agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Köpekler
(https)

Beğeni Düzeni1Beğeniler
  • 1 Gönderen aygün

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 03-03-2010, 23:43   #1
Ağaç Dostu

umıt79's Avatar

Giriş Tarihi: 18-10-2009
Hayvan Düşmanları İş Başında

Söze nerden başlamam gerektiğini bilmediğim bir durumla karşı karşıyayım.Altta göreceğiniz resimler Adıyaman dan gönderildi bana.Resimlerde bir hayvan dostunun sanki bir daha göremeyeceğini bilmişcesine tek tek fotolattığı dostları var.Ben sizlere sadece birkaçını gösterebileceğim...

Resimdeki bayan İsmet Yılmaz...O tam bir hayvan dostu.Emekli maaşını ve yurtdışında yaşayan çocuklarının gönderdiği tüm parayı hayvan dostlarına harcayacak kadar sevgi dolu.Öyle ki mahallesinde ve civarda başıboş sahipsiz köpek bırakmıyor topluyor...O köpeklere birer zehirli iğne vurulmasındansa ,gerektiğinde ekmek parasını bile hayvanlar için harcamaktan çekinmiyor...Toplumca birçoğumuzun üstlenmekten korktuğu bir problemi kendi başına çözmeye çalışacak kadar cesur bir bayan...Fakat onun bu tavrından rahatsız olan komşuları birkaç gün içinde (geçtiğimiz hafta içi) hayvanlarını üstelik kapalı bir bahçede tutulan hayvanlarını zehirleyerek soruna kendilerince çözüm bulmaya çalışmışlar...Resimlerde gördüğünüz hayvanların şu an hiçbiri yaşamıyor...KOMŞU ELİYLE BİR KATLİAM DAHA YAPILDI...

[ATTACH][ATTACH][ATTACH][ATTACH]Name:  GetAttachment.aspx.jpg
Views: 734
Size:  41.0 KB[/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH][/ATTACH]

Eklenen Resimler

umıt79 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-03-2010, 23:55   #2
Ağaç Dostu

umıt79's Avatar

Arkadaşımdan hayvanların ölüm fotoğraflarını istemiştim .Fakat bu toplu zehirlenme hadisesinde sevgili dostum Tamer in de köpekleri zehirlendiği için çok ısrarcı davranamadım.Hayatta en sevdiğiniz varlığın bir gün ölümünü görüyorsunuz ve onu fotoğraflayacak değilsiniz demişti Tamer.Hak veriyorum...

Hak vermediğim tek şeyse onca imkanı gereksiz çarçur işlerde harcayan yerel yönetimlerin birer ikişer ihtiyaç kadar barınak açamaması.Herşeye burası Türkiye mantığıyla yaklaşmaktan da nefret ediyorum.Bizler bu ülkede yaşıyorsak ; bizlere hayatımıza renk katan hayvan dostlarımıza da yeterli yaşam alanı sağlamak zorundayız...

Şimdi bu ölümlerin suçlusunun kim olduğunu düşünmek belkide çözüm üretmek zamanı..Hepimiz bir başkasından beklediğimiz için tüm sorunlarımız çözümsüz bekliyor...İsmet Hanım inanıyorum ki ölen onlarca köpeğinin acısını yeni sahipleneceği köpeklerle bir nebze unutacak...Kendisini tartaklayan ,köpeklerinden dolayı hakaret eden,tahkir eden ,aşşağılayan komşularını da affedecek..Fakat sorun bitmeyecek...

Eklenen Resimler

Eski 04-03-2010, 00:01   #3
Ağaç Dostu

umıt79's Avatar

İnsanlar bu gibi sorunlarında ücretsiz yardım alabilecekleri; sosyal devletin gereği olan haksal ve hukuksal destek bulacakları platformlara ihtiyaç duyuyor.Biliyorum yurdumun dört bir yanında onlarca doğa ve hayvan gönüllüsü var ve hiçbir takdir beklemeden canı gönülden çabalıyorlar...İsmet Yılmaz bu insanlardan sadece tanımaktan onur duyduğum birisi..

Adıyaman valiliği ve yerel yöneticilerine iş düşüyor bundan sonrasında..Sokak hayvanlarına destek olmak isteyen insanlara bu fırsatı yaratın barınaklar açın lutfen...

Eski 04-03-2010, 07:11   #4
Ağaç Dostu

aygün's Avatar

Giriş Tarihi: 23-10-2009
Kendinden güçsüze gücünü kanıtlayan bu zavallı yaratıkları şimdi insan diye mi tanımlayacağız. Nefretle şiddetle kınıyorum.İçinde allah sevgisi olmak demek, yarattığına inandığın doğayı sevmek ve korumakla başlar. İnsan olmak için insanı anımsatan bir görünüşe sahip olmak yeterli değil. Sonra da dinden imandan bahsetmekle hiç değil.

Diyne beğendi.
aygün Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-03-2010, 21:42   #5
Ağaç Dostu

umıt79's Avatar

Haklısınız Sevgili Aygün.
Söylediğiniz çok önemli bir söz var ki '' Güçsüze gücünü kanıtlayan'' ...Bazıları sadece bu konuda uzmanlaşmış. Sadece korunmaya ihtiyacı olan köpekleri beslediği için suçlu muamelesi gören , taciz edilen ,küfredilen ve hatta komşularınca dövülen bir dost.Ve o dostun can çekişmelerine müdahale bile edilemeyen onlarca dostu..İçimi burkan yüreğimi acıtan fotoğraflar...

