agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Köpekler
(https)

Beğeni Düzeni9Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 30-11-2007, 04:41   #1
Ağaç Dostu

menekşemehtap's Avatar

Giriş Tarihi: 23-10-2007
Köpekler ve problemleri

Arkadaşlar gözüme uyku girmiyor köpeğime bir şey olacak diye.Şuan saat 04:20 bugün akşam yürüyüşüne çıkmaya hazırlandığımız sırada boxser cinsi erkek köpeğim birden elimden kaçtı.Yan tarafta koyun sürülerinin başında olan kangalın yanına gitti.Önce koklaştılar daha sonra hırlamalar derken o feci dakikalar kavga etmeye başladılar.Kangal çok güçlü bir hayvandır göğüs darbesiyle kurdun belini kırabilecek bir güce sahiptir.Ama boyundan tutulduğu anda işi biter.Bunun içinde genelde kangallara çivili tasma takarlar bizim kangalda da mevcuttu ama bizim reis tasması olmadan kavgaya tutuşmuştu.O dakikalar geçmek bilmedi mahalleli seferber oldular ayırmak için sonunda ayrıldılar.Reis kafasını önüne eğerek yanıma geldi hiç bir komutuma uymadığı için ona kızamadım bile sevecektim elimi boynunun altına bir attım elim kan revan içinde kaldı.Şaşırdım korktum telaşlandım üzüldüm ağladım bir kaç saniyede neler yaşadım bilemezsiniz.Hemen eve gelip ılık suyla heryerini yıkadım.Veterinerini aradım şehir dışında olduğunu reisi görmeden yaralarını tarif etsem bile yardım edemeyeceğini söyledi.Heryerini yıkayıp kuruladım daha sonra onu minderine yatırarak yaralarını kontrol ettim.2 kulağının arka bölümlerinden yaralar almış bazıları ciddi yaralar.Ama en önemlisi sanırım kangalın boğazındaki çivili tasma reisin anlına 2,3 cm derin kesik izi bırakmış.Kanı durdurdum.Daha sonra gözünü açamadığını fark ettim boxserlar alttan bir bokser edasıyla saldırılar sanırım boğuşma sırasında reis saldırıken gözüne tasması batmış kangalın gözünü açamıyor iki gözüde kıpkırmızı.Onun için evde teramicin vardı temizlediğim yaraların üzerine ondan sürdüm.Gözü içinde yine reisin çapakları için solisyon vardı onunla pansuman ettim.Sıksık gidip çapakları temizliyorum.Mİnderinde öylece yatıyor çok üzgün oda bende.Bu mesajımı site yönetimi siler mi bilemiyorum ama ben sizlerle paylaşmak istedim paylaşıp hafiflemek üzüntümü birazda olsa azaltmak istedim.Çünkü üzüntümü reisten başka paylaşabileceğim hiç kimsem yoktu.
Köpeğimin bir kaç resmi güzel günlerden.

Eklenen Resimler

menekşemehtap Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-11-2007, 08:18   #2
Ağaç Dostu

Penelophe's Avatar

Giriş Tarihi: 30-04-2007
Galeri: 373

Sevgili Mehtap, çok üzüldüm, ne diyeceğimi bilemiyorum. Çok geçmiş olsun. Bu konuda deneyimi ve bilgisi olan arkadaşlar eminim seninle paylaşacaklardır. Tekrar geçmiş olsun.

Penelophe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-11-2007, 08:48   #3
abk
Ağaç Dostu

abk's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2007
Galeri: 39
Geçmiş olsun , gerçekten çok üzüldüm . Veteriner hekiminiz dönünceye dek öncelikle yaraların mikrop almamasına dikkat edin bence . Yaralar için Batticon veya Biokadin solusyon kullanabilirsiniz .

abk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-11-2007, 09:12   #4
Ağaç Dostu

Hakan KINACI's Avatar

Giriş Tarihi: 11-08-2006
Galeri: 42
Çok çok geçmiş olsun. Aslında hiç olmaması gereken bir olay olmuş, Allahtan sonuç yaralanma ile bitmiş. Siz zaten ilk yapılacakları yapmışsınız şimdi, yaralara dikkat etmeniz ve enfeksiyon kapmaması için Sn.abk'nın dediği gibi batikon'u her 4 saatte bir tekrarlamanız, bu arada veterineriniz eğer bu gün de yoksa, acil olarak başka bir veterinere gitmenizi tavsiye ederim.
Kangaldaki tasma paslı olabilir dışarıdan bir şey görünmese de içeride verdiği hasardan dolayı Reisinizin sağlığı tehlikeye girebilir.
Tekrar geçmiş olsun.

