agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Köpekler
(https)

Beğeni Düzeni76Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 17-09-2011, 00:44   #91
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-10-2010
Çok şekerler

esracer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-09-2011, 23:35   #92
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 31-03-2010
Hemde ne şekerler bunlar. Günlerdir zamanım öyle dolu geçiyorki anlatamam kelimeler yetmez hergünümüz ayrı bir macera burda yavrulardan 1 tanesi 6 gece olacak bugün yeni sahibinde kalıyor. 1 gecelik denemek için gitti gidiş o gidiş geri dönmedisera hanımı bugün öğleye doğru ziyarete gittik Anne Şirin'le birlikte. verdiğim gibi kalmış hiç büyümemiş. Oysa kıyaslarsam bendeki yavrular 2 katı büyüdüler önce içim burkuldu. Şirin görünce hemen yavrunun yanına koştu emzirmeye çalıştı. Sera hanım unutmuş emmeyi. Emziremedik Şirin' e çok üzüldüm birde sürekli altına sürükledi yavruyu emzirebilmek için baktı emmiyor kendi haline bıraktı.benide tanıdı sürekli ayaklarımdan tırmaladı kucağına al sev diye. Bu sera hanım geceleri benim yanımda uyuyan yavruydu öptüm sevdim okşadım, yere bıraktığımda kahve içmek için çantamı karıştırmaya başladı yiyecek arıyormuş gibi oysa yer açmaya çalışıyormuş birde ne göreyim çantamın içerisinde uyuyakalmış. offfff, çok zor olacak bu ayrılıklar, içim burkuldu boğazım düğümlendi resmen dönüşte gözyaşlarımı tutamadım. o Çantamı yanımda götüreceğimi nerden biliyor? belliki bizimle gelmek istiyordu. Dikkatlice yere klime bıraktık ve uykudayken biz ayrıldık. Şirin ofisten önce çıkmak istemedi dödü arkasına baktı birkaç kez, hadi kızım gideceğiz yine geleceğiz deyince dışarı çıktı.
Antalya içerisine giden yavruları böyle kısa süre sonra ziyarete gitmemeliyim diye düşündüm. İçim burkuldu resmen, uyanık olsaydı arkamızdan koşsaydı işte ozaman düşünemiyorum nasıl davranırdım.
Tek tesellim çok iyi bakılıyor ve Ailecek Seviyorlar Sera'yı. Güzel bir köşe ayırmışlar Sera'ya, mama kabında maması en kalitelisinden alınmış, biraz uzağında çiş pedi serilmiş. hiç azarlanmıyor çiş istendiği yere yapılıyor anında silinip temizleniyor. Azarlamada yok, bir yavru başka nasıl bir sahip dileyebilirki....
Resim çekmek istemedim baktıkça üzülürüm diye...

missmenas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-09-2011, 23:42   #93
Ağaç Dostu

Hala yuvada olan yavrularımız, son gelişmeleri çok güzel. Geceleri artık ağlamıyorlar. Sabahları anca çok erken kalkıyorlar. Yuvalarına kakalarını yapmak istemeyen yavru özellikle çok zırlıyor ordan anlıyorum gezinti saatinin geldiğini. Günde 4 defaya çıkardık bahçe turlarımızı.
Perşembe günü 2 tane yavru daha gidecek. Dişi olandan 1 tane daha İsmi Aşkım bizim çok yakınımzda olacak. Erkek yavru Antalya Kemer'e gidecek, büyük kızımın arkadaşı sahiplenecek. Yavaş yavaş yavrular yuvadan ayrılıyorlar.

Eklenen Resimler

Eski 20-09-2011, 23:46   #94
Ağaç Dostu

Anneyi emdiler üstüne kurumamada yenildi, suda içildi sıra geldi böyle yan gelip yuvarlanmaya. Şu güven dolu görüntüdeki uyuma şekillerine bakarmısınız. Uykularında bile alıp sevesi geliyor insanın.

Eklenen Resimler

maki01 ve gulşen beğendi.
Eski 21-09-2011, 00:02   #95
Ağaç Dostu

gulşen's Avatar

Giriş Tarihi: 05-04-2010
Galeri: 5
oyyy oyuncak ayıları bile varmış, çok tatlılar valla yaa

gulşen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-09-2011, 00:04   #96
Ağaç Dostu

Birazda bahçe keyfimizden görüntüler olsun.

