agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Köpekler
(https)

Beğeni Düzeni60Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 10-02-2012, 18:37   #121
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Galeri: 73
Sn. Sakagün, siz korkmasından ben de benimkinin çok cesur olmasından rahatsızım, en iyisi kararında olması tabii ki.

Benimki gezdirirken özellikle kangal, kurt türlerini gördüğünde çok sinirleniyor, üzerlerine atlamak istiyor. Tutmakta çok zorlanıyorum, yine de uzakta görünce tedbir alıyorum. Bundan önce kedilere koşmak için üç kere tasma kopardı, neyse ki bu huyundan vazgeçti ama bir gün başka köpeklere gitmek için tasmayı koparırsa işim çok zor olacak.

Bulunduğumuz yere yakın, sınırları çevrili, kapısı olan bir orman girişi var. Genelde bir çok köpek sahibi belli saatlerde buluşup köpekleri burada oynamaları için salıyorlar. 7-8 aylık olana kadar ben de yanımda tecrübeli biri varsa oynattım. Ama şimdi, köpeğimin cesareti, beni cesaretsiz yapıyor, oyun ya da kavga için başka köpeklerle yanımdan uzaklaşacağından korkuyorum, alan çok büyük.

Buna karşın komşumuzdaki kardeşi tam tersi, göz işareti ile bile söz dinliyor, başka köpekleri görünce korkak davranıyor.

Kedilere ve yanımızda yürüyen insanlara atlamamasını, ödül vererek sağlayabildim. Kedi görünce "Hayır" diye uyardım, atlamayıp tereddüt ettiğinde "Aferin" dedim ve cebimdeki ödül bisküvileri veya kuru mama ile ödüllendirdim. Bir süre sonra tereddüt zamanında değil de gerçekten atlamadığında ödül verdim, daha sonra yavaş yavaş mamayı kesip "aferin" veya okşama ile devam ettim, şimdi oldukça iyi.

Aynı ödüllendirmeyi bir de diğer köpeklere karşı tutumu için yapmayı deneyeceğim ama becerebilecek miyim bilmiyorum. Ya da var mı bunun bir çaresi?

Not: Benimki yemek olunca başka bir şey görmüyor.

Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-02-2012, 18:48   #122
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2007
Galeri: 107
Aslında korkak olması beni çok rahatsız etmiyor. Büyüdüğünde cüssesi hırsızları korkutmaya yetecek. Zaten kimseye saldırmasını istemem. Ama yabancı gördüğünde havlamasını isterim.

sakagun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-02-2012, 19:06   #123
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Galeri: 73
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sakagun Mesajı Göster
Aslında korkak olması beni çok rahatsız etmiyor. Büyüdüğünde cüssesi hırsızları korkutmaya yetecek. Zaten kimseye saldırmasını istemem. Ama yabancı gördüğünde havlamasını isterim.
Cüssesinin ne olacağı patilerinden belli, ne kadar büyük ve güzel patileri var.

Benimki havlama konusunda gayet iyiydi, gereksiz yere havlamıyordu, tanıdıklarına havlamıyordu, tanımadığı biri bahçeye girerse çok havlıyordu. Ama 3-4 aydır, yoldan geçen köpekleri görmese de kokularından anlıyor ve çok havlıyor, özellikle de pazar sabahları geziye çıkan köpek trafiği yoğun olduğunda çok havlıyor. Evlerin çok olduğu yerde bu problem olabiliyor, şikayet olacak diye korkuyorum. Neyse ki, pencereden "hayır" demek bile çoğu zaman işe yarıyor. Bir de ben "hayır" deyince mutsuz mutsuz çıkardığı homurdanmaları duysanız, çok komik oluyor.

Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-02-2012, 19:21   #124
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-01-2012
Çalıştığım şantiyede dişi bir alman çoban köpeği vardı, adı Gümüş. Hiçbir eğitim almamıştı, mama nedir bilmezdi. Sokakta yatar, sokakta kalkar, çöpleri karıştırırdı. Kelimenin tam anlamıyla sokak köpeği terbiyesi ile büyümüştü.

