agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Mutfak > Kiler
(https)

Beğeni Düzeni601Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 08-12-2014, 19:06   #151
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi pınara Mesajı Göster
Sevgili Adalet Hanım merhaba,
Ben de evde elma ve üzüm sirkesi yapıyorum. Ancak sirkeyi süzdükten sonra eğer buzdolabında muhafaza etmezsem tekrar ana oluşturmaya başlıyor. Rengi bulanıyor. Yani çalışmaya devam ediyor. Siz nasıl saklıyorsunuz sirkenizi ?
Ben 4. ayın sonunda süzdüm, buzdolabına da koymadım, dışarıda kalabilir.
Belki bir kısmı maya oluşturmak için süzmeden muhafaza edilebilir, her yıl yeniden kullanmak için.

Kiraz, Ozlem A ve neslihank4 beğendi.
Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-01-2015, 17:50   #152
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-01-2015
nar sirkesi

merhaba nar sirkesi yaptım 28 gün beklettim.28. gün süzmeye karar verdim ancak sirkenin üzerinde plastik benzeri silikonada benzeyen kavanozun ağızının şeklini almış kalıp gibi bir madde oluşmuş bu ne olabilir bilen arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim.

hayri zengin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-01-2015, 18:24   #153
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hayri zengin Mesajı Göster
merhaba nar sirkesi yaptım 28 gün beklettim.28. gün süzmeye karar verdim ancak sirkenin üzerinde plastik benzeri silikonada benzeyen kavanozun ağızının şeklini almış kalıp gibi bir madde oluşmuş bu ne olabilir bilen arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim.
Sirke anası.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-01-2015, 21:07   #154
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 01-04-2007
Galeri: 1
Merhabalar yaklaşık 5 ay önce üzüm sirkesi yapıp kuzeydeki balkona bırakmıştım. Kocaman bir anası var dibinde yatıyor. Ama tadı bir değişik olmuş. Acı gibi sanki ama birazda yavanlığı var. Ph ına baktım az önce 3 müş. Neden tadı böyle oldu acaba.?

Derya Yıldız Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-01-2015, 21:17   #155
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 01-04-2007
Galeri: 1
Elimde don vurduğundan yumuşamış limonlar ve bir miktar portakal var.Bunlardan biraz temizlik sirkesi yaptım ama merak ettiğim bir şey var. Neden limondan sirke yaparken normal sirke aşamalarını takip etmiyoruz. Nette bulabildiğm bilgilerden kabuğu soyulmus limon ve tuz ile kuruluyor.Bilgisi olan varmı acaba?

Derya Yıldız Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-02-2015, 08:56   #156
Ağaç Dostu

hexus's Avatar

Giriş Tarihi: 19-07-2008
Arkadaşlar yaptığınız yöntemler farklı farklı fakat size yöntemlerden bir tanesini anlatım. Öncelikle kullanacağınız elmalar organik olmalı ve kesinlikle yıkanmamalı.

Malzemeler
2 kg elma
Bulgur ( Mümkünse Siyez Bulguru)
Elma şırası pekmezi veya bal

3 Lt lik cam kavanoza doğal kaynak suyu veya Distile olmadı kaynatılıp soğutulmuş şebeke suyunu koyunuz. Elmaların kabuklarını kalın bir şekilde doğrayınız. Üzerine Bulgur ve Yarım çay bardağı elma şırası pekmezi veya bal dökmelisiniz. Kavanozun kapağını hava girişi olacak şekilde tülbentle sarıp karanlık ve 15 C derecenin altına düşmeyen bir yere koyun arasıra tahta kaşıkla karıştırabilirsiniz. 4-5 hafta sonra karışımı süzdükten sonra 2-3 ay içinde sirke hazırdır.

Düzenleyen hexus : 12-02-2015 saat 08:57 Neden: hata
hexus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-02-2015, 15:21   #157
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Teşekkürler sayın hexus.
Aklıma takılan birkaç soruma açıklık getirirseniz konu daha iyi anlaşılacaktır.

a- Siyes bulguru dediğiniz esmer bulgur mu, ince ya da kalın olması önemli mi?

b- Elmalar kalınca soyulur demişsiniz, sadece kabuk kısmı mı kullanılıyor, etli kısım kullanılmayacak mı?

c- Kesinlikle yıkanmayacak demişsiniz, nedeni ne dir?

d- Konulacak bulgur miktarı ne kadar olmalı?