Hakan KINACI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-11-2007, 10:22   #5
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-03-2007
Sevgili Mehtap, büyük geçmiş olsun. Sevgili Hakan beyin dediği doğru olabilir. Siz her ihtimale karşı daha fazla geç olmadan başka bir veterinere gidin bence.

Sercanoral Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-11-2007, 11:21   #6
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
Geçmiş olsun. Şimdi nasıl oldu?

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-11-2007, 11:48   #7
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-08-2007
Sevgili Menekşe;gözlerine opticlox(Sanovel) krem kullanın.Yaraların dikilmesi falan gerekebilir.Veteriner Hekimin görmesi lazım.Geçmiş olsun

sapudeaure Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-11-2007, 13:06   #8
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-07-2006
Galeri: 29
Geçmiş olsun.

Köpek besleyen arkadaşların bu gibi durumlara hazılıklı olması gerekir. Kan gördüğünüz zaman paniklemeyin. Önemli olan yaranın derinliği ve yeri. 2-3 cm derin kesik izi demişsiniz. Sanırım yaranın boyu 2-3 cm. Önemli bir yara olmadığını tahmin ediyorum. Veterineriniz Reis'i görene kadar yapabileceğiniz şey baticon ile yarayı dezenfekte etmektir. Köpeği temiz bir yerde barındırın, sabah akşam baticon ile pansuman yapın. Önemli olan yaranın mikrop kapmaması. Boxerlar dirayetli köpeklerdir. Deride olan sıyrık ve kesikler çok önemli değildir.

Veteriner yaraya gerekli müdaheleyi yaptıktan sonra aromasız balık yağı şurubu veya hapı verin. Tahminimce köpeğniz 20 kg civarında. Yemeğine yarım çay kaşığı kadar balık yağı yeterli gelecektir. Cildinin ne kadar çabuk iyileştiğine şaşacaksınız.

Gözlerinin kapanması, yaraların enfeksiyon kapmasından dolayı olabilir.

Çok geçmiş olsun.

Todor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-11-2007, 13:32   #9
Ağaç Dostu

menekşemehtap's Avatar

Arkadaşlar tek tek hepinize ayrı teşekkür ederim.Sabahı sabah ettim ve hala uyumadım.Reisin son durumu gayet iyi.Sabah veterineri geldi dediğiniz gibi bütün açık yaralarını boticon ile pansuman yaptı.Kafasındaki derin sıyrık için kapanacaktır telaş etmeyin dedi ve onun içinde ayrı terramycin (hayvanlar için olanından) verdi.Ve gözü içinde dediğiniz gibi opticloc verdi şırıngaya benzeyen bir merhem 2 tamla halinde sürün dedi.Bu arada birde 5 gün sabah akşam kullanmak şartıyla agumentin verdi antibiyotik.Daha ilk pansumanda iyileşeceğinin ışığını verdi bize.Şuan sütlü ekmeğini ve birazda kuru mamasını yedikten sonra minderinde tatlı tatlı kestiriyor.Burnu normal ıslaklığına döndü.Tabi bende normal hayatıma döndüm. Sabah gezisine çıktığımızda kangalla yine karşılaştık ama yerden taş alıp atıyormuşum gibi yapınca kaçtı.Çözümüde buldum gibi.Bütün duyarlı arkadaşlarıma tekrar teşekkür ediyorum.

Eski 30-11-2007, 16:13   #10
Ağaç Dostu

Penelophe's Avatar

Giriş Tarihi: 30-04-2007
Galeri: 373
İyi haber almak çok güzel.