Çok köpek tanımadım ama çocukluktan beri bana ait olmayan köpekleri (sokak köpeklerini) besleyen, arkadaşlarımın av köpekleriyle haşır neşir olan biri olarak bu kadar zeki bir köpek tanımadım, sahibi tedirgin olsun agresifleşirdi. Ortamda onun neyin sinirlendirdiğini anlamaya çalışırdı. Tanıdığı ve kendini sevdirdiği birine bile sahibinin sözüyle havlardı.

Ve beni en hayrete düşüren olayı ise başkasının elinden birşey yerken sahibine yakalanırsa çok utanırdı, yüz ifadesi yüzü utançtan kızaran insan gibi bir ifade alırdı.

Yavruladığı zaman yavrularını görmek için yanına gittik ama sahibinden başka hiçbirimizi yanına yanaştırmadı, bizi çok iyi tanıdığı halde. Ertesi günde yavruları büyüyüpte kendiliğinden ortaya çıkana kadar bir daha göremeyeceğimiz bir yere taşıdı.

Şantiye sahasına bir defasında uzun yolda çok yorulup bir iki saat kestirmek için arabasıyla biri girmişti. Araba gidene kadar başında nöbet tuttu. Hiçbir eğitim almamış bir köpeğin bu kadar doğal koruyuculuk göstermesine çok şaşırıyordum.

Derken sahibi şantiye ortamında yalama oldu diye başka birine verdi. Gidişine üzülsekte umarım onun için daha iyi bir hayat başlamıştır.

Düzenleyen syılmaz : 10-02-2012 saat 22:10
syılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-02-2012, 20:46   #125
Ağaç Dostu

peyyide's Avatar

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Benim de Alman çoban köpeğim var: Rex. Şu anda yedi aylık. Çok yaramaz. Yürüyüşe çıkarıyorum yolda başedemiyorum, evde heryeri birbirine katıyor , çişini balkonda yaparken şimdi heryere yapıyor, son günlerde inatla bize diş geçiriyor, ayaklarımıza saldırıyor engel olamıyorum. Ne yapacağımı bilemiyorum. Çok sevimli ama büyüdükçe kontrolden çıkıyor. Özellikle bu cins köpeği olanların tavsiyelerine ihtiyacım var ne yapabilirim?

peyyide Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-02-2012, 20:57   #126
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Sn. Peyyide aşağıda ki link baskın karakterli yavruların eğitimi ile ilgili harika bilgiler içeriyor, site akbaş köpekleri ile ilgili ama anlatılanlar diğer çoban köpeği türlerinin eğitimi içinde geçerli olan şeyler. Sıkılmadan okumaya ve anladıklarınızı kararlı bir şekilde uygulamaya çalışın. Faydasını görürsünüz umarım.

Yavru Eğitimi

Eski 10-02-2012, 21:33   #127
Ağaç Dostu

peyyide's Avatar

Sn. Syılmaz teşekkür ederim. Hemen okumaya başladım

Eski 10-02-2012, 21:43   #128
Ağaç Dostu

peyyide's Avatar

"Görmezden gelinen, müsaade edilen ya da gülünen her hatanın düzeltilmesi on kat daha zor olacaktır."
Yavru Eğitimi linkinde geçen cümle...

Eski 10-02-2012, 22:01   #129
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
Alman çoban köpeğinde en önemli şey liderliği sizin ele geçirmenizdir. Bunun için biraz sert davrananilirsiniz. Sert derken yanlış anlamayın, anneleriyle beraber oynayan yavru köpekleri gözlemlediyseniz annenin oyun bile oynarken arada yavrusuna kızıp ufak ufak canını acıttığını görürsünüz. Siz de tıpkı annesi gibi davranacaksınız, istemediğiniz bir şeyi yaptığında anında müdahale edeceksiniz, yarım saat sonra Vereceğiniz tepkiler işe yaramaz, hayvan sizin neye kızdığınızı bile anlamaz. Bunun için kusuru işlediği anda müdahale önemli. Bu müdahale sert yüksek bir tonda 'hayır' demektir. Dikkati istemediğiniz bir şeye veya birisine odaklanırsa kalçasınının yan kısmına hafifçe vurarak bakış yönünü değiştirin. Sizi oyun amaçlı bile dişlemesine izin vermeyin, ufaklıktan itibaren eliniz devamlı yemeğiyle irtibat halinde olsun ki büyüdüğünde yemek yerken sorun çıkarmasın. İstemediğiniz bir harekette bulunduğunda tıpkı anne köpek gibi gerekirse ensesinden tutup silkeleyebilirsiniz. İstediğinizi yaptığındaysa ödül mamasıyla ve severek ödüllendirin. Bunları yapmaktaki amaç hep aynıdır; lideri olarak sizi görmesi. Yoksa ufakken çok şirin gelen hareketler kocaman bir şey olduğunda can sıkar.