Teşekkürlerimle.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-02-2015, 22:02   #158
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-01-2010
Siyes bulguru aynı Karakılçık gibi Anadolu'nun doğal buğdayından yapılan bulgur. Bu bulguru ben Antalya'da 2-3 ayda bir yapılan yöresel ürünler fuarından bulabiliyorum. Kastamonulu bir firma ticari olarak bu ürünü pazarlıyor. Gerçekten vazgeçilmez bir tad...

Sonul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-06-2015, 16:25   #159
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-06-2015
Merhaba,ben de 2 ay bekleterek elma sirkesi yaptım fakat az önce açtığımda üzerinde ince bir küf tabakası olduğunu gördüm.Sirkem zarar görmüş olabilir mi?Yardımcı olursanız memnun olurum,teşekkürler..

BonaDea Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-06-2015, 11:40   #160
Moderatör

Giriş Tarihi: 08-05-2012
Öncelikle agaclar.net'e hoşgeldiniz.

İnce tabakanın sirke anası olmayıp küf olduğundan eminseniz, evet bozulmuştur. Eğer sirke anası ise, sirkenin doğla oluşumudur ve olması istenen bir unsurdur.

Sirke yapımı ile ilgili görsellerden fikir edinmeniz mümkün olmadı ise, buraya bahsettiğiniz tabakanın iyi çözünürlükte fotoğrafını çekerek yüklerseniz küf mü sirke anası mı olduğunu anlamanıza bilen üyelerimiz yardımcı olabilir.

Ozlem A Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-07-2015, 11:46   #161
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-07-2015
selam arkadaşlar. bende kiraz sirkesi yaptım zahidenin programında tarif vermişlerdi. fakat kiraz sirkesini süzdüm henuz ustunde ana olmadan kullanmaya başladım çünki tarife göre kısa surede oluyor ve kullanıyorsun. ama yanlış bişi yapmaktan da korkuyorum kiraz sirkesi deneyen bilen varmı

neslihank4 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-07-2015, 11:50   #162
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-07-2015
ha unutmadan şimdi çilek sirkesi kurdum daha 15 gun oldu ilk süzme işlemimi yaptım, tarife göre her 10 gunde suzulecekmiş bakalım nasıl olacak onuda paylaşırım. birde enginar sirkesi yapmıştım suzup karanlık yere kaldırdım sanırım anası oluşacak gibi duruyor ellemedim. unuda olunca anlatırım

neslihank4 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-07-2015, 15:45   #163
Moderatör

Sayın Neslihank4, öncelikle agaclar.net'e hoşgeldiniz ve paylaşımlarınız için teşekkürler.

Forumumuzun aşağıdaki bölümlerine uğrarsanız hem biz sizi daha iyi tanıyabiliriz, hem de forumumuzun işleyiş kurallarına göz atmış olursunuz.

http://www.agaclar.net/forum/uyeler-...niyor/2595.htm
SIK SORULAN SORULAR / FORUM KULLANMA KILAVUZU - agaclar.net
Forumda Türkçenin doğru kullanımı hakkında

ekinnaz ve neslihank4 beğendi.
Eski 27-07-2015, 12:57   #164
Ağaçsever

thisisme's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2010
Galeri: 5
[QUOTE=Ozlem A;1388730]Öncelikle agaclar.net'e hoşgeldiniz.

İnce tabakanın sirke anası olmayıp küf olduğundan eminseniz, evet bozulmuştur. Eğer sirke anası ise, sirkenin doğla oluşumudur ve olması istenen bir unsurdur.

Merhaba,

Ben de yıllardır ilaçlamadığımız ağacımızın elmalarından sirke yapıyorum. zaman zaman üstünde küf oluştuğu olur ama ben o tabakayı atıp gerisini süzerim. ben yanlış mı yapıyorum. üzerinde küf oluşmuşsa bozulmuş mu demektir. hepten dökmeli miyim bu durumda. ama tadı ve kokusu güzel oluyor rengi de öyle.

ekinnaz ve neslihank4 beğendi.
thisisme Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-07-2015, 20:36   #165
Moderatör

Küf olduğunu düşündüğünüz tabaka beyaz ve köpüksü ise, küf olmayıp turşularda da oluşan fazla fermentasyon ile oluşan hafif katman olabilir. Küfü süzseniz bile geride kalan sirkede kokusu olacağından kullanamayacağınız düşüncesindeyim.

Eski 01-08-2015, 13:01   #166
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2007
Galeri: 3
Bu da benim elma sirkesi denemem. Tarif, İbrahim Saraçoğlu'nun çıktığı bir tv programında verdiği tarif.

