agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Köpekler
(https)

Beğeni Düzeni9Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 31-05-2008, 21:16   #31
Ağaç Dostu

erbek_'s Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2008
Galeri: 17
Eh be olaycım sen de ne yaptın şimdi güzelim yaa O kadar da değil!!! Onu demek istemedi elbet...Sadece birazcık daha duyarlı olalım, azıcık daha sevgiyle yaklaşalım, çok da acımasız olmayalım, onlarda ellerinde olmadan yapıyorlar, bişeyleri koruma amaçlı kendince...İnan biz insanlar gibi çalışmıyor onların beyni, kötülük yok kafalarında...Kin, öfke, nefret, bunları bilmez ki onlar, korkuyu bilir de belli etmezler...saldırganlıkları ondan...Tabii ki zarar verdiklerinde müdahale edeceğiz ama eleştirirken çok da acımasız olmayalım olmaz mı? Bak benim de boncuğum var bitane, yanlış anlama ama dışardakileri de ayırmam....

erbek_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-06-2008, 08:54   #32
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-06-2007
Galeri: 171
Sevgili erberk benim kastımda sizin anlattıklarınız. Evet onların beyinleri var ama fikirleri yok. Bazen öyle bir an oluyorki kendi köpeğim oyun sırasında beni ısırıp canımı yakabiliyor. Ama her canlı gibi yaptığının yanlış olduğunu bi nevi bana hissettiriyor. Bu arada benimde bir sürü boncuğum var ...
Ah Badi'den fırsat bulsalar balkondan hiç gitmeyecekler.

özlem11 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-06-2008, 10:15   #33
Ağaç Dostu

erbek_'s Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2008
Galeri: 17
Gördüm sizin badinin resmini...
Çok şirin...Ben de boncuğumun resmini ekleyeyim... Pek çirkin bizimki... Hemfikir olduğumuza sevindim olaycım...

Eklenen Resimler

erbek_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-06-2008, 17:07   #34
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-06-2007
Galeri: 171
Ay ne şeker. Hiç çirkin olurmu? En sevimsiz denenler bile benim için dünyalar güzeliii...
Sağlıkla mutlulukla köpeğinizle hayatı paylaşmanız dileğiyle...

özlem11 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-06-2008, 17:12   #35
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-07-2006
Galeri: 29
Önemli: Bölümle ilgili rica...

Todor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-07-2008, 16:04   #36
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-07-2008
benim sibirya kurdumda böle öldü çok üzüldüm geçmiş olsun

yankee.E Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-09-2008, 20:42   #37
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2008
Galeri: 13
Köpekler ve problemleri

Arkadaşlar
Bugün apar topar tatilden dönmek zorunda kaldım.
Nedeni, biricik köpeğimiz paşamızı apartmandan atmak istiyorlar
18 daireli bir apartmanda oturuyorum. 3 kişi evde köpek beslememize karşı bildiğim.
Kızım apartman girişinde komşuyla karşılaşmış..köpeğiniz çime çiş yapıyor, benim çocuklarımın sağlığına zararlı demiş.
Burdan tartışma başlamış, çim i görseniz sapsarı ve 2 metrekare bi yer.
Üstelik etrafı çevrilide değil.Yani gelen geçen kedi köpek zaten çiş yapıyor oraya.
KIızım paşaya çok düşkün eğer temizlik, tartışacaksak,balkondan attığınız çöpleri tartışalım deyince olay daha da büyümüş.
Eve girerken asansörde diğer komşuyla karşılaşmış.
Asansöre köpek sokmayın demiş komşu
Çünkü o komşuya, paşanın asansör e çiş yaptığı söylenmiş.Kızım bu eğitimli köpek, veterinerden belge alayım isterseniz, asansöre çiş yamaz demiş.
Ben dindar insanım, köpekle aynı asansöre binmek istemiyorum,merdivenden çıkarın demiş komşu.
kızım da, bakın beyfendi;siz nereye basıyorsanız bu hayvanda aynı yere basıyor, neden binmesin demiş.(5. kata yürüceceğiz biz)
Daha sonra apartman yönetmeliğinde varmı hayvan beslemek demiş.(ne yazık ki yok)
Kızım ağlayarak beni aradı ve ben hemen bugün döndüm.

