlar bence, uzak durmak en karlısı.

Bu tür firmaların bir sürü trolü var, bakarsınız buraya da gelip şöyle yatırdım böyle kazanıyorum felan. Kazanan kazansın, parasını kaptırana acıyan olmaz. Nasıl olsa fazlalıklardan kurtulmuştur derler.

Mutlu Kutlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-12-2014, 10:32   #343
Ağaçsever

ertu's Avatar

Giriş Tarihi: 04-05-2012
Şenay hanım, öncelikle hoş geldiniz.
Size önerim bu ve benzeri oluşumlara her zaman şüpheyle yaklaşarak en kötü senaryoya göre önlem almanızdır.
Fakat her şeyden önce Kars gibi bir yerde yaşıyorsanız; mutlaka köyde yaşayan bir akrabanız veya dostunuz vardır, bu akraba veya dostlarınıza bireysel olarak aynı miktarda yatırım yaparak diğer koop. lerin vermeyi tahaddüt ettikleri miktarları isteyerek daha sağlam bir yatırım yaparsınız düşüncesindeyim, tabii bu teklifiniz kabul görürse ...

Birsen 33 beğendi.
ertu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-03-2015, 16:49   #344
Yeni Üye

Genel kurul.

Ss büyük anadolu koop 28.02.2015 tarihinde ankarada grand köşk otelde genel kurul yapmıştır.Genel kurulda başkan yine ahmet balcı seçilmiştir.Yapılan genel kurulda üyeler artık çıldırma noktasına gelmiştir,firma tarafından doladırıldığımızdan dolayı bende ordayım ve inanınlmaz şeyler duydum şimdide avm ve inşaat işine giriyorlarmış yeni insanlar dolandırmak için sanırım bakanlık onların keçi koyun saadet zincirlerine yasak getirdiğinden dolayı holding olmaya karar vermişler o üyelerin ALLAH yardımcısı olsun başkanın bize defalarca verdiği sözü tutmayıp tarafımıza olan ödemeleri yapmayacağından dolayı üyelerin senetlerini bu gün itibari ile işleme koyulmuştur yaklaşık 13 üyenin senei icra yolu ile almıştık ıkısını işleme koyup tahsil işlemi yapmıştık fakat Ahmet balcının tarzından dolayı tüm senetler işleme koyulacaktır.Konuyla ilgili avukat ıkı defa yazı göndermişti.3. Yazıyı kimse beklemesin işlem başlayacaktır.senetleri elimizde olan üyeler. Avukatımızı arayıp ödemelri yapsınlar yoksa hem avukat hem faiz işlemi üzerine binecek ıkı kat fazla para ödeyeksiniz tüm üyelerin dikkatine sunulur.

Birsen 33 beğendi.
Eski 23-12-2017, 13:14   #345
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Dikkatli olun..aman..

Çiftlik Bank'a para yatıranlar dikkat! Bakanlıktan hamle...

KKTC menşeli 'Çiftlik Bank' hakkında yeni gelişme.
Gülseli KENARLI - Güven USTA - Taner YENER - Mehmet İNAN / İSTANBUL, (DHA)

BİLİM, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, kurdukları internet sitesi aracılığıyla ve sosyal medyada yaptıkları tanıtımlarla çok yüksek karlar vereceğini iddia ederek milyonlarca lira topladığı belirtilen KKTC menşeli 'Çiftlik Bank' hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu."İnternet yoluyla yalan haber yapmak, yaymak ve menfaat sağlamak" için bazı sosyal medya kanallarında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü'nün adının da karıştırıldığı kaydedilen suç duyurunda özetle şöyle denildi: Facebook adlı sitede Çiftlik Bank adlı kullanıcı tarafından "6.Uluslararası Dünya Kalite Zirvesi'nde Çiftlik Bank ailesi adına düzenlenecek ödül töreninde, Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın, Çiftlik Bank ailesi adına 20 markanın hak kazandığı kalite ödülünü Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Dr.Faruk Özlü'nün elinden alacak" içerikli afiş şeklinde resim paylaşılmış, yorum bölümünde de belirtilen ifade tekrar kullanılmıştır.Bu haber tamamen hayal ürünü olup, gerçeği yansıtmamaktadır. Çiftlik Bank adlı kullanıcının internet sitesi, üyelerin para yatırması üzerine kurulmuş bir sitedir. Üyelerine güven vermek ve daha fazla yatırım yapılmasını teminen bu yalan haberin yapıldığı açık olup, ilgili şirket hakkında suç duyurusunda bulunulması ve yalan haberin siteden kaldırılmasını talep etmek zorunluluğu doğmuştur."

