agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Köpekler
(https)

Beğeni Düzeni104Beğeniler
  • 3 Gönderen cihan_as
  • 3 Gönderen cihan_as
  • 2 Gönderen tk646
  • 7 Gönderen Cumhur Tonba
  • 6 Gönderen tk646
  • 7 Gönderen Cumhur Tonba
  • 4 Gönderen agozce
  • 3 Gönderen Ben fakir
  • 2 Gönderen tk646
  • 7 Gönderen Ben fakir
  • 1 Gönderen tk646
  • 8 Gönderen kelebek çalısı
  • 2 Gönderen Cumhur Tonba
  • 8 Gönderen ilksenozturk
  • 4 Gönderen nikomedia
  • 8 Gönderen erhan özkan
  • 8 Gönderen wisdom
  • 3 Gönderen Tika
  • 9 Gönderen agozce
  • 1 Gönderen kenan kırca
  • 2 Gönderen Tika
  • 1 Gönderen memur68
  • 5 Gönderen loveforlife

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 21-07-2012, 14:30   #1
Ağaç Dostu

cihan_as's Avatar

Giriş Tarihi: 24-03-2006
Köpek (Arıyorum, sahiplendirmek istiyorum)

Presa canario ırkı köpeğimi sahiplendirmek istiyorum ücretsiz vereceğim.
İzmir, pınarbaşı semtindeyim.

Eklenen Resimler

Düzenleyen cihan_as : 24-08-2012 saat 13:43 Neden: Köpeğim yeni sahibini bulduğu için tlf numaramı sildim.
cihan_as Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-07-2012, 15:55   #2
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-01-2012
Hakkıyla ilgilenip, bakabilecek biri sahiplenir inşallah. Ücret istememeniz güzel bir davranış. Özel değilse eğer, neden köpeğinizden ayrılmak durumundasınız?

syılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-07-2012, 13:36   #3
Ağaç Dostu

cihan_as's Avatar

Bahçe komşudan presa conario köpeğimi 500 tl ye almıştım. Çalıştıgım lojistık taşıma işyerini koruma amaçlı diğer 2 kardeşi presa conariolarıda aldım 3 köpeğim oldu. Bir süre sonra çalıştığım iş yeri sahipleri kamyon şöferlerinin köpeklerden korktugu için köpekleri istemediler. 3 köpek bakımı zor oldugu için 2 köpegimi vermek zorunda kaldım.

Eski 24-08-2012, 13:42   #4
Ağaç Dostu

cihan_as's Avatar

Köpeğim yeni sahibini buldu. Yeni sahibi, veteriner kontrolünden gecirecek aşıları ve diğer bakımını yaptırdıktan sonra evine götürecek, istediğim zaman görebileceğimi söylemesi.

Eski 19-11-2012, 23:15   #5
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-02-2012
Köpek Arıyorum...

Arkadaşlar bildiğiniz gibi bir köpeğimiz var zaten ama eğitilebilir ve oğluma daha az zarar verecek bir köpek arıyoruz.

Bu köpeğimiz ısırıyor barınağa terketmeye kıyamadığımız için bakıyoruz. Ev bahçeli ve diğer bir köpeğede yetecek yerimiz var.

Çevrenizde Alman Kurt köpeği yavrulamış,yavrulayacak bakamayacak köpeği olan varsa sahiplenmek istiyorum. Küçük olması eğitimin kolaylığı için tercihimiz.

Alman Kurdu ismemedeki sebep kolay eğitileebilir zeki olduğudur. Acaba bu köpeğimize bizmi eğitim veremedik kendisi sokak köpeği olduğu için yeterliliğimi yok bilmiyoruz.

Ama emin olun çok iyi bakılacak.

Dalaman'dayız tüm Muğla ilçeleleri olur Antalya olur Ankara olur. Hatta MUğla çevre illeri bile olur gelir alırız.