Elmalar, köyden getirdiğim ilaçsız, kurtlu, çürük elmaların sağlam yerleri.

İki litre suya, 9-10 elma (çekirdek yatakları alınacak), bir tatlı kaşığı tuz, iki yemek kaşığı bal.

Üzeri bir tülbentle bağlanıp karanlık bir köşede bir ay bekleyecekmiş, sirke sinekleri ve ekşi koku oluşunca olmuş demekmiş. İlk bir hafta her gün çalkalanacakmış, sonra arada bir.

Şişenin ağzındaki tülbentin kenarı işlemeli olsun isterdim bayılıyorum o minik işlemeli tülbentlere ama kayınvalidemle tülbentten süzek yaparken bu kumaş arttı, kenarını dikmeye vakit bulamadan kavanoza geçiriverdim.

Name:  IMG_1778.jpg
Views: 5621
Size:  35.4 KB

Düzenleyen Sûz-i Dilârâ : 02-08-2015 saat 08:41
Sûz-i Dilârâ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-08-2015, 17:39   #167
Moderatör

Fırsat bulursanız aşamalardan da notlar ve fotoğraflar bekleriz.

Eski 05-11-2015, 10:15   #168
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-11-2015
Thumbs down Sirke

Merhabalar,
Özlem A, Meyvelitepe yanıtlayabilirseniz sevinirim.
Yaklaşık altı-yedi aydır evde sirke yapımına başladım. İnternetteki bilgi kirliliğinden dolayı bazı bilgilere ulaşmam kolay olmadı. Özellikle sirke yapımında buradan doyurucu bilgiler edindim. Halen tam emin olamadığım sirkeleşmenin son bölümüyle ilgili sorularım var.

Birincisi; Buradaki yazıları okuyup küflenmeyle, sirke anası oluşumu arasındaki farkı öğrenmişken, şimdi beni bu kez çiçeklenme korkusu sardı Yaptığım elma, üzüm ve armut sirkelerinde sirke anası oluştu. Oluşan sirke anaları tabaka halinde ama renkleri farklı. Armut sirkesi daha beyaz ve silikon şeklindeyken, elma sirkesinin anası biraz daha sarıya çalan renkte oldu. Özellikle bunu tabağa koyup daha ayrıntılı fotoğrafladım. Bu durum çiçeklenme değildir umarım

İkincisi; Meyve posalarını ilk aşama olan gaz çıkışı bittikten sonra atıp sürece sadece sirke anasıyla mı devam etmeliyim, yoksa sirkeleşme tamamlanıp küçük şişelere alıncaya kadar tüm içerik kavanozda durmalı mı?

Üçüncüsü; Sirke anası oluştuktan sonra karıştırmak gerekir mi?

Dördüncüsü; Sirke belli bir olgunluğa eriştikten sonra (45-60 günün sonunda) bir süre daha keskinleşmesini istiyorsak yine tülbentle mi kapanmalı, yoksa artık kavanozun kapağını kapatabilir miyiz?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Eklenen Resimler

Erdal Hoca, ekinnaz ve Milla beğendi.

Düzenleyen Muharrem Yalcin : 15-11-2015 saat 17:28 Neden: yeni soru, hitap
Muharrem Yalcin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-11-2015, 22:24   #169
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-11-2015
Aranıza yeni katıldım arkadaşlar bu sirke konusuyla çok ilgiliydim çok denemeler yaptım fakat istediğim kıvama ulaşamamıştım birgün bir tv kanalında dr.ümit aktaşın verdiği bir sirke tarifini gördüm ve denedim sonuç harikaydı çok keskin bir sirkem olmuştu Tarif şöyleydi 2kg üzümü cam kavonozun içinde elinizle ezip bırakın 1 litre su ilave edin 2 yemek kaşığı bal karıştırıp ağzını tülbentle kapatıp hergün tahta kaşıkla 1 kere karıştırıyorsunuz 4-6 hafta sonra sirkeniz oluşuyor süzüp cam şişeye koyuyorsunuz sirkeniz hazır size çok sert gelirse biraz suyla hafifletiyorsunuz ben çok memnunum bu tariften dr.ümit aktaşın sayesinde sağlıklı sirke yapımını öğrendim dr ümit beyede teşekkür ederim.(Ben süzdürdüğüm posalarıda bir sonraki sirkemede mayasıyla birlikte bir miktar koyuyorum.

