agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Kediler (http://www.agaclar.net/forum/kediler/)
-   -   Kedi Evi Yapımları (http://www.agaclar.net/forum/kediler/29790.htm)

selis 10-01-2013 15:46

Kedi Evi Yapımları

3 Eklenti(ler)
Monitör üzerinde saatlerce oturmayı seven kedim için,
Sudenur'un eski monitörden kedi evi tavsiyesi ile deneme yapmaya karar verdim ;)
Eklenti 360761
Bilgisayar çalıştığı zaman monitör ısınıyor ve bizimki uykuya geçiyor.. ;)
Eklenti 360762
Sıcak olan her yerde uyuyabiliyor.. :p
Eklenti 360767

Monitörden Kedi Evi Yapımı-KAYNAK

DİĞER KEDİ EVİ YAPIMLARI

selis 10-01-2013 15:51

5 Eklenti(ler)
Yuvamızın yapımı için bir adet eski tip monitöre ve gerekli aletlere ihtiyacımız var..
Belki de meraklı bir yardımcıya ;)
Eklenti 360770

Ekranı kasadan ayırıyoruz..
Eklenti 360771
Ben oldukça uğraştım, kabloların hepsini kesip bağlantı vidalarını sökmek biraz yorucu oldu..
Eklenti 360772
Kasanın içi simsiyahtı, yıkadım ama yine de lekeler kaldı..
Tek çözüm boyamak olacak sanırım.. İçine polar kumaştan küçük bir minder diktim

Eklenti 360773
Sevdi sanki :D
Eklenti 360774

Ben fakir 10-01-2013 15:53

Kedi Evi Yapımları

Yönetimden ricamdır

Sevgili Berrinb'nin de dediği gibi, çok ve değişik yerlerde kedilerle ilgili bölümler açılmış. Amaçları ya da konuları farklı olabilir, anlarım.

Ama bu kadar dolaşmama rağmen alt bölümler olarak açıldıkları için bulamadıklarımız oluyor.

Bir araya toplansalar daha uygun olmaz mı acaba ?..

selis 10-01-2013 15:53

3 Eklenti(ler)
Hattâ uykuya bile daldı :D
Eklenti 360776

Boyayınca şirin görünecek.. ;) Onu da yaparız..
Ahh Sudenur yaktın beni :p
Eklenti 360777
Eklenti 360778

Ben fakir 10-01-2013 16:01

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi selis (Mesaj 1083689)
Yuvamızın yapımı için bir adet eski tip monitöre ve gerekli aletlere ihtiyacımız var..
Belki de meraklı bir yardımcıya ;)
Eklenti 360770

Ekranı kasadan ayırıyoruz..
Eklenti 360771
Ben oldukça uğraştım, kabloların hepsini kesip bağlantı vidalarını sökmek biraz yorucu oldu..

Elinize sağlık, gerçekten de güzel bir buluş.

Ama söküm esnasında çıkarttığınız o tüpün arka taraftaki ucunda kaç voltluk statik elektrik depolu olduğunu biliyor musunuz?

Konuyu bir tamirciden duydum. Benim anladığım bir şey değildir. Bana söylenene göre bir insanı rahatça öldürecek güçte imiş!

Allah korusun, o resimler başka bir çocuğu da özendirebilir.

Karıştığım için özür dilerim ama konu önemli sevgili Selis!

Sudenur 10-01-2013 16:01

:eek: Elinize sağlık, valla çok güzel olmuş. :))

Minderi de dikilmiş, ohh, gel keyfim gel, yerim onu ben. Yani kedinizi.. :D :D

Sprey boya ile çok rahat boyayabilirsiniz, ön tarafa da bir iki nazar boncuklu çıkartma, kedimize de nazar değmesin, evine de, tekrar elinize sağlık. ;)

Tura 10-01-2013 16:03

:)

Çok güzel olmuş...elinize sağlık.

Sayın sedanur mu sizi yaktı...yoksa siz mi bunu yaparak onu yaktınız. Onu ki fikir düzeyindeydi siz yapıverdiniz.

Monitörü boyamayın...süsleyin.

