agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Kediler
(https)

Beğeni Düzeni7Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 06-04-2010, 14:16   #31
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-03-2010
Sayın gurbik67, ben " kafasına göre " derken kendisine yarayan otu biliyordur herhalde demek istedim.Çünkü belirttiğim gibi kedimizi belli otları yerken hiç görmedim.Doğadaki hayvanlar normalde diğer otlarla karışık olarak yemezlerse,doğal olarak zehirli otları yemiyorlar.Ama kapalı haldeyken ihtiyaçları nedeniyle zehirli de olsa bazen yiyebiliyorlar..

yarenimex Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-04-2010, 19:16   #32
Ağaç Dostu

güldeste-'s Avatar

Giriş Tarihi: 27-05-2009
Galeri: 5
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yarenimex Mesajı Göster
Bizim kedi serbest.Yani istediği zaman bahçeye etrafa çıkabiliyor, canı ne isterse onu yiyor. Isterse fare avlıyor isterse kuş ve üstüne de etraftaki binbirçeşit yabani ottan kafasına göre yiyordur herhalde.Aşağı yukarı üç yaşında ve şimdiye kadar hiç zehirlenme belirtisi göstermedi.Ben ot yerken görmedim.Fındık köpeğimizle oynarlarken seyrine doyum olmuyor. Birde duvarın dibinde akşam güneşinde şekerleme yapması yok mu.. Ehh.. keyif o işte..
Darısı bizim bızdığın başına. Dışarı çıkmaktan nefret ediyor. Her aşı zamanı giderken adeta ağlama krizine giriyor.Ancak fırsat buldukça terasa çıktığında çatıda ve komşu balkonlarını ziyaret edebiliyor. Bunun dışında sokak, bahçe onu hiç ilgilendirmiyor. Yaşını sorarsanız 5 ama adeta bebeğimiz )

güldeste- Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-04-2010, 19:26   #33
Ağaç Dostu

güldeste-'s Avatar

İşte bizim güzelimiz. Canlı yayın sayılır.İki dakika önce çektim ve hala bana bakıyor ) bızdığım

Eklenen Resimler

Revnak beğendi.

Düzenleyen güldeste- : 11-07-2012 saat 05:53
Eski 07-04-2010, 02:11   #34
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-03-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi güldeste- Mesajı Göster
Darısı bizim bızdığın başına. Dışarı çıkmaktan nefret ediyor. Her aşı zamanı giderken adeta ağlama krizine giriyor.Ancak fırsat buldukça terasa çıktığında çatıda ve komşu balkonlarını ziyaret edebiliyor. Bunun dışında sokak, bahçe onu hiç ilgilendirmiyor. Yaşını sorarsanız 5 ama adeta bebeğimiz )
Güzel bızdığınız haklı.Çoğu zaman insanların dışarı çıkmak istemedikleri Istanbul'da o niye dışarı çıksın..Trafik, gürültü, hava kirliliği hatta kendisine bulaşacak yaramaz çocuklar bile ihtimal dahilinde.. Latife bir yana şehirde hayvan beslemek zor gerçekten.Eski bir Istanbullu olarak iyi bilirim.Öğrencilik yıllarımda bekar evimde keklik beslemiştim..Çalar saat niyetineydi başlangıçta..Sonraları bayagı alıştım ve sevmiştim. Annemin ameliyatı sırasında üç gün eve gelemedim zavallı kekliğim ölmüştü.Ondan sonra da anadoluya gelene dek tekrar hayvan beslemedim..Bızdık gene de şanslı ..hiç değilse sevenleri dostları var..