"SİSTEM BİR GÜN ÇÖKER"

Bilişim ve İş Hukuku Uzmanı Avukat Gürsel Devrim İyim ise Çiftlik Bank'ın sistemi hakkında değerlendirmede bulundu. İyim, şirketin* KKTC'de kurulduğunu kaydederek, "Bu sistem sanal bir oyun değil, sanal oyun boyutunu tamamen aşmış. Ben burada suç görüyorum" dedi. İnternet sitesi aracılığıyla para toplandığına dikkat çeken Avukat Gürsel Devrim İyim, "Bu sisteme sanal oyun denilemez. Sanal oyun ücretsizdir. Garanti veriyorlar. Başka bir üye getirene onun karından para vermeyi vaat ediyorlar. Bu tam bir saadet zinciri. Sistem büyür büyür ve bir yerden sonra çöker" şeklinde konuştu.

"BÜYÜK CEZALAR SÖZ KONUSU"

Çiftlik Bank adındaki internet sitesinin, iflas halinde ana paraların ödeneceğini ve bunu ıslak imzalı belge ile garanti etmesinin yanıltıcı olduğunu da ifade eden Avukat İyim, "Bu ifade çok yanıltıcı. Çünkü hiçbir ticari kuruluş iflas halinde para ödemez. İflas halinde yönetim iflas idaresine geçer. İflas etmek demek, borçlarını ödeyememek demektir" dedi.İyim, sanal kumar ve saadet zinciri modellerinin suç olduğuna dikkat çekerek, "Türk Ceza Yasası'nın 228. Maddesinde hem para, hem de 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası var. Bu dolandırma olayı gerçekleşmişse, her dolandırılan için ayrı ayrı ceza verilir" şeklinde konuştu. Avukat İyim, çok büyük cezaların söz konusu olduğunu belirterek, "Sanal oyun diye başka bir organizasyon içine girilmiş. Bu konu Cumhuriyet Savcılığı'nın görev alanı içine giriyor" diye konuştu.

CEO MEHMET AYDIN ÇİFTLİK AÇTI

Çiftlik Bank yetkilileri ise, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı'nın izinlerine sahip olduklarını ileri sürdü.Bursa'nın İnegöl ilçesinde yeni bir çiftlik açılışını yapan şirketin 25 yaşındaki CEO'su Mehmet* Aydın yatırım yapan üyelerine seslenerek, "Çıkan dedikodulara kulak vermediğiniz için sizleri alkışlamak istiyorum. Türkiye'de tarım ve hayvancılığın tekrar eski haline gelmesini istemeyen, bizim dışa bağımlı halimizi sürdürmek isteyenler Kudüs'ü başkent ilan eden aynı kişilerdir" dedi. Kaynak: Çiftlik Bank'a para yatıranlar dikkat! Bakanlıktan hamle...
https://www.gercekgundem.com/ciftlik...le-308152h.htm

pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-12-2017, 17:26   #346
Ağaç Dostu

tarku's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi pria Mesajı Göster
Dikkatli olun..aman..

Çiftlik Bank'a para yatıranlar dikkat! Bakanlıktan hamle...

