agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Mutfak > Kiler
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 16-08-2009, 05:04   #1
Ağaç Dostu

dremre's Avatar

Giriş Tarihi: 10-06-2009
Sosis yapımı

Sayın forum üyeleri,

Biliyorsunuz piyasada satılan sosislere katmadıkları şey kalmadı. Evde kendi sosisimizi yapma konusunda tarifleri paylaşabileceğimizi ve hem sağlıklı hem nefis sosisler yapabileceğimizi umuyorum. Çocuklar reklamlarda görüyor istiyor ama almaya elim gitmiyor. Eminim aranızda aynı dertten muzdarip üyeler vardır. Bana evde yapabilirmişiz gibi geliyor. Yapan yapmayı bilenleri bilgi paylaşımına bekliyorum.

dremre Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-08-2009, 12:40   #2
Ağaç Dostu

petulya's Avatar

Giriş Tarihi: 17-09-2007
Ev ortamında yapabileceğimiz en pratik sosis daha çok yabanci ülkelerde yapılan çiğ tombik sosis olur gibi geliyor bana...bizim burda satın aldığımız ince sosileri hazırlamak ve yüksek ısıda işleme tabi tutmak sanki biraz profesyonel ortam gerektirir sanırım...

Çiğ sosis yapmı için kullanılan malzeme bolca hazır ekmek, yağlı kıyma ve çeşitli toz ve kuru baharatların makinade çekilip bağırsaklara dolumuyla yapılıyor..Hijyenik açıdan mutlaka kızartılarak **** fırınlanarak yenmelidir. Yurt dışında bolca tüketilmesine rağmen ülkemizde kasap ve et reyonlarında bulunmayışını hep merak etmişimdir..

Resim: http://www.freedigitalphotos.net/det...sgid=&pid=1451

petulya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-08-2009, 14:52   #3
Ağaç Dostu

dremre's Avatar

Giriş Tarihi: 10-06-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi petulya Mesajı Göster
Ev ortamında yapabileceğimiz en pratik sosis daha çok yabanci ülkelerde yapılan çiğ tombik sosis olur gibi geliyor bana...bizim burda satın aldığımız ince sosileri hazırlamak ve yüksek ısıda işleme tabi tutmak sanki biraz profesyonel ortam gerektirir sanırım...

Çiğ sosis yapmı için kullanılan malzeme bolca hazır ekmek, yağlı kıyma ve çeşitli toz ve kuru baharatların makinade çekilip bağırsaklara dolumuyla yapılıyor..Hijyenik açıdan mutlaka kızartılarak **** fırınlanarak yenmelidir. Yurt dışında bolca tüketilmesine rağmen ülkemizde kasap ve et reyonlarında bulunmayışını hep merak etmişimdir..

Resim: http://www.freedigitalphotos.net/det...sgid=&pid=1451
tam formülünü biliyor musunuz. Biliyorsanız ekler misiniz

dremre Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:55.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024