İki satır yazmak çok yetersiz, köpek eğitim dvdlerinden faydalanabilirsiniz. National geo. kanalda 'köpeklere fıldayan adam' belgeseli var, o da çok güzel. Youtube da var görüntüleri.

Beraber yürürken çekiştirmemesi için ne yapmak gerektiğini anlatan bölümü çok güzeldi.

pria beğendi.
limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-02-2012, 22:16   #130
Ağaç Dostu

peyyide's Avatar

Sevgili Limon,
Bir Alman çoban köpeği sahibi olarak tavsiyeleriniz benim için çok önemli. Deneyimlerinizden bolca faydalanmak isterim. Yazdıklarınızı uygulayacağım, çok teşekkür ederim.

Eski 10-02-2012, 22:16   #131
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Kpeklere fsldayan adam Trkiyede - Pako'nun Sayfas - Hrriyet

Eski 01-03-2012, 21:39   #132
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Geçen hafta veterinerdeydik. Uyuzları geçmiş. Artık ilaç kullanmıyorlar.

Boci kendi kendine cesaretlendi. Artık yabancılara ve köpeklere Coci'den önce havlamaya başlıyor.

Eklenen Resimler

Eski 15-03-2012, 20:24   #133
Ağaç Dostu

peyyide's Avatar

Bir ay kadar önce köpeğimi bir köpek eğitim merkezine verdim. Temel itaat eğitimi alacak. Sanırım birkaç gün içinde eve döner. Onu çok özledik.

Eski 30-03-2012, 14:10   #134
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Coci ile Boci hızla büyüyor. Baharın gelmesiyle birlikte gün boyunca miskin miskin uyumaya başladılar. Arada arıları böcekleri kovalıyorlar. Birileri (mahallenin çocukları olabilir) gece bahçe kapısını açmış. Bunlar da doğru dışarı. Geceyi komşunun kapısının önünde geçirmişler. Ertesi gün birinin ağzında kemik diğerinin kutu kola ganimetleri toplayıp geldiler.

Eklenen Resimler

Kiraz, nrkrkmz, selis ve 3 kişi beğendi.
Eski 30-03-2012, 14:49   #135
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-07-2009
Galeri: 9
Henüz 2 haftadır köpeğimiz var ve ne yazık ki bahçede bırakmak zorunda kalanlardanız.. Evde bizimle yaşasa keşke

Kesinlikle bağlı değil ve kulubesi var.. Bahçede canı sıkıldığı zaman her yeri kazıyor.. Dün 2 tane sarmaşığın dibini kazmış ve köküne kadar inmiş.. Yer örtücüler deseniz üzerlerinde yuvarlanıyor sürekli..

Bitkilerin etrafına barikat mı kurmalıyım? Ya da bunun bir eğitimi var mı? Bağlamak istemiyorum çünkü..

selis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-03-2012, 16:32   #136
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Sayın Seliş, köpeğinize bahçede baktığınız için üzülmeyin. Bence köpekler doğal ortamda çok daha mutlular.

Diğer sayfalardan hatırladığım kadarıyla köpeğiniz yavruydu. Tam oyun çağı. Sürekli oynayacak birşeyler arıyordur. Özellikle saksıların içine oturmayı, bitkileri sökmeyi çok seviyorlar.