Paşa bizim çocuğumuz gibi.Şimdi ne yapmam lazım?
Çok üzgünüm çok sinirliyim.

cemo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-09-2008, 20:49   #38
Ağaç Dostu

Alıntı:
sıkılmamanızı,üzülmemenizi tavsiye ederim.Eğer apartman yönetim defterinde hayvan besleme ile ilgili alınmış bir karar yoksa hiç ama hiç dert etmeyin. Değerli hayvandostu avukatımız Ahmet Kemal Şenpolat beyin yazısını aynen gönderiyorum.
saygılarımla

"HAYVANLARININ TAHLİYESİ SÖZ KONUSU İSE .

1- Kimsenin sahip olduğu hayvan ihtarname ile apt olağan toplantsında alınan karar ile tahliye edilemez.

2- Tahliye edilecek hayvan için muhakkak size sulh hukuk mahkemesinde tahliye davası açmaları ve kararı kesinleştirmeleri gerekir.

3- Olay çok ciddi boyutlara gelirse bu konuda bir profeyonel uzman avukata başvurmanızı şiddetle tavsiye ederim. Çünkü tahliye edilecek olan kendi hayvanınızdır.

4- Dava beklemediğiniz mecraya gideceğini hissederseniz size karşı dava açana karşı Türkiye'de apartmanların yüzde 80'i kaçak olduğu için projeye aykırılık davası açın. Bunu tek başınıza değil yine bir avukat yardımı ile yapın. Mahkeme tapudaki projeye uygun hale gelmesi için karar oluşturacağından ve kimse dekorasyon yapmış olduğu evin bir kedi köpek için yıkılmasını istemeyeceği için ilk açmış odluğu davayı geri alacaktır."
AHMET KEMAL ŞENPOLAT
http://www.havhav.com/forum/viewtopic.php?t=19744

Ayrıca http://www.pozitifkopek.com/apartman.html adresinde de daha detaylı olarak mevcut.

Benim bildiğim kadarı ile evcil hayvanın beslenmeye başlamasından sonra alınan kararlar bağlayıcı değil.

Eski 05-09-2008, 20:54   #39
Ağaç Dostu

bernacyhn's Avatar

Giriş Tarihi: 14-04-2008
Sevgili cemo daire size aitse evinizde baktığınız hiçbir hayvana kimse bir şey diyemez... Okuyunca ben de çok kızdım. Hayvanlara çok düşkünüm ben de. Benim de bir kedim var. Ama zamanında ben küçük de olsam ailem evde iki tane köpek besledi yani o sevgiyi çok iyi bilirim. Siz sakın köpeğinizi dışarı atmaya kalkmayın sonuna kadar hakkınızı arayın. O insanların yediği içtiği tuttuğu soluduğu şeylerin hangileri temizmiş acaba sorar mısınız? Kirden mikroptan kaçamayız ki. Eğitimli olduğuna göre gerekli bütün aşıları da yapılmıştır. normal bir sokak köpeğinden çok daha sağlıklı ve zararsız durumdadır şimdi.

Lütfen siz ve aileniz sakın üzülmeyin.

bernacyhn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-09-2008, 21:01   #40
Ağaç Dostu

**Öncelikle apartman yönetim planı iyi okunmalı. "Apartman yönetim planı" apartmanın inşası bittikten sonra yapılan ilk toplantıda yapılır. Yani apartman kaç yıl önce inşa edildiyse, o ilk toplantıda "evcil hayvan beslenemez" diye bir karar yönetim planına konulmuş ve kat sahipleri tarafından imzalanmışsa yapılabilecek fazla bir şey yoktur. Sonradan konulan kararların (şikayet öncesi-sonrası) hükmü yoktur.