Son umudum siz kaldınız hayvan ticaretine karşı olduğum için satın almak istemiyorum

agozce ve selis beğendi.
tk646 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-11-2012, 23:25   #6
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 08-07-2008
Galeri: 80
Dilerim oğlunuz için aradığınız köpeği bulursunuz. Diğer köpeğide terk etmediğiniz için teşekkürler. İnşallah kıskanmaz. İnanın şu an bahçemide ve çevrede 8-10 tane köpekvar. Ben de bir köyde kalıyorum. Uzunköprü'de. Kışa doğru tahminim hepsi benim peşime düşecek. Bakalım ne yapacağım. Bu sene 4-5 dişi sahipsiz köpek yavru yaptı. Çevrede 25 e yakın yavru var. Kaçı yaşam şansı kazanacak acaba. Gerçi şehirlere göre buralarda yaşamaları daha avantajlı.
Başladım size dert anlatmaya. En iyisi kısa keseyim. Dileğinizin gerçekleşmesini ve aradığınız yavruyu enkısa zamanda bulmanızı canı gönülden istiyorum.

Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-11-2012, 23:29   #7
Ağaç Dostu

Cevabınız için teşekkür ederim. gerçekten sokaktaki köpeklerin durumu içler acısı .

Hele burada,yazları oteller ,restoranlar sayesinde doyan köpekler şanslı.

Ama şimdi hepsi sokaklarda ve aç, turistik işletmeler boşaldı tamamen

Birde yazlıktan gidenlerde var sokağa **** ormana terkediyorlar. Nasılda güzel köpekler var aralarında. İnsan üzülüyor.

Evlat gibi görmek gerek hayvanı, canı isteyince terketmemeli insan.

Eski 19-11-2012, 23:34   #8
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Onların gözünüzün içine bakışı, kedilerin ayağınıza dolaşması bambaşka bir duygu. Kahveye giderken 3-4 kedi, 2-3 köpek peşime takılır. Bambaşka bir duygu onlarla beraber olmak, onları anlayabilmek. Anlatılamaz zaten Hissedilir.

Eski 19-11-2012, 23:44   #9
Ağaç Dostu

agozce's Avatar

Giriş Tarihi: 27-04-2007
Galeri: 4
Buralara istediğinizi yazın, çok kolay bulursunuz.

https://www.facebook.com/#!/pages/SA...851494?fref=ts

https://www.facebook.com/#!/haysev?fref=ts

https://www.facebook.com/#!/hayvanse...esi.tr?fref=ts

Evdeki köpeğiniz içinde buradan yardım alabilirsiniz.
https://www.facebook.com/#!/KopeklerHakkindaHersey

agozce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-11-2012, 23:58   #10
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-11-2012
Sevgili TK 646,

Sizi okuyunca olayı iinci defa yaşadığımı gördüm.

Aynı olay oğlumun başından geçti.

Yeni köpeğin gelişine kadar hikaye aynı sizin yazdığınız gibi.

Evin ilk köpeği (sokaktan gelen!) yeni gelen yavru alman kurdunu görünce oğluma küstü.

Oğlum gönlünü almak için ne gerekirse yaptı ama durum değişmedi.

Ben gittiğimde sevgisini bana boşaltırdı.

Tam sekiz yıl oğluma küs kaldı.

Öldü de kurtuldu zavallı hayvan.

Ben fakir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-11-2012, 00:01   #11
Ağaç Dostu

Bizimki pek arsız Küsmez birde dost canlısı. Şak bir yana inşallah öyle bir durum yaşanmaz.

Buda yavru sayılır 3 aylıkken aldık şubatta 1 yaşında olacak. Küçük olması alışmasını kolaylaştıracağı görüşündeyim.

Ha birde Alman kurduna aldıracağım eğitim esnasında eğitmenin uygun gördüğü aşamalarda Toni 'yide katmak istiyorum kaynaşmaları açısından faydalı olacaksa.

agozce ve loveforlife beğendi.
Eski 20-11-2012, 00:12   #12
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-11-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tk646 Mesajı Göster
Ha birde Alman kurduna aldıracağım eğitim esnasında eğitmenin uygun gördüğü aşamalarda Toni 'yide katmak istiyorum kaynaşmaları açısından faydalı olacaksa.

Sevgili tk646,

işinize karışmak olarak almayın olayı.

ortada bir can var, inşallah olmaz diyorsunuz; ya olursa? ne yapacağınıza karar verdiniz mi?..

alman kurduna aldıracağınız eğitime (ve eğitmenin kabulü halinde) katmadan önce, bu garibe eğitim aldırmayı düşünmeyişiniz dikkate değer.