Eklenen Resimler

maki01 ve gulşen beğendi.
Eski 21-09-2011, 00:10   #97
Ağaç Dostu

Gülşen'cim, Dişi yavru Aşkım'a ait o oyuncak dev fare aşkım yeni yuvasına giderken kardeşlerinin ve annesinin kosunu o oyuncakla birlikte götürüyor. Bir nevi kendini güvende hissetmesi ve terkedilmişlik hisetmesin diye. Her yavru için gitmeden böyle oyuncak istiyoruz birkaç gün bizimle birlikte kokumuzuda götürüyorlar. Beyaz ayıcık Sera'nındı o serayla birlikte gitti. Yeni yuvalarında üzülmesinler diye neleri düşünüyorum bak işte Anneannelik böyle birşey

Eski 21-09-2011, 02:31   #98
Ağaç Dostu

maki01's Avatar

Giriş Tarihi: 05-05-2008
Galeri: 73
Bir daha zor bakarım bu başlığa, gece gece beni bile ağlattı minişler. Ayrılık çok zor güzel arkadaşım, umarım hepsi gittikleri yerde sağlıklı ve mutlu yaşarlar. Şirin'im onlarsız ne yapacak, düşünmek bile istemiyorum...

maki01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-09-2011, 02:38   #99
Ağaç Dostu

agozce's Avatar

Giriş Tarihi: 27-04-2007
Galeri: 4
Ya yavruların ayrılması için daha çok erken değil mi? Benimde gözlerim doldu...

agozce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-09-2011, 06:40   #100
Ağaç Dostu

iris41's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2009
2 ay anne sütü icmeleri önerliyor yavruların . Ayrılık zor olmalı bakımlarıda .oglum cok kücükken gelmişti bana unutmam kucagıma aldıgımda beni emmeye calışıyordu buna sebep 2 ay baktım yavrulara insan alışıyor ve ayrılık daha zor laşıyor .Son yavru gidince şirin size küsebilir benek 15 gün yüzüme dahi bakmamıştı kucagıma bile gelmedi hep yavruları aramıştı ama alışıyorlar doganın kanunu bu

iris41 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-09-2011, 07:56   #101
Ağaç Dostu

ilksenozturk's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2007
bu başlığı çok geç farketmişim
hatice hanım, yavrular çok tatlı maaşallah, çok da iyi bakıyorsunuz, ellerinize sağlık.
sevgili cemo; sizin de paşanıza sağlıklı ömürler diliyorum.

benim de köpeğim 1,5 aylıkken gelmişti bize, küçücüktü, ben de o zaman 11 yaşındaydım. çok nazlı yemek yerdi, yanında sürekli birileri olsun isterdi, neşe kaynağımız olmuştu bizim. 14 sene bizimle kaldı, 12 yıl boyunca her sabah beni o uyandırdı, her sabah aynı neşe ile 40 yıldır görmemiş gibi sevinerek...
sizin yavruları görünce hiç aklımdan çıkmayan köpeğimi andım tekrar. yavrulara yeni yuvalarında çok güzel bir ömür geçirmelerini diliyorum, bol bol sevilirler inşallah.

ilksenozturk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-09-2011, 08:25   #102
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-10-2010
Galeri: 2
Ne yaptınız Hatice hanım yaaa.... Ağlayanlara benide ekleyin, zaten ayrılık acım daha çok yeni. Vaz geçtim, verin geri demek içiniz den geçmiştir mutlaka... Ne olur du şu ayrılıklar olmasa. Allahım size ve Şirin anne ye güç ve sabır versin. Gittikleri aileler de, en az sizde ki kadar mutlu olurlar inşallah. Sevgiler, selamlar....

karalale Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-09-2011, 23:01   #103
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-03-2009
Sera hanımı ziyaret ettiğiniz bölümde anlattıklerınız mahvetti beni.Uyuyuşları ve bahçe keyfi resimleri bir harika...

Hatice Tarhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-09-2011, 08:19   #104
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-06-2007
Galeri: 171
Maşaalahhhhhh....