Penelophe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-11-2007, 16:25   #11
Ağaç Dostu

İlkin's Avatar

Giriş Tarihi: 09-07-2007
Galeri: 51
Menekşemehtap Hanım yazınızı şimdi gördüm. Köpeğinizin başına gelenlere çok üzüldüm, geçmiş olsun. İnsanın bu kadar bağlandığı bir hayvanın başına böyle işler gelince çok fena oluyor. Her canlının başına kötü birşey gelmesi çok fena tabii ama aynı hayatı paylaştığınız daha bir başka oluyor. Benim de pointer cinsi bir av köpeğim vardı çalındığında 3 ay ağlamaktan mahvolmuştum.

Tekrar geçmiş olsun.

İlkin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2007, 10:58   #12
Ağaç Dostu

Oğuzhan's Avatar

Giriş Tarihi: 23-07-2006
Çok geçmiş olsun.İyi olduğuna sevindim.

Oğuzhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2007, 11:25   #13
Ağaç Dostu

Buket Aknar's Avatar

Giriş Tarihi: 30-03-2007
Galeri: 53
Durumu ancak şimdi okuyabildim. Çok üzüldüm. Veteriner hekim değilim ama böyle yaralı durumlarda herhangi bir kötü duruma önlem olması için antibiyotik de kullanmak gerektiğini biliyorum. Benzer bir durum kedimin başına gelmişti de.

Buket Aknar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2007, 17:58   #14
Ağaç Dostu

Chewbacca's Avatar

Giriş Tarihi: 18-10-2004
Galeri: 16
Geçmiş olsun... Köpeğinizin fotoğrafını görünce biran kendi köpeğimi gördüm gibi oldu...

Boxerler biraz heyecanlı hayvanlardır... Sizin yerinizde olsam, bir eğitim (şok) tasması alırdım... Taş atmak ya da atarmış gibi yapmak diğer köpekleri size de düşman edebilir...

Bu da benim kızım;

Chewbacca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2007, 18:21   #15
Ağaç Dostu

menekşemehtap's Avatar

Oy yerim ben onun boncuk gözlerini.Şok tasmalarını hep tavsiye etmiyorlarda eğer Ankaraya gidersem köpek savar almayı düşünüyorum küçük bir aletmiş ve hangi köpeğin üzerine doğru çevirirseniz yaydığı ultrasonik ses dalgasıyla köpeği kaçırabiliyormuş aynı zamanda köpeğin eğitiminde de kullanılabiliyormuş.Reis bugün çok daha iyi sağlığına nerdeyse kavuştu bu kadar hızlı iyileşebileceğini hiç tahmin etmiyordum.Öyleki benim elim ufacık bile kesilse aylarca izi geçmez ama onun derin kesiği nerdeyse kapandı diyebilirim hayret verici.Birde gözleri harika tekrardan boncuk boncuk bakıyor.Bütün yorum yazan duyarlı dostlarıma kucak dolusu sevgiler yüreğinize sağlık.

Eski 01-12-2007, 20:50   #16
süleyman sönmez

Giriş Tarihi: 27-11-2007
*** gerçek ten köpeğine çok üzüldüm ama ne yapalım olmuş bi kere bundan sonra daha dikkatli olursan bizde üzülmeyiz tekrar geçmiş olsun

süleyman sönmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2007, 20:54   #17
Ağaç Dostu

Chewbacca's Avatar

Alıntı:
Şok tasmalarını hep tavsiye etmiyorlarda
Beni tanıyanlar bilirler... konuşmayı ve araştırmayı severim... O yüzden devam edeceğim yazmaya...

Şok tasması, kullanabileceğiniz en mantıklı şey olabilir... Hem eğitim için, hem gezerken köpeğiniz sizi sürüklemesin için, hem de ters takıldığında saldırgan köpeklerin, köpeğinizin boynuna zarar verememesi için işinize yarar...

Alıntı:
köpek savar almayı düşünüyorum küçük bir aletmiş ve hangi köpeğin üzerine doğru çevirirseniz yaydığı ultrasonik ses dalgasıyla köpeği kaçırabiliyormuş aynı zamanda köpeğin eğitiminde de kullanılabiliyormuş.
Köpek savar, hangi alanda kullanırsanız kullanın öncelikle kendi köpeğinize de zarar verecektir... Bu yüzden işi bilen kişiler tarafından tavsiye edilmez... En önemli iki sakıncası ise;

Bir) Duyma engelli köpeklerde işe yaramaz...
İki) Kullanıldığı hayvanlarda alışkanlık yaratabilir...