güldeste- beğendi.
yarenimex Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-04-2010, 16:29   #35
Ağaç Dostu

venus_trap's Avatar

Giriş Tarihi: 09-02-2010
benimde kedim çoktüylü sürekli tüy döküyör ama normalin üstünde diye bilirim banyodan sonra da hiç tüyleri kabarmıyor şampuanını mı değiştireyim annemin yaşı itibariyle pek bakamıyor ona daha çok ben ilgileniyorum ama sadece beslemek ve sevmek . Yardımcı olursanız sevinirim birde kedim daha 7 yaşında olmasına karşın kalçasında alzaymır (böylemi yazılır bilmiyorum ama ) tarzında arasıra titremeler oluyor

venus_trap Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2010, 14:59   #36
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-04-2010
Soğan yazılmış listeye ama sarımsağı da eklemek gerekiyor. Her iki bitki de içindeki disülfit ve sulfoksiller nedeniyle kırmızı kan hücrelerini etkilediği için kedi ve köpeklerde anemiye neden oluyormuş. Pişmiş, çiğ veya yapraklarının yenilmesi farketmiyor.

elek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-05-2010, 15:29   #37
Ağaç Dostu

GothiCat's Avatar

Giriş Tarihi: 12-01-2010
Çim yemelerinin nedeni karın ağrısı ve hazımsızlık gibi nedenler olabilirmiş.Vet söylemişti bir dönem köpeğimiz çimlemeye başladığında Buarada artık Onbir Ay çiçeği için endişelenmeme gerek kalmadı.Çünkü başarısızlığa uğradım malesef Onbir Ay çiçeğinde.Asla çimlenmedi.Yerine Kedi Nanesi aldım ama onda da başarısız oldum Tekrar almayı düşünüyorum.Bakalım bizimkiler sevecek mi...

GothiCat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-10-2011, 19:04   #38
ZaZ
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-05-2011
Listede belirtilen mısır dikkatimi çekti. Bizim kız (Susan) bu yaz baya haşlanmış mısır tanesi yedi. Vermediğimizde ağlıyordu resmen. Allah'a şükür herhangi bir şey olmadı. Mısırın pişmiş olup olmaması da farkediyor mu acaba?

Araştırmadan mısır yedirdiğim için pişman oldum şimdi Zararlıysa da bu seferlik atlattık sanırım...

ZaZ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-11-2011, 08:30   #39
Ağaç Dostu

Sonja Varol's Avatar

Giriş Tarihi: 13-03-2007
Kedilerin cim yemesi ve akabinde kusmasi,
midesindeki yuttuklari killari, midesini temizlemesi olarak gözlemlenmis.Bir yabanci sitede okudum.
Ayrica ben de bir kedisever olarak evimde iki kedi besliyorum.
Kedilerim yaklasik bes yasindalar ve her cim yediklerinde kusuyorlar...

Sonja Varol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-12-2011, 19:54   #40
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-12-2011
*** bizim kedilere birşeler oldu hepsi ishal olmuş kiminin boğazında birşey var oksürüyor veteriner anlayamadı ne yapalım ? hemde yaklaşık 40 45 kedımız var hepsi ishal acaba yemlerdenmi ? ispanak yediler

Emre Kaplan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-12-2011, 19:54   #41
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-12-2011
kedilerimiz sokaktan ithaldir

Emre Kaplan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-12-2011, 23:26   #42
Ağaçsever

sabırsız0606's Avatar

Giriş Tarihi: 13-12-2011
salondaki zehirli bitkiler ve kaplumbağalar

bugün A.O.Ç serasından harika çiçekler aldım orkide sıklamen lilyum atatürk çiçeği ve ismini hatırlamadığım iki tür daha.şimdi gezinirken bazılarının zehirli olduğunu okudum.2 tane kaplumbağam var ve hergün evi tavaf edercesine gezerler onlar için bir sakıncası varmıdır merak ettim ve panik oldum ayrıca anlamadığım eğer bu bitkiler yenirsemi zehirlenilir yoksa solunum yoluylamı acil yardımmm

sabırsız0606 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-12-2011, 00:44   #43
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-06-2010
Benimde bahçede baktığım dişi tekir bir kedim var. Yeni başladım beslemeye, yemek olarak herşey veriyorum. Biz o gün ne yediysek ondan veriyorum. Bu başlığı okuyunca tedirgin oldum soğan ve sarımsak mutlaka yemeklerde bulunur, çiğ olarak yemesi mi zararlı? Kuru fasulye bile verdim, her yemek yedirilmez mi acaba hazım sorunu çeker mi?