pikancevizi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2015, 15:50   #170
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
3 lt. lik (galiba) iki cam kavanoza koyduğum elma, bal, ekmek, nohut, su, karbonat karışımı bir süre sonra köpürdü, sineklendi, üzeri kaymak bağladı (kavanozun birini hala ellemedim) ve sonunda geçen hafta süzerek üç ayrı kavanoza koydum. Üzerindeki kaymakımsı (sirke anası) tabaka ile daha büyük cam kavanozda tekrar elma sirkesi kurdum. Süzerek ayırdığım küçük kavanozdaki elma sirkelerinin üzeri ise tekrar tabaka bağlamaya başladı, sanırım süreç devam ediyor. Tadı mükemmel, 'bedava sirke baldan tatlıdır' diyen halt yemiş. İki gündür orta tabakadan enjektörle birer kaşık alıp içiyorum. Tat muhtemelen zaman geçtikçe ekşiyecek.

Name:  elma sirkesi 1.jpg
Views: 5778
Size:  31.4 KB

Name:  elma sirkesi 2.jpg
Views: 5554
Size:  37.2 KB

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-12-2015, 11:00   #171
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

İlk fotoğraf yukarıdaki mesajda yaptığım elma sirkesinin bir hafta sonraki hâli. Üzeri beyazlaşıp sirke anası oluştu zamanla. Süzdükten sonra maalesef sirke anasını attım. Şişeleyip buzdolabına koyduktan sonra bir tane daha sirke anası oluştu. Bunu çamaşır makinesinde yumuşatıcı yerine kullandım.
Name:  IMG_1813.jpg
Views: 5872
Size:  31.7 KB
Name:  IMG_2009.jpg
Views: 5258
Size:  30.8 KB

Bu da üzüm sirkesi denemem. Köyde kır gezilerimde rastladığım koruklardan salkım salkım koparıp kovama atıyordum. Sirkem kırmızı olsun istediğim için daha çok mor koruk topladım. Arada evlerde atılacak gibi olan sarı üzümleri de kıyamayıp kovama atıverdim.

Üç ay ağzı kapalı karanlık bir yerde bekledi. İçine elma, armut kabukları haricinde hiçbir şey atmadım. Tarsus'ta komşu teyzenin her yıl yaptığı tarifi uyguladım. Bol kurtlu (sirke sineği kurdu), sinekli ve ekşi kokulu bir sürecin ardından dün süzüp şişeye aldım. Teyzeye tattırıp olup olmadığına göre salatalarda kullanacağım
Name:  IMG_2102.jpg
Views: 5199
Size:  29.8 KB
Name:  IMG_2103.jpg
Views: 5244
Size:  35.6 KB

Buzdolabı kapağındaki ilk şişe sirke değil, yabanî (taş eriği) erik ekşisi.

Elma sirkesi yaptığım şişenin iş bittikten sonra yıkadığımda elmas gibi parladığını eklemeden edemeyeceğim

Eski 19-12-2015, 11:49   #172
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Yukarıdaki sirkeyi dün salatada kullandım, market sirkesinden çok rahatsız olan eşim buna bayıldı. Ben de çok beğendim tadını.

Kesinlikle tavsiye ederim, yapımı da öyle kolay ki! At kovaya üzümleri üç ay karanlık kullanılmayan bir odada ya da balkonda sineklensin, kurtlansın -yoğun sinek çok rahatsız edici ev içini tavsiye etmem- sonra da ez, süz, kullan, misler gibi.

Eski 17-01-2016, 01:28   #173
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Üstteki kavanozdaki elma sirkeleri ağızlarında ters konmuş kavanozlarla (yani hafiften havalansın diye) karanlık serince bir yerde bekliyorlar. İkinci sirke analarını 10 gün kadar önce almıştım resimdeki gibi...

Name:  e1.jpg
Views: 5499
Size:  34.1 KB

Name:  e2.jpg
Views: 7128
Size:  26.6 KB

Baktım hala sirke anası oluşumu kavanozlarda devam ediyor. Bu kaç tur devam edecek acep?

ekinnaz, Milla ve A_NOMAD beğendi.
TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-01-2016, 16:23   #174
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-02-2013
Elma ve portakal sirkesi

