agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Köpekler (http://www.agaclar.net/forum/kopekler/)
-   -   Köydeki Köpekler (http://www.agaclar.net/forum/kopekler/25742.htm)

hk50 04-12-2011 21:12

Köydeki Köpekler

2 Eklenti(ler)
Bu köpeklere kim sahip çıkaçak ?

MeyveliTepe 04-12-2011 23:22

1 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi hk50 (Mesaj 885044)
Bu köpeklere kim sahip çıkaçak ?

Eklenti 258273

Çıktık bile :) Bu ikisinin biz sağ oldukça bir evi var artık.

limon 05-12-2011 14:48

Bayıldım.. Hem onlar hem sizler çok şanslısınız. :) Çok sağlam (karakterli) duruyorlar, maşallah.

Selehattin 67 05-12-2011 14:58

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi limon (Mesaj 885228)
bayıldım.. Hem onlar hem sizler çok şanslısınız. :) çok sağlam duruyorlar, maşallah.

çokta sevinli duruyorlar benimde bir köpeğim ve iki kedim var akvaryumdaki balıklar hariç:d:d

mrduran 05-12-2011 21:19

Sayın Meyvelitepe;

ALLAH sizin ve sizin gibi düşünen/davrananların ömürlerine ömür katsın, korumanıza aldığınız köpekler de nasipleri ile gelmiş olsun inşallah.

Sayın hk50; duyarlılığınız için acizane takdirlerimle efendim.

Saygılarımla lütfen.

MeyveliTepe 05-12-2011 21:37

Teşekkür ederim. Ne zamandır böyle yavrular almak istiyorduk zaten. Birden bire karşımıza çıktılar. Üretim çiftliğinden almak yerine bu güzelleri almayı tercih ettik. Tam olarak cinsleri nedir bilmiyorum, bir önemi de yok zaten. Herşey eğitim ile ilgili. Yaklaşık 3,5 aylık gibi duruyorlar. Şemsiye testinden başarıyla geçtiler. Bizim büyük köpek ile karşılaştıklarında kuyruklar apış arasına saklanmadı. Korkuyu öğrenmemişler, bu iyi bir şey.

Pazar günü bütün gün sıcacık bir kulübe yaptım. Bugün veteriner geldi, aşılarına başladık. 15 gün ara ile beşer aşı daha olacaklar. Diğer köpeğimiz ile denge ve hiyerarşinin doğru kurulmasına çalışıyoruz.

Not: Bu arada yanlış anlaşılmasın. Sn.hk50'nin resimlerini yayınladıkları sanırım bize çok uzak. Resimdeki köpekler ile bizim sahiplendiklerimiz arasındaki benzerliği görünce öyle yazdım. Üstelik tam da Pazar günü. Umarım hk50'nin resimlerini yayınladıkları da oralardan bir hayırsever tarafından sahiplenilirler.

mrduran 05-12-2011 21:44

Evet çok benziyorlar cidden, tereddüte düştüm, adresleri kontröl edince, aynı köpekler olma ihtimali düşük dedim.

''Tırsık köpek'' olmamaları da avantajınız. Hiyerarşi işini zaman halleder, ama bir birlerini hırpalamadan yapmaları şans işi, eskiler kıskanabilir.

Saygılarımla lütfen.

hk50 06-12-2011 13:08

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi mrduran (Mesaj 885351)
Sayın Meyvelitepe;

ALLAH sizin ve sizin gibi düşünen/davrananların ömürlerine ömür katsın, korumanıza aldığınız köpekler de nasipleri ile gelmiş olsun inşallah.

Sayın hk50; duyarlılığınız için acizane takdirlerimle efendim.

Saygılarımla lütfen.

Sy mrduran
Teşekkür ederim.Maalesef şehirdeki köpekler nisbeten köydekilerden şanslılar.Nedeni %90 duyarlı insan içindeler.Ama köydekiler.Birinci ayrıldığımda dört olan yavru ,ikinçi vardığımda ikiye düşmüş.Bahçemin etrafında ikisi vardı.
Ayrıldım.Döndüğümde bunların akibetinin ne olaçağını inanın bende bilmiyorum.
Saygılar.

hk50 06-12-2011 13:14

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe (Mesaj 885368)
Teşekkür ederim. Ne zamandır böyle yavrular almak istiyorduk zaten. Birden bire karşımıza çıktılar. Üretim çiftliğinden almak yerine bu güzelleri almayı tercih ettik. Tam olarak cinsleri nedir bilmiyorum, bir önemi de yok zaten. Herşey eğitim ile ilgili. Yaklaşık 3,5 aylık gibi duruyorlar. Şemsiye testinden başarıyla geçtiler. Bizim büyük köpek ile karşılaştıklarında kuyruklar apış arasına saklanmadı. Korkuyu öğrenmemişler, bu iyi bir şey.

Pazar günü bütün gün sıcacık bir kulübe yaptım. Bugün veteriner geldi, aşılarına başladık. 15 gün ara ile beşer aşı daha olacaklar. Diğer köpeğimiz ile denge ve hiyerarşinin doğru kurulmasına çalışıyoruz.

