agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Köpekler
(https)

Beğeni Düzeni240Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 06-05-2014, 15:57   #61
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-05-2014
Nasıl tatlısınız siz yaa 19 yaşındayım kendimi bildim bileli köpüş istiyorum özelliklede bu yavruyu ama ailede herkes çalıştığı için o sorumluluğu almamı istemedi ailem ama 2 ay önce bi ameliyat geçirdim 6 saat sürmüş olan ağır bi ameliyat konuşmama riski olan bi operasyondu. Sakinleştirici verildiğinde maltese terrier getirin uyandığımda demişim ameliyattan uyandığımda da ilk söylediğim köpeğim geldi mi olmuş yavaş yavaş ikna ediyorum kendilerini ama nasıl alıcam bilmiyorum evet petshoplara karşıyım ama başka türlü nasıl olur onuda bilemiyorum her neyse yavrularınıza maşallah uzun uzun ömürlü olsunlar darısı başıma

esracer beğendi.
İkraozgu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-05-2014, 11:08   #62
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-10-2010
Geçmiş olsun. Allah şifanızı versin. Emin olun ''Maltese terrier'' edinmek o kadar da zor değil. Önemli olan edindikten sonrası... Çünkü bu oyuncak değil bir canlı. Kesinlikle bırakmamak üzere sahiplenilmeli. O yavru edinen kişiyi efendisi ailesi olarak görüyor. Alışıyor. Terk edildiğinde büyük bir bunalıma giriyor. Bu onlara yapılmamalı... Dışkı olaylarından rahatsız olup, o bi günah masumları terkedenler var. İyi düşünülmeli. Ailenize de kulak verin bence...

esracer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-06-2014, 16:29   #63
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi İkraozgu Mesajı Göster
Nasıl tatlısınız siz yaa 19 yaşındayım kendimi bildim bileli köpüş istiyorum özelliklede bu yavruyu ama ailede herkes çalıştığı için o sorumluluğu almamı istemedi ailem ama 2 ay önce bi ameliyat geçirdim 6 saat sürmüş olan ağır bi ameliyat konuşmama riski olan bi operasyondu. Sakinleştirici verildiğinde maltese terrier getirin uyandığımda demişim ameliyattan uyandığımda da ilk söylediğim köpeğim geldi mi olmuş yavaş yavaş ikna ediyorum kendilerini ama nasıl alıcam bilmiyorum evet petshoplara karşıyım ama başka türlü nasıl olur onuda bilemiyorum her neyse yavrularınıza maşallah uzun uzun ömürlü olsunlar darısı başıma
Genç arkadaşım hoş geldiniz ancak konulara katılmadan önce lütfen Forum Kurallarını okuyup kendinizi burada tanıtınız...

(Aslında eski üye arkadaşlarımızın da bunu biliyor olması ve şu durumda size cevap vermemesi gerekiyordu ama herhalde genç ve hevesli olduğunuz için Sn. esracer kıyamamış cevap vermiş.)

A_NOMAD Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-06-2014, 17:52   #64
Ağaç Dostu

Evet, doğru. Benim yerime siz yapmışsınız teşekkürler.

Eski 26-06-2014, 15:05   #65
Ağaç Dostu

(Maltese) Tuvalet eğitimi..

Merhaba hayvan severler. Bu paylaştığım resim tuhafınıza gidebilir. Ama önemli bir konu için paylaşmak şarttı. Ama temiz iken çektim merak etmeyin Genelde ev hayvanlarının, daha çok köpeklerin, çiş yüzünden terk edildikleri bir gerçek. Bu beni çok üzüyor. O hayvanlara yazık oluyor... Halbuki çiş eğitimi abartıldığı kadar zor değil. Doğru ödüllendirmeyle bu iş çok kolay. Siz onun ne istediğini bilirseniz, doğru davranırsanız, emin olun o da sizin ne istediğinizi görür... (Örnek resimde) Paşa'nın özel çiş duvarı var. Erkek olduğu için. Zamanla keşfettim. Ve maşallah kesinlikle çiş problemimiz yok. Ama uzun süre yalnız kalırsa, (özellikle gece yalnızlığı) ceza adına çok nadir kuytu köşelere yapıyor... Gözlemlediğim şeyleri bilgi adına yazmak istedim...