Sonik silah yerine, size elektirikli şok cihazı öneririm... Tetiğine bastığınızda elektirik atağının çıkardığı ses ve ışık yüzünden köpekler korkuyor... Bu bir ses silahı olmadığı için sizin köpeğiniz zarar görmüyor... Hem de bir saldırı durumunda karşı köpek üzerinde ciddi etkileri oluyor...

Bütün bu özelliklerin yanında evinizde ya da çantanızda kişisel güvenliğiniz için de kullanabilirsiniz.

Eski 02-12-2007, 00:56   #18
Ağaç Dostu

menekşemehtap's Avatar

İlginiz için teşekkür ederim Tunç bey, pek yazacağıma hep yazmışım kusura bakmayınız lütfen.Sakıncalarından duyma engelli köpeklerde işe yaramayacağını duymuştum haklısınız ama kendi köpeğimize zarar verme konusunda makinanın çevrildiği bölgeyi kapsadığınıda duymuştum ama ****** bunları ticari amaç güden yerlerden duydum sizin gibi duyarlı ve hayvan seven birilerinden değil.Bu yüzden dediklerinizi dikkate alacağım ama bir konuda karşı olduğum şeyleri bildirmeden de geçemeyeceğim.Eğitim verilirken elektirikli,dikenli,sıkmalı ve boğmalı tasmalarla eğitimin verilmesine hep karşıyımdır.Oğluşum hiç bir özel eğitim almadı eğitimini biz verdik önce tuvalet eğitimiyle daha sonra otur,kalk,gel,git,bekle,sakin, bunları öğrendi.Daha sonra komik ama 'kim oğlum bu' kelimesi onun saldır komutudur.Bu kelimeyi duyunca ağaca bile saldırıyor.Ha birde goldenlar gibi ölü numarasıda yapabiliyor öl deyince.Demek istediğim biz eğitimini ona büyük bir sabırla ve sevgiyle verdik bu kelimeleri öğrenmesi belki özel bir eğitimle 15,20 gün gibi kısa bir sürede alacaktı oysa biz baya uğraştık ama olsun ayrılamazdık çünki.İlginizden dolayı tekrar teşekkür eder kızınıza sihatli günler dilerim.

Düzenleyen menekşemehtap : 02-12-2007 saat 01:54
Eski 02-12-2007, 13:51   #19
Ağaç Dostu

Chewbacca's Avatar

Konuyu daha fazla uzatırsam birileri burası yerimi acaba diye düşünmeye başlayacağından endişe ediyorum... Ama yine de yazmadan edemiyorum...

Oğlunuzun eğitimi ile ilgili en ufak bir endişem olmamasına rağmen 10 yıldır bir boxer ile yaşadığım için bir takım tecrubelerim olduğu ve bu tecrubelerimi paylaşmaya çalıştığımı belirtmek istiyorum... Boxerler iş köpekleri olduğu için güçlü hayvanlardır. Ne kadar iyi eğitim alırlarsa alsınlar bu gücü dengelemeyi bir türlü beceremezler... (en azından benim kızım bunu beceremiyor) bu yüzden, şok tasması çok işinize yarayacaktır...

En iyi eğitim mutlaka sevgi ile olandır fakat, dengelenemeyen bir güç, hem sizin için hem de yakın çevrenizdekiler için bir tehlike oluşturabilir.

Bu yazdıklarımı yüksek sesle düşünen birinin karalaması olarak okuyup fazlaca dikkate almaziseniz sevinirim...

