agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Köpekler
(https)

Beğeni Düzeni76Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 23-11-2011, 21:51   #121
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 31-03-2010
Sevgili Kekik,
apartman dairesinde yaşıyoruz. Hernekadar sitemiz büyükte olsa sürekli sitenin bahçesinde başı boş dolaşmasına izin vermiyoruz. gezintilerimiz hepbirlikte oluyor. Şimdi hoya cafenin site bahçesine istediği zaman gezip geliyor. Site sakinlerinin köpek korkusu olan kesimleri çok tepki veriyor yanlız dolaştığı zaman. Hal böyle olunca 2 köpek birisi yavru diğeride anne hangisine kızarsanız diğeri havlamakla tepki veriyor. Hatta Şirin yavruya eğitim vermek için sert ses tonuyla kızdığım zaman beni ısırmaya bile kalkıyor. Çok zor sizin anlayacağınız. Mecburen bütün yavrular yuvadan ayrıldılar son kalan yavrumuz Dişi ismi ballı buda son 3 gündür yeni sahibinde bugün ziyeretine gittim. Tabii benim gösterdiğim itina yoktu nerdeyse ballıyı geri getirecektim kendime güvenim olsaydı, birde kendime ait bahçem olsaydı yuvadaki son görüntülerden bazıları... Anneyle birlikteki son gecesiydi tabii benlede öyle Yaşadığımız onca güzelliklerin ardından gözyaşlarına boğularak içim burkularak, vermek zorunda kaldım. Hem Şirin hem kendim korkunç bir boşlukta gibiyiz. Şirin'in gözlerine bakamıyorum kendimi suçlu hissediyorum. Köpeğinin annelik duygusunu yaşatmak isteyenler bir daha düşünsün... Çok zor bir olay ayrılıklar...

Arada bir misafirliğe gelen yavrularımız olunca resimlerini yüklerim yine.

Eklenen Resimler

missmenas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-11-2011, 22:10   #122
Ağaç Dostu

Yavrumuz Ballıyı,
Bir dünya kötü muameleye maruz bırakıldığını anladığım günden beridir. İçimdeki suçluluk duygusu ve pişmanlık resmen kemirip bitirmeye başlamıştı. Nihayetinde Pazar gecesi gece 1 gibi ancak çözümlenen olayla yavrumuzu alıp geri getirdim...
Bugün 3. gün tedavi görüyor hala, ancak biraz toparlayabildi.
Annesiyle birlikte, ve benim yanımda güvende. Anlatılacak gibi değil hala boğazım düğümleniyor... şokunu nasıl atabileceğim bilemiyorum en önemlisi yavrum nasıl silebilecek bu izleri hafızasından

Eklenen Resimler

Eski 01-12-2011, 11:38   #123
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-10-2010
Galeri: 2
Hatice hanım, ballı kızınız için çok üzüldüm. İlk ziyarete gittiğinizde de geri alasım geldi demiştiniz. Bir şeyler mi görmüştünüz yoksa sadece bir his miydi? Geri almış olmanıza çok sevindim, inşallah en kısa sürede sağlığına kavuşur. Anne ve anneannesinin yanın da yaşadığı kötü olayları çabucak unutacağını umuyorum. Lütfen bizim için onuöpün ve sıkı sıkı sarılın. Sevgiyle kalın, selamlar....

karalale Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2011, 17:59   #124
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-04-2010
Yaşanan olayları az çok biliyorum ve yavruyu görmememe rağmen ben bile üzüntüden mahvoldum inan Hatice ablacım, eminim senin sevgin ve ilginle kısa sürede toparlanacaktır bahtsızım... "Allah iyilerle karşılaştırsın" demekten başka birşey gelmiyor elden..

elek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2011, 18:33   #125
Ağaç Dostu

Sevgili, Karalale, Sevgili Sakagün,
ilk gördüğümde bulunduğu yerde kısa bir süre için bıraktım. Okuldan çocukları alacağım Arabada hırpalanmasın diye söyledi. Demirci atölyesi var bu kişinin. Atölyede karanlık izbe bir yerdeydi. Anlatırken bile kötü oluyorum... Geçti artık epeyce bir vukuatlı tartışmadan sonra Jandarmaları falan çağırdımda öyle alabildim. Günlerce orda kapalı tuttu. Kilitliydi yoksa, kaçırıp gelecektim... İnsan inanmak ve güvenmek istiyor hernekadar kalbi güvenme desede ben o anda almak istediğimde kesinlikle yanlış anlaşıldığını belirtti. Peşini bırakmadım... Ve şimdi yanımızda, bugün son iğnelerinide yaptırdım. verdiğim çiş eğitimi falanda kalmamış artık. Kızamıyorumda, yeniden birşeyler alıştırmaya çabalıyorum şimdi. 2 gündür neşesi yerine geldi, kusmasını zaten ilk günü akşamı durdurduk. vitamin ve antibiotik iğneside toparlanması için iyi geldi. Allahtan, kontrole gitmişim oysa 10 gün sonrası gideyim diyordum. Gördüğüm rüya doğrultusunda olayı erken farkettim. birkaç gün daha kalsa yaşamazdı. Sıcacık yuvasında şimdi, Annesi Şirinle oynaşmayada başladı çabuk toparlayacağına inanıyorum...