Toni'nin geleceğini sokak olarak görüyorum. Yazık!..

Hevesle alınan bu köpeklerden yüzlercesi bir alman kurdu yüzünden bizim buralarda geziyor.

Ben fakir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-11-2012, 21:02   #13
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ben fakir Mesajı Göster
Sevgili tk646,

işinize karışmak olarak almayın olayı.

ortada bir can var, inşallah olmaz diyorsunuz; ya olursa? ne yapacağınıza karar verdiniz mi?..

alman kurduna aldıracağınız eğitime (ve eğitmenin kabulü halinde) katmadan önce, bu garibe eğitim aldırmayı düşünmeyişiniz dikkate değer.

Toni'nin geleceğini sokak olarak görüyorum. Yazık!..

Hevesle alınan bu köpeklerden yüzlercesi bir alman kurdu yüzünden bizim buralarda geziyor.
Bilakis tecrübenizden faydalanmak hoşuma gider, benzer olayı yaşamış olarak sizde sonuçta bir canı kurtarmak amacındasınız.

Ancak sokağa atacak olsam zaten bir köpeğim olduğundan **** hayvanları evlat yerine koymaktan bahsetmezdim.

Ama sonuçta canımızı emanet edeceğimiz köpeğin verdiğimiz eğitime değmesini istemem doğal galiba.

Bir sokak köpeğinin aldığı eğitime verdiği cevapla genlerinde zeka ve eğitim beklentisi olan bir köpeğinki bir olmaz .

Toni'yi terketmeyeceğimiz ve yanına eğitimli bir arkadaş alma konusunda kararlıyız .

maki01 beğendi.
Eski 21-11-2012, 03:15   #14
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-01-2008
Galeri: 44
Komşumun bir alman kurdu var ki tam evlere, bahçelere şenlik!

Sokaktaki çöp kovalarını devirir, diğer sokak köpeklerine koyduğum suları içer, içtikten sonra devirerek döker, bahçe kapınızı açık bulursa içeri dalarak bahçe çizmenizi rahatlıkla ağzına alıp kaçabilir, bazen diğer köpekleri baskılayarak hakimiyet kurma adına onları ağlatarak ayağı ile üzerlerine basabilir ve buna engel olmak için yüksek sesle uyarsanız da, tutup çekmek isteseniz de heykel kesilerek kesinlikle sizi çaresiz bırakabilir. Diğer köpeklerin mamalarından yer, kemiklerine ortak olur, kovalasam gitmez, çağırsam gelmez, işte böylesine enteresan bir alman kurdu olduğundan, bu cinsin bahsi geçtiğinde ister istemez gülmeme yol açan köpektir kendisi.

Hatta bir keresinde sokak köpeklerini rahatsız ettiği anlardan birinde hortumun fıskiyesini açarak onu ıslatarak kaçırmayı denediğimde ağzını tamamen açarak fışkıran suyu içme pişkinliği ile beni benden almayı da başardıktan sonra, sahibini gerçekten tebrik etmeye karar vermiştim

Yine bir akrabanın yıllar önce sahip olduğu alman kurdu üstelik adında 'von' ekini taşıyan bir köpekti, ofiste tek başına kaldığı bir zaman sürecinde deri koltukları parçalayarak sahibine güzel bir mesaj vermişti. Cins de olsa gördüğü muamele ne ise hayvan ona karşılık verecekti elbet.

Alman kurduna has olumsuz özellikler olarak genelleyemeyiz bunları elbette. Bence her türlü köpek sevgi ve gerekli ilgi ile eğitilebilir, insanlar ve diğer canlılarla uyum içinde geçinebilir. Sadece sabretmek ve zamanı onlardan esirgememek, birlikte vakit geçirerek ona ihtiyaç duyduklarını temin edebilmek yeterli. Cinse takılmamak gerek bence. Eğer ne cins olursa olsun hayvanda davranış bozukluğu varsa bunun hatasını kendimizde aramalıyız, hayvanın genlerinde değil.

kelebek çalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-11-2012, 08:14   #15
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

''Ancak sokağa atacak olsam zaten bir köpeğim olduğundan **** hayvanları evlat yerine koymaktan bahsetmezdim.''

