agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Kediler (http://www.agaclar.net/forum/kediler/)
-   -   Kedilere yuva aranıyor (http://www.agaclar.net/forum/kediler/12856.htm)

badem 06-03-2009 00:02

Kedilere yuva aranıyor

iki aylık sağlıklı erkek safkan siyam yavrusunu vermek istiyorum. ilk parazit hapı verildi.

Düzeltme : Kelime eklendi.

agozce 06-03-2009 00:06

Ben yakında olsaydım çok isterdim. Bir iranım var, adı da Badem:). Arkadaş istiyor.

badem 06-03-2009 15:12

Nasıl göndereceğim konusunda bilgi verebilirseniz göndermeye çalışırım :)))))

aaylin 06-03-2009 15:40

Bunu yazmak belki bana düşmez ama otobüste kutu ile gönderim çok riskli. Birinci risk; otobüse içinde kedi olduğunu söyleseniz bile kargo bölümünde taşıyorlar ve üzerlerine diğer valizlerin düşme olasılığı var. İkinci risk ise; yine kargo bölümüyle ilgili, orada ısı yolculuk anında eksilere kadar düştüğünden hayvancağız donabilir (üstelik daha yavru). Üçüncü risk ise; yavrucuğun elden ele dolaşmasıdır (ki bildiğim kadarıyla otobüs firmaları canlı hayvan taşımacılığı ya da emaneti yapmıyorlar.

badem 06-03-2009 20:33

kediye yuva bulundu hepinize çok teşekkürler.

Burhan Gönder 16-04-2009 21:55

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi badem (Mesaj 373004)
iki aylık sağlıklı erkek safkan siyam yavrusunu vermek istiyorum. ilk parazit hapı verildi.

Sayın badem,
Eğer elinizde başka yavrular var ise gönderebilirseniz çok isterim adresimi özelinize yazıyorum.

zenfree 28-04-2009 23:36

Bizim üç kedimiz ( bahçe kedileri) toplam 12 yavru doğurdu. Çok şekerler. Ancak yuva bulamazsak sonlarını hiç iyi görmüyorum? Almayı düşünen veya önerisi olan var mı?

yaman_ 29-04-2009 01:11

bahçede yaşarsalar ence sakıncası yok:) bahçemde besleyebilirim

zenfree 30-04-2009 00:07

Sayın yaman teşekkürler. Özelinizden size bilgi veririm.

atillaakkartal 02-09-2009 11:35

3,5 aylık kedi yavrularına yuva arıyorum

5 Eklenti(ler)
İşyerimde baktığım Mestan ismini koyduğum kedi, 17 Mayıs 2009 da dört tane yavru doğurdu. Kendisi daha bu senenin yavrusu olması ve hasta olması yüzünden, yavrulara bakamadı. Hem Mestan'ı tedavi ettirdim, hem de yavrulara baktım.. Dört yavrudan üç tanesini yaşatabildim.
Yavrulara bakmak çok zevkli birşey.. fakat iş ortamında olduğu için, ancak mesai saatlerinde ilgilenebildim. Onları doyurup tuvaletlerini yaptırdıktan ( En zor olan bu iş..) sonra onları bırakıp eve gittikten sonra bile hep aklım onlardaydı.. Beslemek için özel "Cat Milk" mama verdim. 1 ay bu şekilde mama ile besledim. Mestan kendini iyi hissettiğinde onları çok az olan sütü ile emzirmeye çalıştı. Yavrular annelerini emerken tahriş etmişlerdi, bu yüzden bazen yanlarından kalkıyor, bazen de acı da çekse de miyavlayarak emzirmeye gayret ediyordu.
Tuvaletlerini 3-4 gün yapamadıkları oluyordu. Uzun uzun masaj yaparak kakalarını yaptırdığım zaman dünyalar benim oluyordu sanki..
1 aylık olduktan sonra hem tuvaletlerini kendileri yapmaya, hem de kuru ve yaş mama yemeğe başladılar. Bu durumda nispeten işleri kolaylaşmıştı.
Bir ara burunları akmaya başladı...Daha önce anneleri nezle olmuştu, ondan geçmiş. Veterinere birkaç kere götürdüm, ben de ilaç vererek iyileştirdim.
Daha önce hasta olan annelerini de veterinere götürerek ve onun verdiği ilaçları vererek iyileştirdim..
Şimdi yavrularına çok düşkün. Onlardan ayrılmak istemiyor. Yavrular bu yaşlarında bile bazen annelerini emmek istiyorlar..
Şu anda işyerimin üstünde boş bir (bize ait) kat var.. Orada kalıyorlar..
2 aylıklarken, bir de üç aylıklarken iki ayrı siteye ilan verdim. 1-2 kişi aradı fakat olmadı.
Şimdi bu sitede sesimi duyurmaya çalışacağım.. Bu sevimli kedi yavrularını sahiplenmek ister misiniz? Benim evimde üç kedim var.. Bunları da eve götürürsem olmaz..

