agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Köpekler
(https)

Beğeni Düzeni81Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 20-03-2012, 00:26   #31
Ağaç Dostu

agozce's Avatar

Giriş Tarihi: 27-04-2007
Galeri: 4
Bursa Barosunun hayvan hakları ile ilgili çalışma gurubu var. Bursadaki olayları onlar takip ediyor. İçimizdeki avukat arkadaşlar Gaziantep Barosu ile konuşabilirler mi acaba?

Aslında bir dilekçe hazırlayıp Tüm barolara göndermek gerek. Kamu davası olayını onlar çok daha kolay çözümler ve takip eder.

Böyle bir dilekçeyi avukat bir arkadaş hazırlarsa ben Barolar Birliği ile görüşürüm.

agozce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-03-2012, 20:12   #32
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-01-2008
Galeri: 44
Arkadaşlarım, fazla söze gerek yok, yine bir insanlık dışı uygulama ve protesto etmek için açılan imza kampanyası. Bu kez yer Bodrum.

Bodrum'da Zehirlenen Canlar in mza Kampanyas - Hayvansever Gazetesi

agozce beğendi.
kelebek çalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-03-2012, 00:23   #33
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-01-2008
Galeri: 44
'Beni kötülerin zulmü değil, iyilerin sessizliği korkutuyor.'

Martin Luther King

kelebek çalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-05-2012, 21:43   #34
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-01-2012
Bravo Hürriyet, sözde bu vahşeti kınarken, bu vahşeti çoluk çocuk herkesin rahatça izlemesini sağlıyorsun. Geleceğin psikopatlarının yetişmesine yardımcı oluyorsun.

Rating uğruna mı, her ne uğruna ise yaptığın rezillikten başka bir şey değil.

Uyarı, video aşırı şiddet içeriyor.

adacık beğendi.
syılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-05-2012, 21:49   #35
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-01-2012
Bir eşeğin balyozla başına vurula vurula öldürüldüğü videoyu, küçük çocuklar da izleyebilir diye kaldırdım. İsteyen Hürriyet'in sitesinden görebilir.

syılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-05-2012, 21:59   #36
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2007
Galeri: 3
İnşallah bir öteki dünya ve cehennem vardır. Burada elimiz kolumuz bağlı bari kendi adaletini yürüten bizden daha güçlü daha büyük bir makam vardır da bu zavallıların intikamını alır. Yoksa ne devletlerden ne de insanlardan umutluyum.

fozada beğendi.
Sûz-i Dilârâ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-05-2012, 22:48   #37
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-10-2011
Umutların bitmesi, hayata dair güzelliklerin de sonu olur.
İnsan olmak, evlatlarımızı doğaya sahip çıkan bireyler olarak yetiştirmek, kendi kapımızı süpürmek gibi gelse de bundan yılmamalıyız.
Benim en korktuğum şey, umudun tükenmesidir.
Hayvan katliamları, işkenceleri sadece ülkemizde değil, tüm dünyada vardır.
Birkaç yıl önce avrupada balina katliamları gündemde idi.
Bugünün avrupalısı bu katliamı törenlerle hala yapmaktadır.
Herşeyin başı eğitim derken, ben "insan olmak" eğitiminin çekirdek aile ile başlayıp, toplumu oluşturduğunu düşünmekteyim.
Bu evrenin tüm canlılara ait olduğu gerçeğini, insanın diğer canlılardan üstün, düşünen bir canlı olması nedenleriyle daha güzel bir dünyayı yaratmada umutsuzluğa izin vermeden,
gelecek nesillere doğa sevgisini en mükemmel dille aktarmamız gerekiyor.

çisem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-05-2012, 11:00   #38
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-02-2011
İnsanın diğer canlılardan üstünlüğü konusunda tereddütlerim var. Devam ettiğim Bahçe Bakımı kursunda dün konu kabuklu bitlerdi. Torbalı koşnil yavrularını ağaçlara bırakmıyor, torbasında taşıyormuş. Bazı insanlar Torbalı Koşnil kadar olamıyor.