Eski 05-03-2010, 12:12   #6
Ağaç Dostu

nikomedia's Avatar

Giriş Tarihi: 24-07-2009
Aklım, mantığım almıyor alamayacakta bu ve bunun gibi yapılan katliamları. Ne isterler bu güzelim muhtaç varlıklardan. Kime ne zararları dokunuyor. Birçok insan diye geçinen ne olduğu belli olmayanlardan daha yakınlar, sadık ve riyasızlar. Kişilerde vicdan ve inanç yoksa onu düzeltmeye çalışmakta boş.
O kadıncağıza da allah sabır versin, yaşadığı acı gerçekten anlatılamayacak kadar büyük. Ama o güzel kalbinden dolayıda kutlamak gerek.
Komşu ya da insan müsfeddeleri ve onlar gibi olanlarda umarım birgün ettiklerinin karşılığını bulurlar.

nikomedia Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-03-2010, 13:03   #7
Yeni Üye

vaşak's Avatar

Giriş Tarihi: 25-02-2010
Hani demiş ya birisi 'İnsanları tanıdıkça köpeğimi daha çok seviyorum' diye, bu sözün doğruluğu birkez daha kanıtlanmış malesef.O canlara kıyanlara yazıklar olsun...

vaşak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-03-2010, 15:08   #8
Ağaç Dostu

aygün's Avatar

Giriş Tarihi: 23-10-2009
Sanırım biraz böyleyiz biz. Yani kendi gibi yaşayan ya da kendi olmaya çalışan insanlara sıradanlığımızı anımsattıkları için bilinç altımızda belki önce öfke duyarız sonra düşman olup onları en hassas noktalarından vururuz.
Bu hanımefendi zamanını komşu kadınlarla dedikodu toplantılarında şık ve pahalı giysilerine sarmalanıp geçirseydi canı büyük olasılıkla bu denli yakılmayacaktı.
Ona bunu yaşatanlara diyorum ki "Nasıl? İnsan mıymışsınız, özel -miymişsiniz .......nekkaaa da güçlüymüşsünüz(!)

aygün Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-03-2010, 16:33   #9
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2007
Galeri: 3
İsmet Hanım'dan Allah razı olsun. Yaptıklarının karşılığını inşallah hem bu dünyada hem de diğerinde fazlasıyla alacaktır. Bu dünyada öteki vicdansızların asla yaşamayacakları gönül huzurunu doyasıya tadıyor. İnsan olarak üzerine düşeni gücü yettiğince yapmak, Allah'ın inancımız gereği insanlardan istediği tek şey bu. Bu da ne kadar ağır geliyor bizim insancıklarımıza! Allah hepsini bildiği gibi yapsın!

Benim de sokaktan kurtardığım kediciğim öldürüldü birkaç gün önce hâlâ şokunu üzerimden atmış değilim, yolun ortasında o minik cansız bedenle karşılaşmak şimdiye kadar hiç olmadığı kadar canımı yaktı. Gözümün önünden gitmiyor. Ben de ona bunu yapanlarla aynı cinstenim. Utanıyorum.

Sûz-i Dilârâ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-03-2010, 18:45   #10
Ağaç Dostu

umıt79's Avatar

Haklısınız söze nerden başlayacağımı bu yüzden bilemiyordum.Katledilen köpeklerimi anlatmalı burada , yoksa İsmet Hanım' a reva görülen işkencelerimi.Ama biliyorum ki bir doğa ve hayvan dostunu bu tür girişimler yıldıramadığı gibi aksine daha da zorlu bir şekilde tutunmalarını sağlar.

Bütün semavi dinlerde bir canı almak suçtur günahtır.İsterseniz bu bir av hayvanı bile olsa; fazlası inançlarımızda da haramdır.Çünkü israf haramdır kavramıyla yetişmiş insanlarız ..Kaldı ki yenmeycek, ölümüyle bir katkıda bulunmayacak hayvanların canını alacak kadar vahşileştiyse bu insanlar(dilim varmasa da onlara insan demek zorundayım); bir insanı da damarlarına basıldığında öldürmek hususunda tereddüt etmeyeceklerinden eminim.Sonuçta yok edilen doğadan ,hayattan bir parça ve varlık şekline rağmen de bir canlı...

Eski 17-12-2010, 10:50   #11
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-11-2010
söyleyecek laf bulamadım sinirden. bu nasıl insanlık. İnsan denmez orası ayrı mesele ama bu nasıl adalet. Hiç mi vicdanı onuru yok bunu yapan mahlukatların. Sonları o masum hayvancıklardan beter olur inşallah

furkan yıldız Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2011, 10:29   #12
Ağaç Dostu

Ayşe Yıldız's Avatar

Giriş Tarihi: 07-06-2010
Allah korkusu. Bunun açılımı çok geniş. Bu konuyla alakalı kısmını açalım hemen. Allah korkusu = O' nun yarattıklarına hayranlıkla bakmak = onları sevmek = onları korumak = yarattıklarından ötürü şükretmek =..... bu böyle uzar gider. Kendisine zarar vermediği sürece evindeki akrebi bile öldürmeyen Peygamberin ümmetleriyiz. Onun yolundan gitmeliyiz.
Ayşe validemizin peygamberimiz için yaptığı ekmeği kapıp kaçan köpeğin peşinden koşan ve ekmeğin bir bölümünü geri alan valdemizin davranışına Peygamber Efendimizin ' hayvana eziyet etmeseydin' lafını hatırlatmak istiyorum.
Kaldıki biz eziyet etmeyelim derken başkaları zehirliyor.
Benim çocukluğumda siyahlı beyazlı tüyleri olan çok gösterişli bir köpeğimiz vardı bahçemizde. Bağlı olduğu için biraz hırçındı ama seviyorduk. Hayal meyal hatırlıyorum zehirlendiği için yerde debelenerek, toprağı kazıyarak ölmüştü.
Çok yazık, doğanın düzenini bozmaya hiç hakkımız yok.

Ayşe Yıldız Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:32.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024