agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Köpekler (http://www.agaclar.net/forum/kopekler/)
-   -   Fransız Bulldog (http://www.agaclar.net/forum/kopekler/38799.htm)

Mertibrahim 02-02-2016 22:22

Fransız Bulldog
 
4 Eklenti(ler)
İsmi: Korsan
Yaş: 1
Korsan bu ay 1 yaşına girdi benim ufaklık nasılda büyümüş zaman da bir okadar hızlı geçmiş ve bizimki çapkınlığada başlamış :) Evimize ilk getirdiğimde annem olay yaratmıştı ''ben evde köpek beslenmesine karşıyım , hem bu köpekmi kedimi demişti , garip garip sorular gelmeye devam etti bunun kuyruğu nerde diye soru sormuştu...!!! Daha neler neler '' :)))
Yatak odamı paylaşırım sen karışma dedim ve hergün odamdan kaka temizledim...
Benim odam en fazla temizliği ufaklıkla bir likte yaşarken gördü :) ( Biz doğa ve hayvan severler önce can sonra canan deyemeyen insanlarız Hasta olsak doktora gitmeyiz , köpeğimizi biraz halsiz görsek hemen veteriner !!! ) Annem ile korsan arasındaki ilişkiyi merak ediyorsanız . Şu an ne annem korsandan ne de korsan annemden ayrılabiliyor. :) Karekteristik Özellikler: Hırsızı eve alır ve paranın nerde olduğunu gösterir . Çok fazla hareketli çılgın yerinde duramaz basık suratlı olduğu için hemen yorulur . Horlamasıda var . Garip garip sesler çıkarır genelde insanlar sıkıldığında off puff çeker korsan ise genele puffff lar . Çok garip bakışları vardır genelde kendisini acındırır . Sabahları uyandırılmayı hiç sevmez :) Kısacası evin neşesi rengidir . Bazen çok sinir eder yuvasına koyarız daha sonra ortalık hareketsiz bir eksiklik var anında korsan dışarı :). Not : Köpekler ilgi ve sorumluluk ister alırım beslerimle olmaz .İlgi göstereceksin, yemeğini ve suyunu eksik etmeyeceksin, aşısını yaptıracaksın,eğitim vereceksin ki o ne yapacağını bilsin sonuçta ağzı dili yok vs vs .Helede besleyemeyip sokağa attığınızda o en zorudur onun için.. sizi küçükken sokağa attıklarını düşünün kimsesiz yanlız aç . Kısacası zordur köpek beslemek. Lütfen köpek alırken iyi düşünün!!! Herkeze iyi forumlar arkadaşlar.

mandalinleerik 02-02-2016 22:45

Yazınızı zevkle okudum ve bu haylaza bayıldım. Tam bir korsan. İçinizdeki sevgiyi yazınıza çok güzel aktarmışsınız. Hayvan sevgisi bambaşka bir şey. Allah onları hiç bir zaman başımızdan eksik etmesin. Bebeklik fotoğrafları varsa paylaşın lütfen.

Mertibrahim 02-02-2016 23:24

1 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi mandalinleerik (Mesaj 1437212)
Yazınızı zevkle okudum ve bu haylaza bayıldım. Tam bir korsan. İçinizdeki sevgiyi yazınıza çok güzel aktarmışsınız. Hayvan sevgisi bambaşka bir şey. Allah onları hiç bir zaman başımızdan eksik etmesin. Bebeklik fotoğrafları varsa paylaşın lütfen.

Teşekürederim ilginiz için . Hayvanlara olan sevgim bambaşka küçükken her gördüğüm köpeğin peşinden koşardım hiç unutmuyorum çok kötü alerji bile olmuştum köpek yüzünden . 2 gün sonra gene koşturmaya devam :) günün stresini hayvanlarımla atıyorum işten eve geldiğim zaman da ilk karşılayan korsan :) Telefonum çalındığı için küçüklük fotoları videolar hepsi gitti. Yemek yerken kafası vücudundan büyük olduğu için mama kabının içine girerdi arka ayaklarda havada . o şekilde pozlarıda vardı ama artık yok :( Bunuda üye olduğum bi sitede paylaşmıştım onu buldum şimdi .

mandalinleerik 04-02-2016 07:18

Maşallah çok güzelmiş. Siz anlatırken gözümde canlandırdım bende sizin gibiydim. Köpekleri hep sahiplenmeye bakardım. Zaten Lassie'yi dizisiyle büyüdüm :)

Mertibrahim 07-02-2016 01:51

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi mandalinleerik (Mesaj 1437431)
Maşallah çok güzelmiş. Siz anlatırken gözümde canlandırdım bende sizin gibiydim. Köpekleri hep sahiplenmeye bakardım. Zaten Lassie'yi dizisiyle büyüdüm :)

Tam 25 sene sahiplenmeye baktım !! Ve bu Anten ile karşılaştım :)) Lassie de güzeldi ama benim favorim Afacan Köpek Beethoven :))

petokulu 24-11-2020 13:12


Fransız Bulldog ırkından köpek diğer hayvanlar ve köpeklerle olmayı severler. Çocuklarla çok iyi ilişki kurabilirler ve her ortama ayak uydurabilirler. Bu özellikleri sayesinde pek çok aile tarafından tercih nedenidir.

Detaylı Bilgi İçin: https://petokulu.com/fransiz-bulldog...e-ozellikleri/


Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:30.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2020