özlem11 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-09-2011, 21:10   #105
Ağaç Dostu

loveflower's Avatar

Giriş Tarihi: 27-03-2011
Sevgili missmenas, çok tatlılar çoook.Başından beri takip ediyorum, şirini, yavrularını ve tabi ki sizi.Gönülden kutluyorum, ne büyük sevgiyle sarıp sarmalıyorsunuz ve bakıyorsunuz.Bahçeli evim olsaydı hiç düşünmeden talip olurdum bir yavruya.Ne de güzel olurdu.

loveflower Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-09-2011, 07:11   #106
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-06-2007
Galeri: 171
BENİMDE BADİŞ OLMASA BİRİNİ ALIRDIM. yUKARIDA SERESERPE YATANI HEMDEEDDD

özlem11 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-09-2011, 11:59   #107
Ağaç Dostu

Aşkımda 2 gecedir yeni yuvasında artık, ışık hanımla telefonlaşıyoruz. Geceleri hiç uyanmadan uyuyormuş, kocaman faresiyle birlikte yeni yuvasında çok mutlu olduğuna eminim. Çiş eğitiminide yavaş yavaş alıştırmaları devam ediyor. Sıradaki yolcu olan yavrumuz adı ceyar boynunda kırmızı tasması olan gidecek ilk erkek yavrumuz. önümüzdeki hafta içerisinde 1 tane daha erkek yavrumuz ayrılıyor yuvadan. Hernekadar zor olsada buna alışmak zor olacak. Şirin giden yavruları aramıyor. Lakin ziyarete gittiğimizde hemen tanıyor yalayıp altına alıp emzirmeye çalışıyor. Giden yavruları artık ziyaret etmeyeceğiz en azından 3 hafta kadar. yeni yuvalarına ve sahiplerine iyice alışmalarını bekleyeceğiz. Yoksa ayrılıklarımız 2 miz içinde zor oluyor.
Bu sabahtan beridir 2 defa bahçeye indik şimdi uyku saati saat 4 e kadar. Uyanan başlıyor ağlamaya bahçeye inmek oynamak ve ihtiyaç gidermek için.

Eklenen Resimler

turkankaragoz beğendi.
Eski 25-09-2011, 12:05   #108
Ağaç Dostu

Uyurken çok Şeker oluyorlar, uyandıkları anda anında başlıyorlar feryada nerde kaldın biz uyandık oyun saati der gibi
bahçede oynarken bir tanesi merdivene çıkma eğitimi yapıyor 3 basamak çıkabiliyor, lakin inemiyor korkuyor düşmekten. Yavruları böyle gözlemlemek o kadar keyif vericiki anlatılamaz bazı duygular yaşanması gerekir...

Eklenen Resimler

turkankaragoz ve SUDEM beğendi.
Eski 30-09-2011, 17:21   #109
Ağaç Dostu

Sizleri Gingerle (zencefil) tanıştırayım (Karadeniz yolcusu).
Bu aralar merdivenden inip çıkmayı öğretiyorum, Ginger'in başarısına diyecek yok.
Önce bir cesaret topluyoruz, başlıyoruz merdivenleri inmeye
Yeni yuvasında bol merdiven varmış...

Eklenen Resimler

turkankaragoz beğendi.
Eski 30-09-2011, 17:25   #110
Ağaç Dostu

Ben koşarak yukarı çıkıyorum, gel kızım diye sesleniyorum, yukarıya bakışını çok güzel. Sanki şunu söyler gibi çıkacaktım niye indirdin dergibi

Eklenen Resimler

Eski 30-09-2011, 17:29   #111
Ağaç Dostu

yukarı çıkmayıda başardık Anneyle oynaşmaya başlıyor bak ben başardım dercesine sevgi alıyor bizden.

Eklenen Resimler

Eski 30-09-2011, 19:44   #112
Ağaç Dostu

yeşillim's Avatar

Giriş Tarihi: 28-01-2008
Galeri: 14
Off of der gibi bu da nereden çıktı diyor sanki dağın altında kalmış gibi
Herhalde gel kızım demenizle bir cesaret gelmiş, ama iyi temkinli merdivenleri çıkarken.

yeşillim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-09-2011, 20:08   #113
Ağaç Dostu

gülenmelek's Avatar

Giriş Tarihi: 16-04-2007
Galeri: 2
Yine küçük oğlumla beraber sevgiyle baktık fotoğraflara Baktıkça da yanına alıp sıkıca sarılası geliyor insanın. Ayrılıkları zor olsa da en azından iyi bakılacaklarını bilmeniz biraz teselli eder diye düşünüyorum. Dünya tatlısı, sevilmenin karşılığını tüm sevimlilikleriyle geri veren, savunmasız canlılar onlar. Keşke herkes hayvansever olabilse...

gülenmelek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-10-2011, 13:22   #114
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-03-2010
sn missmenas bizde uzun zamandır cocker almak istiyorduk eger mümkünse birtanesini satın alabilirmiyiz.