KKTC menşeli 'Çiftlik Bank' hakkında yeni gelişme.
Gülseli KENARLI - Güven USTA - Taner YENER - Mehmet İNAN / İSTANBUL, (DHA)

BİLİM, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, kurdukları internet sitesi aracılığıyla ve sosyal medyada yaptıkları tanıtımlarla çok yüksek karlar vereceğini iddia ederek milyonlarca lira topladığı belirtilen KKTC menşeli 'Çiftlik Bank' hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu."İnternet yoluyla yalan haber yapmak, yaymak ve menfaat sağlamak" için bazı sosyal medya kanallarında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü'nün adının da karıştırıldığı kaydedilen suç duyurunda özetle şöyle denildi: Facebook adlı sitede Çiftlik Bank adlı kullanıcı tarafından "6.Uluslararası Dünya Kalite Zirvesi'nde Çiftlik Bank ailesi adına düzenlenecek ödül töreninde, Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın, Çiftlik Bank ailesi adına 20 markanın hak kazandığı kalite ödülünü Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Dr.Faruk Özlü'nün elinden alacak" içerikli afiş şeklinde resim paylaşılmış, yorum bölümünde de belirtilen ifade tekrar kullanılmıştır.Bu haber tamamen hayal ürünü olup, gerçeği yansıtmamaktadır. Çiftlik Bank adlı kullanıcının internet sitesi, üyelerin para yatırması üzerine kurulmuş bir sitedir. Üyelerine güven vermek ve daha fazla yatırım yapılmasını teminen bu yalan haberin yapıldığı açık olup, ilgili şirket hakkında suç duyurusunda bulunulması ve yalan haberin siteden kaldırılmasını talep etmek zorunluluğu doğmuştur."

"SİSTEM BİR GÜN ÇÖKER"

Bilişim ve İş Hukuku Uzmanı Avukat Gürsel Devrim İyim ise Çiftlik Bank'ın sistemi hakkında değerlendirmede bulundu. İyim, şirketin* KKTC'de kurulduğunu kaydederek, "Bu sistem sanal bir oyun değil, sanal oyun boyutunu tamamen aşmış. Ben burada suç görüyorum" dedi. İnternet sitesi aracılığıyla para toplandığına dikkat çeken Avukat Gürsel Devrim İyim, "Bu sisteme sanal oyun denilemez. Sanal oyun ücretsizdir. Garanti veriyorlar. Başka bir üye getirene onun karından para vermeyi vaat ediyorlar. Bu tam bir saadet zinciri. Sistem büyür büyür ve bir yerden sonra çöker" şeklinde konuştu.

"BÜYÜK CEZALAR SÖZ KONUSU"

Çiftlik Bank adındaki internet sitesinin, iflas halinde ana paraların ödeneceğini ve bunu ıslak imzalı belge ile garanti etmesinin yanıltıcı olduğunu da ifade eden Avukat İyim, "Bu ifade çok yanıltıcı. Çünkü hiçbir ticari kuruluş iflas halinde para ödemez. İflas halinde yönetim iflas idaresine geçer. İflas etmek demek, borçlarını ödeyememek demektir" dedi.İyim, sanal kumar ve saadet zinciri modellerinin suç olduğuna dikkat çekerek, "Türk Ceza Yasası'nın 228. Maddesinde hem para, hem de 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası var. Bu dolandırma olayı gerçekleşmişse, her dolandırılan için ayrı ayrı ceza verilir" şeklinde konuştu. Avukat İyim, çok büyük cezaların söz konusu olduğunu belirterek, "Sanal oyun diye başka bir organizasyon içine girilmiş. Bu konu Cumhuriyet Savcılığı'nın görev alanı içine giriyor" diye konuştu.

