agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Köpekler
(https)

Beğeni Düzeni46Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 17-01-2012, 23:20   #61
Ağaç Dostu

cihan_as's Avatar

Giriş Tarihi: 24-03-2006
Rottweiler itaat eğitimi öğretmeden bakımı oldukca tehlikeli, dişi rottweilerimin tasmasını çıkardığımda itaat eğitimi almadığı için laf söz dinlemiyor çevrede rastgele köpeklere sataşıyor, onlarla oyun oynamak istiyor. Özellikle Rottweiler, Presa Canario, bunun gibi güçlü köpekler için itaat eğitimi olamalı diye düşünüyorum. Bir yaşında olmasına rağmen, Presa Canario ve rottweilerim oldukca güçlü zapdetmekde zorlanıyorum.

cihan_as Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-05-2012, 17:24   #62
Ağaç Dostu

Adil's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2011
Her şeyin küçüğü seviliyor.Yavru Rottweiler çok şirin görünüyorlar.

Adil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-07-2012, 08:36   #63
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-04-2012
bu arada aileye sonradan katılan kişileri çok kolay kabullenmezler ve onlarla aile içinde statü belirleme mücadalesine girebilirler.o yüzden özellikle çocuk yapacak aileler alırken 2 defa düşünmeli

erhan özkan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-07-2012, 22:16   #64
Ağaçsever

Mavi_ay's Avatar

Giriş Tarihi: 25-03-2011
Sayın arnavut okuduğunu ya iyi anlayamıyor ya da hırsından okuyamıyor rottweilerin mastiften geldiği bir gerçektir ama bu insanlar tarafından çaprazlanarak yaratılmış bir ırk değildir ayrıca neslinin tükenmeye yüz tuttuğu çalışmalar sonucu kurtarıldığı doğrudur ama kurtarırken araya farklı cinslerle karıştırılarak kurtatılmamıştır ayrıca köpeğiniz güzel bir köpek tüm köpekler güzeldir ama görüp görebileceğim en güzel rottweiler olmadığı kesin köpeğiniz secereli olabilir ama secereyi kimin verdiği önemlidir ayrıca köpeğim 90 kilo diyorsunuz o kilo ile o köpek migrosun düzenlediği mama yarışmasını anca girer avrupada yarışmaya sokamazsınız daha kayıtta geri dönersiniz yanlış anlamayın tüm köpekler güzel bir arkadaş insana ensadık canlılardır ama sizin köpeğiniz sizin olduğu için cinsinin tüm özelliklerini taşıyan en mükemmel köpek olmak zorunda değildir bu konu hakkımda bilmediğim şeyler söylediğimi dile getirmişsiniz sizi ofisime davet edeyim birde o şekilde görüşelim foruma yazı yazmak sadece muhalefet olmak demek değildir yazarkende ölçüp tartmak gerek bırakın bazı konularda profesyoneller konuşsun ayrıca burada vermiyorum internette tonla yerde yazar rottweiler ırk standartlarını googlede arattırın diskalifiye nedenlerine bir bakın.

Mavi_ay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-03-2013, 17:01   #65
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 02-05-2009
Merhabalar.İzmir ödemişte 22 dönüm (22000 metrekare) arsa almak üzereyim.Aklımda kangal akbaş veya malaklı var.Fakat bu cinslerin safını bulmak samanlıkta iğne bulmak kadar zor.Rottlar her zaman ilgimi çekmiştir.Bu büyüklükteki bir arsada ayrı ana babadan 1 çift rottweiler alsam gözüm arkada kalırmı.Köpekler geçe bağlanmayacak.Salınacak...Saygılar.

Bartunç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-04-2013, 09:33   #66
Ağaç Dostu

dremre's Avatar

Giriş Tarihi: 10-06-2009
alan savunması eğitimi alırlarsa kuş uçurtmazlar. ama sizden başkasından yemek almamaları konusunda da eğitim vermelisiniz. yoksa zehirlenebilirler

dremre Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-05-2013, 20:36   #67
Ağaç Dostu

durdu's Avatar

Giriş Tarihi: 20-04-2013
Şuan ikitane erkek rotum var evimde ikiside bana bir yaşına yakın geldiler. söylendikleri kadar saldırgan degiller onu bakan büyütenlere olan bağlılığ ise sanırım başka köpekte yoktur. benim tecrübem ben yanlarında olduğum sürece kimseye saldırmıyorlar. ama ben bana gelen misafirlerime rotlarım serbestken bana dokunmayın diye uyarıyorum çünkü bana **** kızıma eşime dokunulduğu zaman asabileşiyorlar çünkü dokunan kişinin zarar vereceğini sanıyorlar. bizi korumaya alıyorlar. bildiğim kadarıyla kendine verilen görevi yerine getiriyorlar. zaten üretildikleri ülkede süt güğümlerini getirip götürmeleri için kullanılmışlardır.
saygılarımla

