agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Kediler
(https)

Beğeni Düzeni10Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 04-01-2010, 23:50   #301
Ağaçsever

defnilaume's Avatar

Giriş Tarihi: 03-09-2009
Ben de güzel huysuz kızımızın resmini paylaşmak istedim.
Adına yakışır şekilde çok huysuzdur.Kucak sevmez televizyonda çizgi film izlerken kendinden geçer.

Eklenen Resimler

defnilaume Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-01-2010, 02:08   #302
Ağaç Dostu

BenBen1967's Avatar

Giriş Tarihi: 09-10-2006
Galeri: 3
Ponçik geleli 3 ay olmuş neredeyse. Geldiğinde 40 günlüktü demek 4.5 aylık oldu. Hala bizde hala kucağımda uyuyor. Sanırım beni annesi sanıyor her an her saniye küçük bir bebek gibi beni takip ediyor. Elektrikli süpürgeyi kovalamaktan müthiş bir keyif alıyor.Evi her süpürüşümde onuda süpürgenin fırça ucunu takarak fırçalıyorum. Keyfine diycek yok o anlarda. Hele yerleri silerken mobu bir kovalayışı var gülmekten katılıyorum. Ama en kızdığım evde çiçek namına bir şey kalmadı sayesinde, saksıların toprakları eşeleyip çukur yapıp içine yatıyor. Bu yüzden bazı saksıların topraklarını taşla kapadım, bazılarına poşet sardım.
Ama bu sabah benjaminin yapraklarını yolarken yakaladım aldım salondan çıkartırken sevgi patisi attı gözüme ve sol gözümün retinasını yırtmış. Neyse doktor fazla derin değil bir kaç güne kadar düzelir dedi. O anda canımın acısından bunu da kucağımdan atamıyorum sıkı sıkı tutuyorum, gözüm acıyor ,suçlu olduğunu anladı sanki mırmır sarılıyordu bana. Şu anda bile sol gözüm herşeyi bulanık görüyor.
Genede seviyorum keratayı akşam eve geldiğimde bana doğru koşup sarılması çok güzelmiş. Hatta eşim bu kedide kimlik çatışması var kendini insan sanmaya başladı diye dalga geçiyor. Aslında haklıda bizimki kedi değil garip birşey söz dinliyor aşırı temiz kızdığında eşyaları deviriyor. Kısaca alem bir birey ( ben onu birey olarak görüyorum evimizin 5. bireyi)

BenBen1967 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-01-2010, 13:36   #303
Ağaçsever

fahriye07's Avatar

Giriş Tarihi: 07-03-2009
Geçmiş olsun benimde 2 tane kızlarım var pati,lily kediler harika canlılar ,bütün günümü hep onlarla beraber geçiriyorum. Ben nereye gidersem onlar da oraya geliyorlar ,hiç dışarıya çıkmıyorlar patinin bir huyu var patiyi istediğinde sevmezsen hemen yatak kanepeye gidip çişini yapıyor beni cezalandırıyor aklı sıra , lily de bensiz mama yemiyor önce kucağıma alıyorum bol öpürrrrrrrryorum, tabi oda beni yalıyor sevgi faslı bitince mama tabağın başında bekliyorum güzel sözler söylüyorum mamasın bir tane alıp bana bakıyor sonra tekrar yemeye devam ediyor, eğer benim mutfakta işim varsa beni mutlaka çağırıp mama tabağına koşuyor anne anne gel bana bak diye.. ha bu arada çocuklarım anne diye çağırdıklarından onlarda anne diye ses çıkarıyorlar misafirlerim dahi çok şaşırıyorlar ben onları kendi çocuklarıma nasıl davranıyorsam onlarada aynısı bu dan dolayı kedice pist pisi kelimelerini hiç bilmiyorlar isimleriyle ça ğırıyorum hemen cevap verip geliyorlar ,onlar bize gelen en güzel hediyeler onları çok çok seviyorum kızlarımı.

fahriye07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-03-2010, 12:24   #304
Ağaç Dostu

BenBen1967's Avatar

Demek anne tek benim ponçiğim demiyor. Kimseyi inandıramıyorum bir şey istediğinde annneeee diye ses çıkartıyor, gerçi bunu daha önce yazlıkta bahçede beslediim kedilerde de yaşamıştm. Bir gün mutfakta yemek yaparken anne diye bağırıldığını fark ettim camdan çocuklar sesleniyor diye bakıyorum çocuklar sokağın dibinde oynuyor. Mutfağa geliyorum gene anne deniyor bu olay 4-5 kez tekrarlandı en sonunda kediyle göz göze geldik ve bana anne diye sesleniyormuş, meğer o gün onlara yemek vermeyi unutmuşum bende ki şoku anlatamam. 10 dakika kendime gelememiştim kedi bana bakar ben kediye durumu olmuştu.
Şimdide aynı durum ama alıştım da kimseyi inandıramıyorum.