Eski 01-12-2011, 18:39   #126
Ağaç Dostu

Sevgili Elek,
Teşekkür ederim, gerçektende Alah iyilerle karşılaştırsın.
Tertemiz bir ortamdan alınıp öyle bir ortamda cehennemi yaşatmış yavruma. Sürekli sevgi ve şefkat gören yavrular bunlar. Site sakinleri bahçede koşup yanlarına geliyordu ya çocuklara ne demeli çocukların bahçe eğlencesi olmuştu. Sen al böyle sosyal bir ortamdan kapat bunu olacak şey değil yani. Ruh hastasının yapabileceği şey ancak... Çok şükür atlattık...

Eski 01-12-2011, 18:47   #127
Ağaç Dostu

gülenmelek's Avatar

Giriş Tarihi: 16-04-2007
Galeri: 2
Her insanın hayvan sevgisi farklı demek ki O kişi kendince sevdiğini zannetmiş ! Verebileceği ise ancak bu kadarmış !!!
Büyük geçmiş olsun. Peşini bırakmamanız belki de olası sonuçtan kurtulmasını sağlamış. Çok sevindim. Dilerim aynı şeyleri hiç bir canlı yaşamaz, ama.....

gülenmelek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-12-2011, 07:56   #128
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-06-2007
Galeri: 171
Yeni resimler yokmu ne kadar büyüdü minişimiz meraktayım

özlem11 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-01-2012, 23:50   #129
Ağaç Dostu

Ballı Kızımızı Cafenin önünden çeldırdığımızdan bu yana hala olumlu bir haber yok ümidimizi kesmedik.
Bugün Akşam üzeri Kızımız Sera'yı misafir getirdik 1 haftalığına. Şirin belki biraz üzüntüsünü unutur diye. Ama Ballı kızımızla oynaştığı gibi olmuyor bu yavruyla, çok mesafeli.
Yuvadan ilk ayrılan yavru bu.

Eklenen Resimler

Eski 11-01-2012, 23:52   #130
Ağaç Dostu

Birkaç resim daha...

Eklenen Resimler

Eski 12-01-2012, 07:09   #131
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-02-2011
Sevgili missmenas ,forum sayfaları o kadar çok ki , azimle, sessizce okumaya çalışmama rağmen nasıl olduysa bu sayfaları gözden kaçırmışım. Okumaya tebessümle başladım ama gülümsemem boğazımda bir yumruğu dönüştü. Sanki mutlu sonla biten, hüzünlü bir aşk hikayesi gibi. Hüzünlü kısımlarını bir daha yaşamamanızı içtenlikle temenni ediyorum. Sevgilerimle...

Güzin Çakar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-01-2012, 14:15   #132
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-06-2007
Galeri: 171
hainler insafsızlarrr(

özlem11 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-01-2012, 00:15   #133
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-06-2010
maşallah ay çok tatlılar birden çocukluğum aklıma geldi babamında bu cins bir köpeği vardı sağlıcakla büyüsünler

missmenas beğendi.
*toprak* Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-11-2012, 11:13   #134
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-10-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi missmenas Mesajı Göster
Çok Teşekkür ederim Sevgili Maki01.
yavrular en az bizim kadar fedakar ve Sevecen Sahiplerine kavuşacaklar. Şu ana kadar söz verdiğimiz yarular hep bahçeli müstakil evlere gidecekler. 3 tanesi kaldı onlarada en iyi sahipleri bulmaya çalışacağım, 5 tane yavru bahçeli müstakil ev sahiplerine söz verildi. 1 tanesi av için eğitilecek Baba'ma verildi, kalan 3 taneyide yine bahçesi olanlara özellikle dikkat edeceğim.Günümüzde yaşadığımız bazı özel olaylar apartman dairelerinde giderek köpek sahiplenmek zorlaşmaya başladı çünki. Birçok kişi bu sebepten dolayı mahkeme gibi bazı olaylalara uğraşmamak adına evde besledikleri candostlarından vazgeçebiliyorlar. olası böyle bir olayıda göz önünde bulundurarak özellikle bahçesi olanları tercih edeceğim. Bazı Arkadaşlar üzülüyordur eminim, acaba pet shopa veya veteriner kliniğindemi satışa sunulacak diye. Kesinlikle böyle bir şey sözkonusu olamaz içiniz rahat olsun. Yavrular en az Şirin kadar önemlidir bizim için.
Dilerim yaşamlarında Anneleri kadar şanslı olurlar.
Bu günkü görselleri,
gerçektende bebek

missmenas beğendi.
dalya35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-11-2012, 12:14   #135
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-01-2009
Sadece 'kulak' larından dolayı...

Name:  IMAG0006 (Kopyala).JPG
Views: 597
Size:  67.3 KB

adını 'Midas' koydum...

Kuyuya bağırsam _kuyunun kulağı olmadığından_ bile gerçek 'Midas' duymaz herhalde...

Halil Önen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-11-2012, 21:10   #136
Ağaç Dostu

Sevgili Halil bey,
Candostlarımız bunlar bizim. Şu arabadaki heyecanlı ve Mutlu görüntüleri bir ömre bedel...

Halil Önen ve SUDEM beğendi.
Eski 20-03-2013, 09:28   #137
Ağaç Dostu

adacık's Avatar

Giriş Tarihi: 15-03-2011
oy vermenizi rica ediyoruz...

http://a.pgtb.me/msXcsp?app_data=entry_id%253D20591565

adacık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-10-2013, 12:07   #138
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-10-2013
maşallah pek şekerler uzun ömürlü olsunlar..
bizimde liliş bugün doğurabilir

fabaci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:31.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024