CEO MEHMET AYDIN ÇİFTLİK AÇTI

Çiftlik Bank yetkilileri ise, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı'nın izinlerine sahip olduklarını ileri sürdü.Bursa'nın İnegöl ilçesinde yeni bir çiftlik açılışını yapan şirketin 25 yaşındaki CEO'su Mehmet* Aydın yatırım yapan üyelerine seslenerek, "Çıkan dedikodulara kulak vermediğiniz için sizleri alkışlamak istiyorum. Türkiye'de tarım ve hayvancılığın tekrar eski haline gelmesini istemeyen, bizim dışa bağımlı halimizi sürdürmek isteyenler Kudüs'ü başkent ilan eden aynı kişilerdir" dedi. Kaynak: Çiftlik Bank'a para yatıranlar dikkat! Bakanlıktan hamle...
https://www.gercekgundem.com/ciftlik...le-308152h.htm
1 ay kadar önce akşehirde avrupanın en büyük çiftliğini açıyoruz diye ilanlar verdiler. Daha sonra aralık ayında tuzlukçu (bizim ilçeye çok yakın)'da açılış var diye ilanlar verildi ama ne hikmetse ilçede bu büyük tesisten kimsenin haberi yok. Bu olayda saadet zinciri gibi bir şey. Yakında balon patlar. Adamın biri anlatıyor 40 bin lira yatırmış, her ay 8 bin lira kar payı alıyormuş. Bu kadar büyük bir kazanç varsa donumu satıp gireyim bu işe. Böyle büyük kazançlar elde eden biri, neden bankadan kredi çekip de kendi başına kazanmaya bakmaz? Senede %250 kazanç hırsızlık dışında nerede var acaba?

tarku Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-12-2017, 15:04   #347
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

O ŞİRKETE İKİNCİ ŞOK..

Kurdukları sanal sistemle yüksek kar vaadi karşılığında vatandaşlardan para toplayan Çiftlik Bank hakkında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın suç duyurusunda bulunmasının ardından Gümrük ve Ticaret Bakanlığı da Teftiş Kurulu'nu harekete geçirdi
.Oktay ENSARİ - Gülseli KENARLI - Güven USTA - *Mehmet İNAN - Olcay DÜZGÜN - Atilla MEMİŞ/ İSTANBUL DHA -*

Bakanlık yetkilileri, Çiftlik Bank ile ilgili kapsamlı olarak başlatılan müfettiş incelemesinin sürdüğünü, incelemelerde 2 ortak firmanın daha ortaya çıkarıldığını ve iddia edilen 80 şarküteriyle ilgili de araştırma yapıldığını söyledi. Müfettişlerin inceleme sonucunu Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü'ne iletildikten sonra Reklam Kurulunu da direkt toplantıya çağırıp, uygunsuz görünen durumlar saplanırsa cezai işlem uygulanacağı kaydedildi.
GÜMRÜK BAKANI: GELEN ŞİKAYETLER ÇOĞALDI
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, şirkete *inceleme başlatılmasıyla *ilgili *konuştu. DHA'ya açıklamalarda bulunan Tüfenkci, "Bu tür organizasyonlarda mal alım satımının somut olarak yapılmadığı bir takım ihtimallerle oluşturulan oluşumlar her zaman vatandaşı bilemediği veya hesap edemediği noktaya götürebilir" dedi. "Özellikle tüketicilerimizin dikkatli olmasını istiyoruz" diyen bakan Tüfenkci, "Çünkü gelen şikayetler çoğaldı ve biz bunun üzerine Gümrük ve Ticaret Bakanlığı olarak soruşturma başlattık. Müfettişlerimizin incelemelerini bitirmesini bekliyoruz. Yapılan incelemeler neticesinde de gerekli işlemleri yapabileceğiz. Şimdi rapor aşamasında olduğu için beklemekteyiz ama ben yine bu vesileyle vatandaşlarımızı uyarmış olayım." diye konuştu.