Güzin Çakar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-05-2012, 12:09   #39
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-10-2011
İnsanı diğer canlılardan üstün kılabilecek tek özelliği "düşünebilme yetisi"'dir.
Tabii ki bu düşünebilme yetisi bize, evreni çözüp, onu üç ayrı canlı için de daha uygun hale getirmek için sunulmuştur.

Benim tereddütüm de bu üstün özelliğin kötüye kullanımında evrene zarar verilmesidir.
Doğanın ahenginin bozulması günümüzün en önemli konusudur.

Güzin Çakar beğendi.

Düzenleyen çisem : 10-05-2012 saat 13:33
çisem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-05-2012, 13:00   #40
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 09-05-2011
merhaba
ne yazıkki biz insanlar doğadaki yaşayan her canlının da vardır bir sebebi ve yaşam hakkı mantığını bilinçlendiremeyen bir toplumuz. doğa bütün canlıları bünyesinde barındırdıkça varolmaya devam edecektir ve bizlerde bu canlılar içindeki yerimizi bilip diğer canlıların ve doğaya ait herşeyin varlığını kabul ettiğimiz zaman ve onlarla beraber yaşamayı öğrendiğimiz zaman kendimizi doğaya ait hissedebiliriz diye düşünüyorum... elbette ki söylemle değil, bunu fiilen uygulayarak hayata geçirmek lazım... hiçbir canlının yaşam hakkı elinden alınmamlı... ben duyarlı olmaya ve yardım da etmeye çalışıyorum. sokağa atılmış bir yavru kedinin bakımını üstlendim, sokağa atılmış diğer bir yavru kediyi barınağı arayarak ilgilenmelerini sağlayarak onlara teslim ettim. Hayvana işkence etmek yerine, eğer ki bakımını yapamıyorlarsa veya sevmiyorlarsa lütfen hayvan barınaklarını arayıp ilgilenmelerini sağlayabilirler... toplumumuzun bilinçlenip, yaşadığımız dünyada varolan doğal dengeyi koruması dileğiyle sevgiler...

gül- Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-05-2012, 15:50   #41
Ağaç Dostu

adacık's Avatar

Giriş Tarihi: 15-03-2011
Bir kere hayvansever oldun mu hayatın boyunca acı çekersin. Tecavüze, şiddete uğrayanları görmezden gelemezsin, uykuların kaçar, boğazın düğümlenir.

Sokaklarda açlık hep vardır. Kışın soğuk, yazın susuzluk. Toplu işkence, katliam, terk edilmek, sakat kalmak, bırakılmak. Çektikleri acıyı, açlığı, susuzluğu anlatamazlar ki tahmim edebilelim. Barınakları otel sanan şuursuzlarla muhatap olmak...

Bebek-çocuk-yaşlı, hayvan benim nazarında eşittir. Savunmazdır çünkü irade gösteremezler. Aşağıda imkanları küçük, yürekleri büyük bir kaç insanın bireysel girişimi yer alıyor. Vaktiniz varsa lütfen bakın...

Hepimizin paylaştıkları yanında, hala paylaşacak bir şeyleri mutlaka vardır.

https://www.facebook.com/#!/media/se...8974276&type=3

adacık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-10-2013, 23:34   #42
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Brezilya’nın güneydoğusunda hayvan hakları savunucularının, hayvanların testlerde kullanıldığı bir laboratuvarı basıp 178 köpeği serbest bıraktığı bildirildi

Brezilya'da hayvan hakları için yapılan protestoda polisle çatışan ve bir ecza laboratuvarını basan göstericiler, deneylerde kullanılan 178 köpeği kurtardı.

Yetkililer, bir grup göstericinin dün Sao Roque kentindeki Instituto Royal Eczacılık Şirketi'nin laboratuvarına zorla girdiğini söyledi.

Göstericilerin, laboratuvarda şirket tarafından üretilen ilaçların yan etkilerini test etmek için kullanılan 178 Beagle cinsi köpeği kafeslerinden salıverdikleri belirtildi.