Eski 03-12-2007, 13:43   #20
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
Ben de Alman Çoban Köpeği olan birisi olarak ve eğitimde bizleri de eğittiklerinden ufak tefek tavsiyelerde bulunmak isterim.
Her köpeği dost olarak görmeyin. Bazen sizin hiç anlamaycağınız bir sebepten köpekler birbirine veya bir insana saldırabilirler. Size doğru kararlı bir şekilde gelen bir köpek gördüğünüzde sert ve güçlü bir ses tonuyla HAYIR! demeniz inanın taş atar gibi yapmaktan çok daha etkili oluyor. Bizim oturduğumuz site arazisi çok geniş olduğu ve ormana komşu olduğu için, insanların ormana attıkları köpekleri açlıktan ölmemek üzere genellikle sitemize sığınmaktalar. Çok sayıda ve değişik ırklarda serbest gezen köpekler var. Sert ve kararlı bir ses tonuyla, fazla konuşmadan sadece tek kelime HAYIR! en kolay metod.
Eskaza oldu da köpekler birbirine girdi hemen sizinkinin sevk kayışını çıkarın. Bırakın koşturup kapışsınlar. Sizin köpeğiniz sevk kayışında saldırıya uğrarsa daha çok zarar görür ve siz de hedef haline gelebilirsiniz. Tamamen birbirine girdilerse saldıran köpeğin arkasına dolanıp arka ayaklarını sıkıca kavrayıp 360 derece tam daire çevirmeniz de bir çözüm. Köpekler hedefe kilitlendiklerinde durum biraz zor. Hedef şaşırttığınızda ise anında unutuyorlar

En güzeli ise onları birbiriyle dost yapmak aslında. Ben yalnız gezerken ödül mamalarını cebime doldurup dost kazanmaya çalışıyorum. Bir kere sizi tanıdılar mı unutmuyorlar.
Böylece köpeğimle gezerken rahat ediyorum
Köpeğim ırkının çok irisi. Çok güçlü ve korumacı bir köpek. Köpeğimin diğer köpeklere zarar
vermemesi için sevk kayışsız dolaştırmıyorum ve Chewbacca'nın da dediği gibi özelllikle kesin itaat eğimi şart. Biz iki yaşından sonra kaşımızla gözümüzle anlaşmaya başladık artık

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2008, 10:17   #21
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-06-2007
Galeri: 171
Menekşemehtap köpeğin nasıl. Bu kısmı yeni gördüm. Geç oldu ama geçmiş olsun. Üzüldüm. Benim de köpeğim var. Aynı şey geçen sene benimde başıma gelmişti. Benim köpeğim teriyer- misk kırması...
Minicik kedi kadar. Boyuna bakmadan başka köpek gördümü saldırıya geçiyor. Yine aynı şeyi yaptı. Karşısında çoban köpeği vardı.Köpek benimkine pençesini atıp yere yatırdı. Tam ensesinden ısıracaktı ki; babam abimler annem ben ve diğer köpeğin sahibi, çoban köpeğine saldırdık. Eğer 1-2 saniye geç kalsak köpeğim ölmüştü.
1 hafta yürüyemedi.Çoban köpeği yere yatırırken pençesi köpeğimin ön kolunun zedelemiş. Bende hemen yaralı bölgeyi temizleyip pansuman yaptım. Merhem sürdüm.

Köpekler geliyor ısıracak dediğimizde korkup yanımıza gelsede, köpeği görünce yine bildiğini okuyor...

Bu arada ismi BADİ...

Düzenleyen özlem11 : 23-06-2008 saat 15:28
özlem11 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2008, 22:12   #22
Ağaç Dostu

ezgili dünyam's Avatar

Giriş Tarihi: 22-01-2008
Benim Rüzgar'ım bu akşam çok halsiz, hiç birşey yemiyor, sesi çıkmıyor. Sürekli dışarıya çıkıp bakıyorum. İnşallah yarın daha iyi olur.

Eklenen Resimler

ezgili dünyam Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2008, 23:13   #23
Ağaçsever

safiris's Avatar

Giriş Tarihi: 16-03-2008
Galeri: 4
Chewbacca hayvan severim diyorsunuz sonrada hayvanlara karsi elektrikli sok cihazi kullanilmasini öneriyorsunuz. Tam bir hayvan seversiniz ama sadece kendi beslediginiz hayvana karsi seversiniz.Bravooo

Ayrica tüm hayvan severler hep meneksemehtap hanimin köpegi icin cok üzüldügünü belirtiyor gariban coban köpegine kimsenin üzülmedigi de benim cok dikkatimi cekti.