***Ancak bu karar şikayetçi olunduktan sonra kondu ise şikayetin hiçbir geçerliliği yoktur, dava ilk celsede usul aykırılığı sebebiyle ret olunur. Bu durumda şikayetçi olanın yeniden dava açması gerekir (eğer yeniden para ödemeyi göze alıyorsa).

http://www.veterinerhekim.net/makale_arsiv.asp?MID=18

Eski 05-09-2008, 21:06   #41
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

Sevgili Todor,
Apartmanın kat irtifakı ile ilgili tapuya tescil sırasında oluşturulan yönetim planında, proje mimarı planın içinde, evcil hayvan beslenemiyeceğine dair madde bulunduğunu eşime bildirmiş.
Genelde bu yönetim planları, matbu bir metne sahipmiş ve her planın içinde evcil hayvan beslenmemesine yönelik madde yer alıyormuş.
Bu nedenle, eğer mahkeme yoluna gidilirse, genelde tahliye ile sonuçlanır demişler.
Şayet kat malikleri toplantısında, hayvan beslenebilmesi yönünde bir karar alınırsa, o zaman bir sorun kalmaz denilmiş.
Sevgili Todor, bu bağlamda ne yapmamızı önerirsiniz?
Ayrıca ilginize teşekkür ederim, içimi rahatlattınız

Eski 05-09-2008, 21:13   #42
Ağaç Dostu

Yönetim planında evcil hayvan beslenemez hükmü yer alıyorsa, karşı tarafla uzlaşmaya çalışmanız ve ya konu hakkında uzman bir avukatla görüşmeniz gerekiyor. Çünkü Radikal gazetesinde çıkan haber pek iç açıcı değil.

Eski 05-09-2008, 21:16   #43
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

Yönetim planını görmedik ancak, tapuya ibraz edilen plan müteahhit tarafından usul yerine gelsin diye hazırlanmış ve verilmiş.
Bu plan piyasadaki genelde kullanılan matbu örnekten hazırlanmış ancak bizler kat maliki olarak bunu hiç görmedik ve imzalamadık. Ancak daha sonra maliklerin kendi arasında yaptığı ilk genel kurulda böyle bir madde konmadı. Malikler ilk defa bu genel kurul kararını imzaladı. Durum böyle.

Eski 05-09-2008, 21:20   #44
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

Sevgili Bernacyhn,
ilgine teşekkür ederim, beni anlayabilen insanlarla olmak ne kadar güzel.
Ev benim ama, gerekirse paşa için terk edeceğiz

Eski 05-09-2008, 21:48   #45
Ağaç Dostu

cello_001's Avatar

Giriş Tarihi: 10-07-2008
sayın cemo

köpeğiniz secerelimi eğer secereli ise kimse karışamaz size benimde yasak ırk olmasına rağman argentindogo köpeğim var seceresi olduğu için kimse karışamıyor

cello_001 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-09-2008, 21:51   #46
Ağaç Dostu

Seceresi ile ne ilgisi var, hangi kanunda yazıyor bu dediğiniz. Üstelik Türkiye'de herhangi bir secere kaydı tutulmuyorken.

Eski 05-09-2008, 22:06   #47
Ağaç Dostu

cello_001's Avatar

Giriş Tarihi: 10-07-2008
secere soy ağacı demek Türkiye'de secere kaydı yok ama yurt dışından getirilebiliyor secere benim köpeğim FCI aya bağlı EL TUMİ ARGENTİNSKA DOGO seceresi yurt dışından gelirken herkez yasak ırk olduğu için getiremezsin dediler ama geldi hiç bi problem yaşamadım.sonradan öğrendimki secere olduğu için hiç kimse karışamıyormuş ben sadece bildiğimi söylemek istedim size göre doğrudur yanlıştır buna karışamam

saygılar...

cello_001 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-09-2008, 22:08   #48
Ağaç Dostu