Aynı endişeleri ben de düşünmüştüm sayın Ben fakir gibi. Fakat yukarıdaki cümle olduğu için atılmasından ziyade sevgi bölünürse diye. Fakat alacağınız yeni köpek küçük olacağından ve olaya Toni' yi de ekleyeceğinizden belki durum toni için de sevindirici olabilir diye düşünüyorum. O da yanlızlıktan kurtulmuş olur.
Onlara evlat diyebilecek kadar sevginiz olduğu için, ilk başta duyduğum terettütler anında kayboldu.
Selamlar, sevgiler.

maki01 ve nurcanaybay beğendi.
Eski 21-11-2012, 11:27   #16
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-10-2011
Alıntı:
Arkadaşlar bildiğiniz gibi bir köpeğimiz var zaten ama eğitilebilir ve oğluma daha az zarar verecek bir köpek arıyoruz.

Bu köpeğimiz ısırıyor barınağa terketmeye kıyamadığımız için bakıyoruz. Ev bahçeli ve diğer bir köpeğede yetecek yerimiz var.

Çevrenizde Alman Kurt köpeği yavrulamış,yavrulayacak bakamayacak köpeği olan varsa sahiplenmek istiyorum. Küçük olması eğitimin kolaylığı için tercihimiz.

Alman Kurdu ismemedeki sebep kolay eğitileebilir zeki olduğudur. Acaba bu köpeğimize bizmi eğitim veremedik kendisi sokak köpeği olduğu için yeterliliğimi yok bilmiyoruz.

Ama emin olun çok iyi bakılacak.

Dalaman'dayız tüm Muğla ilçeleleri olur Antalya olur Ankara olur. Hatta MUğla çevre illeri bile olur gelir alırız.

Son umudum siz kaldınız hayvan ticaretine karşı olduğum için satın almak istemiyorum
İyi günler aslında piyasada özellikle büyük şehirlerde bakamadığı için sahiplendirmek isteyen çok kişi var mesela sahibinden.com da bir kaç tane gözüme çarpmıştı ama bu işin maddi yönünü düşünenler de işin içine girince tam kan yani kırma olmayan köpekleri sahiplenmek isteyen kişiler hemen almak çiftleştirip yavrusunu satmak istiyorlar.Kardeşimin arkadaşı annesi astım hastası olduğu için golden retrivier cinsi köpeğini başkasına vermişti ama verdiği kişi de bakamayınca geri geleceği söylendi ara sıra görme şartıyla sahiplendirmişti o köpeği... Petgen.tr,sahibinden .com.havhav.com.intoko gibi sitelere uğrayın bu sitelerde size uygun bir köpek bulabilirsiniz...Saygılar....

mmanager Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-11-2012, 16:59   #17
Ağaç Dostu

ilksenozturk's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2007
cins karakteri olayına çok şüpheci yaklaşırım, aslolan köpeğin kendine özgü karakteridir derim hep yine de soyaçekim bir gerçektir.
ben de nacizane alman çoban köpeği tecrübemi aktarmak isterim iki tanesine sahip olmuş biri olarak.
birincisi hakikaten zekilerdi ama bu durum itaati kolaylaştırırmayabiliyor, itaat etmek istemezse farklı yollar bulması daha kolay (bizimkisi ayakkabıları biz görmeden kaçırırdı, diğer köpeğin yattığı yere götürürdü mesela, suçüstü yakaladığımızda anladık durumu)

lider karakterlidir, bu sebeple diğer köpeklerle geçinmede zorluk yaşayabilirsiniz. çevrede başka köpekler varsa aman dikkat

çocuklar ile arası en iyi köpeklerden değildir bu cinsler. 'hadi canım, oyun da bir yere kadar, bak işine' diye tam oğlunuz oyuna ısınmışken alıp başını gidebilir. başıma çok gelmiştir her ikisinde de.

lider karakterli köpekler size de hükmetme eğilimindedir. evde kuvvetli bir ALFA'nın olması ve hiyerarşide en tepede olmayacağının net öğretilmesi gerekir, sizi lider kabül ederse bile oğlunuzu etmeyebilir mesela.

