agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Köpekler
(https)

Beğeni Düzeni9Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 30-12-2013, 17:20   #481
Ağaç Dostu

maki01's Avatar

Giriş Tarihi: 05-05-2008
Galeri: 73
Benim köpeğimin karnı açsa ya da bağırsaklarında sorun varsa karnından gaz sesleri geliyor. Açlıktan kaynaklanan durumlarda uyanmaz ya da bir şekilde " Açım ben" der, yiyecek ister.

Uyandıracak kadar bir sesin gerisinde sağlık sorunu olabilir, uyanması ağrıdan kaynaklanabilir. Özellikle bu kadar küçük bir köpekte bunun ardından ishal gelmesi beklenebilir ki yavru köpekler için tehlikeli bir durum ortaya çıkabilir. Veterinerinizle görüşmenizi öneririm.

loveforlife beğendi.
maki01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-01-2014, 16:30   #482
Ağaç Dostu

seccomann01's Avatar

Giriş Tarihi: 11-01-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi şeker-ve ben Mesajı Göster
bana yardım edin lütfen şeker dünya tatlısı kızım pekines 3.5 aylık gece karnından ses gelmeye başladı büyük ihtimal gazı var uyumuyor çok huzursuz karnından ses geldikçe korkuyor ne yapabilirim
Köpeğinize fındık fıstık yedirin kısa süre için

Yağ oranlarıı yüksek olduğu için tuvaletini yaptırtacaklar.

Ev yemeği veriyorsanız kesin

bol su içmesini sağlayınız ve mümkünse hareket etmesini sağlayınız.

Eğer halen devam ediyorsa bir veterinere başvurunuz.

seccomann01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-09-2014, 15:22   #483
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-09-2014
köpeğimin mam konusdun da problemi var her zaman mama yediği halde bazende canı istemiyor bende dışardan hazırlıyorum yiyor bi zaman sonrada hazırladıklarımı yemeyip mama istiyor ne yapacağımı şaşrdım .. yeni bir royal canini keşfettim sizce nasıl önerir misiniz **** başka neler kullanabilirim ? köpek maması

ekvvator Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-11-2014, 22:34   #484
Ağaçsever

Leofold's Avatar

Giriş Tarihi: 15-02-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ekvvator Mesajı Göster
köpeğimin mam konusdun da problemi var her zaman mama yediği halde bazende canı istemiyor bende dışardan hazırlıyorum yiyor bi zaman sonrada hazırladıklarımı yemeyip mama istiyor ne yapacağımı şaşrdım .. yeni bir royal canini keşfettim sizce nasıl önerir misiniz **** başka neler kullanabilirim ? köpek maması
Merhaba sn. ekvvator; bahsettiğiniz mama dünyadaki birçok veteriner hekim tarafından önerilen profesyonel mamalar sınıfına dahil bir mamadır. Güvenle satın alıp, evcil hayvanınıza yedirebilirsiniz. Bazen kedi ve köpekler lezzetini sevmedikleri mamaları iştahla tüketmezler böyle durumlarda (hastalık ihtimalini ortadan kaldırdıktan sonra) sizin yemesini istediğinizi mamayı yemesi için yöntemler geliştirmeniz faydalı olur. Örnek olarak satın aldığınız mamayı hayvanınız sevmediyse ve siz ona aç kalmaması için haşlanmış tavuk yedirirseniz bunun önüne geçmeniz zor olacaktır. Çok daha lezzetli olan tavuk, mamayı tüketmesine mani olacaktır.. Hayvanınızla birlikte güzel ve uzun bir ömür geçirmenizi dilerim..
Ben veteriner hekim olarak naçizane fikirlerimi paylaşmak istedim. Daha detaylı sorularınız olursa özelden yazabilirsiniz, sorunlarınızla ilgili sizleri yönlendirmeye çalışırım.

Leofold Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-12-2014, 13:53   #485
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 26-11-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ekvvator Mesajı Göster
sayin Ekvator kopeklerde insanlar gibidir sonucta onlarda biere canli hergun ayni yemegi yemezler birgun disardan birgun mama birgun kuru ekmek bu sekilde rasyon yapmalisiniz kopeginizi haftada 1 gun ac bile birakabilirsinizki yemegin kiymetini bilsin ac biraktiktan sonraki gun ne verseniz yer yemek ayirt etmez.