TÜKETİCİ BAŞVURU MERKEZİ'NDEN UYARI
Sistem hakkında bir uyarı da Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu'ndan geldi. Ağaoğlu, "Tüketicilere şunu sormak istiyorum: Bir koyup 3 almaya heveslenmeyin. Bu ülkede her kazancın bir vergisi var. Sen kazancını nasıl belgeleyeceksin, vergiyi nasıl vereceksin? Bu işte bir bit yeniği var" dedi. "Nerede bu zamanda *bir koyup 3 ayda 3 misli kazanç?" şeklinde konuşan Aydın Ağaoğlu, *"Bu sistemde para toplanıyor, çalıştırılıyorsa Bankacılık Düzenleme ve denetleme Kurumu'ndan (BDDK), emtia alışverişi yapılıyor, hisseler devrediliyorsa bu tür bir işlem yapabilmek için de Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) izni lazım" diye konuştu. Tüketici Yasası'nın 80. Maddesine göre piramit satış sisteminin yasak olduğuna dikkati çeken Ağaoğlu, vatandaşların boş hayallere kapılarak paralarını kaptırmamalarını istedi. Ağaoğlu, "Bu tür satış işlemlerine girişenler örtülü olarak da yapsalar, yani bir mal alıp satıyor gibi davransalar bile Türk *Ceza Yasası'nın ilgili hükümlerine göre dolandırıcılıktan yargılanırlar" ifadelerini kullandı.
CEO AYDIN AÇIKLAMA YAPMADI
Bu arada Çiftlik Bank olarak bilinen Fame Game A.Ş., Konya'nın Tuzlukçu İlçesi'nde kuracağını açıkladığı çiftliğin temelini attı. Mehteranlı temel atma törenine katılan şirketin 25 yaşındaki CEO'su Mehmet Aydın, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın haklarında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunması konusunda sessiz kaldı.ÇİFTLİK BANK NEDİR?Kurulan internet *sitesinde Çiftlik Bank şöyle tanıtılıyor: "Çiftlik Bank kendini ne kadar bir oyun olarak tanımlasa da aslında büyük karlar elde edebileceğiniz bir yatırım aracıdır. Yaptığınız gerçek yatırımlar ile çeşitli hayvanlar satın alabiliyorsunuz ve Çiftlik Bank sitesine yapacağınız düzenli ziyaretler ile gerçek para kazanıyorsunuz. Çiftlik Bank ise sizin yaptığınız yatırımları gerçek anlamda hayvan ve arazi satın alımları ile değerlendiriyor. Sistemde hayvanların ömrü genel olarak 365 gündür. Saanen keçisi bu konuda istisnadır ve ömrü 700 gündür. Yatırdığınız tutarı 4-6 ay arasında geri almış oluyorsunuz ve bundan sonraki aylar kazandığınız her kuruş sizin kar hanenize yazılıyor. Hayvanın sanal ömrü sona erdiğinde o hayvandan daha fazla gelir elde edemiyorsunuz ve yeni yatırımlar yapmanız gerekiyor. Düzenli ve mantıklı bir şekilde Çiftlik Bank'ta vakit geçirdiğiniz de yaptığınız 1000 TL'lik bir yatırım 1 sene sonra size en az 2200,00 TL olarak geri dönüyor. Maksimum seviye de faydalanmanız durumunda ise 1000 TL başına 2800 TL'ye kadar kazanabilirsiniz.
"ÇİFTLİK BANK İFLAS EDERSE…
İnternet sitesindeki verilen bilgilerde, Çiftlik Bank'ın herhangi bir nedenle iflas bildirmesi durumunda, şirketin yatırılan ana parayı geri ödeneceği iddia ediliyor ve garanti olarak ıslak imzalı bir sözleşme gösteriliyor. En az 5000 liralık bir yatırım karşılığında *sözleşmenin 15 gün içinde belirtilen adrese geleceği de belirtilen bilgiler arasında yer alıyor. Kaynak: O şirkete ikinci şok!

https://www.gercekgundem.com/o-sirke...ok-308247h.htm

Eski 15-03-2018, 05:38   #348
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
Kazanamadılar zaten.

Cumhuriyet Gazetesi - (Video) Çiftlik Bank maduru neden para yat1rd1klar1n1 böyle anlatm1_t1

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tarku Mesajı Göster
1 ay kadar önce akşehirde avrupanın en büyük çiftliğini açıyoruz diye ilanlar verdiler. Daha sonra aralık ayında tuzlukçu (bizim ilçeye çok yakın)'da açılış var diye ilanlar verildi ama ne hikmetse ilçede bu büyük tesisten kimsenin haberi yok. Bu olayda saadet zinciri gibi bir şey. Yakında balon patlar. Adamın biri anlatıyor 40 bin lira yatırmış, her ay 8 bin lira kar payı alıyormuş. Bu kadar büyük bir kazanç varsa donumu satıp gireyim bu işe. Böyle büyük kazançlar elde eden biri, neden bankadan kredi çekip de kendi başına kazanmaya bakmaz? Senede %250 kazanç hırsızlık dışında nerede var acaba?

birnefestoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-03-2018, 09:23   #349
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Toplumun ahlak anlayışı, karakter yapısı, düşünce sistematiği çok çok bozuldu son yıllarda..
Düşünebiliyor musunuz; 27 yaşında gencecik bir üçkağıtçının, din sömürüsü dahil ballı laflarına 80 bin yurttaşımız kanabiliyor ve 511 trilyon lira kaptırabiliyor

Sebebi nedir..çalışmadan terlemeden haybeden kısa zamanda çok para kazanabilme hırsından..