Merhaba, yaklaşık 55 gün önce internetten araştırıp elma sirkesi yaptım. Tarife göre 5 litrelik kabın yarısına elma doldurdum. Üzerine dolacak şekilde içme suyu koydum. Sonra içine 1 çay bardağı sirke, 1 avuç nohut, 2 kaşık bal ve 1 çorba kaşığı kadar salamuralık tuz koydum. Ağzını tülbent bez ve lastikle kapattım. 15-20 gün boyunca her gün tahta kaşıkla karıştırdım. Sonra aklıma geldikçe karıştırdım. Bir süre sonra su bulanıklaştı. Elmalar dibe çökmeye başladı. Üzeri beyazlaştı. Bugün sirkeyi süzdüm. Tadına baktım. Genzimi yakacak keskinlikte sirke oluşmuş. Şaşırdım. 55 günde sirke mi oluyormuş? Şimdi süzdüğüm sirkenin içine yine bir avuç nohut ve tuz attım. Ağzını tekrar tülbentle kapattım. Normalde şu an sirkem kullanılabilecek durumda. Bundan sonra sirkeyi kullansam mı yoksa böyle bir süre daha bekletmeli miyim?
Bu arada 1 ay önce temizlik için portakal sirkesi de yaptım. Yıkayıp suyunu sıktığım portakalları 5 litrelik kabın 4'te 3'üne doldurdum. (Suyunu ailecek afiyetle tükettik. ) Üzerini içme suyuyla tamamladım. Sonra içine 1 çorba kaşığı salamuralık tuz ve 1 çay bardağı sirke attım. Onu da aynen elma sirkesinde olduğu gibi 15 gün boyunca her gün karıştırdım. Bugün süzdüm. Tadında portakal kabuğunun acılığı ve sirke tadı vardı. Bu sirkenin içine de bir avuç nohut ve tuz attım. Ağzını tülbentle kapatıp bekleteceğim.

YeniBON ve Resulgur beğendi.
ekinnaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-03-2016, 21:19   #175
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 02-03-2015
Sn. ekinnaz yaptığınız sirkeye nohutu niçin atıyorsunuz ? Ben atmadım faydası nedir?

özfidan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2016, 17:45   #176
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-01-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi özfidan Mesajı Göster
Sn. ekinnaz yaptığınız sirkeye nohutu niçin atıyorsunuz ? Ben atmadım faydası nedir?
Nohut anladığım kadarıyla fermentasyonu hızlandırıyor. Tecrübeli arkadaşlar daha iyi bilirler tabi

Düzenleyen Dogayadost : 26-04-2016 saat 16:43
Dogayadost Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-04-2016, 12:41   #177
Ağaç Dostu

aydemiraydın's Avatar

Giriş Tarihi: 28-02-2015
sirke yapımıyla ilgili o kadar çok tarif varki hangisi doğru şaşırdım. kimisi karanlık ve sıcak ortam diyor. kimisi güneşe koyun diyor. kimisi serin yere koyun diyor.

sirke yapımının bilimsel mantığa uygun tarifini bilen yazabilirmi?

aydemiraydın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-04-2016, 19:40   #178
Moderatör

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aydemiraydın Mesajı Göster
sirke yapımıyla ilgili o kadar çok tarif varki hangisi doğru şaşırdım. kimisi karanlık ve sıcak ortam diyor. kimisi güneşe koyun diyor. kimisi serin yere koyun diyor.

sirke yapımının bilimsel mantığa uygun tarifini bilen yazabilirmi?
Meyvelitepe blog yazıları iyi bir kaynak, aşağıdaki en güncel olanı, diğerlerini de blogda görebilirsiniz.

Sirke yapmamak olmaz! | Meyvelitepe - Çılgın Kalabalıktan Uzak

Eski 25-04-2016, 13:03   #179
Ağaç Dostu

aydemiraydın's Avatar

Giriş Tarihi: 28-02-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ozlem A Mesajı Göster
Meyvelitepe blog yazıları iyi bir kaynak, aşağıdaki en güncel olanı, diğerlerini de blogda görebilirsiniz.

Sirke yapmamak olmaz! | Meyvelitepe - Çılgın Kalabalıktan Uzak

tek derli toplu ev sirkesi yapımınıda Meyvelitepe nin blogunda gördüm.

TCM beğendi.
aydemiraydın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2016, 11:22   #180
Ağaçsever

pin@r's Avatar

Giriş Tarihi: 19-07-2015
Sayın aydemiraydın bende sirke yapımını merak ederek en sonunda başardım. Benim gözlemlediğim çok sıcak ve güneş olmaması gerektiği. Aksine karanlık ve normal bir sıcaklık yetiyor. Sormak istediğiniz başka bir şey varsa ben kendi yaptığım kadarı ile cevaplayabilirim.

pin@r Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:06.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024