http://www.yuvaariyoruz.org/?p=5471

http://www.sahibinden.com/uc_yavru_k...XQQdisplayitem

yesim ozgun 02-09-2009 15:46

www.miyavlar.com
www.kedigen.com
www.petarkadas.com
www.minikpati.com adreslerine başvurusan daha fazla yuvalandırma ihtimalin olur.

ama burası bir bitkiveritabanı sitesi ve işin zor olur.

zeyna ve minnos 13-09-2009 16:29

Ankara'da yerleşikler tekir kedi almak istermisiniz

;);)iyi günler,

Buraya ilan vermeden önce kedigen ve kedilerimiz isimli siteye giriş yaptım. Üç hafta olmasına rağmen üyeliğim aktifleşmedi. Bu nedenle siteyi kullanmak zorunda kalıyorum.

Minnoş'umun 3 erkek, 2 dişi yavruları oldu.
Aslında hamile kalmadan önce ön araştırma yapmıştım.
Yavruları olursa almak isteyen çoktu. Söz de vermişlerdi.
Ama bugün biri hariç hepsi vazgeçmiş durumdalar. Kimi eşim kimi allerji diyor.

Kedicikler 21 Temmuz 2009 doğumlu. Baba tek. Oda aşılı ve ev kedisi.
Sahiplenmek isterseniz mennun olurum. Sokağa bırakamayacağım için
bakmaya devam ediyorum. Çok hareketlendiler. Annelerinden ayrılma zamanlarıda geldi. Bir an önce sahiplenirseniz sevinirim.

açık-pozisyon 13-10-2009 14:12

Kedime yuva arıyorum (istanbul)

Herkese merhaba,

Kedişime maalesef yuva arıyorum... 3 yaşında dişi tekir cinsi, aşılı, kısırlaştırılmış, hiçbir problemi bulunmamakta...

Verme sebebim ise eşimin hamile olması. İlk hamilelikte kadın doğum uzmanımız ve veterinerimiz ile detaylıca bu konuyu konuşmuştuk. Kediyi evden uzaklaştırın dediler, eşim toxo-plazma negatif olmasına rağmen (eğer evde kedi varsa, bu bebek için çok riskli) biz kedişimizi vermek istemedik. Fakat ilk hamileliğimiz prenatal anomali (hidrosefali) ile sonuçlandı. Bebeğimizin beyni gelişmedi, beyin hasarı oluştu ve sonuçta ameliyatla 4 aylıkken alınmak zorunda kaldı. İnanın bana o günleri hatırlamak istemiyorum. Eşim şu anda tekrar hamile, bu sefer bir problem olsun istemiyorum, inanın bana kedişimden ayrılmak çok ama çok zor ama başka çarem yok. Bu sefer de bebişimize bir şey olursa çok üzülürüm.

Kedişimin adı çakıl, fotoğrafları aşağıda... Eğer kedişime gözü gibi bakacak biri çıkarsa para falan istemeden vereceğim. Bakım masrafları için (mama, aşı) bir miktar yardımda bile bulunabilirim, zaten aylık masrafı 20-30 TL gibi, çok değil...

bütün gün uyuyor :)

http://img99.imageshack.us/img99/8594/img7299x.jpg

Ben istanbul'dayım ama şehirlerarası problem olmayacağını düşünüyorum...

Cumhur Tonba 14-10-2009 09:30

Dilerin en kısa zamanda onu sevecek mutlu bir yuvaya kavuşur ve sizlerde sağlıklı bir bebek sahibi olursunuz.

lastmohikan 14-10-2009 09:40

çok üzüldüm ALLAH size hayırlı bir evlat nasip etsin.

açık-pozisyon 14-10-2009 09:58

Amin, herkese inşallah...

İncifem 14-10-2009 17:19

Geçmiş olsun, inşallah sağlıklı sıhhatlı hayırlı bir evlat sahibi olursunuz.

Kediniz için de çok üzüldüm. Çok şirin.

serdarulusoy 14-10-2009 17:47

çok geçmiş olsun istanbul içinde kedı ve hayvan sever bırısı buna sahıp çıkarsa hem kendısı sevinmış olacak hemde sız çocuk sahıbı olarak mutlu olacaksınız bu konu çok onemlı başka sayfalarada ilan vererek bu işin çözumleyebılırsınız umarım tekrardan geçmiş olsun acıl şifalar temennımle bır kedı sever

thomasina 14-10-2009 18:43

Yetişkin kediye yeni yuva bulmak çok zordur. Umarım sahiplenen birisi çıkar. Yakınlarınızdan biri yardımcı olsaydı, onlar hiç olmazsa bir süre için bakımını üstlenebilirlerdi. Aksi durumda ne yapacaksınız?
Geçmiş olsun der, sorununuzu bir an önce çözmenizi dilerim.