Bin liraya bankalar bir yılda 100 lira faiz verirken bu üçkağıtçı ''ben sizin bin liranızı bir yılda 3 bin lira yapıcam'' diyor ve insanlar o azgın hırslarıyla tıpış tıpış paralarını götürüp üçkağıtçıya teslim edebiliyor..

Toplumun aynasıdır bu vaziyetler..

Zerre kadar üzülmem bu insanlara..ne ekersen onu biçersin..kendi düşen ağlamaz

Bu herife parasını kaptıranlara bence mağdur demek yanlış..

Eklenen Resimler

tarku ve Selma_321 beğendi.
Eski 15-03-2018, 13:30   #350
Ağaç Dostu

shawshang's Avatar

Giriş Tarihi: 09-07-2015
İnek sağılacak denmişti ama ? Kim ne sağıldı anlamadım ben

tarku beğendi.
shawshang Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-03-2018, 14:40   #351
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Bu dolandırıcının eski işi bulaşıkçılıkmış..

https://odatv.com/gercek-meslegi-ne-cikti-15031829.html

Eski 15-03-2018, 15:55   #352
Ağaç Dostu

tarku's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi shawshang Mesajı Göster
İnek sağılacak denmişti ama ? Kim ne sağıldı anlamadım ben
İnekler sağıldı, sütler Uruguaya gitti. Bağıra bağıra gelen dolandırılma böyle oluyor demek ki. Atı alan uruguaya gitmiş, savcılar soruşturma başlatmış. Şu savcılara birileri, geciken adaletin adalet olmadığını ne zaman öğretecek acaba? Kadınlar kocaları tarafından şiddet görür, savcılar şikayeti görmezden gelir. Adam, karısını öldürür, savcılar soruşturma açar. Başbakanlardan birisinin bir sözünü unutamıyorum "Canlı bombalar kendilerini patlatmadan dokunamayız. İnsan hakları var" demişti.
Bir dine inanmıyorum ama adalet sistemine işimin düşmemesi için dua ediyorum.

Selma_321 beğendi.
Eski 15-03-2018, 15:57   #353
Ağaç Dostu

tarku's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi pria Mesajı Göster
Toplumun ahlak anlayışı, karakter yapısı, düşünce sistematiği çok çok bozuldu son yıllarda..
Düşünebiliyor musunuz; 27 yaşında gencecik bir üçkağıtçının, din sömürüsü dahil ballı laflarına 80 bin yurttaşımız kanabiliyor ve 511 trilyon lira kaptırabiliyor

Sebebi nedir..çalışmadan terlemeden haybeden kısa zamanda çok para kazanabilme hırsından..

Bin liraya bankalar bir yılda 100 lira faiz verirken bu üçkağıtçı ''ben sizin bin liranızı bir yılda 3 bin lira yapıcam'' diyor ve insanlar o azgın hırslarıyla tıpış tıpış paralarını götürüp üçkağıtçıya teslim edebiliyor..

Toplumun aynasıdır bu vaziyetler..

Zerre kadar üzülmem bu insanlara..ne ekersen onu biçersin..kendi düşen ağlamaz

Bu herife parasını kaptıranlara bence mağdur demek yanlış..
Uyaranlara da yapmadıkları hakaret kalmamıştı.

