agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Köpekler
(https)

Beğeni Düzeni60Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 29-04-2013, 23:35   #151
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 03-11-2009
Galeri: 3
Athena'mı bugün kaybettim çok üzgünüm.

Eklenen Resimler

orion1988 beğendi.
athena -asena Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-04-2013, 01:37   #152
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-10-2010
fotoğ

fındık ve prensesin fotoğrafları

Eklenen Resimler

Kiraz, orion1988 ve wisdom beğendi.
ağaç sevdalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-04-2013, 01:43   #153
Ağaç Dostu

kızım kardeşim ve silivrideki bahçemiz köpeğimiz fındık kedilerle birlikte uyuyor

beraber uyurlar

Eklenen Resimler

Eski 30-04-2013, 01:50   #154
Ağaç Dostu

kanola tarlası

kanola mayıs ayında harika açar güzelde kokar

Eklenen Resimler

Eski 30-04-2013, 01:54   #155
Ağaç Dostu

ağaçlar net üyelerine selamlar köpeğim bahçede serbestçe yaşar. rus finosu 2 yaşında

Eski 30-04-2013, 14:36   #156
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2007
Galeri: 107
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi athena -asena Mesajı Göster
Çok üzüldüm. Bir hastalığı mı vardı?

sakagun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-04-2013, 21:46   #157
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sakagun Mesajı Göster
Çok üzüldüm. Bir hastalığı mı vardı?
2 gündür kendimde değilim o kadar çok bağlanmışım ki . 3-4 gündür yemek yemiyordu sadece su içiyordu dün veterinere götürdüm 3-4 saat uğraştı ama kurtaramadı .

Eski 01-05-2013, 13:37   #158
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2007
Galeri: 107
Başınız sağolsun. Yanınızda çok güzel bir ömür geçirdiğinden eminim.

athena -asena beğendi.
sakagun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-05-2013, 14:05   #159
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi athena -asena Mesajı Göster
Başınız sağolsun, çok üzücü.

athena -asena beğendi.
MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-05-2013, 19:36   #160
Ağaç Dostu

Sayın Sakagun ve sayın MeyveliTepe çok sağ olun dostlar sağ olsun.

Eski 21-05-2013, 11:24   #161
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-05-2013
3,5 aylık golden

akşam 7 de 3,5 aylık erkek golden ım gelicek annesinden ayrılınca bir ay başkasınd kaldı bakamadıkları için ben aldım.bahçeli müstakil bir evde oturuyorum goldenım da dışarıda kalıcak 3 tarafı kapalı önü delikli tahtadan bir kulübem var onda kalıcak kulübeyi kapalı bir odaya mı koymalıyım???yoksa dışarıda mı dursun?bahe kapısı kilitli değil çalmalarında korkuyorum . gündüz bahçede kalıcak.gece kapısını kapatıp kulübeye koyucam acaba kulübeye tuvaletini yapar mı?? gece 11 gibi sabahta 9 gibi kesn dolaştımaya çıkarıcam.ama gece kulübesine tuvaletini yapsın istemiyorum. bahçede yavru köpek için ne ypablrm nasıl bakablrm yardımcı olurssanız çok sevinirim.

YeniBON beğendi.
canantpl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2013, 09:08   #162
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 07-03-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi canantpl Mesajı Göster
akşam 7 de 3,5 aylık erkek golden ım gelicek annesinden ayrılınca bir ay başkasınd kaldı bakamadıkları için ben aldım.bahçeli müstakil bir evde oturuyorum goldenım da dışarıda kalıcak 3 tarafı kapalı önü delikli tahtadan bir kulübem var onda kalıcak kulübeyi kapalı bir odaya mı koymalıyım???yoksa dışarıda mı dursun?bahe kapısı kilitli değil çalmalarında korkuyorum . gündüz bahçede kalıcak.gece kapısını kapatıp kulübeye koyucam acaba kulübeye tuvaletini yapar mı?? gece 11 gibi sabahta 9 gibi kesn dolaştımaya çıkarıcam.ama gece kulübesine tuvaletini yapsın istemiyorum. bahçede yavru köpek için ne ypablrm nasıl bakablrm yardımcı olurssanız çok sevinirim.
golden retriever cinsi köpekler, sosyal yönü güçlü köpeklerdir. insanlarla, özellikle küçük çocuklarla en kolay iletişim kurabilen köpeklerden biri olması sosyal yönünün güçlülüğüne iyi bir işarettir.