Not: Bu arada yanlış anlaşılmasın. Sn.hk50'nin resimlerini yayınladıkları sanırım bize çok uzak. Resimdeki köpekler ile bizim sahiplendiklerimiz arasındaki benzerliği görünce öyle yazdım. Üstelik tam da Pazar günü. Umarım hk50'nin resimlerini yayınladıkları da oralardan bir hayırsever tarafından sahiplenilirler.

Sn Meyveli TepeTeşekürler.
İlk baktığımda o yavruların kurtulmuş olabileçeğini düşündüm ama sonra aramızdaki uzaklığın 700 Km den aşağı olmadığını düşününçe gerçekler ortaya çıktı.
Nerede olursa olsun duyarlılık göstermek insanlık borcu sanırım.
Akibetlerini takip edeçeğim.
Saygılarımla.

dünyam1 06-12-2011 14:10

önce şaşırdım ordan oraya nasıl getirmiş diye sonra anladım inşiallah 2 köpekcik sefaletten kurtulur

hk50 14-02-2012 18:10

Üç fotoğrafdakilerde köpek.Sadece fark.Dikkatli bakınız.
Sayğılar.

hk50 03-03-2012 21:46

Yukardaki köpek yavrularından bir tanesi İnsanım diyebilen bir yaratık (Vahşi az olur) tarafından Maalesef canına kıyılmışdır.

hk50 03-03-2012 22:01

,köpek dedik.
Hayvan hakları var dedik.
Onlarda bir canlı,
Ama biz canlılar,
Onlara ne verdik?
Merak ediyorum şimdi
Onları öldürmekle,
Biz neye benzedik?

Güzin Çakar 04-03-2012 07:33

Sayın hk50 ne kadar üzüldüğümü kelimelerle anlatmam mümkün değil. Nasıl kıyabilmiş vicdansız yaratık...

Sûz-i Dilârâ 04-03-2012 07:39

Bugünün yarını da var, dünyanın ahireti de var, filden de büyük Allah var! Allah'ın değirmeni yavaş döner ama döner!

İnsanlar yaptıklarını karşılıksız, cezasız kalacak sanıyorlar. Ağzı olan ancak derdini, acısını anlatacak kelimesi olmayan bu garibanlara insan denen kanserli hücrenin yaptıkları da elbette cezasını fazlasıyla bulacak.

hk50 02-09-2012 11:16

5 Eklenti(ler)
İnsanlığln bittiği yerde.
Devamı var

Sûz-i Dilârâ 02-09-2012 12:35

Bu zavallıcıklar için bir şeyler yapabilecek imkânınız var mı? En azından biraz kendilerini toparlayana kadar düzenli besleyip aşılarını yaptırmak gibi. Görünüşe göre tüyleri dökülüyor, uyuz olurlarsa yaşama şansları azalır. Yavru köpekler uyuza fazla dayanamıyorlar.

hk50 03-09-2012 20:10

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Sûz-i Dilârâ (Mesaj 1014359)
Bu zavallıcıklar için bir şeyler yapabilecek imkânınız var mı? En azından biraz kendilerini toparlayana kadar düzenli besleyip aşılarını yaptırmak gibi. Görünüşe göre tüyleri dökülüyor, uyuz olurlarsa yaşama şansları azalır. Yavru köpekler uyuza fazla dayanamıyorlar.

Her gün süt ve sütün içine ekmek doruyarak veriyoruz.ayrıca hanım köpek yalı çalıyor.Ama zavallıçıklar önceden darbe aldıkları için umutlu değilim.
Saygılar.

Sûz-i Dilârâ 04-09-2012 05:38

Sayın hk50, fotoğraflarda yol üzerinde uyuyorlar gibi, tekerlek izleri var, yavrular için tehlikeli bir uyku yeri, daha korunaklı bir yere alınamazlar mı?:(

Yanlış anlamayın lütfen, iyi niyetinizden kuşkum yok ama süt ve ekmek doğraması iyi bir besin olsa da yeterli gelmez. Kabul ederseniz ben de buradan sıvı, katı mama göndermek istiyorum. Bu garibanların kendilerini toparlamalarına katkım olsun. Siz de oradan süt takviyesi yaparsınız. Süte mamaları karıştırıp verirsiniz. Kışa kadar kendilerini toparlayıp büyümeleri lâzım ki soğuklarda dirençli olsunlar.

Darbe derken ne tür bir darbe anlamadım. Dövülmüşler ya da işkence mi edilmiş, yaralılar mı? Sadece bakımsızlıktan böylelerse kolay, birkaç hafta içinde kendilerini toparlamalarını sağlayabiliriz birlikte.