açık-pozisyon 15-10-2009 08:20

Bilemiyorum, çaresizim şu an için... Eşimin akrabaları var Bursa'da kedi seviyorlar ama bakacak yerleri yok... Hiç kimseyi bulamazsam, son çare orada apartmanın önüne, bahçeye falan bir yere koyacağız artık. Çünkü evde tutmanın imkanı yok, şu anda 7. haftadayız, aslında çoktan vermiş olmam lazımdı ama sokağa atamam tabi...

ilksenozturk 15-10-2009 09:16

sn açık-pozisyon
barınak sayfalarına resimlerini göndererek ilan vermeyi düşündünüz mü? belki sesinizi biraz daha duyurabilirsiniz. Allah yardımcınız olsun.

açık-pozisyon 15-10-2009 12:36

Sn. ilksenozturk, barınak sayfalarından haberim yok ama kedimi barınağa bırakmak istemiyorum. İlginiz için çok sağolun...

thomasina 17-10-2009 10:42

Evde yetişmiş bir kediyi apartman önüne ya da bahçeye bırakmak, onun için yapılacak en kötü şey. Umarım bunu yapmak zorunda kalmazsınız. Çaresiz kalmak ne demektir, çok iyi bilirim. Biraz daha sabırlı olmaya çalışın. Bu arada sanmayın ki yalnızca okuyoruz, biz de sizin için seçenek üretip, sağa sola yuva için haber veriyoruz. Bir sonuç ediniriz diye ümitli olmak gerekir. Bir can sonuçta ve üstelik yaşamı yalnızca bizim kararlarımıza bağlı sessiz melek onlar.
Biraz sabır ve daha çok insana ulaşmak....

açık-pozisyon 17-10-2009 14:16

Allah razı olsun, sağolun.... Ben de 5 haftadır elimden geleni yapıyorum, şimdi 2 yer var onlarla görüşüyoruz. Biri çatalcada kayınpederin eski kiracıları, bayağı iyi insanlar, hala görüşürüz. Şu anda kendi evleri var, bahçeli müstakil bir ev. Haftaiçi konuşacağız, bakmak isterler mi bilemiyorum. Sonuçta ısrar etmek hoş değil kedi almak istemeyen birine... ikinci seçenekle de, birinci olmazsa görüşeceğiz... Bakalım kısmet...

açık-pozisyon 23-10-2009 11:07

İlk seçenek olan eski kiracılar kedişimi almak istemediler... Sonuçta onların bileceği bir iş, zorla olmaz tabi ki... Bugün ikinci seçenek ile konuşacağım umarım birşeyler çıkar, 9. haftanın sonundayız, zamanım çok daraldı. Dua bile etseniz bu bile yeter benim için...

begonvil 14 23-10-2009 13:08

İnşallah sağlıklı, hayırlı bir bebek sahibi olursunuz. Kediniz için de çok üzüldüm. İnşallah kedinize en az siz kadar güzel bakacak, sizin yokluğunuzu aratmayacak bir hayvansever bulursunuz. Yetişkin olduğu için sizi çok özleyecektir. Allah hayırlı insanlarla karşılaştırsın kedişinizi..

Ozannecdet 24-10-2009 05:59

yeterince kedimiz olmasaydı ben alabilirdim=(

açık-pozisyon 24-10-2009 22:05

Dualarıyla yanımda olan herkes sağolsun... İkinci seçenek de olumsuz olunca aklıma kayınbiraderin Edirne'de köydeki akrabaları geldi, aradık birinin tam 12 kedisi varmış :) ilgilenmem zor olur dedi ama sağolsun diğer akrabalar "getirin bakarız tabi" dediler. Sanırım artık kedişimden ayrılma vakti geldi... Perşembe kısmetse götüreceğiz. Aklımdaki en uygun yer değil tabi ama en azından sokakta kalmayacak köyde kah bahçede kah evde kendi köşesinde yaşayacak... Maddi manevi destek olan tüm forum dostlarına teşekkürler tekrar...

Arzu Kasapoğlu 24-10-2009 23:18

Sayın açık-pozisyon, kedinize yuva bulduğunuza inanın çok sevindim. Gerçi siz düşünmüşsünüzdür ama kedinizin beslenme alışkanlıkları hakkında yeni sahiplerini bilgilendirmeyi unutmayın. Köyde kedi maması bulmaları zor olabilir. Kediciğiniz aç kalmasın.

doğal yaşam 27-10-2009 11:01

1 Eklenti(ler)
Benim de evde 8 yaşında tekir cinsi erkek kedim var. Adı BIDIK. Avatarıma onun resmini koydum. Çok iyi huylu, akıllı, sevecen ve çok konuşan bir kedi. :))
Onu ailece çok seviyoruz. Eve geldiğimizde kapıda karşılar bizi. Biraz sevgi gösterisi yapar sonra da kendi canı istediği gibi oyunlar oynar. Resminden de anlaşılıyor sanırım. Sokakta yaşamak zorunda olan kedilere de elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:02.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024