Bugün de yaklaşık 500 gösterici, olayın ardından bariyerler yerleştirilen laboratuvarın önünde protesto eylemi düzenledi.

"Köpekleri kurtarın" yazılı pankartlar taşıyan ve hayvanların deneylerde kullanılmasını protesto eden göstericiler ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı.

Polis, kendilerine taş atan ve üç aracı ateşe veren göstericileri dağıtmak için göz yaşartıcı gaz kullandı.

Öte yandan göstericilerin yanlarında götürdüğü köpeklerden hiçbirinin bulunamadığı kaydedildi.

Brezilya'da göstericiler 'deney' köpekleri için çatıştı - Dünya - T24

pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2019, 19:25   #43
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-01-2019
Hayvanlara işkence eden insanların zaten bir piskolog tarafından mutlaka kontrol altına alınması gerekiyor.Bu işkence olayları aslında geçmişten gelen bir gelenek gibi bir şey çuvala koyup atmalar sopa ile dövmeler dedeler'den torunlara geçti .cinsel istismar zaten çok eskiden gelen resmen bir adet gibi bir durum ülkemizde son zamanlarda sosyal ağlardan daha çok kullanımı ile bu tip olaylar daha fazla gündeme gelmeye başladı aynı zamanda iyi bir tepki olarak insanlar artık hayvanlara daha fazla yardımcı olmaya başladılar hayvanlara işkence sosyal ağlar sayesinde rahatça şikayet edilebiliyor ama şikayet etmek bir işe yarasada ülkemizdeki yasalar bu durum karşısında çok aciz durumda 625 Tl den başlayan fiyatlar var hayvana şiddet karşı avrupa'nın bir çok ülkesinde 20.000 € 2 yıl hapis ile başlıyor 300.000 € 2 yıl hapis'e kadar gidiyor
Her seçim öncesi bir çok vaad veriliyor ama malasef hiç birisi yerine getirilmiyor tam aksine hayvanseverlerin işleri daha fazla zora gidiyor zaten hayvanseverler diğer vatandaşlar tarafından darp ediliyorlar ve buna benzer bir çok zorluk çıkartılıyor bu insanlara umarım zamanla bu durumlar düzelir hayvana işkence ülkemizde bir son bulur tek istediğimiz bu..
https://www.birimza.org

systemfailed Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-01-2019, 08:14   #44
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-10-2018
Adam akıllı bir kanun çıkarmadan bu iş olmaz. Geçen gün 27 yaşında bir akademisyeni öğrencisi önce vuruyor sonra bıçaklıyor. Sonuç? 5-10 sene hapis yatıp çıkacak. Böyle bir adalet varmı???

Nazo06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-01-2019, 21:38   #45
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-01-2019
bilgi verdiğniz için tesekkurler

mustafa500 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2019, 01:08   #46
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-11-2018
hayvanlarla ilgili işkenceden farkı olmayan bir uygulama evde beslenen hayvanların daha doğrusu köpeklerin tuvalet alışkanlığıyla bireyin keyfine kalarak günde bir ya da iki kez sokağa çıkarıp sadece akşam ve sabah tuvaletini yapmak zorundaymışçasına doğasına aykırı uygulama yüzünden neredeyse tüm evde yaşayan köpeklerin ilerde organ yetmezliğinden ölmeleri. sahibini akşama kadar bekleyerek tuvaletini tutması vucudunda yıllarca süren bu kasmaların yarattığı tahribatı umursamamak beni dehşete düşürmekte. bir insana eşinize çocuğunuza sen benle yaşayacaksın ama sadece günde iki ya da bir kez çişini yapacaksın hasta olma altına kaçırma ben sana izin verene kadar o çişini kakanı tutacaksın yoksa ceza despot bir ygulamaya kim rıza gösterir ve yıllarca katlanır bunun birine yapıldığını duyduğumuzda o anne ya da baba hakkında ne düşünürüz böbrekler ve kalple başlayan hasar onları ölüme götürüyor araştırın bakın evde beslenen hayvanların neredeyse tamamı organ hasarına bağlı sebeple yaşamını yitiriyor aksi de düşünülemez sizi sevdiklerinden bu işkenceye katlanan o masum canları çalışıyorsanız ya bahçeli evde **** hiç beslemeyin evde birisi varsa ve köpek çişi geldiğinde kapıya koşuyorsa çıkarmakta bir yöntem veyahutta evde bir wc ya da banyoyu ona tahsis edip oraya yapmasını öğretebilirsiniz diğer türlü akşama kadar sahibini bekleyen dostunuzu yavaş yavaş öldürüyorsunuz.