Eski 15-03-2018, 16:03   #354
Ağaç Dostu

tarku's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi birnefestoprak Mesajı Göster
Bu kadar insan aptal olamaz deyince çok güldüm. Ülkedeki aptal sayısının yanında, bu devede kulak bile değil.
İlçemizdeki şeker fabrikası satılıyor. Pancar eken bir komşuma "ne olacak bu işin sonu?" diye sorunca "Alan kişi, 5 yıl boyunca fabrikayı çalıştırmak zorunda, ihale şartları böyle" diyor. 5 yıl sonra ne olacak deyince, o zaman düşünürüz diye cevap veriyor. 1 sonraki seçimde AKP'ye ilçemizden çıkacak oy minimum %70 ve ilçenin en büyük geçim kaynağı şeker fabrikası. Başka sorusu olan?

Eski 15-03-2018, 17:13   #355
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Sn pria,

Son yıllarda çok bozulduğunu söylüyorsunuz ama ben kendimi bildim bileli bu böyle. Saadet zincirleri, İmarbank, Jet Fadıl (80'lerdeki bankerleri saymıyorum) vb, sadece yöntem değişiyor.

Bir de burda çok ilginç birşey var, pek konuşulmuyor. Dolandırılanların önemli bir kısmı çiftçilikle bir şekilde ilgisi olanlar sanırım. Bunlar, gerçek çiftçilikten sanal çiftçiliğe geçmekte hiçbir sakınca görmüyorlar. Sanal tavuğa, ineğe, o parayla gerçek hayvan çiftlikleri kurulacağı taahhüt edildiği için para veriyorlar. Yani ayakları toprağa değmeden çiftçilik yapıp paradan para kazanmaya razı olmuşlar.

Selma_321 beğendi.
Eski 15-03-2018, 18:44   #356
Ağaç Dostu

tarku's Avatar

Alıntı:
Sn pria,

Son yıllarda çok bozulduğunu söylüyorsunuz ama ben kendimi bildim bileli bu böyle. Saadet zincirleri, İmarbank, Jet Fadıl (80'lerdeki bankerleri saymıyorum) vb, sadece yöntem değişiyor.

Bir de burda çok ilginç birşey var, pek konuşulmuyor. Dolandırılanların önemli bir kısmı çiftçilikle bir şekilde ilgisi olanlar sanırım. Bunlar, gerçek çiftçilikten sanal çiftçiliğe geçmekte hiçbir sakınca görmüyorlar. Sanal tavuğa, ineğe, o parayla gerçek hayvan çiftlikleri kurulacağı taahhüt edildiği için para veriyorlar. Yani ayakları toprağa değmeden çiftçilik yapıp paradan para kazanmaya razı olmuşlar.
Hayvancılık yapıp da, bu adama para kaptıranlar bile bile kandırılmışlardır. Hayvancılık yapan hiç kimse, hayvancılıktan yılda %250 kazanılamayacağını bilir (altın yumurtlayan tavuklar hariç) . Bu akşam haberlerde çıktı, meğerse bizim buralara çiftlik kuracağız diye tuzlukçu belediyesini kazıklamışlar. Çok yakın olmamıza rağmen ilçemizde kimsenin haberi yok bu olaydan. Sanırım tuzlukçu belediyesi, bizim ilçenin bu ballı işten faydalanmasını istemediği için gizliden yürütmüşler. 700 milyon lira yatırım sözü verilmiş. Tuzlukçuyu satsan 700 milyon etmez. Ne akıllı insanlar var bu ülkede

Eski 15-03-2018, 19:12   #357
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Tuzlukçu'yla ilgili kurma sözü verdikleri tesisten bahsedildiğini gördüm. Bildiğim kadarıyla, tesis inşaatı bitip işletme açılmadan önce devlet hibe vermiyor. Bakanlıktan bir hibe yapılmış olması söz konusu değil, değil mi?