Gülşen's Avatar

Giriş Tarihi: 30-04-2008
Galeri: 30
Sevgili Cemo; bazı kişiler nedense dünyanın sadece insanlar için olduğunu düşünüyor. Ve dinden bahsediyorlar, oysa ki her canlı gibi kedilerin, köpeklerin, ağaçların, böceklerin bir yaşam hakkı var. Bu kendinden başka kimseyi sevmeyen kişiler; yalnızca sıkıştıklarında, deprem zamanı olduğu gibi kedilerden, köpeklerden medet umuyorlar. Kendi canlarını kurtarmak için...Üzerinden biraz zaman geçip; deprem gündemden düşünce, yine hayvanlara düşman oluyorlar. Arkadaşlarımızın yazdıklarını okudum. Bu şartlarda Paşa'yı göndermeleri zor. Paşa paşa oturacaklar yani :

Gülşen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-09-2008, 22:15   #49
Ağaç Dostu

Bazı mezheplerde köpek, domuz ile aynı ayarda pis hayvanıdır. Üzerinize değer ise aptestiniz bozulur vs vs. Din açısından yaklaşmalaı bundan olsa gerek.

Eski 05-09-2008, 22:24   #50
Yeni Üye

FarukTUNCA's Avatar

Giriş Tarihi: 05-03-2005
Dünyanın sadece kendi etraflarında döndüğünü sanan, ufak beyinli insanlar...
TÜM CANLILARA BİRAZ DAHA SAYGI LÜTFEN.

Sayın Cemo, işiniz zor ama mücadele etmek gerek.

FarukTUNCA Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-09-2008, 22:43   #51
Ağaç Dostu

cybel's Avatar

Giriş Tarihi: 27-04-2008
Galeri: 34
Din açısından bakıldığında evet bazı mezheplerde köpek ile temas haram. Olabilir ama sebep asansöre çiş yapması ve temizlik imandan gelir görüşü sanırım. Benim izmirde sıfır numara dünya tatlısı bir terrierim var ve annem ayıptır söylemesi beş vakit namaz kılar.
Cemocum ******* apartman sakinleriyle uzlaşmak en iyi yol. Aslında kimsenin çimlere işediği gerekçesiyle dava açaçağını zannetmiyorum. Anladığım kadarıyla yüksek bir katta oturuyorsun ve havlayarak insanları rahatsız etme gibi bir durum yok. Çok endişelenmemeni öneririm. Bizim köpeğimiz girş katta gelen geçen herkese havlıyor. Gece geçen arabalara havlıyor. Gezmeye giderken apartmanın dışındaki bölüme kokusunu bırakmadan geçmiyor vs. tek fark bizim apartmandakiler insanlar kadar birde hayvanları seviyor. Bu olay en kısa zamanda çözüme ulaşır umarım. Döndüğüne sevindim bu arada.

cybel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-09-2008, 11:14   #52
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

Sevgili Cybel, ben apartmanın en üst katındayım. Camın önüne ona oturması için yer yaptırdık, sokak köpeği görürse havlıyor ya da kedilere.
Birde oyun oynarken heyecanlanıp havlıyor. Öyle dakika başı havlayıp milleti rahatsız etmiyor. Geçen sene yine ramazanda, davul çalmaya başlayınca korkudan çok havlıyordu, şimdi nasıl yaptıysa, kızım ona da alıştırdı, sesi çıkmıyor.
Ben, konuşarak halletme yanlısıyım, ancak takmış bir iki kişi var paşa ya.
Bakalım nasıl hallolacak? İstiyorlarsa versinler mahkemeye. Biz evden çıkmayı göze aldık.

Eski 06-09-2008, 11:29   #53
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

Ayrıca arkadaşlar; biz, eğer asansöre biri binecekse bekliyoruz. Öncelik onların yani, buna rağmen bindirmeyin deniyor. Yani köpeğin o kişiye değmesi gibi bir durum yok ki, dini açıdan bakılsın.Merdivenden de çıksa yine apartman girişine basıyor paşa.
Girişe kadar olan kısıma bişey denmeyip, asansöre bindirmeyin denmesi neyin nesi, bunu anlayamadım ben.

Eski 06-09-2008, 12:13   #54
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
Şafi mezhebinden olanlar için ( ki Türkiye'de çok fazla sayıda şafi mezhebinden olan kişi vardır) köpek beslemek benim bildiğim kadarı ile haramdır.