Eklenen Resimler

dinozor ve NailCan beğendi.
Eski 07-07-2014, 10:35   #66
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 07-07-2014
Merhaba Esra hanm.ben umut istanbuldan.bende maltese terrier almayi dusunuyorum.fakat bunlarin hangisi makbul?dun petshopa gittim 0 numara iyidir dedi fazla buyumuyolar.fakat internette yaptigim arastrmaya gore 0 numaralar sagliksiz oluyo gibi seyler okudum.bilgi sahibi gibisiniz yardimci olurmusunuz?

borulce3461 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-07-2014, 21:30   #67
Ağaç Dostu

Borulce3461 Hoş geldiniz... Konulara katılmadan önce lütfen Forum Kurallarını okuyup kendinizi burada tanıtınız... Sonrasında sorunuz var ise tekrar sorunuz...

Eski 14-07-2014, 12:46   #68
Ağaç Dostu

maki01's Avatar

Giriş Tarihi: 05-05-2008
Galeri: 73
Küçük bir yanlış anlama olmuş sanırım

Yeni üye arkadaşlarımızın sorularını yanıtlamamızda bir sakınca yok. Sadece Forumu daha etkili ve doğru kullanması için hazırlanmış yol gösterici başlıklarımızı okumalarını rica edebiliriz. Ayrıca kendilerini tanımaktan da mutlu oluruz .

maki01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-07-2014, 21:24   #69
Ağaç Dostu

Sayın Anomad üstteki mesajda öyle dediği için yazdım... Arkadaş bir daha yazarsa cevaplayacağım Uyarınız için teşekkürler...

maki01 beğendi.
Eski 15-07-2014, 21:57   #70
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Evet ben sizi de yanlış yönlendirmiş olmuşum, sizden de özür dilerim...

maki01 beğendi.
A_NOMAD Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-07-2014, 09:14   #71
Ağaç Dostu

Önemli değil sn. A_nomad, sn. Maki01 düzeltmemize yardımcı oldu.

maki01 beğendi.
Eski 09-09-2014, 16:40   #72
Ağaç Dostu

Maltese Terrier

Bizim çiftler, tıraşlarını oldular, Rahatladılar. Cindy regl dönemine giriyor. Geçtiğimiz sene Cindy hamile kalmaması için iki sefer hormon iğnesi yemek zorunda kaldı. Paşamızda olduğu için iğneyi mecbur yaptırdım Cindy'e üzülerek. Tek Cindy olsa asla yaptırmam. Bu sene iğne yok...

Veterinerde bir Maltese sahibi bayan gördüm. Bayanda bu iğneden yaptırıyordu.

Dedim ki; ''Evinizde erkek köpek yok, neden iğne yaptırıyorsunuz?''

''Bizim kızın regl si uzun sürüyor ve her tarafa bulaştırıyor!'' dedi.

Ben çok üzüldüm. Bir kere o iğne sürekli yapıldığında, kist oluşturuyor, hayvanda. Ve Cindy de dahil olmak üzere regl döneminde asla bir şeyini göstermez, sürekli özel bölgesini yalarlar. Hatta yere damladığını görse orayı da yalayıp temizler, Paşada yardım ediyor. O kadar temizler.

Bu bebekleri sahiplenmeden önce iyi düşün, öle edinin. Onun bir can olduğunu unutmayın...

Eklenen Resimler

ezo beğendi.
Eski 31-01-2019, 10:40   #73
Ağaç Dostu

Uzun zamandır paylaşım yapamadım. Cindy ve Paşa hakkında en kısa zamanda paylaşımlar yapacağım..

Eski 19-07-2019, 13:25   #74
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-07-2019
Tuvalet eğitimi

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi esracer Mesajı Göster
Merhaba hayvan severler. Bu paylaştığım resim tuhafınıza gidebilir. Ama önemli bir konu için paylaşmak şarttı. Ama temiz iken çektim merak etmeyin Genelde ev hayvanlarının, daha çok köpeklerin, çiş yüzünden terk edildikleri bir gerçek. Bu beni çok üzüyor. O hayvanlara yazık oluyor... Halbuki çiş eğitimi abartıldığı kadar zor değil. Doğru ödüllendirmeyle bu iş çok kolay. Siz onun ne istediğini bilirseniz, doğru davranırsanız, emin olun o da sizin ne istediğinizi görür... (Örnek resimde) Paşa'nın özel çiş duvarı var. Erkek olduğu için. Zamanla keşfettim. Ve maşallah kesinlikle çiş problemimiz yok. Ama uzun süre yalnız kalırsa, (özellikle gece yalnızlığı) ceza adına çok nadir kuytu köşelere yapıyor... Gözlemlediğim şeyleri bilgi adına yazmak istedim...
Tuvalet eğitimi için bir öneri https://www.benimpetim.com/urun/yavr...gitim-tuvaleti

