agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Köpekler
(https)

Beğeni Düzeni60Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-01-2012, 15:31   #91
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2007
Galeri: 107
Coci ile Boci kazan dairesinden kulübelerine geçmeye karar verdiler. Kulübenin içine bir polar koydum ve içinden çıkmaz oldular.

Dünkü parazit hapından sonra bugün birisinin kakasında 6-7 cm boyunda, spagetti görünümünde saydam ölü bir solucan vardı. İyi ki veterinere götürmüşüz.

Eklenen Resimler

sakagun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-01-2012, 20:55   #92
Yeni Üye

mylo's Avatar

Giriş Tarihi: 12-01-2012
Meraba,

ßenim 2 aylık yavru golden köpeğim var şuan evde bakıyorum ama olmuyo qeceleri heryere kakasını çişini cook ypıyo kabloları koparıyoo ev cook battı dışarda bakmak istiyorum ama bişi olur diye korkuyorumm napsamm bi bilqiniz varmı ?

Eklenen Resimler

mylo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-01-2012, 12:21   #93
Ağaç Dostu

Uzaylı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2010
Sevgili sakagun; Coci ve Boci villarına geçmişler demek. Fotoğraflar harika. Anladım, senin bizi niye ihmal ettiğini... Baksana bunlar insana herşeyi unutturur. Öyle şeyler yazıyorsun ki, bahçede olsak, bu hevesle gidip yavru arayışına gideceğim.

Sağlıcakla büyüsünler...

Uzaylı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-01-2012, 14:45   #94
Ağaç Dostu

üzüm's Avatar

Giriş Tarihi: 30-10-2007
Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mylo Mesajı Göster
Meraba,

ßenim 2 aylık yavru golden köpeğim var şuan evde bakıyorum ama olmuyo qeceleri heryere kakasını çişini cook ypıyo kabloları koparıyoo ev cook battı dışarda bakmak istiyorum ama bişi olur diye korkuyorumm napsamm bi bilqiniz varmı ?
Sayın mylo,

Tuvalet eğitimi ile ilgili bu mesajda yazanları uygulayabilirsiniz.

üzüm Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-01-2012, 17:59   #95
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mylo Mesajı Göster
Meraba,

2-3 ay kadar sabırlı olun. Sn.Üzüm'ün verdiği linki iyi okuyup titizlikle uygulayın. Tabii ki hemen öğrenmeyecek, tölerans gösterin. Daha önce çiş yaptığı yerdeki kokuyu ancak sirkeli su ile yok edersiniz, aksi halde yine oraya gider. 6 aylık olduğunda böyle bir derdiniz kalmaz.

Bir de, şayet hoşlanmıyorsanız koltuklara, kanepelere çıkmasına izin vermeyin. Girmesini istemediğiniz yerlere girmesini engelleyin, "hayır" komutunu iyi öğretir ve yerinde kullanırsanız rahat edersiniz. Evdeki sıralamasını iyi öğrenmeli ki problem olmasın.

Güle güle büyütün. Her şey yolunda giderse asla vazgeçemiyeceğiniz bir yoldaşınız olur.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-01-2012, 18:18   #96
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Uzaylı Mesajı Göster
Sevgili sakagun; Coci ve Boci villarına geçmişler demek. Fotoğraflar harika. Anladım, senin bizi niye ihmal ettiğini... Baksana bunlar insana herşeyi unutturur. Öyle şeyler yazıyorsun ki, bahçede olsak, bu hevesle gidip yavru arayışına gideceğim.
Büyüdükçe yaramazlıkları da artıyor. Dün şehir dışında olmamı fırsat bilip seraya dalmışlar. 3 saksıyı devirmişler. Birinde senin gönderdiğin kaktüsler/sukulentler vardı.

Kuru mamaya başladıktan sonra Coci ile Boci daha geç acıkmaya başladılar. Bol bol da su içiyorlar. Demek ki süt ekmekle doymuyorlarmış.