Aynı asansöre binilmesi dahi düşünülemez.Köpek asla sevilmez.Diyarbakır Ulu camide Şafiler ve Hanefiler aynı camide ama ayrı mekanlarda namaz kılarlar.

Bu bağlamda ve diğer belirtilen konular (çiş, havlamak, köpek fobisi, çocukların durumu)
birlikte ele alındığında apartman yönetim defterinde olsun olmasın tanıkların ifadeleri ile mahkeme köpeğin tahliyesine karar verir.

Yapılacak en iyi iş, komşularla uzlaşıdır.

denizakvaryumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-09-2008, 13:47   #55
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

Sevgili Denizakvaryumu,
Bildiğim kadarıyla bir mezhep farkı yok. Dindar insanım, bu yüzden rahatsız oluyorum diyen komşu, bir yıldır bindi bu asansöre.
Eğer mezhepten dolayı olsaydı, taşındığında hemen koyardı tavrını.
Tabi ki yapılacak birşey yok anladığım ve üzüldüğüm, evi boşaltacağız.
Eve daha geçen sene taşınmıştık, çok emek verdik.
Şimdi beklemedeyiz, bakalım şikayet edeceklermi?
Herşeyde vardır bir hayır diyorum.

Eski 06-09-2008, 16:37   #56
Ağaç Dostu

eskimo's Avatar

Giriş Tarihi: 03-06-2005
Galeri: 24
Dini kuralların en katı yaşandığı Afganistan'da bile tazılarla insanlar içiçe.
Açlıklarına rağmen ekmeğini köpeğiyle paylaşıyorlar.
Köpekler, bazı kesimlere köylülüğümüzü,göçebeliğimizi hatırlattığı için din kılıfında köpek düşmanlığı yapılıyor.

Sanırım bir köpeğin, bir kaç hayvani güdüleri, bir kaç insanın, insani güdülerini kabartmış.
Paşa'yı istmezken;siz insanın, düşünceleri komşu insanlar için pek dikkate alınmamış.
Köpek güdüleri ve insan güdüleri karşı karşıya
ama köpeciğin bunda hiç haberi yok.Yine de Paşa çok şanslı,onun için taşınmayı bile göze alan sahibi var.

eskimo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-09-2008, 17:38   #57
Ağaç Dostu

Passion's Avatar

Giriş Tarihi: 25-10-2007
Galeri: 21
Ben din bilgini / uzmanı değilim ; fakat Allah'ın verdiği aklı fikiri kullanmaya çalışıyorum. Gerçekten dindar olduğunu gerekçe gösteren bir insanın ki kimin gerçekten dindar olduğunu değerlendirmek bize düşmez , hayvanlara, insanlara , doğaya , Tanrının yarattığı bütün güzelliklere karşı içinde sevgi ve saygı duyması gerekir diye düşünüyorum. Bu benim naçizane fikrim. Katılan olur olmaz.

Hz. Muhammed'in ve Mevlana'nın kedisiyle ilgili anlatılan hikayeleri herkes duymuştur sanırım. Burada onları tekrar anlatmama gerek yok. Her kim internette biraz araştırırsa kolayca bulabilir.

Bu konuda internette bulduğum bir bilgiyi de buraya aktarmak istiyorum:
'' Kuran'da, hayvanların insanlara fayda veren yönlerinden biri de güvenlik sağlamaları olarak haber verilmiştir. Örneğin köpeklerin, sahiplerinin güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılabileceklerine dair işaretler vardır. Kehf Suresi'nin 18. ayetinde Ashab-ı Kehf'in köpeklerinden bahsedilmektedir. Daha pek çok ayette de hayvan sevgisi ve hayvanlardaki yaratılış delillerinin incelenmesi teşvik edilmiştir.

Sevgili Cemo bunları neden yazıyorum? Tepkisini dindarlığı bahane göstererek yapan komşunu sen de bu şeklide savunma yaparak, ikna edebilirsin diye düşünüyorum.