hemen her köpek gibi goldenlar da sahiplerinin, ailelerinin ilgisine çok gereksinim duyar. ama goldenlar biraz daha fazla duyar. bu nedenle ben şahsım adına golden retriever cinsi bir köpeğin mütemadiyen dışarıda beslenmesini, eve alınmamasını doğru bulmuyorum. (aslında sahiplenilmiş hiçbir köpeğin hayatını bahçenin bir köşesinde geçirmesini doğru bulmuyorum ama o ayrı bir konu)

ha şu var ki; "köpektir, dışarıda yaşayabilir" dersiniz, doğrudur, yaşar. hatta kediyi bile dışarıda bırakırsanız ölmez, yaşar. ancak kedi ve köpek gibi hayvanları yiyecek ve sudan çok, beslendikleri evdeki insanlardan göreceği sevgi ve ilgi hayatta tutar.

wisdom beğendi.
fozada Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2013, 10:36   #163
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-05-2013
köpeği rahatça daha doğrusu özgürce gezebileceği kendi alanı olarak benimseyebiliceği bi bahçe olduktan sonra bende o köpeğin eve tıkılı kalmasından yana değilim.bahçede koşturup oynaması sosyal yönünü zayıflatmaz bahçede duruyo diye tek başına da yaşamıyo.ben bahçeden kastımı ortamını bi anlatayım kısaca2 ev ortası ve etrafı rahat 3 tane ev yapılabicek kadar büyük bi kısmı çimle kaplı bi kısmı fidan ekili bi bahçeden bhsediyorum ve onunla oynayabilcek ortalama 10 kişi var. gündüz 3-4 saat,gece 12- sabah 9 dışında yalnız kalmıyo ki o saatelere kadar da okadar yoruluyoki farkında olmadan kendi giriyo içeriye artık)

yani evde odadan odaya dolaşmaktansa günde iki kere çıkıcagı anı sabırsızlıkla beklemesindense bahçede doğasına uygun şekilde insanlarla iletişimini koparmadan yaşaması çok daha mantıklı ayrıca onun keyifli halini gördüğüm için vicdanımın çok da rahat oldugunu söyleyebilirim

canantpl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-07-2015, 23:32   #164
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-07-2015
Ben barınak köpek alıp bahçemde bakmak istiyorum. Hangi cins almam gerektiği ve ne tür hazırlıklar yapmam gerektiği hakkında bana yardımcı olabilirmisiniz ??

Bengü Öz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-07-2015, 23:38   #165
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Bengü Öz Mesajı Göster
Ben barınak köpek alıp bahçemde bakmak istiyorum. Hangi cins almam gerektiği ve ne tür hazırlıklar yapmam gerektiği hakkında bana yardımcı olabilirmisiniz ??
Daha önce köpeğiniz oldu mu?

Eski 28-07-2015, 23:42   #166
Yeni Üye

Evet goldenım oldu. Çok uzun zaman önce önceydi ben küçüktüm o yüzden babam ilgileniyodu. Şimdi tüm sorumlulukların benim üzerimde Olmasını istiyorum )

Eski 29-07-2015, 00:13   #167
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Nasıl bir bahçeniz var, etrafı tel örgü vb. ile çevrili mi, bahçe ailenizden başka kişilerin de girip çıktığı bir yer midir? Büyüklüğü nedir? Alacağınız köpeğin bahçede serbestçe dolaşmasına izin verebilecek misiniz?

Eski 29-07-2015, 08:08   #168
Yeni Üye

Büyük bi bahçemiz var. Ama ona olan özel bi alanı telle çevirmeyi planlıyorum. Oturduğum apartman aile apartmanı yabancı birisi yok ama küçük çocuklar benden habersiz bi şeyler yaparlarsadiye korktuğum için ona bi alan yapıcam.

Eski 19-03-2016, 14:22   #169
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-03-2016
Bende rotwaydır beslemeyi düşünüyom yardım acil cvp çok istiyorum beslemek

[QUOTE=Todor;513774]Rotweiler soğuğa dayanıklı bir ırktır. İzmir şartlarında kışları hiç problem olmayacaktır. Soğuktan ziyade sıcaktan korkun. İzalasyon mantosunu, yukarıdan gelecek sıcağı engelleyecek şekilde döşemenizde fayda var. Ayrıca bir elbiseye gerek yok.