Eski 14-01-2012, 21:06   #97
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

Giriş Tarihi: 22-02-2010
Sevgili sakagün köpeğiniz çok güzel.Kızım da bir golden istiyor fakat sizin sıkıntılar nedeniyle çekinik davranıyorum. Size kolay gelsin, güle güle büyütün.

gulbirsen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-01-2012, 09:05   #98
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Karda oynamak başka oluyor.

Eklenen Resimler

Eski 17-01-2012, 11:11   #99
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
Çook çok şekerler.

Abilerine çekmişler.
Name:  05.jpg
Views: 1478
Size:  47.9 KB

orion1988 beğendi.
limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-01-2012, 12:45   #100
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Sırt üstü yattıklarında ön patilerini öyle yapmaları çok ilginç.

Eski 17-01-2012, 18:02   #101
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-02-2011
Sevgili sakagün, patilerine bir daha baktım ve başka bir şey dikkatimi çekti. Patileri büyük bir köpeğe ait olduklarını söylüyor.Bir bakacaksınız oldukça iri ,çok büyük köpekleriniz oluvermiş Sevgilerimle...

Güzin Çakar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-01-2012, 19:47   #102
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Anneleri için kangal kırması diyorlar. Patilerinin beyazlığı annelerine çekmiş. Oldukça büyük bir köpek.

Eski 18-01-2012, 09:55   #103
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Galeri: 73
Sn. Sakagün, kardeşlerin beraber olmaları çok güzel, fotoğraflarına bayıldım.

Limon, seninkinin kardeşi mi yoksa?

Geçen sene kara pek çıkmamıştı, az kar olmuştu ama dün çok keyifle oynadı. Hele atılan kartoplarını yerde bulamayınca çok şaşırdı, bazen de yakalayıp yemeye çalıştı.

Merdiven altındaki yuvasında ahşap paletin üzerindeki tahtada yatıyordu, halı, kilim seremiyordum alıp parçalamaya çalışıyor ya da çıkarıyordu. Hava soğuyunca çivi ile çakmayı düşündüm ama ona bile tereddüt ettim, huyunu biliyorum, halıyı bir şekilde söküp, çivileri ağzına alır diye tereddüt ettim. Neyse ki çiviye gerek kalmadı, hava soğuk diye yerinden almadı, üzerinde yatıyor.

Tarçını uzun gezdiremediğim günler, tuvalet yürüyüşünden hemen sonra bahçeye indiriyorum. Genelde ben yokken canı sıkılıyor, oyuncakları ile çok kısa süreli oynuyor, sıkılınca da oturmuyor, nerede kendisi için tehlikeli bir şey varsa (ne kadar tedbir alsak da) bir yerlerden buluyor. Yanında olduğumda oyuncaklarını atıyorum, onlara koşmak hoşuna gidiyor. Biraz enerji harcaması için koşturuyorum. Bir gün bahçede çok hızlı koşarken "Koş! Koş!..." diye tempo tuttum ve "aferin" ile beğendiğimi belli ettim. Başka bir gün de "koş" deyince koşmaya başladı, bir parça muz ile ödüllendirdim. Şimdi komutumla güzelce koşuyor, 10 tur attıktan sonra o da biraz rahat ediyor ben de.

Name:  IMAG0607.jpg
Views: 1480
Size:  20.8 KB

Name:  IMAG0610.jpg
Views: 1432
Size:  27.1 KB

Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-01-2012, 10:55   #104
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Coci ile Boci Limon'un köpeğinin kardeşi değil.
Sizin köpeğiniz de çok güzelmiş Kiraz. Biraz önce koş koş oyunundan biz de oynadık. Artık sevmem için kendiliğinden yere yatıp yuvarlanıyorlar. Birbirlerini ısırarak oynadıklarından beni de ısırmaya çalışıyorlar. Paçamdan tutup çekiştiriyorlar. Her seferinde Hayır diyerek tepki veriyorum, ensesinden tutup yönünü çeviriyorum. Enseden tutma hareketi annenin yaptığı bir hareketmiş. Birkaç kez ısrar edip sonra pes ediyorlar.