pek çok cins köpeğim oldu ve bana mı rastgeldi bilemiyorum, beni ısırmaya kalkan 2 köpeğim de bu cinsti, birisi tavuklarımızı boğmuştu hatta, hükmetmesi zor da olabilecek bir cins.

hep olumsuz tarafları yazmış gibi oldum, tabi ki sadece bu kadar da değil ve hepsi böyle de değil.
sadece şunu demek istiyorum; aslında olumsuz davranışlar sergileyen bir köpek yanlış iç mesajlar alıyor olabilir, siz farkında bile olmadan onun olumsuz davranışlarını pekiştiriyor olabilirsiniz, yeterli baskınlığı göstermemiş olabilirsiniz(kastettiğim şey güç gösterisi değil) veya yanlış anlıyor olabilirsiniz onu.

mesela çok havlayan köpeklerde güven problemi olabilir, tasmasını dizginleyemediğiniz sizi peşinden çeke çeke sürükleyen köpekler kendini ailenin lideri ilan etmiş olabilirler, ısıran köpeğın bu huyu farkında olmadan küçüklüğünde pekiştirilmiş veya engellenmemiş olabilir.

tony'ye kardeş alın ama ona da eğitim konusunda şans verin derim

ilksenozturk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2013, 15:10   #18
Ağaç Dostu

nikomedia's Avatar

Giriş Tarihi: 24-07-2009
yuva arayan yavrular

Arkadaşlar lütfen bu küçük ve güzel bakıma muhtaç yavrulara yardımcı olup yuva bulalım.
Oturduğum semtin sokak köpeklerinden biri yavruladı. Beş yavrusu oldu. Hepsi birbirinden güzeller. Komşularım ve ben elimizden geldiğince bakmaya çalışıyoruz. Siz duyarlı hayvanseverlerden de yardım bekliyoruz. Lütfen bizlere özellikle de onlara yardımcı olalım. Kocaeli ve çevresindeki tüm hayvan severlere sesleniyorum, çok rica ediyorum. Benim almam mümkün olsa bir saniye bile düşünmeyeceğim ancak evimin bahçesinde iki kızım, eşimin iş yerinin bahçesinde ise dört köpeğimiz var. Hepsini sahiplendik, birçoğunu da sahiplendirdik. Yardımlarınızı bekliyoruz.

Eklenen Resimler

nikomedia Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2013, 21:29   #19
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-04-2012
gecikmiş bir yazı olduğundan inşallah istediğiniz köpeği bulmuşsunuzdur dilekleriyle başlıyor. Ancak yazımı köpek besleme heveslilerinin de okumasını istediğimden her şeye rağmen yazıyorum.köpek cinsleri sizin istediğiniz özellikte köpekleri bulmanızı kolaylaştırmak için insanlar tarafından belli amaçlar doğrultusunda geliştirilmişlerdir.ilk önce kriterlerinizi belirlerseniz ırk seçimi kolay olacaktır.ancak ilk önce şunu aklınızdan çıkarmayın,bu bir canlıdır ve aldığınızdan itibaren 10/18 yıl sizle beraber olacaktır.sizden ayrıldığında onu''softly'' öldürmüş olacak, onarılmaz zarar vereceksiniz. mesela kapitalizmin soygun tasarılarına uygun,en iyi pet olarak nitelendirilen köpek cinsleri şu anda barınakları doldurmaktadırlar,collie,dalmaçyalı,golden retriever, ve şlimdilerde de beagle lar kendilerine duyulan hevesin ya da modalarının geçmesiyle barınaklardadırlar. sokak köpekleri ise kan hatlarının bilinmemesi yüzünden ne yapacakları önceden kestirilemeyen davranışlar sergileyebilirler.
bu arada sevginin para karşılığı alınamayacağı,bu yüzden satın almaya karşı olduğunuz gibi cümleler kurmuşsunuz,ben üretici değilim ama şöyle bir düşünün adam sizin istediğiniz özelliklerde bir köpek yapacak,uğraşacak sonra da onu size hediye edecek peki ama neden?
bu arada alman çoban köpeği istemişsiniz ,onun sizin şartlarınıza uygun olduğunu düşünüyorsunuz nereden bu kanıya vardınız? tecrübesi olmayan bir kişide gsd, kurnazlığı yüzünden tam bir hiyerarşik mücadeleye girip çocuğunuza zarar verebilir.iyi bakılacak derken bahçeli bir ev bile olsa günde en az 1.5 / 2 saat ilgi egzersiz ihtiyacı vardır, bir de çok açık söyleyeyim,ortalama secereli bir yavru yaklaşık 1000.-€uro civarındadır, kan hattı belli olmayan bir kurt köpeğinin(!) sokak köpeğinden ne farkı var ki?= ya o da istenmeyen davranışlar sergilerse?
bu arada sokak köpekleri cinsi belli olan köpeklerden eğitimle daha kolay şekil alırlar, herşeye az da olsa kaabiliyetleri vardır.bizim düzeyimizdeki insanlara da o kadar eğitim yeter.
sokak köpekleri çok zorlu şartlarda yaşamaktadırlar,dünyaya gelen her canlının yaşamaya hakkı vardır.onlara lütfen sahip çıkalım.