durdu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-06-2013, 12:59   #68
Ağaç Dostu

durdu's Avatar

rotlarım ve kızım

selamlar
Bunlarda bizim rotlar kızımla birlikteler. kızıma sarılmış olan küçüğü ne zaman salınsa böyle sarılır.
saygılarımla

Eklenen Resimler

Eski 08-06-2013, 13:07   #69
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-04-2013
Kopekleri seviyorum, ama bu turun kac kisiyi yaraladigini hatta olmesine sebep oldugunu bilince beslemek, uretmek buyuk sorumluluk. Bir olaya sebep olurlarsa bunlar benim demek ve kendinizi tanitmaya hazir misiniz?

kiziltan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-06-2013, 20:05   #70
Ağaç Dostu

durdu's Avatar

Eğer sevgi veriyorsanız hiç bir hayvan sahibine zarar vermez. buna pitbullar dahil. herşey yetiştirmeye bağlı. Eğer insanı bile psikopat yetiştirirseniz oda zarar verir. ben her zaman yetiştirdiğim köpeklerime kefilimdir. çünkü köpeklerim ısırırsa bilirimki mutlaka ona kötü davranılmıştır.
saygılarımla

Eski 14-12-2013, 10:43   #71
Ağaç Dostu

durdu's Avatar

ne kadar tatlı

rot beslemek cesaret ister. Ama resimlerde gördüğünüz gibi size gelmiş küçüçük bir rot. siz ona bakıp büyüttüğünüzde ne kadar sosyal yetiştirirseniz kimseye zarar vermeye yanaşmaz. çoğu zaman sahibinin yanından da ayrılmaz, hele yabancı bir ortamda ise sahibinin gözünün içine bakar. ve sahibine yapılacak bir tehlike sezinlerse sahibini korumaya alır. evinizde başka hayvanlarınız varsa onlardan sizi kıskanır. hatta bir hata yapsa sizde ceza verseniz size küser. çok severseniz sizi ve komutlarınızı dinler.bizim tecrübelerimiz bunlar.

saygılarımla
durdu

Eklenen Resimler

loveforlife ve Muda beğendi.
Eski 22-03-2014, 12:42   #72
Yeni Üye

özlem88's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2014
Öncelikle herkese merhaba,bu siteye üye olurken köpeklerle ilgili bir forumun olduğunu farketmemiştim ama şimdi görünce çok mutlu oldum açıkçası.Ben de 3 yaşında rottweiler sahibi olarak aranızdaki sohbete katılmak isterim doğrusu.Tabi sohbetin üzerinden baya bir zaman geçmiş mesajımın okunup okunmayacağını bile bilmiyorum ama olsun.Kızım 4 yaşındayken aldık köpeğimizi,daha 1 aylıktı ve annesi emzirmeyi reddetmiş o yüzden de çok hastaydı,bir süre antibiyotik iğneleri oldu,vitaminler kullandı ve kendini toparladı,sevgi ve sabırla eğittik ve şimdi mükemmel bir köpeğe sahip olduğumuzu düşünüyorum.Aşırı bir çocuk sevgisi var,parkta çocukları tartışırken görünce mutlaka aralarına girip onlara havlardı,sakinleştiklerinde de geri çekilirdi,şimdi yapamıyor tabi çünkü çok büyüdü ve korkarlar diye yaklaştıramıyoruz.Bize ve özellikle kızımıza aşırı bağlı.Kızımda köpeğini kimseyle paylaşamaz,aralarında çok güçlü bir bağ olduğuna inanıyorum.Rottweiler harika bir ırk.Benden şimdilik bu kadar,uzun yazdığım içinse kusuruma bakmayın,daha yeniyim ve heyecanlıyım.Sevgilerimle.

trody, lusoari ve durdu beğendi.
özlem88 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-03-2014, 19:13   #73
Yeni Üye

özlem88's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2014
Resimlerini yüklemeye çalıştım ama oldu mu acaba bilmiyorum?

Eklenen Resimler

trody ve durdu beğendi.
özlem88 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:06.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024