agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Köpekler
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-08-2010, 00:29   #1
Yeni Üye

mRve's Avatar

Giriş Tarihi: 08-05-2010
Sorunlu Hayvan Barınakları

Avşa Belediyesi İletişim Bilgileri
TELEFON : 0266 896 33 00 - 01-02-03
FAX : 0266 896 33 04

http://www.avsa.bel.tr/aviletisim/

YUKARIDAKİ LİNKTE DE İLETİŞİM SAYFASI VAR...

HAYVANLAR CİDDİ ANLAMDA KÖTÜ DURUMDALAR EN AZINDAN AVŞA BELEDİYESİ İLE İLETİŞİME GEÇELİM BELKİ FAZLA ŞİKAYET GELİNCE BİRAZ OLSUN İLGİLENİRLER...

Eklenen Resimler

mRve Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-08-2010, 00:30   #2
Yeni Üye

mRve's Avatar

çok kötü durumdalar...

Eklenen Resimler

Eski 12-08-2010, 07:32   #3
Ağaç Dostu

ilksenozturk's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2007
sn mrve,
bu görüntüleri siz mi çektiniz?
belki hayvan koruma derneklerine ulaşılıp buraya ilgi çekilebilir, durumları çok kötü, dışarıda olsalar kendilerine daha iyi bakabilirlerdi bile
çok üzüldüm

ilksenozturk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-08-2010, 23:18   #4
Yeni Üye

mRve's Avatar

SevgiLi İlksenozturk bu resimleri ben çekmedim facebookta bulunan bir hayvan sever grubu tarafından size ilettim ...

Bu resimler yeni resimlerdir...

Eski 12-08-2010, 23:43   #5
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
İnsanın içi parçalanıyor. Yavrucuklar çok kötü durumdalar. Elinden birşeyler gelebilen birileri, çabucak yardım ederler inşallah.

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-08-2010, 12:59   #6
Ağaç Dostu

ilksenozturk's Avatar

resimlerin linkini vererek konuyu haytap'a mail attım.
aramızda basın-yayın kuruluşlarında çalışan arkadaşlar vardır belki, konuyu taşıyabilirler oralara. her tv kanalı olmasa da bu tip konulara duyarlı kanallar vardır elbette, gazeteler, dergiler...

Eski 14-08-2010, 00:30   #7
Yeni Üye

mRve's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ilksenozturk Mesajı Göster
resimlerin linkini vererek konuyu haytap'a mail attım.
aramızda basın-yayın kuruluşlarında çalışan arkadaşlar vardır belki, konuyu taşıyabilirler oralara. her tv kanalı olmasa da bu tip konulara duyarlı kanallar vardır elbette, gazeteler, dergiler...
HAYTAP'a bende mail attım inşallah cevap alırz...

Eski 16-08-2010, 07:05   #8
Ağaç Dostu

ilksenozturk's Avatar

haytap konuyla ilgili girişimlerde bulunmuş ve sitesinden haberi ve gelişmeleri yayınlamış.
linki aşağıda;
http://www.haytap.org/index.php/2010...adasinda-5-gun
kendilerinin verdiği bilgiye göre burası sorunlu ve hasta hayvanları bakındığı bir bakımevi, durumun kötülüğü ile ilgili olarak gönüllüler ve dernekler belediye ile irtibata geçmiş ve tente yapımı, ilaç yardımı..vb karşılanmış.

Eski 16-08-2010, 09:24   #9
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ilksenozturk Mesajı Göster
kendilerinin verdiği bilgiye göre burası sorunlu ve hasta hayvanları bakındığı bir bakımevi,
Bakımevi mi demişler? Hitlerin nazi kamplarından farkı yok. Hatta gaz odalarını düşününce onlar daha insaflılarmış, insanların kendi kendilerine ölmelerini beklemiyorlarmış.

Bizim ülkemizde bırakın sakat hayvanları, özürlü insanları, bebekli kadınları, dizleri tutmayan yaşlıları bile düşünen yok. Ultra lüks bir alışveriş merkezi yapılırken bile bebek arabasıyla veya tekerlekli sandalyeyle gelen müşterilerin ne yapacağı hiç düşünülmez. Hadi devletten geçtik o zaten yüksek kaldırımlarıyla, delik deşik yaya yollarıyla, asansörü bozuk yaya geçitleriyle, halkını düşünmüyor da özel sektörde de aynı duyarsızlık neden? Kendimizin veya yakınlarımızın başına gelmeden neden anlayamıyoruz bazı şeyleri? Bir de " Aaa bizim insanımız duyarlı, Avrupa'da yere düşene kafalarını çevirip bakmazlar" deriz ya... Biz toprağı kazan bir kepçeye de toplanıp bakıyoruz. Bakmak, ah vah demek, hiç bir şey kazandırmıyor.

Bu kadar insan sorunları varken hayvanların sorunlarından kime ne? Basında görülen bir iki antipatik hayvansever sayesinde tüm hayvanseverler aynı özellikte sanılıyor. Hayvanların dertlerini anlatmaya çalışsan hemen birisi " İnsanımız aç,hasta, sen ne diyorsun" demez mi? Düşününce dediğinde de haksız mıdır?

Hangi insan evladının 'şu gözleri keneden kapanmış', 'Açlıktan kaburgaları sayılan' hayvanları görüp te içi sızlamaz? Ki kene sorunun çözümü tek bir damlaya bakarken böyle bırakabilmek nasıl bir zalimliktir.

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-08-2010, 09:54   #10
Ağaç Dostu

ilksenozturk's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi limon Mesajı Göster
Hayvanların dertlerini anlatmaya çalışsan hemen birisi " İnsanımız aç,hasta, sen ne diyorsun" demez mi? Düşününce dediğinde de haksız mıdır?
İnsanımız hasta, aç diye bizlere çıkışan o kişilerin ne kadarı o hasta ve aç insanlar için bişeyler yapmaya çalışıyor ki?

konu barınaklar aslında ama ben yine de paylaşmak istedim;
Geçenlerde arkadaşım mahalledeki köpeklerin su kaplarına su koyarken mahalleden birisi 'bak şu şantiyedeki işçilere, hiç onlara aç mısınız, suyunuz var mı diye sordun mu?' demiş, o da şantiyedeki işçilere 'beyfendiyi tanıyor musunuz, sanırım size su..vb getiriyormuş' diye seslenmiş, şaşırarak 'yooo' tanımıyoruz demişler, adam da o sırada dörtnala uzaklaşıyormuş.

Sanırım ah vah edip dertlenmekten fazlası lazım hepimize; hem insanlara hem hayvanlara yardım için.
Ama bunlar yüzden barınakların halleri ile ilgili çok şeyler konuşuldu bu sitede, yazıldı çizildi. Emin olun bu tip barınaklar malesef toplam içinde çoğunluğu oluşturuyorlar, çok az iyi barınak mevcuttur.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:29.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024