Ali_askn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-10-2011, 21:03   #115
Ağaç Dostu

Ali Bey,
sadece bir tane yavrumuz kaldı. Çok üzgünüm, onuda Babama Ayırmıştık Av için eğitilecek.

Eski 30-10-2011, 21:23   #116
Ağaç Dostu

Şirin son günlerde epeycene saldırganlaşmaya başladı, kalan tek yavruyuda alıp götürecekler diye yaptığına eminim. Bütün gün öyle bir keyifle yavruyla oynaşıyorki, izlemesi bile İnsana müthiş bir huzur veriyor. Yavruyu öyle bir korumaya aldıki beni dahi yanına yaklaştırmıyor, kuşkulu bakışlarla hırlıyor gözlerindeki korku dolu ifade, içimi eritiyor.
Yapacak birşey yok maalesef, yavruyu eğitemiyorum sesimin tonundaki hayır kelimesindeki sertliğe öyle bir tepki veriyorki, ha ısırdı ısıracak sanki. Sabırla biraz daha annelik yaşasın diye yavruya biraz daha yanında bırakacağız. Yavruya bu aralar itaat etmeyi öğretiyor saksılara doğru gittiği anda yavrunun boynuna yapışıyor ısıracak gibi yapıyor. Yavru çaresizce itaat ediyor, aynı olay bahçede de devam ediyor cafeden uzaklaşmaya başladığı anda yavruyu yere yatırıyor ve yavrunun koşma yönünü değiştiriyor. Süper bir olay başarıyor, Yavru gözleriyle, kurtar beni der gibi bana dönüp bakıyor bu durumlarda serbest kalmak için hiç bir hamlesine izin vermiyor Şirin. Taabiki banada müsade yok kurtarmak için. Çözüm buldum ama Şirin koş Kızım yakalayayım seni diyorum, bayılıyor kovalamaca oynamaya çünki, dolayısıyla yavruda serbest kalıyor
Anneanneler şimartır nede olsa Yavru bir tane kalınca Şirin yavrunun yanında uyumaya başladı. Emzirmiyorda artık son 1 haftadır.
Şu saf ve masumlara İnsan nasıl kıyar bilemiyorum...

Eklenen Resimler

SUDEM beğendi.
Eski 01-11-2011, 16:38   #117
Ağaç Dostu

loveflower's Avatar

Giriş Tarihi: 27-03-2011
Kıyamam çok tatlılar, kıyılmaz onlara sevgili missmenas. İçimden bir şey cız etti, ne kadar masumlar.

Sevgili missmenas doğum gününüz kutlu olsun. Güzellikler coşarak gelsin size.
Aynı burçtanız

loveflower Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-11-2011, 20:46   #118
Ağaç Dostu

Sevgili loveflower,
Güzel temenniniz için çok Teşekkür ederim. Burcumu seviyorum O kadar tatlı olduki anlatamam mükemmel çiş eğitimi aldı. Kesinlikle çiş pedlerinin dışında herhangi bir yere yapmıyor. Eve gidincede rahat ediyorum. Şirini bu kadar kolay alıştıramamıştım.

Eski 19-11-2011, 22:54   #119
Ağaçsever

Kekik's Avatar

Giriş Tarihi: 27-10-2009
Ne kadar güzeller.Fotoğraflara bakarken her birini yüksek sesle sevdim.Ne güzel pozlarını yakalamışsınız.Yavruların ayrıldığını okudukça üzüldüm.Ama sayıca çok fazla ve hepsinin bakımı çok zor.

Kekik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-11-2011, 22:55   #120
Ağaçsever

Kekik's Avatar

Giriş Tarihi: 27-10-2009
Benim de Şirin gibi dişi bir coker torunum var.Adı Badem.Oğlum daha 1,5 aylıkken aldı getirdi.Şimdi 4 yaşında.Çok seviyoruz.Yavruları ayrıldıkça ne kadar üzüldüğünüz belli oluyor.Ama büyüdükçe hepsi bir arada bakımı çok zor.Bir ara evimin bahçesine bir sokak köpeği yavrulamıştı.Bir yavrusu vardı.2 ay baktım.Bahçeden dışarı çıkıp,sonra geri geliyorlardı.Önce yavru,bir hafta sonra da annesi ortadan yok oldular.Çok aradım,ama bulamadım.(Hep sevecek ve iyi bakacak birileri bulmuştur,ya da almıştır,diye dua ettim.

Kekik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:02.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024