Eski 18-01-2012, 14:14   #105
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Galeri: 73
Limon'un fotoğrafındakinden bahsetmiştim.

Biz aldığımızda çok acemiydik, şansımıza da köpek çok lider ruhlu çıktı. Önceleri oyun istediğinde ona uyuyorduk, yoksa paçamızdan yakalıyordu, keşke daha disiplinli olsaymışım. Şimdi bir şey istediğinde vermeyince, hayır diye kızınca bazen işe yarıyor ama çok istediği bir şeyse arkam dönük gitsem dahi ayağa kalkıp patileriyle omuzumdan yakalıyor. Çok iri olduğu için başa çıkmam da zor oluyor. Küçükken ensesinden tutuyordum ama artık o beni ensemden yakalıyor

Tecrübelilerden dinlediklerim, okuduklarım ve gözlemlediklerimle, onların karşısında sözlü davranmadan çok, duruşun çok daha etkili olduğunu gördüm. Yani bende en ufak çekingenlik, zayıflık hissettiğinde istediğini yapıyor ama omuzlarım dik ve kararlı durursam daha itaatkar oluyor. Önceleri bahçede oturduğum anda oyuna çağırmak için üzerime atlıyordu, şimdi dik oturuyorum, gelirken elimi kaldırıp avuç içimi gösterdiğim anda atlamaktan vazgeçiyor. Benimkinin bu kadar hareketli ve başına buyruk oluşu bebekliğinden belliydi, o da bizim acemi şansımıza oldu ama iyi ki oldu, o da ayrı renk kattı.

Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-01-2012, 17:29   #106
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Fotoğraftaki bizim Max, aynı hareketi yaptıklarını görünce espri yaptım.

Kiraz, hep söylediğim gibi istemediğin bir hareketi daha yaparken vereceğin sert tepki olayı çözüyor. Sohbet eder gibi "Neden yaptın ki şimdi bunu vb..." söylenmek hiç işe yaramaz bunun yerine sert şekilde söyleyeceğin tek kelime ister "hayır!" de ister "Dur" de yeter ki tek bir kelime ve yüksek ve sert bir tonda olsun. "Hep böyle askeri eğitim gibi mi olacak?" diye düşünme çünkü bir süre sonra senin neyi isteyip istemeyeceğini çok güzel kestirmeye başlayıp ona göre davranıyor. Hep diyorum ya biz artık sessiz sedasız kaşımızla gözümüzle anlaşıyoruz.

Bugün hava çok soğuktu biraz güneşlensin diye girişteki camakenalı bölüme aldım, evin kapısını da açık bıraktım. Hiç bir şey söylemediğim halde, evden de mis gibi yemek kokuları yükseldiği halde, içeriye adımını bile atmadı.

Bizimkine de sadece temel eğitim verildi, daha ilerisi için uygun değil, çok cool bir köpek dediler. Oysa cool lukla pek alakası yoktu, sadece evden uzakta olunca bunalım takılıyordu ve çok isteksiz davranıyordu. Temel itaati öğrenmesi hayatımızı çok kolaylaştırdı ve bize çok yeterli geldi. Takla atmamıversin dedik, o mutlu biz mutlu...

Eski 18-01-2012, 18:08   #107
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Name:  lumi_nox3.jpg
Views: 1409
Size:  19.3 KB

Bu hareket çok popüler

Name:  Lumi_Nox2.jpg
Views: 1449
Size:  22.6 KB

Lumi ve Nox, 4,5 aylık oldular. Bir ayda tam iki misli büyüdüler.