Küçükken ara ara bağlamaya alıştırsanız iyi olur. Daha sonra köpekten korkan bir misafiriniz geldiğinde ya da aşıya götürürken bağlamanız gerekebilir. Küçükken alışmayınca büyüyünce bağlamak zor olur. Biz yemek vereceğimiz zaman Coci ile Boci'yi ayrı ayrı bağlıyor, ayrı tabaklardan yediriyoruz. Böylece yarış yapmak zorunda kalmıyorlar, ikisi eşit miktarda yiyor.

Bitkilerinize zarar verdiğini gördüğünüzde dikkatini başka yöne çekin. Örneğin tenis topu ile oynamayı seviyorlar. Bir de uzağa fırlattığınız bir sopayı getirmeyi seviyorlar.

Saksıdaki çiçeklerim kışı naylondan yaptığım serada geçirdiler. Seradan çıkarma zamanı geldi. Köpeklerden ve tavuklardan korumak için saksıların durduğu alanı çitle çevireceğim.

Sarmaşıklarınızın köklerine dekoratif taşlar koyabilirsiniz. Böylece köpekler kazamaz.

Eski 30-03-2012, 22:30   #137
Ağaç Dostu

sakagün Coci ile Boci nin fotoğraflarına da baktım.. Bebeklikleri hakikaten harikaymış.. )

Benimki bağlanmaktan haliyle nefret ediyor. Gezmeye giderken bile sürekli ipini ağzıyla çekiştiriyor.. Bitkiler için verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.. Taş koyma fikri aklıma gelmedi inanın.. Sağ olun

Eski 18-04-2012, 03:12   #138
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-04-2012
Sayın Selis,

Merak etmeyin. Bizim Leni de daha bebekken bahçede halletmediği çiçek kalmamıştı. Eşimin gözü gibi baktığı gülü bile kemirmişti. Neler denemedik. Hatta gül ağacına acı biber bile sürdüm.

Büyüdükçe ve "hayır" komutunu öğrendikçe vazgeçiyor bu huyundan.

selis ve Güzin Çakar beğendi.
dirimozkan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-04-2012, 03:41   #139
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-04-2012
Benim iki de sorum var. Daha doğrusu özellikle BAHÇEDE köpek besleyenlerin tavsiyelerine ihtiyacım var.

Öncelikle durumu izah edeyim. 2,5 yaşında Retriever-Tornjak kırması 30-35 kilo ağırlığında bir oğlumuz var. Tornjak, Bosna çoban köpeği cinsidir.

Bir de Boşnak-Türk kırması 15 aylık oğlumuz var. Adı Jan Barbaros

Bahçeli bir evde yaşıyoruz.

Sorun 1) Leni gündüz-gece, yaz-kış, 365 gün 24 saat bahçeden sorumlu aile üyemiz. Kakasını ve idrarını nereye isterse oraya yapıyor. Şimdiye değin bir sorun olmadı. Ben temizliyordum. Ama şimdi Jan Barbaros da bahçede oynayacak ve ne kadar temizlesem de idrar ve dışkı kalıntısı oluyor çimlerin üzerinde.

2,5 yaşında BAHÇEDE YAŞAYAN KÖPEĞE TUVALET EĞİTİMİ verebilir miyim?

sorun 2) Leni çocukları pek sevmiyor. Karşı apartmandaki iki erkek kardeş Leni'ye taş falan atmışlar bir zaman. Sonradan öğrendik bunu. Muhtemelen bundan dolayı. Bizim Barbaros'a karşı çok nazik. Barbaros doğduğundan beri koklatıyorum, hatta yalatıyorum bile. Yine de pek güvenemiyorum. Sonuçta Leni iri bir cins ve pençeleri çok kuvvetli. Oyun oynamak isterken Barbaros'a zarar verir diye çekiniyorum.

Ne tavsiye edersiniz?