Sûz-i Dilârâ ve Asoo beğendi.
su teresi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2019, 11:29   #47
Ağaç Dostu

Asoo's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi su teresi Mesajı Göster
hayvanlarla ilgili işkenceden farkı olmayan bir uygulama evde beslenen hayvanların daha doğrusu köpeklerin tuvalet alışkanlığıyla bireyin keyfine kalarak günde bir ya da iki kez sokağa çıkarıp sadece akşam ve sabah tuvaletini yapmak zorundaymışçasına doğasına aykırı uygulama yüzünden neredeyse tüm evde yaşayan köpeklerin ilerde organ yetmezliğinden ölmeleri. sahibini akşama kadar bekleyerek tuvaletini tutması vucudunda yıllarca süren bu kasmaların yarattığı tahribatı umursamamak beni dehşete düşürmekte. bir insana eşinize çocuğunuza sen benle yaşayacaksın ama sadece günde iki ya da bir kez çişini yapacaksın hasta olma altına kaçırma ben sana izin verene kadar o çişini kakanı tutacaksın yoksa ceza despot bir ygulamaya kim rıza gösterir ve yıllarca katlanır bunun birine yapıldığını duyduğumuzda o anne ya da baba hakkında ne düşünürüz böbrekler ve kalple başlayan hasar onları ölüme götürüyor araştırın bakın evde beslenen hayvanların neredeyse tamamı organ hasarına bağlı sebeple yaşamını yitiriyor aksi de düşünülemez sizi sevdiklerinden bu işkenceye katlanan o masum canları çalışıyorsanız ya bahçeli evde **** hiç beslemeyin evde birisi varsa ve köpek çişi geldiğinde kapıya koşuyorsa çıkarmakta bir yöntem veyahutta evde bir wc ya da banyoyu ona tahsis edip oraya yapmasını öğretebilirsiniz diğer türlü akşama kadar sahibini bekleyen dostunuzu yavaş yavaş öldürüyorsunuz.

Başlığı görünce, evde yaşayan hayvanlar hakkında gelişen düşüncelerimi yazasım gelmişti ki sizin mesajı gördüm.

Tuvalet kısıtlaması hakkında bilgim yoktu, bilgilendim.

Halihazırda iki kedim bir köpeğim var. İstanbul'da yaşarken bahçeli bir evim olsa da kedi köpek beslesem diye düşünür, ama hayal bile kuramazdım (Ekonomik sebeplerden).

Şimdi iyi ki İstanbul'da bahçeli bir evim olmamış diyorum. Neden mi?

Bahçemdeyken veya pencereden etrafı seyrederken kedim ve köpeğimi seyrediyorum. 10.000 metrekare bahçem var, sabahtan akşama, akşamdan sabaha gezinip duruyorlar. Kıtmir Karakedi'mi on dakika kovalıyor. Karakedi can havliyle kaçıyor, kaçıyor. Sonra Karakedi sıkılıp duruveriyor. Kıtmir bu sefer onu yalamaya başlıyor. Birkaç dakika sonra on dönüm bahçe de yetmiyor biri komşu tarlalarda fare peşine, diğeri ormandan gelen bir sese seğirtiyor. Bu hareketlilik devamlı var. Kedicik bazen eve gelip yemek bile yemeden birkaç saat kestiriyor sonra doğru bahçeye.

Büyük oğlum veteriner teknisyen. Bu hayvanlar çok sağlıklı ve mutlular diyor.