Ahkut06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-03-2015, 23:44   #486
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-03-2015
Merhabalar arkadaşlar ben Bülent teriyer cinsi bir kızımız var uzun zaman dır mama yeniyor bunun yerine bizimle birlikte yemek yiyor veterinerimiz yemek vermeyin eninde sonunda mamasini yiyecektir diyor fakat kızımız bunu bir türlü yapmıyor et veya kemik verdiğimizde de kısa sure sonra kusuyor veterinerimize kontrollerini yaptiriyoruz ve hicbir şeyinin olmadığını söylüyor sağlığı yerinde maşallah fakat mama yemediği ve başka şeyleri yediğinde çoğu zaman kusmasi canımı sikan bir sorun olmaya başladı tavsiyelerini varmıdır acaba şimdiden tesekkur ediyorum hepinize

bulentk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-03-2015, 18:16   #487
Ağaç Dostu

maki01's Avatar

Giriş Tarihi: 05-05-2008
Galeri: 73
Terrier türü küçük boy köpeklerde özellikle tavuk kemiği ölümüne neden olabilir, iyi ki kusuyor. Sizin yemeklerinizdeki salça, yağ ve bahratlarda sakıncalı.

Fındık da bir numara terrier, kuru mamayı o da sevmiyor. Tavuk göğsü, pirinç, havuç , sarımsak ve az olmak koşuluyla zeytinyağı ile ona özel pilav yapıyorum. Kuru mamayla karıştırıp veriyorum. Bu karışıma zaman zaman yoğurt da ekliyorum. Yoğurt ve sarımsak önemli diyor veterinerimiz.

maki01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-02-2018, 06:32   #488
Ağaçsever

ksantip's Avatar

Giriş Tarihi: 24-05-2008
Geçmiş olsun

ksantip Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2018, 15:02   #489
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-11-2018
Merhaba sevgili can dostlarınızın sağlıklı ve huzurlu olmasını dilerim tüm kalbimle. kolay ve iki yıldır yan etkisini görmediğim iç parazit uygulamasını paylaşmak istedim. benim sevgili dostlarım ortaboy 15-30 kg. onlara popoları kaşındığı zaman iç parazit yüzünden ishal oldukları zaman barsaklarından sesler geldiğinde. yomesan adlı parazit hapı veriyorum yemeklerine bir hap eziyorum ertesi gün yine aynı bir hap ve işlem tamam kutusu 6 tl.

tarku beğendi.
su teresi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-01-2019, 10:42   #490
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-06-2018
Birçok köpek hastalığı gördüm, bahçeli evimizde beslediğimiz bir Alman kurdunu kaybettim fakat köpeklerin taşınmasında yaşadığım zorluklar beni bu durumla eşdeğer üzdü desem az olmaz herhalde. Kastamonu'da yaşayan kuzenimden iki adet Golden Retriever yavrusu temin etmek için aramadığım firma kalmadı. Kimi çok sorumsuz, kimi fiyatları uçuk düzeyde tutuyor. Bu tarz bir problemi olan arkadaşlar için gözüm kapalı Pitapet'i tavsiye ediyorum. Evcil hayvan kargosu hizmetinde titizlikleri ve köpeklerimi kusturmadan Kastamonu'dan bana getirebilmelerine hayran kaldım.

Jezebel beğendi.
yakupcemil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-04-2020, 22:20   #491
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-10-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yakupcemil Mesajı Göster
Birçok köpek hastalığı gördüm, bahçeli evimizde beslediğimiz bir Alman kurdunu kaybettim fakat köpeklerin taşınmasında yaşadığım zorluklar beni bu durumla eşdeğer üzdü desem az olmaz herhalde. Kastamonu'da yaşayan kuzenimden iki adet Golden Retriever yavrusu temin etmek için aramadığım firma kalmadı. Kimi çok sorumsuz, kimi fiyatları uçuk düzeyde tutuyor. Bu tarz bir problemi olan arkadaşlar için gözüm kapalı Pitapet'i tavsiye ediyorum. Evcil hayvan kargosu hizmetinde titizlikleri ve köpeklerimi kusturmadan Kastamonu'dan bana getirebilmelerine hayran kaldım.
Süper bir uygulama. Daha önce bir yerde yine görmüştüm. Burada paylaşım güzel olmuş. Evcil köpekleri olan sahiplere faydalı... Bir çok taksi bile almak istemiyor...

esracer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-06-2020, 20:20   #492
Ağaç Dostu

Jezebel's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2010
Galeri: 11
Köpeğimize gerçek kemik verebilirmiyiz

Jezebel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-06-2020, 20:21   #493
Ağaç Dostu

Jezebel's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2010
Galeri: 11
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yakupcemil Mesajı Göster

Kaç paraya getirdiler

Jezebel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:34.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024