Name:  Lumi_Nox.jpg
Views: 1440
Size:  65.9 KB

Günde 3-5 kere keşfe çıkıyorlar.

orion1988 beğendi.
Eski 18-01-2012, 18:18   #108
Ağaç Dostu

nurcanaybay's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi alacakaranlik Mesajı Göster
sayın gçakar, raşitizm hastalığı d vitamini noksanlığında çıkıyor ve kangal köpeklerinde gelişim çok hızlı olduğu için kas kemik gelişiminde yeterli beslenemez ise arka ayaklarda kemik yerine kıkırdak oluşuyor. sayın linaada'nın dediği ise bu tarz köpekler beton üzerinde belli bir süre yetiştirilirse ayaklarda farklı bir sıkıntı oluşuyor ve ölüme kadar gidiyor sonucu.
Benim suanki sıkıntılarımdan bir tanesi dürüst veteriner bulamamak malesef.
Geç kalmadan bu konuda uzman birini bulmanız lazım , bunu yaşayan biri olarak yazıyorum ,onun içinde sizin içinde çok önemli.Sitede veteriner üye arkadaşlar size yol gösterebilir.

Bana da , romatizmal bir hastalık dendi .....sert zeminlerin buna neden olduğu söylendi.6 ay ilaç kullandım.11 yaşında belirtiler ortaya çıkmıştı.
Önce arka ayaklarının üzerin de duramaz oldu ,sonra ön ayaklarını kullanamadı.
Sadece başını hareket ettirerek yaşamına devam etti.Bu süreç 3 yıl sürdü.
2,5 ay öncede ....bir sabah uyandım ama o uyanmadı.

Sizin ki çok genç ,çabuk toparlanabilir.Bu tür rahatsızlıklar için rehabilitasyon merkezleri açılmış.Lütfen lütfen geç kalmadan araştırın.

nurcanaybay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-01-2012, 19:30   #109
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Lumi ve Nox, 4,5 aylık oldular. Bir ayda tam iki misli büyüdüler.
Ne kadar da büyümüşler. Genç irisi bunlar.

Eski 22-01-2012, 10:11   #110
Yeni Üye

mylo's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi üzüm Mesajı Göster
Sayın mylo,

Tuvalet eğitimi ile ilgili bu mesajda yazanları uygulayabilirsiniz.
baya alıştıkkk tuvalettt eğitimine arada kaçarıyooo qene yerlere teşekkürler

Eski 22-01-2012, 10:13   #111
Yeni Üye

mylo's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
2-3 ay kadar sabırlı olun. Sn.Üzüm'ün verdiği linki iyi okuyup titizlikle uygulayın. Tabii ki hemen öğrenmeyecek, tölerans gösterin. Daha önce çiş yaptığı yerdeki kokuyu ancak sirkeli su ile yok edersiniz, aksi halde yine oraya gider. 6 aylık olduğunda böyle bir derdiniz kalmaz.

Bir de, şayet hoşlanmıyorsanız koltuklara, kanepelere çıkmasına izin vermeyin. Girmesini istemediğiniz yerlere girmesini engelleyin, "hayır" komutunu iyi öğretir ve yerinde kullanırsanız rahat edersiniz. Evdeki sıralamasını iyi öğrenmeli ki problem olmasın.

Güle güle büyütün. Her şey yolunda giderse asla vazgeçemiyeceğiniz bir yoldaşınız olur.
teşekkür ederim

hayırdan pekk anlamıyo kızım cok yaramazz söz dinlemiyooo pekk ve cook ısırıyoo dişleri yeni çıkıyo kaşınıyodur diyoruz ama normal ısırma değil dişlerini qeçiriyo ve hayır dedikçe dahada cok ypıyoo inatlaşıyoo kızıyo bu sefer hırrLıyoo

Eski 27-01-2012, 08:42   #112
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Oyuncaklarımız

Coci ile Boci oyuncaklarıyla oynuyor. Mandal, terlik, süpürge, ayva.
2 gün önce tekrar veterinerdeydik. Aşıları yapıldı, toz şampuanları ve tarakları alındı.
2 haftada 3'er kilo almışlar. Biri 5.9 diğeri 5,7 kilo olmuş.
Bugünlerde şiddetli kaşınıyorlar. Veterinerin incelemesine göre pire yok. Neden kaşındıklarını anlayamadık. Üzerinde yattıkları polar alerji yapıyor olabilir mi acaba?

Eklenen Resimler

selis beğendi.

Düzenleyen sakagun : 27-01-2012 saat 09:18
Eski 27-01-2012, 08:48   #113
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Ne kadar büyümüşler, çok sevimliler maaşallah.