Hayvanseverliğin çok güzel ve taktir edilmesi gereken bir duygu olduğunu düşünüyorum. Çevreye rahatsızlık vermeden ( hijyen, gürültü vs. açılarından) evde beslenmesine de karşı değilim. Bilakis hayvan dostlarımızın insanların negatif enerjilerini aldıklarını ve verdikleri sevgiyle onlara bir çeşit terapi olduklarını düşünüyorum.

Hayvanların doğal yaşam çevresinden koparılmadan yaşamaları en güzeli ******. Ama kedi köpeklerin sokaklarda başıboş dolaşıp, çöplüklerde beslenerek , soğukta üşüyerek ve çeşitli hastalıkları taşıyarak yaşamalarındansa evde güvenli ve sıcak bir ortamda yaşamaları onları da daha mutlu eder sanırım.

Bu iş hepiniz de bilirsiniz ki büyük sorumluluk istiyor. Bakamayacağımız hayvanları satın alıp, onların ihtiyaçlarına cevap veremeyip onları sefil ve mutsuz bırakmaya kimsenin hakkı olmadığını da yazmadan geçemeyeceğim. Sevgili Paşa için evini bile satmayı düşünen , ona oğlum diyen Sevgili Cemo nun yanında Paşa'nın mutsuz olmasına imkan yok sanırım.

Ayrıca Cemo'nu hijyen kurallarına da çok dikkat ettiğini birebir yazışmalarımızdan biliyorum.

Lafı çok uzattım farkındayım. Sözün kısası sevgili Cemo canını fazla sıkma ve elinden geleni yapmaya çalış, insanları ikna etmeye çalış. Çok da zorlanırsan senin de dediğin gibi ,kötü komşu insanı mal sahibi yaparmış, sen de bu bahaneyle belki bahçeli bir ev sahibi olursun .

Sevgilerimle..

Passion Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-09-2008, 18:10   #58
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 03-09-2008
Komşularınmıza hak veriyorum, bende apartmanı bir köpekle paylaşmaktan rahatsızlık duyardım açıkçası.
Gayet haklılar.

highalltime Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-09-2008, 18:58   #59
Ağaç Dostu

eylems's Avatar

Giriş Tarihi: 02-04-2008
Galeri: 58
Sevgili Cemo, öncelikle sana sabır diliyorum. Bizim apartmanda da köpek besleyenler var.(120 daireli bir apartman). Çocukluğunda bahçede av köpeği beslemiş biri olarak açıkçası apartman girişinde ve havlayan köpek görmek beni ürkütüyor. Şehir yaşamında insanlar genelde hayvanlardan uzak yaşamaya alışıyorlar ve olası bir hayvanla karşılamayı da istemiyorlar.Bu uzak yaşam zamanla bende fobiye yol açtı. Bu fobiyi yenmek için bir köpek alıp beslemeyi çok istedim ama insanlarla takışmamak için her seferinde vazgeçtim. Herkesin köpek sevmek **** sevmemek gibi bir zorunluluğu yok. Olaya birde bu açıdan bakmanı isterim. Köpek istememenin dindarlıkla alakası da yok. Bu şekilde söylemeleri korkuyorum demekten kolay olduğundandır.

eylems Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-09-2008, 19:06   #60
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

Sevgili passion, bana moral verdin sağol.
Hayvan sevmeyen insanlar elbet bir bahane bulacaklardı, buldular işte.
Sevgili Gülşen in dediği gibi, deprem sonrası köpeklerden medet umarlar bu kişiler.Bu köpekler, göçük altında kalanları kurtarırken, şu an istemem apartmanda diyenler, acaba başlarına böyle bir felaket gelse yine istemem diyebilirlermi? Bırakın öleyim, köpek bana dokunmasın falan derlermiydi?
Kaç gündür eşim paşayı kucagında indirip getiriyor eve. Biz elimizden geleni yapacağız.
İçinde hayvan sevgisi, bitki sevgisi ve insan sevgisi olanlar beni çok iyi anlamıştır.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:28.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024