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tarku Mesajı Göster
Hayvancılık yapıp da, bu adama para kaptıranlar bile bile kandırılmışlardır. Hayvancılık yapan hiç kimse, hayvancılıktan yılda %250 kazanılamayacağını bilir (altın yumurtlayan tavuklar hariç) . Bu akşam haberlerde çıktı, meğerse bizim buralara çiftlik kuracağız diye tuzlukçu belediyesini kazıklamışlar. Çok yakın olmamıza rağmen ilçemizde kimsenin haberi yok bu olaydan. Sanırım tuzlukçu belediyesi, bizim ilçenin bu ballı işten faydalanmasını istemediği için gizliden yürütmüşler. 700 milyon lira yatırım sözü verilmiş. Tuzlukçuyu satsan 700 milyon etmez. Ne akıllı insanlar var bu ülkede

Eski 15-03-2018, 21:13   #358
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

https://odatv.com/ciftlik-bank-vakas...-15031852.html

Eski 15-03-2018, 22:18   #359
Ağaç Dostu

tarku's Avatar

Alıntı:
Tuzlukçu'yla ilgili kurma sözü verdikleri tesisten bahsedildiğini gördüm. Bildiğim kadarıyla, tesis inşaatı bitip işletme açılmadan önce devlet hibe vermiyor. Bakanlıktan bir hibe yapılmış olması söz konusu değil, değil mi?
Böyle bir işletme sadece lafta olan bir olay. Tuzlukçu ile aramız o kadar yakın ki, orada biri esnese bizi de esneme tutar. Burada devletin hibesinden ziyade yerel yöneticilerin aç gözlülükleri ile dolandırılmaları söz konusu sanırım. Şu kadar sermaye koyacağız, devletten şu kadar hibe alacağız, size de buradan pay çıkacak deyince, yöneticilerin ağzının suyu akmış. Dimyada pirince giderken, ellerindeki çakıl taşlarını bile kaybetmiş zavallılar.

Eski 15-03-2018, 23:26   #360
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Bu zat yoksa birilerinin piyonu mu ?

''Ben Mehmet Aydın’ın topladığı paralarla göstermelik üretim tesisleri açarken asıl kazancını kripto para üzerinden sağladığı düşüncesindeyim. Kendisinin de bitcoine yatırım yaptıklarına dair bir videosu mevcut

Videoda da görüldüğü gibi milyonlarca liralık bitcoin madenciliği yatırımı yapılmış. Nispeten ufak bir yatırım olduğunu söylese de bence inandırıcı değil ve çok daha fazlası var.

Bu kadar ses çıkarmaya ve kullanıcı sayısı da yüzbinleri bulmaya başlayınca eleştirenlerle savunanlar karşı karşıya geliyor ve olay burada patlak veriyor. Devlet denetimleri başlıyor, haberler üstüste geliyor kurulu sistem paniğe kapılıyor ve toparlanmaya başlıyor. Ulusal kanallara verdikleri reklamlarla son yatırımları da toplayıp ortadan kayboluyorlar. Bu toparlanma sürecinde sermaye akışının kaydı bankalar üzerinde mevcut mu bilmiyorum. Kayıtlı sistemlerde bahsedilen büyük rakamların da görüneceğini sanmıyorum çünkü yatırım olarak toplanan paranın büyük kısmının bitcoin madenciliği yoluyla, dolayısıyla bitcoin olarak yurt dışına kaçırıldığını düşünüyorum.

Bütün bu anlattıklarımdan Mehmet Aydın’ın, geçmişi ve donanımı itibariyle bunların altından kalkabilecek bir isim olmadığını anlamışsınızdır. ‘Kim olabilir’ diye düşünürken o keskin değişimin tarih aralığına bakınca dehşete kapıldım. 15 Haziran 2016’da eski hayatını bir kenara koyan Mehmet Aydın, 25 Temmuz 2016’da yeni hayatına yelken açmış. 15 Temmuz darbe girişimi bıçak gibi bölmüş Mehmet’in hayatını. Kullanıcılardan toplanan 500 milyon lira, mining sayesinde 1 milyar liraya yakın gelire çevrilmiş, kullanıcılara 380 milyonu iade edilmiş, ortalık karışınca da eldekiyle kayıplara karışmış. Ortalık karışmasaydı ve bitcoinin seyri aşağıya yönelmeseydi muhtemelen uzun süre transferi yapmaya devam edecekti. Belki de yıllarca genç ve başarılı iş adamı ünvanıyla yıllarca bu ülkede kuryelik yapacaktı.''

En2qma

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 23:31.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024