NailCan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-12-2019, 15:32   #75
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 31-08-2019
selamlar ben de bir tane sahiplenmek istiyorum ama petshoplar dışında ne tavsiye edersiniz

esracer beğendi.
drfettah Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-01-2020, 14:21   #76
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi drfettah Mesajı Göster
selamlar ben de bir tane sahiplenmek istiyorum ama petshoplar dışında ne tavsiye edersiniz
Merhaba çok girmediğim için biraz geç oldu kusura bakmayın... Belki başka merak edenler içinde bir yanıt olur bu mesajım. Bu arada ben Cindyi kısırlaştırdım yani, 'yavru sizde var mı?' diye sormasanız da cevaplamış olayım...

Mutlaka konu komşudan çevreden, ve anne altından alınmasını tavsiye ederim. Küçük ırklar genelde barınaklarda olmuyor. Büyük ırk düşünüyorsanız barınaklarda binlerce terk edilmiş hayvan var oradan edinin. Ve yavru edinecekseniz kesinlikle en az üç aylık olmalı. Petsoplar 45 günlük yavruları anneden ayırıp can olduğunu unutup ticarete döktükleri için yazık oluyor o canlara. Ama edinirken bir miktarda olsa para vermek durumundasınız, bu o canı satın aldığınız anlamına gelmiyor. (Tabi kötü niyetli ticarete döken kişiler hariç) Yani aşıları çok pahalı, yavru sahibi sizden bir şey talep ediyorsa bunu hemen yanlış anlamayın, araştırın ki ben burada yanlış anlaşılıp çok üzülmüştüm. hatta talep etmiyorsa bile, siz destek olun. Armut piş azıma düş olmamalı hiç bir zaman. Çünkü bu canlar doğurduğunda en az 5 tane doğuruyor ve o 5 yavru veteriner kontrolünde olması gerekiyor böyle olunca da dünya kadar aşı parası ödüyor sahibi. Yani doğurtturmamakta bir seçenek.

Ve başka bir konu. Bir evcil hayvan edinmeden önce iyi düşünün. Onlar bir oyuncak değil, Bir can ve büyümeyen bir çocuk. İleride tıpkı bizler gibi hastalanabilirler. Ve inanın veterinerler okadar pahalıki bunun üstesinden gelmek çok zor. Heleki asgari ücretle geçinen bir birey için dahada zor. Yani etrafa çiş yapacak. Bir yere giderken onu bırakmazsınız. O sebepten iyi karar verin. Onları asla bırakmamak üzere edinin...

Düzenleyen esracer : 18-01-2020 saat 14:23 Neden: harf
Eski 18-04-2020, 22:13   #77
Ağaç Dostu

Maltese terrier

İlk resim Cindy İle Paşanın son halleri. 10 yaşına girdiler... Alttaki resimler Cindy İle Paşanın yavruları. Sahiplerinden rica ettim resim gönderdiler... Onları istediğim zaman görebilmek benim için çok sevindirici... Bu arada Paşa belindeki fıtık yüzünden felç geçirdi ve çok şükür fizik tedavi ilaçlar derken atlattık... Fıtık oluşma sebebi, genetik ve yaş olmanın dışında kucağa yukarı çok zıplamanın da etkisi varmış.