Yapışkan kağıtlar...çıkartmalar falan...Önüne de bir perde....belinden bükerek monitöre bağlayın...güzelleştirirsiniz vesselam.

Gördüm...gördüm...

Tura 10-01-2013 16:08

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Ben fakir (Mesaj 1083696)
Elinize sağlık, gerçekten de güzel bir buluş.

Ama söküm esnasında çıkarttığınız o tüpün arka taraftaki ucunda kaç voltluk statik elektrik depolu olduğunu biliyor musunuz?

Voltajı fazla ama Akım yok...bu zarar vermez ama...hele uzun zaman beklemişse voltaj sıfırlanmıştır...yine de şaseyi toprak ile buluşturup boşaltılabilinir.

selis 10-01-2013 16:09

Alıntı:

o tüpün arka taraftaki ucunda kaç voltluk statik elektrik depolu olduğunu biliyor musunuz?

Biliyorum.. Oğlum sadece vidaları söktü, meraklanmayın..
Teknik eleman olduğum için elektronik işlerden anlarım, bu konuda önlemimi aldım.. (Yıllar önce teknik servisim vardı)
Zaten bu monitör zararsızdı..
Sayenizde bunu denemek isteyenleri de uyarmış olalım..
Mutlaka bir uzman eşliğinde yapsınlar..

Sudenur boya, hııı? :rolleyes:
Şu sıralar işim gücüm yok, başka tavsiyelerin varsa burdayım :p

selis 10-01-2013 16:16

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Tura (Mesaj 1083698)
Gördüm...gördüm...

;)

Sn. Tura, biraz zaman geçsin diye bekliyorum.. Pilav, yuvayı severse dediğiniz gibi süslemeler yaparım..
Perde de iyi fikirmiş.. :)

Yoksa içine çiçek diker balkona koyarım ;)

Sudenur 10-01-2013 16:16

Sevgili Tura beyin yapışkanlı kağıt önerisini de değerlendirebilirsiniz fakat girintili çıkıntılı kısımlar epeyce uğraştırır, perde fikri mükemmel yalnız. :eek:

Sprey boya daha rahat olur, çabuk kuruyor fakat mutlaka dışarda yapın, her yeri batırmasın. ;)

Tura 10-01-2013 16:22

Adı pilav mı?...:)

Her pilav yiyişimde bunu hatırlayacağım...güleceğim galiba.

Pilastik objelere boya tutunamaz. Çok geçmeden pul pul dökülür...Zımparalamak...astar falan atmak gerekir. Ama renkli monitörler var...

Halil Önen 12-01-2013 01:24

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi selis (Mesaj 1083684)
...
Eklenti 360761
Bilgisayar çalıştığı zaman monitör ısınıyor ve bizimki uykuya geçiyor..
...

Dilinden anlayacak bir lazım...;)

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi selis (Mesaj 1083703)
...
Teknik eleman olduğum için elektronik işlerden anlarım, bu konuda önlemimi aldım.. (Yıllar önce teknik servisim vardı)
...

bunu bilmiyordum _teknik eleman_ ama kedi biliyormuş..

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi selis (Mesaj 1083684)
... eski monitörden kedi evi ...

adı gerçekten 'pilav' mıymış...:p

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Tura (Mesaj 1083714)
Adı pilav mı?...

Her pilav yiyişimde bunu hatırlayacağım...güleceğim galiba. ...

'Pilav' mış...:D

Ve yalnızmış... Yanına 'Kurafasulye' lazım...

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi selis (Mesaj 1083703)
... monitör ...

dar alanda kısa paslaşmalarda uzmanlaşmış..
Alıntı:

Elinize sağlık, gerçekten de güzel bir buluş...

Alıntı:

:)Çok güzel olmuş....

Bence de güzel olmuş...

Alıntı:

..
Ben oldukça uğraştım..

Uğraşınıza değmiş...

Alıntı:

..
Gördüm...gördüm...

bende gördüm...:p

Alıntı:

..
Sevdi...
Eklenti 360774

Altta vitrinde duruyor el emeği göz nuru; sevinmeye değer...;)

İkinizi de...

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Sudenur (Mesaj 1083697)
.. nazar değmesin,

değmesin...