mavisedir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-04-2012, 10:47   #44
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-04-2012
Sagol

Taarruz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-06-2012, 21:34   #45
Ağaç Dostu

güldeste-'s Avatar

Alıntı:
Aradan iki yılı aşkın bir zaman geçti... köprünün altından çok sular aktı Artık eve girmek bile istemiyor o sokak senin, bu sokak benim geziyor ancak yemek vakti evde iyi ki müstakil bir evimiz var artık... en çok yaramaza yaradı... çok mutlu şimdi.Üstelik bir de Paris'imiz var onu bahçeye çıkarsak bile gözümüzün önünden ayırmıyoruz... neme lazım Allah muhafaza bir sokak kedisinden hamile kalır korkusuyla bıdık zaten kısır, kendini koruyor korkumuz yok ondan artık

Eski 20-06-2012, 21:40   #46
Ağaç Dostu

güldeste-'s Avatar

Alıntı:
İşte bizim güzelimiz. Canlı yayın sayılır.İki dakika önce çetim ve hala bana bakıyor ) bızdığım
iki yıl daha yaşlanmışın be bıdığım

http://www.agaclar.net/forum/attachm...7-dsc05497.jpg

Dün gece çektiğim fotoğraf 'da kapı önünde uyukluyor

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net...04480712_n.jpg

Eski 11-07-2012, 00:56   #47
Ağaç Dostu

güldeste-'s Avatar

Sarılıcı bir bitki olarak severek yetiştirdiğimiz bu bitki hakkında okuduklarım beni rahatsız etti bizlere zarar veren bir bitkiymiş kedilerimize de zarar verir kesin... inşallah yanlış bir bilgidir veya çok önemli bir etkisi yoktur

Yeni bahçe yapanlara çiçek açan, daimi yeşil sarmaşık – Yıldız çiçekli yasemin. : Murat Pilevneli

Eklenen Resimler

Eski 11-07-2012, 01:46   #48
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-01-2008
Galeri: 44
Alıntı:
Sarılıcı bir bitki olarak severek yetiştirdiğimiz bu bitki hakkında okuduklarım beni rahatsız etti bizlere zarar veren bir bitkiymiş kedilerimize de zarar verir kesin... inşallah yanlış bir bilgidir veya çok önemli bir etkisi yoktur

Yeni bahçe yapanlara çiçek açan, daimi yeşil sarmaşık – Yıldız çiçekli yasemin. : Murat Pilevneli
Zakkum bitkisine benzer etkide zehirli olduğu kısmı mı kastediyorsunuz Sn. güldeste? Ben de okumuştum, bir daha okudum ama olumsuz anlamda dikkatimi çeken bir nokta olmadı. Zaten aksi halde bu kadar sıklıkla tercih edilen kullanılan bir bitki olmazdı, endişe etmeyiniz.

Merak etmeyiniz kediler kendilerine zarar verecek otları çiğnemezler, yemezler. Bu bitki ile çepeçevre sarılı bir çardağın olduğu bahçede yıllardır mutlu mesut yaşayan kedileri biliyorum. Üstelik bahsettiğim yerde daha yüzlerce farklı bitki çeşidi de mevcut. Hayvanların içgüdüleri onlara doğada nasıl ayakta kalacaklarını iyi öğretiyor

güldeste- beğendi.
kelebek çalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-02-2013, 22:49   #49
Ağaç Dostu

turkankaragoz's Avatar

Giriş Tarihi: 21-06-2012
benimde 2 kedim var ikiside erkek büyük oğlum mısır yemeyi çok seviyor ilk kez mısırın zararlı olduğunu gördüm ve şaşırdım

turkankaragoz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:20.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024