erhan özkan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-01-2013, 10:01   #20
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 31-03-2011
Tüm köpekler yerinde eğitim ile istenen teme lalışkanlıkları kazanabilir.
Sokak köpekleri bu konularda erken yaşlarda daha avantaşlı bile diyenler var. Çünkü, sokak köpeklerinin önemli bir kısmı farklı ırkların karışımı. Bu da genlerinde pek çok farklı özelliği beraberinde getiriyor. (pozitif ve/veya negatif). Geçmiş yıllarda konu ile ilgili bir çok araştırma yapmıştım. Bu tür bilgiler özellikle yabancı kaynaklarda bolca rastlanıyor. Ancak eğer belirli bir ırkın temel özelliği sizin ihtiyacınız ise o ırk da ısrar etmek anlamlı. Yoksa evde beslemek için çok farklı bir durum yoksa sokak köpeklerinin daha avantaşlı olabileceği yönünde yazılar var. Sayın Erhan beyin de dediği gibi ihtiyacı karşılayacak kadar en az, eğitim alabilir ve daha uyumlu olabilirler.

Kendim de sokakdan aldığım bir köpeği besliyorum. Irkı nedir hiç bir fikrim yok. Irkını bilmeme de gerek yok.

Bir kaç yıl içinde değişik sokak köpeklerini besleme fırsatımız oldu. Çoğunu kısaca eğitip, besleyip, bakımını yapıp sahiplendirdik.

Bu konuda benim önerim eğer çok özel bir amacınız yok ise Alman kurdu yerine elinizdeki köpeğe eğitim aldırıp devam etmeniz. Diğer yandan Dalaman çok sıcak olur. Alman kurdu, Kangal ve benzeri nispeten daha serin yerlerin ırkları yaşamakta zorlandıkları gibi temel karakteristiklerinde de değişme olabiliyormuş.

Saygılar.

Düzenleyen wisdom : 01-02-2013 saat 09:51
wisdom Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-01-2013, 10:47   #21
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Giriş Tarihi: 22-09-2008
Facebook'taki HAYVANLARA YAŞAM HAKKI sayfamda, çok sevimli bir köpek uzun zamandır yuva arıyor,Ankara'da.
İlan linkini paylaşıyorum.Alman kurdu değil;ama çok güzel bir köpek.Tüm tedavileri,kısırlaştırılması vs yapılmış.Çok güzel bir köpek.Neslihan Hanım,özel ilgilendi.Sahip arıyor.

Neslihan Toker'in Fotoğrafları | Facebook

agozce, maki01 ve YeniBON beğendi.
Tika Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-02-2013, 00:34   #22
Ağaç Dostu

agozce's Avatar

Giriş Tarihi: 27-04-2007
Galeri: 4
Sokak köpekleri üzerine güzel bir yazı.

Yazı: Barışkan Ünal

''Sokak köpeği'' veya ''cins olmayan köpek'' olarak tarif ettiğimiz ırklara dairdir bu yazım... okursanız sevinirim....

Yurt dışında yaşıyorum ve cins dediğiniz her ırkı gördüm burada ama ''sokak köpekleri'', ''cins değil'' diye adlandırdığınız Türkiye'nin o ırkını hiç görmedim.