Eski 27-01-2012, 11:06   #114
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Bu kadar hızlı büyümelerine ben de şaşıyorum. Bir de köpeklerin karda oynamayı sevdiklerini bilmezdim.

Eklenen Resimler

selis beğendi.
Eski 10-02-2012, 15:55   #115
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Dün veterinerdeydik. Kaşıntının sebebi anlaşıldı. Uyuz olmuşlar. Annelerinden geçmiş.
Kangal türleri uyuz olmaya yatkınmış. Veteriner hap verdi. Üç günde bir kullanıyoruz. Artık köpeklerimizi eldivenle seviyoruz. Tüylerinde dökülme yok. Tüysüz karın bölgelerinde yaralar var. İştahları yerinde. Boci 8, Coci 7,8 kilo olmuş.

Kişilikleri yavaş yavaş belli olmaya başladı. Boci (sarı olan, dişi) korkak. Yan bahçeye gelen büyük köpeği görünce sindi, korkudan mızırdanmaya başladı. Coci ise havlayıp hırlamaya başladı. Ufacık köpeğin koca alman kurduna kafa tutması çok komik oluyor. Sesinin bu kadar kalın çıkması da şaşırtıcı.

Eklenen Resimler

Eski 10-02-2012, 16:30   #116
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-01-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sakagun Mesajı Göster
Kişilikleri yavaş yavaş belli olmaya başladı. Boci (sarı olan, dişi) korkak. Yan bahçeye gelen büyük köpeği görünce sindi, korkudan mızırdanmaya başladı.
Bence korkak deyip öyle kabullenmeyin, eğitilerek/sosyalleştirilerek kendine güven kazanması sağlanabilir.

syılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-02-2012, 16:41   #117
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Sayın syılmaz, nasıl eğiteceğim konusunda bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Boci geçen gün gelen komşumuzdan bile korktu. Ben de cesaretli olmasını isterim.

Eski 10-02-2012, 16:52   #118
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Sn. Sakagun, öyle köpek eğitiminden anlayan biri değilim, nasıl eğitileceğini araştırmak size düşecek ama bazı temel kavramlar var, mesela neden korkuyorsa onunla oynamasını sağlayıp, oynayınca da aferin diyerek ödüllendirmek gibi.

Köpeği sosyalleştirmek için de sık sık geziye çıkarın, ilgisini çeken şeylerle bırakın oynasın. Özellikle başka köpeklerle oynamasını sağlamaya çalışın ve oynarken onu cesaretlendirecek/ödüllendirecek şeyler söyleyin.

Eski 10-02-2012, 17:00   #119
Ağaç Dostu

sakagun's Avatar

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.
Bahçem 4,5 dönüm, çitle çevrili. Hastalık bulaşmaması açısından diğer köpeklerle etkileşimlerine izin vermiyorum. Bahçem büyük olduğundan sadece bahçe içinde dolaştırıyorum. Zaten bütün gün bahçede koşturuyorlar. Birbirleriyle ve benimle oynuyorlar. Kardeşi onu o da kardeşini ısırıyor, kovalıyor, dövüşüyor, oynuyor.

Eski 10-02-2012, 17:05   #120
Ağaç Dostu

syılmaz's Avatar

Sn. Sakagun şöyle düşünün, bazı anneler çocuklarının sokakta oynamasına asla müsade etmezler ama sokakta oynayan çocuk daha girişken olur, bütün gün evde kalan çocuk daha çekingen olur. Köpek bahçede ne de olsa diye düşünmek, dış dünyadan kopuk olmadığını düşündürmemeli bence.

Köpeğinizin aşılarını zamanında yapıyorsanız, parazit ilaçlarını zamanında veriyorsanız, beslenmelerine dikkat ediyorsanız çok evham yapmayın bence bırakın dışarıda ki dünyayı da tanısınlar.

Tabi bunlar benim gibi köpek yetiştirme hakkında tecrübesiz birinin kendi görüşleri.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:52.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024