YeniGine 12-01-2013 01:36

[QUOTE=selis;1083684]Bilgisayar çalıştığı zaman monitör ısınıyor ve bizimki uykuya geçiyor.. ;)
Eklenti 360762
Sıcak olan her yerde uyuyabiliyor.. :p
Eklenti 360767

:) Çok güzel olmuş, ana oğul ellerinize sağlık. Peki monitör nasıl ısınacak artık?..

Halil Önen 12-01-2013 01:43

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi YeniGine (Mesaj 1084523)
... Peki monitör nasıl ısınacak artık?..

monitör ısınmayacak artık...

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Halil Önen (Mesaj 1084519)
...

Ve yalnızmış... Yanına 'Kurafasulye' lazım...

çözümü bu..:p

YeniGine 12-01-2013 01:47

Isınmayacaksa ne kadar kullanır evini bekleyip göreceğiz...
:D Halil Bey monitör de tek kedilik!..

Halil Önen 24-01-2013 15:44

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi selis (Mesaj 1083692)
Hattâ uykuya bile daldı :D
Eklenti 360776

Pilav...;)
..

kurufasulye...

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Tura (Mesaj 1090778)
Kurufasülye.

Eklenti 363998...

Ve monitör...

Alıntı:

...
Eklenti 360772
Kasanın içi simsiyahtı, yıkadım ama yine de lekeler kaldı..
Tek çözüm boyamak olacak sanırım.. İçine polar kumaştan küçük bir minder diktim
Sevdi sanki :D

Alan baya dar...;)

selis 24-01-2013 16:10

3 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Tura (Mesaj 1090800)
Kral kedi...

Ne çirkin kedi o öyle :p

Yok. Yok...
Sığmazlar :D
Eklenti 364001

Hem o kendisinin olan hiçbir şeyi paylaşmayı sevmiyor.. ;)
Eklenti 363999

Yatağını bile..
İlla ki yayılıp tek başına yatacak ;)
Eklenti 364000

s.serdar 08-12-2013 21:22

1 Eklenti(ler)
Bunu yapmak için mimar, mühendis veya müteahhit olmak gerekmez, vicdan sahibi olmak yeter...

Eklenti 459408

LavantaSE 11-12-2013 00:48

5 Eklenti(ler)
Merhabalar,
bugün kar bastırmadan kardeşimle birlikte s.serdarın mesajındaki fotoğrafa benzer ( ama daha donanımlı:) ) ucuz leğenlerden biraz yapıştırıcı ve koli bantı yardımıyla, kedi yuvalarını hazırladık. Pıtpıtlı naylonla ısı yalıtımını yapıp ( MeyveliTepe duymasın, ısı yalıtımı yazarken birden aklıma geldi, üstadın bilgileri yanında daha basit bir kelime kullansaydım keşke diye geçiriverdim içimden :))), eski kıyafetleri de içlerine serdik. Arka bahçede kuytu bir merdiven altında eski paletler üzerine yerleştirdik. Mama ve su kaplarını koyduk. Fotoğrafları da sizlerle paylaşmak istedim. Zavallı kedicikler üşümesinler...

Sağlıcakla...

loveforlife 11-12-2013 09:23

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi LavantaSE (Mesaj 1228584)
Merhabalar,
bugün kar bastırmadan kardeşimle birlikte s.serdarın mesajındaki fotoğrafa benzer ( ama daha donanımlı:) ) ucuz leğenlerden biraz yapıştırıcı ve koli bantı yardımıyla, kedi yuvalarını hazırladık. Pıtpıtlı naylonla ısı yalıtımını yapıp ( MeyveliTepe duymasın, ısı yalıtımı yazarken birden aklıma geldi, üstadın bilgileri yanında daha basit bir kelime kullansaydım keşke diye geçiriverdim içimden :))), eski kıyafetleri de içlerine serdik. Arka bahçede kuytu bir merdiven altında eski paletler üzerine yerleştirdik. Mama ve su kaplarını koyduk. Fotoğrafları da sizlerle paylaşmak istedim. Zavallı kedicikler üşümesinler...

Sağlıcakla...