Bir komşum vardı. Her sabah ve akşam köpeğini gezdirirdi. Kar, kış, sıcak, hastalık vs. hiçbir şey onu bu görevinden alıkoymazdı. Çok takdir ediyordum. Şimdi aynı kanaatte değilim. Bir köpeğin enerjisini sabah akşam gezdirerek atması bana imkansız görünüyor.

Asoo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2019, 22:21   #48
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-11-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Asoo Mesajı Göster

Şimdi iyi ki İstanbul'da bahçeli bir evim olmamış diyorum. Neden mi?

Bahçemdeyken veya pencereden etrafı seyrederken kedim ve köpeğimi seyrediyorum. 10.000 metrekare bahçem var, sabahtan akşama, akşamdan sabaha gezinip duruyorlar. Kıtmir Karakedi'mi on dakika kovalıyor. Karakedi can havliyle kaçıyor, kaçıyor. Sonra Karakedi sıkılıp duruveriyor. Kıtmir bu sefer onu yalamaya başlıyor. Birkaç dakika sonra on dönüm bahçe de yetmiyor biri komşu tarlalarda fare peşine, diğeri ormandan gelen bir sese seğirtiyor. Bu hareketlilik devamlı var. Kedicik bazen eve gelip yemek bile yemeden birkaç saat kestiriyor sonra doğru bahçeye.

Büyük oğlum veteriner teknisyen. Bu hayvanlar çok sağlıklı ve mutlular diyor.

Bir komşum vardı. Her sabah ve akşam köpeğini gezdirirdi. Kar, kış, sıcak, hastalık vs. hiçbir şey onu bu görevinden alıkoymazdı. Çok takdir ediyordum. Şimdi aynı kanaatte değilim. Bir köpeğin enerjisini sabah akşam gezdirerek atması bana imkansız görünüyor.
siz böyle doğal ortamdan bahsedince tabloya kuş cıvıltılarını da eklemek geldi içimden sabahın erken saatinde insanda ne dert bırakıyorlar ne keder gülümsetiyorlar istemsizce çok şükür diyorum 10bin m2 olmasa da yeşilin içinde 500 m2 bana lutuf. o hissettiğiniz huzurunuz daim olsun ve dilerim herkes yaşasın. kedi ve köpeklerin aptallıklarını yediğim her lokmaya göz dikmelerini hayvanların sesleri en güzeli de komşu rahatsız olacak gürültüden endişesi olmadan yaşamak kavgalar bile daha başka avaz avaz bağırıyor çocuklar yan evlerden bizde elbette onlardan geri kalmıyoruz ah yine rezil olduk kaygısı yok ve o temiz hava ki ben şehre yakın bir köydeyim daha izole daha bi doğanın kucağına kaçsam mı hesabını yapıyorum ara ara hatta siz böyle yazdıkça forumda kaçışları okudukça gaza geliyorum sık sık.

içeriğe u dönüşü yaparak söylemek gerekirse zaten sabah akşam gezdirmenin manası bacakları açılsın enerji boşaltsından ziyade tuvalet ihtiyacını gidermesi için. güneşe ihtiyaçları varmı toprakla buluşsunlar mı endişesi değil kesinlikle. büyüme çağında kedi ve köpeklerinde d vitamini almaları pek umurlarında değil evde hayvan beslemek gözardı edilenlere bakılırsa büyük sorumsuzluk hiç dışarıya çıkmayan kediler var. bu iyilik değil köpeklerin sabahtan akşama kadar çişini kakasını tutması için eğitimle sevgi ve merhametten bahsedilmez. tespitlerinizde çok haklısınız. doğası dışında robotik bir yaşam sağlanıyor kısaca.

norveçte köpek alanların günde 3 kez gezdirme zorunluluğu vardı biz henuz o düşünce seviyesine gelemedik genelgeyle haklarını gözetelim, keza işkenceye caydırıcı cezalar dahi seçime malzeme. elbette her şey daha güzel olacak... bir gün.

Sûz-i Dilârâ ve Asoo beğendi.
su teresi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:21.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024