O nedenle, hiç aklınızdan geçirdiniz mi çocukluğunuzdan beri köşede bucakta gördüğünüz için ''değersiz'' kıldığımız bu ırklar belki de bizim ırklarımızdır, Anadolu'nun ırkıdır, Anadolu'dur!!!

Hiç yüzlerine baktınız mı ''sokak köpeği'', ''cins olmayan'' dediğiniz köpeklerin; gözleri karadır, kaşları karadır, tıpkı Anadolu halkı gibi; bizim tenimiz yanıktır, onlarınsa tüyleri; bizim itiraf edelim burnumuz biraz heybetlidir; onların da burnu uzun ve büyüktür...

Heybetlidirler bizim gibi ama aynı zamanda o heybetin, sertliğin altında tertemiz bir kalp yatar aynı biz Anadolu insanı gibi...

Hayat onları körpülemiştir bizim gibi, ama yine de mutludurlar bu topraklarda olmaktan yine Anadolu insanı gibi...

Hiç düşündünüz mü belki de onlar bizim köpeklerimiz, bizim ''cins olmayan'' değil, ''has, halis'' köpeklerimiz...

Evet karışıklar, melezler, safkan değiller, hangimiz öyleyiz ki!!

Hiç düşündünüz mü bu Hitit, Frig, Osmanlı gibi birçok devlet ve medeniyete annelik eden bu toprakların insanı olarak biz ne kadar safkanız, hiç düşündünüz mü belki bizler de onlar kadar bir karışımız, harmanız, ebruyuz... Peki neden kendimizi asil kılıyoruz da onları ''sokak''larla, ''cinssizlikle'' damgalıyoruz.

''Cinssiz'' olarak tarif ettiğimiz o köpekler, o kadar Anadolu, o kadar biz ki, aslında onları ''sokak köpeği ve cinssiz'' olarak tarif edince belki kendimizi de ''Anadolu insanı'' değil, ''sokak insanı'', ''cinssiz insan'' olarak tarif etmeliyiz?!!!

Hiç hoşunuza gitmedi değil mi bu tabir, o zaman niye bizden olana da söyleyelim?

Hadi gelin, vazgeçelim bu terimden, yakışmıyor Anadolu'nun kültürüne, yakışmıyor Anadolu'nun yaşam çeşitliliğine, insanımızın kara gözüne, kara kaşına, yanık tenine, heybetli burnuna...

Biz ebruyuz, onlar da bizim gibi bir ebru, renklerin karıştığı, güzelliklerin kaynaştığı tertemiz bir desen...

Gelin onlara başka bir ad verelim, ''Anadolu köpeği'' diyelim, ''ebru'' diyelim, yeni bir ad verelim, ne isterseniz onu deyin, ama ''melez'', ''sokak köpeği'' demeyelim, hele ''cins değil'' hiç demeyelim....

Yazı: Barışkan Ünal

agozce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-02-2013, 01:13   #23
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 10-12-2011
Alıntı:
Bilakis tecrübenizden faydalanmak hoşuma gider, benzer olayı yaşamış olarak sizde sonuçta bir canı kurtarmak amacındasınız.

Ancak sokağa atacak olsam zaten bir köpeğim olduğundan **** hayvanları evlat yerine koymaktan bahsetmezdim.

Ama sonuçta canımızı emanet edeceğimiz köpeğin verdiğimiz eğitime değmesini istemem doğal galiba.

Bir sokak köpeğinin aldığı eğitime verdiği cevapla genlerinde zeka ve eğitim beklentisi olan bir köpeğinki bir olmaz .