Harikasınız! Benim de aklım hep sokaktaki canlarda. Kar yağmasını hiç sevmiyorum bu yüzden. Kutularımız minderlerimiz hazır. Sabah mamalarını doldurdum. Ben sokaktaki canlar için bir şeyler yapmaya çalışırken yanımda bahçeye çıkan kedim keyifle hoplayıp zıpladı karların içinde. Ne de olsa birazdan sığınacağı sıcak bir yuvası var kızımın. Ya diğerleri ne yapsın? Onlar için bizim bir şeyler yapmamız şart. Suları donuyor bu havada. Donmaması için içine birkaç damla sıvı yağ damlatmanızı tavsiye ederim. Kuşlarımıza ekmek ya da buğday koymayı da ihmal etmeyelim.

turkanatalay 27-12-2013 18:52

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi LavantaSE (Mesaj 1228584)
Merhabalar,

Sağlıcakla...

Elinize sağlık. Ama sanki üçünü yan yana koymasa mıydınız? Hani kediler alan belirliyor kendilerine, zaten biribirlerine yabancı değillerse 3-4 kedi bir yuvada yatarlar da, yabancı iseler biribirlerini kabul etmiyorlar ve kovuyorlar. O yüzden dedim. Bu arada aynılarından ben de yapıp farklı yerlere koymayı düşünüyorum.
Bahçelerin kuytu yerlerine, balkon altlarına. Bizim bodrum çık ama milletin derdi neyse bu kediciklerle, bodrumlarını kapatıyorlar bu soğukta.Zavallılar araba altlarına talim edip, eziliyorlar sonra da.

loveforlife 11-02-2014 22:00

Pisicanların malikanesi

5 Eklenti(ler)
Bu kez mahallemizin kedileri şanslı... Defalarca yaptığımız ama insanoğlundan korumayı başaramadığımız kedi evlerinin ardından kediciklerimizin bir evi oldu. Hem de bir malikane! T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Bursa Bölge Müdürlüğü'nün canlar için şimdilik sınırlı sayıda yaptırdığı bu güzel eve kavuşmamızda Türkiye Hayvanları Koruma Derneği Bursa Şubesi Başkanı'nın çok büyük desteği oldu.
Eklenti 469156

Ev böyle güzel olunca beni sardı bir endişe, ya alıp götürmeye kalkan olursa diye... Sonunda evi bir dut ağacının altına taşıyarak iyice zincirledik evimizi. Bir de yazı yazdım, belki okurlar da dokunmazlar düşüncesiyle...
Eklenti 469157

Eski gecekondularını da yan tarafta bıraktık balkon niyetine...
Eklenti 469160
Mama kapları ve suları da dolu. Değmeyin keyiflerine...
Eklenti 469158
Eklenti 469159
Darısı tüm canların başına...

derin35 04-05-2020 03:17

Yıllar evvel sokaktaki canlar için, çamaşır leğenlerinden kedi evleri yapıyorum. Ertesi gün bakıyorum yerinde yok. Esnaf diyor ki '' Derin abla boşuna uğraşıyorsun, senin evleri plastik toplayıcılar alıyor.''

Ben başladım pazarcı kasalarından ev yapmaya. İçine de artık yünlerden battaniye örüp hazırlıyorum. Gidip baktığımda benim evlerin yerinde yeller esiyor.

Kesinlikle apartman ya da dükkan önlerine ev yapmıyorum. Ne istiyorlar zavallı hayvanların evlerinden?

Ne zaman şiddetli yağmur yağsa ya da ayaz olsa sokaktaki canları düşünürüm, içim sızlar. Belediyeyi arasak barınakların hali sokaklardan beter.

Ben insanların içindeki kötülüğe, katılığa çare bulamadım.

tropikalist 04-05-2020 15:14

bir kaç tanesinin üzerine yazmayı dener misiniz belki böylece almazlar diye düşünüyorum insanlar gerçekten çok kötü...

dediğim gibi bir tane daha deneyin mesela ilk yaptığınız leğenlerden üstüne yazmayı deneyin yadabir kere suç üstü yakalarsanız uyarırsanız almayabilir tahminimcew bir bölede bir iki tane toplayıcı vardır

umarım başarılı olursunuz

iyi günler dilerim...

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:03.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024