Beslenmesine dikkat edin. Eylülden itibaren porsiyonları büyütün, marttan itibaren azaltın. Yazın yağlı ve yüksek proteinli yemeklerden kaçının. Yaz kış, devamlı taze suyu bulunsun çünkü su ihtiyaçları fazladır. Siz kocaman olduğunu düşünseniz de 25 m2 kafes bir köpeğin ömrünü geçirmesi için çok küçüktüjr. Hergün sabah akşam yürüyüşe çıkarın. Dişi rotlar, aksi öğretilmediği takdirde genelde çok uysal olurlar. Ama bir o kadar da oburdurlar. Kilo almasını engelleyin. Karnı göğsünden dar olsun, dokunduğunuzda kaburgalarını rahatça hissedebilin. Özellikle kısırlaştırdıktan sonra yemeğine çok dikkat etmelisiniz. Diş sağlığı için dana kaval kemiği gibi iri kemikler verin.

Yürüyüşe çıkardığınızda diğer hayvanlarla oynamasına izin verin ve hatta teşfik edin. Sosyal olması çok önemlidir. Dişi olması işinizi kolaylaştıracak. Eğer buna dikkat etmezseniz ileride problemler yaşayabilirsiniz. Ya gereğinden fazla sert, hareket eden her şeye saldıran bir köpeğiniz olur ya da her gelen canlıyla oyun oynamak isteyen, bekçilik yapmayan bir köpeğiniz.[/QUOTEbende beslemek istiom ama büyüyünce damda durmadan havlarsa komsular şikayet ederse onu soka atamam korkuyorum acil cvp yaz

tolgaer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-05-2016, 18:24   #170
Ağaç Dostu

cockpit's Avatar

Giriş Tarihi: 09-03-2016
Merhaba arkadaşlar

konu başlığı "Bahçede köpek bakımı" olduğu için; bir kısmını, kızımız "Ada" daha eve getirilmeden bahçemde el emeğimle yaptığım düzenlemeleri burada paylaşmak istedim. Umarım düşünen arkadaşlar fikir edinebilirler.

Onun mutluluğu için daha da yapılacak çooook şey var tabii. Beslenmesi, oyuncakları, aşıları, hapları ve diğerlerine hiç değinmeyeceğim.

O bir sokak köpeği !

Yaptığımız araştırmada; yaklaşık 2011 yılı başlarında sokaklarda doğmuş, bir kardeşi de varmış. Belediye yaklaşık altı ay civarlarında onları almış, küpe takmışlar, kısırlaştırmışlar. Geriye getirip kamyondan indirdiklerinde karşıya geçerlerken kardeşi araç altında kalmış

Soğukta kümeslerdeki tavukları kovup saman üstünde yatmış, karda/yağmurda sığınacak yer bulamamış kimi zaman, sağdan soldan beslenmiş. Sopa ile dövüldüğünü de görmüşler.

1.5 yaşında evimize kabul ettik. Veteriner kliniğinde yıkandı, küpesi çıkarıldı. Çip taktırıldı. Röntgende hafif kalça çıkıklığı belirlendi. Üsküdar Belediyesi'ne zorla kaydı yaptırıldı (böyle uygulama yapamazlarmış da).

Keyfi şimdi yerinde. Kuru mamayı sade yemez, 3 çeşit konserve mamadan günde yarım kutu ekleyerek yiyiyor. Ev yemeği/barf vermiyoruz. Çok sevse de kırk yılda bir salam, köfte ile sevindiriyoruz.

Neyse daha fazla uzatmayayım

Fotoğraflar hakkında sırasıyla kısa bilgi vereyim.

1 bölge genel / gece : Yatacağı yeri bilmesi amacıyla çevrelenen bölüm. Akşam mamasını 19:00 da yer ve kapısı kapanır. Sabah 06:00 civarında "çıkarın beni" ağlamasına kadar sesi çıkmaz.
Dış mekan tabanının bir kısmı mıcır, bir kısmı da 120 km.den taşıdığım taşlarla kaplı. Nedeni de bahçemdeki drenaj sorunu sorunum ve yaptıklarımın linki yüzünden su içinde yürümesini önlemek. Bir kısım da eşelesin, dışkı/idrar için kullansın diye toprak. Bu arada geldiğinden beri yani yıllardır, başka hiçbir yere çişini bile yapmadı.