Toni'yi terketmeyeceğimiz ve yanına eğitimli bir arkadaş alma konusunda kararlıyız .
n tk646 havalimanı yolu opetin arkasında 3 adet sokak köpeği ama eğitimli akıllı ve sadık köpekler size 2 tanesini önerebilirim korsan ve kankası zeytin yaklaşık 6 yıldır aynı sokakta yaşıyorlar.

tk646 beğendi.
kenan kırca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-02-2013, 07:46   #24
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Giriş Tarihi: 22-09-2008
Sevgili agozce,
Bu harika yazıyı ben de okumuştum daha önce ve paylaşmıştım sayfamda.Burada yeniden görünce sık sık Facebook'taki sayfama taşımam gerektiğine karar verdim.Herkes okumalı...
Yazan Burak Bey,ne kadar da doğru bir tespit de bulunmuş.Yavaş yavaş bu ağız alışkanlığımızı değiştirmeliyiz,"sokak köpeği" dediğimizde çoğu insanın gözünde değersizleşiyor bu hayvanlar;çünkü çoğu kişi de cins hayvan sahibi olma merakı var...İsim çok mu önemli ki? Herkesin ilk sorduğu soru da" Cinsi ne?" oluyor.

Bizim kedimiz de Ankara kedisi...Eşim çok istiyordu,illa ki bunu alalım diye söylüyordu.
Bunun ne kadar da yanlış olduğunu fark ettikten sonraya da düşer bu konudaki farkındalığım ve çabalarım.Sayfamda da kendimi bu konuda eleştirmiştim daha önce birkaç defa...İstiyorum ki,bizim (benim) düştüğümüz(düştüğüm) hataya başkaları da düşmesin.

Sahiplenilmeyi bekleyen dünyalar tatlısı Anadolu köpeklerimiz ve Anadolu kedilerimiz var.Artık dana fazla önemsenmeye başlamalarının zamanı geldi de geçiyor bile.

Tika Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-02-2013, 17:25   #25
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-01-2008
Galeri: 44
Sn. agozce' nin eklediği yazıdaki içeriği anlamlandırırken bu düşünce yapısına sahip insanlara ithafen kaleme alındığını idrak ederek ve aslında bir yerde onlara içine düştükleri bu yanlışı algılatabilme, aslında canlıları bir bütün olarak sevme, koruma, yaşam hakkına saygı gösterme mantalitesine ne denli ters düştüğünü gösterebilme amaçlı olarak güzel bir yazı olarak düşünsem de ben sokak köpeği sözünden anladığımı burada yazmadan geçemedim.

Cins köpek diye diretenlere sokak köpeği ile onların köpeği arasında bir fark olmadığını anlatmanın yolu sokak köpeğine farklı bir şekilde seslenmekten geçmemeli.

Hayvan sevgisini bu şekilde sınıflandıranlara karşı, hayvanlara yapılan ayrımcı davranışları gördüğümüz yerde o insanların hayvan sevgisini sorgulama hakkını kendimizde bularak ve belki de yüksek sesle dile getirerek oluşturacağımız tepki ve bir nevi mahalle baskısı, dışlama yolu ile yenebiliriz.

Sokak köpeği, cins köpek ayrımını yazıda geçen anlamda ısrarla kullanan bir topluluk olabilir gerçekten de. Sokak köpeği sözünü değersizleştirme amacıyla kullanmak ve buna karşın sokak köpeği tanımını süslemek, püslemek, değiştirmek etkili bir çözüm değil.

kelebek çalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-05-2015, 19:12   #26
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-05-2015
Rottweiler sahiplendirme

Bundan önceki 3 doğumundada olduğu gibi anne ve baba düzgün burun pati Boyları olan macar( kocakafa) olan rottveiller yavrularını mama karşılığı sahiplendirilecektir. Kedi **** köpek maması olarak sahpplendceğiniz bu yavrulardan edinilen mamalar barınaklara ve derneklere tarafımdan bağışlanacaktır

Ertanertan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2016, 07:43   #27
Ağaçsever

memur68's Avatar

Giriş Tarihi: 11-12-2015
Kurt köpeği yavrusu arıyorum

Selamlar bahçemde çocuklarımın ısrarı benimde yıllardıriçimdeki köpek sevgisinden dolayı yakın illerden kurt köpeği yavrusu sahiplendirmek isteyen olursa talibim.

Milla beğendi.
memur68 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2016, 09:53   #28
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Barınakları ziyaret edin lütfen. Şu dönem barınaklar yavru dolu. Mutlaka istediğiniz gibi bir cana rastlarsınız. Ayrıca facebook tan da ücretsiz hayvan sahiplendirme gruplarını takip edebilirsiniz.

loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
mama, rottweiller, sahiplendirme, yavru

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:17.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024