Eklenen Resimler

Eski 26-04-2020, 11:22   #78
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 31-08-2019
cevabınız için teşekkürler. maltese falan derken bir tane sarman kedi sahiplenmiş oldum. ilginç hiç aklımızda yokken kapımıza geldi. yavruyken vs. sonra hiç gitmedi. karar verdim içeri aldım bir daha da çıkarmadık. bakım aşı mama derken kedimiz oluverdi. tekrar teşekkürler.

drfettah Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2020, 15:26   #79
Yeni Üye

petokulu's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2020

Maltese Terrier Irkı Özellikleri

Küçük boyutta ki köpeklerin köpek eğitimi alması zor bir süreç olarak bilinir ama Maltese Terrier ırkında bu pek geçerli değil Maltese Terrier ırkı köpek eğitimleri doğru uygulanırsa eğer verimli bir eğitim süreci geçirilebilir. Yüksek seviyede enerjiye sahip olduğu için özellikle ilk kez köpek sahiplenecek insanlar içi yorucu olabilir ama atletik köpekler kadar çok yormayacaktır. Çok sakin değildir diğer küçük beden köpekler gibi kucak köpeği olamayacak bir köpektir. Çok kalabalığı, aynı anda birden fazla insanın onu sevmesini çok sevmeyecektir, Maltese Terrier ırkı kendi başına oyuncakları ile oynayarak vakit geçirebilir tabi ki aile sevgisine ve ilgisine ihtiyacı vardır ancak kendi başına, yalnız vakit geçirebilme özelliği vardır.

petokulu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-07-2020, 13:39   #80
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-06-2018
Zamanında açılan ve güncelliğini koruyan bu konuyla ilgili çok teşekkür ediyorum öncelikle. Ben de birkaç ekleme yapacağım Maltese köpek ırkıyla ilgili. En az Toy Poodle köpekler kadar tatlı bir ırk bence. Toy Poodle'dan farklı olarak benim gördüğüm Maltese'ler çok daha hareketliydi. Özellikle dikkat çeken yönleri ise pamuksu tüyleri. Tüy bakımında hassas davrandığımızda müthiş pamuksu tüyleriyle mest ediyor bizleri. Erken dönemde tuvalet eğitimi almaları gerekiyor Maltese köpeklerimizin çünkü ev ortamında sürekli kucağımızda oluyorlar ve neredeyse evin her yerinde ailemizle temas halindeler. Dolayısıyla problem yaşamamak adına tuvalet eğitimi konusunda ciddi davranmamız önemli. Detayları merak eden arkadaşlar için; https://www.evcilhayvanal.com/kopek-...ltese-terrier/
tavsiye edebilirim.

yakupcemil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-09-2020, 13:18   #81
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yakupcemil Mesajı Göster
Zamanında açılan ve güncelliğini koruyan bu konuyla ilgili çok teşekkür ediyorum öncelikle. Ben de birkaç ekleme yapacağım Maltese köpek ırkıyla ilgili. En az Toy Poodle köpekler kadar tatlı bir ırk bence. Toy Poodle'dan farklı olarak benim gördüğüm Maltese'ler çok daha hareketliydi. Özellikle dikkat çeken yönleri ise pamuksu tüyleri. Tüy bakımında hassas davrandığımızda müthiş pamuksu tüyleriyle mest ediyor bizleri. Erken dönemde tuvalet eğitimi almaları gerekiyor Maltese köpeklerimizin çünkü ev ortamında sürekli kucağımızda oluyorlar ve neredeyse evin her yerinde ailemizle temas halindeler. Dolayısıyla problem yaşamamak adına tuvalet eğitimi konusunda ciddi davranmamız önemli. Detayları merak eden arkadaşlar için; https://www.evcilhayvanal.com/kopek-...ltese-terrier/
tavsiye edebilirim.
Sitenizi inceledim. Bilgi vermek adı altında burada reklam, sitede hayvan satışı yapıyorsunuz. Sizi şahsi olarak tanımam. Her önüne gelen bu masum sessiz hayvanları doğurtturup doğurtturup annesini tam olarak ememeden yavruları satıyor bir mal gibi. Kötü niyetlileri Allaha havale ediyorum! Yönetici görmüyor mu bu yapılan reklamı? 2 ay olmuş!

Eski 28-11-2021, 22:42   #82
Ağaç Dostu

SecretGarden..'s Avatar

Giriş Tarihi: 03-01-2020

Ponny

kamil35 ve mutlu_inan beğendi.
SecretGarden.. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-04-2022, 02:28   #83
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-03-2022
Bu türün en büyük sorunu kıskançlık,çok ilgi bekliyor olmaları. Daha önce bir arkadaşımın vardı ve gerçekten konu ilgi olduğunda gözleri kör oluyor malteselerin. Ve sahibini çok yorabiliyor.

eysorindik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-11-2023, 00:12   #84
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-11-2023
harika bir ırk maltese terrier

ko53 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:20.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024