Demekki hayvan severlik dendiginde sadece evimizde iyi mamalarla besledigimiz hayvanlarimiz anlasiliyor. Sokaklardaki hayvanlar **** bu örnekte ki gibi sadece koyunlari görevini yapan zavalli coban köpegine karsi hayvan sever degiliz. Buna da bravooo

Alkisliyorum hepinizi sevgili hayvan severler

safiris Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-04-2008, 10:46   #24
Ağaç Dostu

Kusura bakmayın ama bu sayfada benim de yazım var ve bu sözlerinizi kendi üstüme almıyorum. Burada ki arkadaşlarında anlattığınız gibi düşündüklerinide...
Sadece dışardaki köpeklerin ne kadar vahşi olduğu anlatılmak istenmiş. Bilmenizi isterimki bahsi geçen cihazda amaç köpeğe acı vermek için değil, sadece korkutmak içindir. Şayet bir köpeğin, ki bu vahşi bir köpekse eğitilmiş olana saldırdığı anı yaşamış görmüş olsaydınız böyle düşünmezdiniz. Sokak köpekleri zaten doğada kendilerini başkalarına karşı savunmayı korumayı öğrenmişlerdir. Bizim köpeklerimiz başklarına saldırmayı bilmez. Isırmayı bilmez. Saldırı anında da kendilerini koruyamazlar.
Sizin gibi düşünen herkese sorarım; acaba o kış kıyamette kaçınız ayakları donmuş bir kediye sıcak yemek verdiniz. Üstü örtülmüş yiyecekleri arayan kuşlara yem...
Ben kimsenin, özellikle de bu sitede bulanan arkadaşlarımın vahşede ''EVET''diyeceklerini zannetmiyorum. Sizde böyle düşünmeyin. Yineliyorum; cihazı kullanmaktaki amaç hiç kimseye zarar gelmesin düşüncesinden ibarettir...

Eski 21-05-2008, 00:26   #25
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-05-2008
Merhaba arkadaşlar.Yeni bir üyeniz olarak dikkatimi çeken konuyu baştan sona okudum baya bir zaman olmuş ama geçte olsa öncelikle konuyu açan hanımefendiye geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.Benim bu konuda dikkatimi çeken "bugün akşam yürüyüşüne çıkmaya hazırlandığımız sırada boxser cinsi erkek köpeğim birden elimden kaçtı Yan tarafta koyun sürülerinin başında olan kangalın yanına gitti." Bu satırlar oldu,Burada koyunların kurttan kuştan v.s zarar görmemesi için korumakla görevlendirilmiş bir kangal var ve hanımefendinin reisi kangalın yasak koyduğu çizgiyi aşıyor ve görüş alanına giriyor ve kangalda dolayısı ile görevini yapıp maalesef yaralıyor.Bu olayda kangal görevini yapmış.Ayrıca olay arkadaşımıza katılıyorum.Ben güvercin,kanarya,akvaryum ve köpek besleyen biriyim kısaca hayvanseverim.Dışarıdaki kedi köpekler savunmasız ve sahipsiz yaşıyorlar,bizlerin evlerimizde beslediğimiz hayvanların yediği önünde yemediği ardında hasta olduklarında veterinere koşarız.fakat dışarıdakiler okadar şanslı değiller.Kış geldiğinde karlar yağdığında bir sabah pencerenizi açıp aaa kar yağmış ne kadar güzel manzara diye düşünürken.Diğer taraftan dışarıdaki güvercinler kediler ve köpekler nerden nasıl yiyecek buluruz telaşının içine giriyorlar.Benim terasımda yem ve su eksik olmaz günde 80-100 yabani güvercin terasımı ziyaret eder ve yabani olmalarına rağmen benden kaçmazlar çünkü çok iyi tanıyorlar.diğer taraftan bir hayvanseverseniz yalnızca evinizdeki hayvana değil dışarıdakilerede ehemmiyet ve sevgi vermenin gerekli olduğunu düşünüyorum."Hayır" komutu ile tasma ile olacak iş değil bunlar hem hayvanseveriz diyoruz hemde evimizdeki köpeğimizin zarar görmemesi için dışarıdaki köpeklere karşı şoklayan cihazlar kullanmaya çalışıyoruz.O şoklayan cihazların ne kadar etkili ve ölüme götürdüğünden haberiniz varmı acaba.canlıları rahatsız etmeye hakkımız yok,Bir canlıya sevginizi ve zarar vermeyeceğinizi hissettirmeniz yeterli.Unutmayınki bu dünya yalnızca bizim değil her canlı yaşama özgürlüğüne sahiptir ve hiç bir canlı gereksiz yere yaratılmamıştır.Saygılarımla.