Leni ve Barbaros'un ilişki düzeyi de şu videodan izlenebilir:
Jan Barbaros ve Leni - YouTube

dirimozkan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-04-2012, 08:42   #140
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-02-2011
Sayın dirimozkan
Çocuklarla köpeklerin bırakın oynamayı, aynı bahçede bulunmasına izin vermeyenler aklıma geldi. Oğullarınıza bayıldım. Çok iyi anlaştıkları belli. Leni,zarar vermek bir yana, bana koruyucu bir abi gibi göründü.

dirimozkan beğendi.
Güzin Çakar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-04-2012, 22:26   #141
Ağaç Dostu

xenkebikec's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2010
Sn. dirimozkan köpeğiniz çok güzel, oğlunuzda maşallah çok şeker hele badi badi yürümesi. Leni sn. qçakar'ın dediği gibi kesinlikle farkında ve koruyucu bir gözle bakıyor oğlunuza. Tek endişem böyle özgür olan köpekler bazen dışarıdakilere sinirlenip koştururken (başka köpek kedi ya da komşunun afacan çocuğu) etrafa karşı duyarlı olmayabiliyorlar. Kastım herhangi bir çarpışma gibi. Bunun dışında oyun amaçlı olsa bile oğlunuz barbaros'a herhangi bir zarar vereceği izlenimi oluşmadı bende. Siz tabi ki köpeğinizi daha iyi tanırsınız.

Bizde de 11 yaşında dişi bir boxer var. Komşunun afacan çocuklarına, yoldan geçene, kediye köpeğe ata kendi sınırlarında ne görürse çok sinirli. Fakat komşunun iki -üç yaşındaki kızı gelince o kesik kuyruğu öyle bir sallanıyor ki ve inanın köpekler küçük çocukların hassas ve güçsüz olduklarını biliyorlar ve ona göre güç uyguluyorlar. Koklaması, sürtünmesi vb.

Benim Fruko'yu küçük bir çocukla baş başa bırakmadaki tek endişem örneğin bahçeye bir kedi girmesi ya da çitlere doğru koşarken çocuğu farketmemesi çarpması veya çocuğun korkması.

xenkebikec Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2012, 16:56   #142
Ağaç Dostu

adacık's Avatar

Giriş Tarihi: 15-03-2011
badem ve ada

bunlar da bizim veletler. bademi 2 aylıkken evlat edindik 4 yaşı bitmek üzere, ada ise 2 yaşına girecek.

vahşi bebek!!!! zavallı köpek!!! - YouTube

cocker badem ve ada - YouTube

adacık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2012, 16:58   #143
Ağaç Dostu

adacık's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi xenkebikec Mesajı Göster
Sn. dirimozkan köpeğiniz çok güzel, oğlunuzda maşallah çok şeker hele badi badi yürümesi. Leni sn. qçakar'ın dediği gibi kesinlikle farkında ve koruyucu bir gözle bakıyor oğlunuza. Tek endişem böyle özgür olan köpekler bazen dışarıdakilere sinirlenip koştururken (başka köpek kedi ya da komşunun afacan çocuğu) etrafa karşı duyarlı olmayabiliyorlar. Kastım herhangi bir çarpışma gibi. Bunun dışında oyun amaçlı olsa bile oğlunuz barbaros'a herhangi bir zarar vereceği izlenimi oluşmadı bende. Siz tabi ki köpeğinizi daha iyi tanırsınız.

Bizde de 11 yaşında dişi bir boxer var. Komşunun afacan çocuklarına, yoldan geçene, kediye köpeğe ata kendi sınırlarında ne görürse çok sinirli. Fakat komşunun iki -üç yaşındaki kızı gelince o kesik kuyruğu öyle bir sallanıyor ki ve inanın köpekler küçük çocukların hassas ve güçsüz olduklarını biliyorlar ve ona göre güç uyguluyorlar. Koklaması, sürtünmesi vb.

Benim Fruko'yu küçük bir çocukla baş başa bırakmadaki tek endişem örneğin bahçeye bir kedi girmesi ya da çitlere doğru koşarken çocuğu farketmemesi çarpması veya çocuğun korkması.
dış ortamda bahsettiğiniz riskler her zaman var. yalnız kalmamalılar.

Eski 26-04-2012, 17:27   #144
Ağaç Dostu

Yazık kuçuya yaaa Ada da ne kadar çok eğleniyor bayıldım ))

Bu arada sormak istiyorum.. Ada çerezi yerken Bademin ağzına elini sokuyor sonra tekrar kendi ağzına.. Mutlaka köpeğinizin temizliğinden eminsinizdir.. Ama bu durum normal mi.. Ben ürküyorum açıkçası..