Sizden cevap bekliyorum. Kabul ederseniz adresinizi özel mesajdan atarsınız. Bu garibanlara sahip çıktığınız için size ve eşinize çok teşekkür ederim.

hk50 04-09-2012 19:45

1 Eklenti(ler)
Sn Sûz-i Dilârâ
Her şey için çok teşekkür ederim.Hiç bir şeye luzum kalmadı.Zira yavruları bakmak için bir hayır sever alıp götürdü.
Saygılar.

Sûz-i Dilârâ 05-09-2012 05:06

Sevindim ama içimde de bir şüphe kaldı. Götüren kişi inşallah nasıl bir sorumluluk altına girdiğinin tam olarak farkında olan biridir ve bunun gereklerini yerine getirir.
Sadece bana iki tane köpek lâzım deyip yavruları küçük bir kulübenin önüne kısacık bir iple bağlayıp önüne buradaki insanların yaptığı gibi kuru ekmek ve sudan başka bir şey koymayan biri olmaz umarım.
Eğitim ve empati her yerde olduğu gibi bu gibi durumlarda da o kadar lâzım ki!

Sokakta savunmasız kalmalarından elbette ki daha iyidir ama ölümü gösterip de sıtmaya razı etmeye hakkımız yok hiçbir canlıyı. Her canlı en güzel ve kendine en uygun gelen şekilde yaşama hakkına sahiptir.

Yine de inşallah yavrular bundan sonraki yaşamlarını mutluluk ve huzur içinde, tok karınla geçirirler diyelim ve iyi düşünelim ki öyle olsunlar.

Nariel 05-09-2012 14:29

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Sûz-i Dilârâ (Mesaj 1014897)
Sayın hk50, fotoğraflarda yol üzerinde uyuyorlar gibi, tekerlek izleri var, yavrular için tehlikeli bir uyku yeri, daha korunaklı bir yere alınamazlar mı?:(

Sevgili Sûz-i Dilârâ,

Tekerlek izleri var ya, bana sanki o yavrunun üstünden bir tekerlek geçmiş gibi geldi. Kardeşi o yüzden yanına gelip sarılmış. Fotoğrafların birinde, yatan köpeğin ağzı aralık; ölmüş olabilir.

hk50 05-09-2012 18:58

1 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Nariel (Mesaj 1015457)
Sevgili Sûz-i Dilârâ,

Tekerlek izleri var ya, bana sanki o yavrunun üstünden bir tekerlek geçmiş gibi geldi. Kardeşi o yüzden yanına gelip sarılmış. Fotoğrafların birinde, yatan köpeğin ağzı aralık; ölmüş olabilir.

Sn Nariel
Benim korkummu varki yalan söyleyim,veya yanlış bilği veriyim.Lütfen.
Burası bir yodur.Arabaların gelip geçtiği ama yavruçuk sağ.Karnı doyunca ayaga kalktı.

Nariel 05-09-2012 19:15

Sn. hk50,

Hemen niye böyle bir tepki verdiniz, sizinle ilgili bir şüphe belirtmedim ki. Olur ya köpek ölmüştür siz uyuyor zannetmişsinizdir diye düşündüm. Bizim buralarda çok yavru ezilir, herkes uyuyo sanır ellemez oysa o çoktan ölür gider, yaşıyorsa ve biri sahip çıktıysa sorun yok.

hk50 05-09-2012 19:43

Sn Nariel.
Fotoğrafı çeken benim.Siteye yükleyen benim.Direk bana sorsaydınız bu tepki olmazdı.
Mesele anlaşıldı.Saygılar.

hk50 05-09-2012 19:48

1 Eklenti(ler)
Son bakış olmaz inşallah.

hk50 11-09-2012 20:32

1 Eklenti(ler)
Gelişmeler olumlu.

YeniGine 12-09-2012 00:10

Köpekler, kediler, kuşlar, insanlar... Yardım edilmesi gerekiyor ise yardım edebilmek, etmek kadar güzel bir duygu var mı. Benim de üç tane sokak köpeğim var. Saz ekibim diyorum onlara nereye gitsem peşimdeler zira. Onlarla gurur duyuyorum ve çok seviyorum onları. Sokak Köpekleri başlığında fotoğrafları var.

hosseda 02-02-2020 23:50

3 Eklenti(ler)
Hafta sonu hiç ayrılmıyorlar bahçeden. İki anneden doğan 3+6 olmak üzere 9 yavruydular ama kışı hepsi atlatamamış sanırım şu anda 3+5 sayıyorum...Komşu iyi bakıyor.

Kozanli 29-10-2020 11:13

Yaz aylarında bu hayvanlar börtü böcek ve yeşillik yiyerek hayata tutunabiliyorlar kışın korunaklı yerlere ihtiyaçları var.
Geçen kış burada değildim yurtdışında ikamet ediyorum ama bu yıl kışın buradayım 2018 -2019 bağlayan kış bölgemde bulunan sokak hayvanlarına her gün yiyecek dağıtıyorum umarım bu yıl aynısını yapmaya zaman bulurum.
Şuan bir köpeğim bir kedim var, kedim bir haftadır fırar gözü dışarda hayta ne zaman döner bilemiyorum...

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:37.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024