MiRZaBeY Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-05-2008, 10:54   #26
Ağaç Dostu

erbek_'s Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2008
Galeri: 17
Evet, hepsini bağrımıza basmalıyız. Ben de sokakta gördüğüm her yaralı hayvanı koşturup veterinere götürüyor, iyi olana kadar bakıyorum. İnsan üzülüyor mutlaka...Yine de tek taraflı düşünmemek lazım...

erbek_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-05-2008, 21:57   #27
Ağaç Dostu

Chewbacca's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi safiris Mesajı Göster
Chewbacca hayvan severim diyorsunuz sonrada hayvanlara karsi elektrikli sok cihazi kullanilmasini öneriyorsunuz. Tam bir hayvan seversiniz ama sadece kendi beslediginiz hayvana karsi seversiniz.Bravooo
İnsan da severim ama bana ya da aileme saldıran her hangi bir insana karşı kendimi ve ailemi korurum...

Bunun ötesini düşünmek ya da yazmak biraz saf bir durum oluyor...

Bir hayvan ya da insan bana ya da aileme (köpeğim de bu aile içine giriyor) saldırır ise, bu saldırganı elimden gelen her şeyi yaparak uzaklaştırmaya çalışırım...

Kaldı ki, elektirikli şok cihazı kalın bir sopaya nazaran daha insaflı bir çözüm gibi geliyor bana...

Eminim ki, sizde benim kadar kesin bir şekilde yakınlarınızı savunursunuz...

Eski 30-05-2008, 12:20   #28
Ağaç Dostu

erbek_'s Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2008
Galeri: 17
Doğru orası öyle mutlaka ona bir diyeceğim yok, bu dünyada güçsüzlerin güçlülere yem olmak zorunda kalmalarını hazmedemeyenlerdenim...Yanlarında olmak lazım...

erbek_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2008, 15:44   #29
Ağaç Dostu

nuzel's Avatar

Giriş Tarihi: 15-04-2008
Bende Mirza Beyin söylediklerine katılıyorum.Düşüncelerime tercüman olmuşsunuz.
Lütfen bir tek kendi hayvanlarımızı değil hepsini sevelim koruyalım besleyelim.
Hayvanseverlerin hepsi benim dostum.

nuzel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2008, 16:34   #30
Ağaç Dostu

Arkadaşlar hep olaya köpeği olanları eleştirerek bakmışsınız. Ama kimseye zarar gelmesin düşüncesi hakim bizlerde. Böyle yaşamadan konuşmak normal ve doğal geliyor sizlere. Hayvanların kavga sırasından ağzından kan akması diğerinin yürekleri parçalayacak şekilde bağırması...
Lafın kısası benim, senin, onun hayvanı gibi bir durum söz konusu değil.Birini anlamak için bence eleştirmeden önce karşımızdakinin hissettiklerini düşünmek sonra eleştirmek daha mantıklı.
MİRZABEYİN DÜŞÜNCELERİNE KATILMIYORUM...
Sizin evladınıza, yakınınıza, sevdiğiniz birine zarar veren kim olursa olsun eminim 1 saniyede du düşünceleri unutup karşınızdakinin ,icabına bakarsınız. Mantık şu benim sizin söylediklrinizden anladığım; Misal annenizi bir köpek ısırdı bacağından bir parça kopardı ve hala devam ediyor. Sizde karşısına geçmiş ' ama o hayvana yazık elimden bir şey gelmez' diyorsunuz.Doğru anlamışmıyım?

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:45.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024