Eski 26-04-2012, 17:38   #145
Ağaç Dostu

adacık's Avatar

bademe rutin aşılarını düzenli yaptırır, iç dış parazit uygulamlarını her ay yapar, sabah akşam dışarı çıkartığımızda ayak ve karın kısmını ona özel şampuanı ile yıkarız.

belirttiğim gibi ada doğduğunda badem 2 yaşını geçmişti. benim rutin hamilelik testlerimde hiçbir olumsuz şey çıkmadı (en önemlisi toksoplazma) adanın doğumu ile bilikte de hiç sakınmadık.

ada çok zor hastlanır mesela, mevsim geçişlerinde grip bile olmaz diyebilirim. paylaşmayı seven özgüven sahibi ve kendini ifade edebilen bir bebek. ben bunların çoğunun badem ile birlikte büyümesine borçlu olduğumuzu düşünüyorum.

ama ben bunları yaşıyoruz diye sizler de bu şekilde davranın diyemem. size en doğru nasıl geliyorsa mantık çervesinde doğru olan odur.

selis ve Güzin Çakar beğendi.
Eski 09-05-2012, 19:27   #146
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Coci ile Boci 6 aylık oldu. Son aşılarını da yaptırdık. Artık yılda 1 aşı olacaklar.
Boci'de kalça çıkığı başlangıcı olmuş. Kangal gibi hızlı büyüyen köpek türlerinde rastlanan bir durummuş. Kiloları normal. Şu an ilaçla kontrol ediyoruz. İlerlerse ameliyat dedi veteriner. Yaklaşık 1 haftadır ilaç kullanıyoruz, yürümesinde biraz düzelme oldu.

Name:  IMG_7967.jpg
Views: 5681
Size:  60.6 KB
Name:  IMG_7970.jpg
Views: 4482
Size:  64.4 KB

Komşu bahçelerden arkadaş edinmeye başladılar. Bu Boci'nin arkadaşı. Tel boyunca aşağı yukarı koşuyorlar, toprağı kazarak birbirine ulaşmaya çalışıyorlar.
Name:  IMG_7912.jpg
Views: 3224
Size:  60.1 KB

Eski 10-05-2012, 09:23   #147
Ağaç Dostu

Bitkilerin köküne taş yerleştirmek kesinlikle işe yarıyor.. Bu konuda sıkıntısı olanlar hemen denemeli..

Sebze bahçesi için bahçenin bir köşesini çevirdim.. Doly'nin tepkisini ölçmek için 2-3 gün bekledim.. Zarar vermek aklına bile gelmedi.. Orası yokmuş gibi davranıyor..
Ama aklıma da başka bir şey geliyor.. Şu an ekili olmadığı için, ben orada vakit geçirmediğim için ilgisini çekmiyor olabilir mi? Çünkü merak edecek bir şey yok henüz..
Bunu düşünerek ekmeye cesaret edemiyorum..

Eklenen Resimler

orion1988 beğendi.
Eski 10-05-2012, 09:31   #148
Ağaç Dostu

sakdag's Avatar

Giriş Tarihi: 26-09-2011
Galeri: 6
Selis hanım, iki adet bahçe kazıcınız var galiba...

sakdag Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-05-2012, 09:35   #149
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Kümes teliyle çevirebilirsiniz. Bir de kapı yaparsınız kendinize. Benimkiler gelip bezelyelerin ortasına yatıveriyorlar. Tavuklar da kıvırcıkları yemiş. Biz sebze bahçesini çitle ayırmaya karar verdik. Kendimiz bambudan çit yapıyoruz. Sebzeler büyümeden tamamlarız umarım.

Eski 10-05-2012, 09:54   #150
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sakdag Mesajı Göster
iki adet bahçe kazıcınız var galiba...
Maalesef.. Ama iyi ki varlar

Sakagün sizin bahçeniz büyük tabii ki istediğiniz malzemeyi kullanabilirsiniz.. Çok şanslısınız )

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:24.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024