agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Köpekler
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 18-01-2022, 09:32   #1
Ağaç Dostu

prıtt's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2008
Belçika Kurdu

Müstakil eve geçince çocuklarımız bir köpek istediler. Bir Belçika malinois sahiplendik. Ama biraz haylaz ve hareketli bir köpek. Bize karşı çok oyuncu ama Zapt etmesi çok zor enerjik bir köpek. Çok zeki ve akıllı. bu zekilik ve akıllılık bazen dezavantaja dönüşebiliyor.

Yaşadığımız bir olayı anlatmak istiyorum. Eviminiz köyün en sonunda ve karşımız buğday tarlaları. Günlerden pazar yer 2 cm kar kaplanmış ve lapa lapa kar yağıyor. Köpeği gezdirmek maksatlı çıktım. biraz yürüdük... koştu... oynadı... Her şey güzeldi taki arazide 4 tane başı boş köpek bize dikleninceye kadar. köpekler havlayarak yaklaştı. bizimki hemen koştu ve biraz koklaştılar. Sonrasında öyle bir kavga başladı ki. aman allahımmm. Bizimki atik ve sporcu yapısı sayesinde diğerlerine baskın geldi ve perişan etti. zor ayırdım. Az da olsa komutlarıma riayet eden köpek bir anda dinlemez olmuştu.. belki maksadı beni korumaktı ama durumdan çok rahatsız oldum. Ya bunu insanlara yapsaydı. Şimdi araziye çıkmaya korkuyorum. 8 m2 kafes yaptık ve kontrollü bir şekilde çıkarıyoruz bahçeye.

Diyeceğim o ki köpek sahiplenirken karakter ve ırk çok önemli. malinoisleri zapt etmek çok zor. Köpek sahiplenirken bunları mutlaka araştırmak ve bilmek gerekli. Kafes sistemi olmadan bahçede boş bırakılmamalı. Bu ırkı beslemek zor ve sitedeki arkadaşlarımın bunu bilmesini istiyorum. O yüzden bilgi vermek istedim.

Ondan ayrılamıyoruz ama içindeli canavardan korkmuyoruz da diyemem.

Eklenen Resimler

prıtt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:38.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024