2 kapalı kulube / gece: Çok soğuk ve gökgürültülü/şimşekli günlerde girdiği, kömürlük dediğimiz beton yapıdan ayırdığım, tabanı ahşap lambri ve halı kaplı bölme. Tabii her bölümün temizliği vs. sık sık yapılıyor.

3 yarı açık kulube / gece: İlkbahar, sonbahar gecelerinde ya da gündüz canı istediğinde ve yağmur yağarsa girdiği, altı toprak, ahşap sedirli, su kabının bulunduğu sundurma.

4 ahşap kulube: Gündüzleri isterse girer diye lambri ile yaptığım ve branda kapladığım , üstü açılabilen yazlığı. Gerçi çok çok nadir kullanıyor ama her sabah kapısı açılır akşam kapanır.

5 Rampa : Geçen yıl ağır eklem rahatsızlığı geçirdi. Merdiven çıkamıyordu, ahşap ve kıvırcık paspas ile yaptım. Hala ilaçlara devam ama şimdi iyi. Rampa yanındaki , demirden yaptırıp üstüne saksı altı koyduğum şey de serçe ve kumruların suluğu. O olmazsa kızın suluğuna dadanıyorlar.

Gündüzleri tüm bahçe onun. İsterse (tabii izin verdiğimizde) eve de girip sadece ona ayırdığımız yerde ve örtüsünün üzerinde saatlerce çıt çıkarmadan oturur.

Su, yağmur, şimşek, gökgürültüsü, siren dışında "kedi"lerden aşırı nefret eder, susmak bilmez. Başka bahçe yokmuş gibi; kediler de gelip onun 3 no'lu kulubesinde yavru yaparlar, yeni doğmuş uçmaya çalışan martı/karga yavruları bölgesinin içine düşer....

Sokak köpeği deyip geçmemek gerek , onlar bazı insanlar için bir canlı, arkadaş hatta çocuk

Saygılarımla

Eklenen Resimler

Düzenleyen cockpit : 04-05-2016 saat 18:26 Neden: Kuş suluğu eklendi
cockpit Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-05-2016, 18:28   #171
Ağaç Dostu

cockpit's Avatar

Giriş Tarihi: 09-03-2016
Kızımızın fotoları önceki mesajıma sığmamıştı. Üzülmesin

Eklenen Resimler

cockpit Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-10-2016, 17:08   #172
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 31-10-2016
Merhaba

Ninja gıcımyaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-01-2019, 08:21   #173
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-01-2019
hocam bahçede kesinlikle ve kesinlikle uygun ortamı sağlamalı, kulübe almalısınız. https://www.kurumama.com/kopek-kulubesi burda olan kulübeler mesela bahçeler için oldukça uygun birde kapılar için köpek giriş yerleri var onlardan da yaptırırsanız eve giriş çıkışları da kolay olur

ahmet3434 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-08-2019, 10:54   #174
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-06-2018
Bahçede köpek kesinlikle beslenebilir hatta çoğu zaman sıkışık apartmanlara kıyasla çok daha rahat bir yaşam sunar hem köpeğimize hem bizlere fakat bu bahçede besleme süreci boyunca dostumuzun barınma, beslenme ve sosyalleşme ihtiyaçları tümüyle karşılanmalıdır. Bir de tabii köpeğimizin ırkına göre bir program yapmamız gerekir. Örneğin; Jack Russell Terrier köpeklerin egzersiz ihtiyacı Golden köpeklere kıyasla çok daha fazladır ve bu durum onunla geçireceğimiz vaktin önemli bir kısmını egzersize ayırmamız gerektiğine işaret eder. Egzersizin yanı sıra sosyalleşme ya da eğitim konusunda da farklılıklar görülebilir. Golden köpeklerde eğitim daha az efor gerektirirken Jack Russell köpeklerde öğrenmeye bağlı olarak daha fazla zaman harcanması gerekebilir.

yakupcemil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-03-2022, 14:32   #175
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-03-2022

Oğlum her geçen gün büyüyor, egzersizleri için evin bahçeli olması çok büyük bir avantaj. Ne yazıkki saldırgan bir agresif yapısı olduğu içinde dışarda bundan emin olmadan çok fazla gezdiremiyecem. Cane corso köpekler genelde agresif olabiliyorlar.

eysorindik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:46.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024