Eski 06-03-2010, 21:17   #305
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-03-2010
kedim halsiz ve gözleri çapaklanıyo

Selam herkese. Benim kedimde çapak ve halsizlik olayı geçti. Ama sanki bogazında bir şey varmış gibi. Araştırdım, 8 aylık kedim gençlik hastalığıymış. Adı da bu; Feline Panleukopenia (Kedi Gençlik Hastalığı). Araştırdım netten, bulguları vardı ama geçti. Tek kalan, boğazına sanki birşey takılmış gibi ve kuru mama yemiyor. Bir ara unutup, hastalanınca aspirin verdim. Acaba aspirinden dolayı mı şu an böyle. Ya da ne yapabilirim? Yardımcı olursanız, bilgisi olan yazarsa sevinirim ..

Düzenleyen Sevilay : 06-03-2010 saat 21:32 Neden: Yazım hataları düzeltildi
pasagarden Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-03-2010, 21:39   #306
Ağaç Dostu

Arzu Kasapoğlu's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2007
Galeri: 256
Sayın pasagarden, öncelikle geçmiş olsun.

Bir aralar bende kedileriminde gençlik hastalığı var sanıyordum. Çünkü internette araştırdığım bulgularla tıpatıp uyum gösteriyordu. Ama neyseki yanılmışım.

Kedinizi acilen bir veterinere gösterseniz daha iyi olmaz mı.

Arzu Kasapoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-03-2010, 22:46   #307
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-03-2010
ya cuma günü düzeldi hareketlendi ama tek bu boazındaki sanki bişey kalmış gibi bi o kaldı geçti die götürmedim... pazartesiye kadar ne yapabilirim die sordum.. bütün bulguları geçti bu gıcık bogazındaki o kaldı ..geçermi yoksa veterineremi götürmek şartmı

Düzenleyen Sevilay : 07-03-2010 saat 01:28 Neden: Yazım kurallarına dikkat edelim
pasagarden Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-03-2010, 23:14   #308
Ağaç Dostu

Arzu Kasapoğlu's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2007
Galeri: 256
Bence götürün. Belki önemli bir şeydir. Geç olmadan tedavisini ettirmiş olursunuz.

Arzu Kasapoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-03-2010, 21:13   #309
Ağaç Dostu

BenBen1967's Avatar

Ben kedi gribi yüzünden bir buçuk ay veterinere taşındım, hele 10 gün boyunca hergün antibiyotik iğne yüzünden kar tipi boyunca gittik geldik. Poncik her seferinde evden çıkmamak için direndi durdu veterineri görünce sepetinin en dibine saklanmaya çalıştı. Çok canı yandı o iğneler yüzünden ama şimdi çok iyi. O hapşırır ben ıslak mendille peşinde koşarım yer sil, burnunu sil bayağı uğraştırdı beni.Zaten ıslak mendil paketini görünce şimdi nasıl kaçıyor burnunu sileceğim sanıyor garibim. Gerçi arada yemek yedimi gene ağız pati siliyorum o kaçıyor ben kovalıyorum evde.

Eski 12-04-2010, 15:31   #310
Ağaç Dostu

BenBen1967's Avatar

en sevdiği yer benim sandalyem

Eklenen Resimler

aydemiraydın beğendi.
Eski 09-01-2011, 09:47   #311
Ağaç Dostu

doga-dostu's Avatar

Giriş Tarihi: 14-05-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi BenBen1967 Mesajı Göster
Demek anne tek benim ponçiğim demiyor. Kimseyi inandıramıyorum bir şey istediğinde annneeee diye ses çıkartıyor, gerçi bunu daha önce yazlıkta bahçede beslediim kedilerde de yaşamıştm. Bir gün mutfakta yemek yaparken anne diye bağırıldığını fark ettim camdan çocuklar sesleniyor diye bakıyorum çocuklar sokağın dibinde oynuyor. Mutfağa geliyorum gene anne deniyor bu olay 4-5 kez tekrarlandı en sonunda kediyle göz göze geldik ve bana anne diye sesleniyormuş, meğer o gün onlara yemek vermeyi unutmuşum bende ki şoku anlatamam. 10 dakika kendime gelememiştim kedi bana bakar ben kediye durumu olmuştu.
Şimdide aynı durum ama alıştım da kimseyi inandıramıyorum.
size bir olayı anlatacağım ama bana sakın deli demeyin gerçek çünki...
9 yaşımdaydım.bir bahçe vardı anneannemlerin mahallesinde.çoğu zaman oradan geçerken bahçedeki kedileri görüp seviyordum.birgün komşuya gideceğiz.anneannem ben giderken bahçedeki kedileri sevmek için yaklaştık.aa bi baktı bi kedi bize bakıyor elimi uzattım sevmek için çok tuhaf.bana dedi ki "ekmek verirmisin"ben olduğum yerde kaldım.anneannem sanki olağan bir şeymiş gibi gel ekmek alalım yazık açlar bunlar dedi.aldık yedile sanki doğduklarından beri açlar.sonra akşam oldu komşudan geliyoruz o ev yanıyor...ağladım nasıl oldu hala anlam veremiyorum aradan 6 sene geçti...

doga-dostu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-01-2011, 10:02   #312
Ağaç Dostu

doga-dostu's Avatar

Giriş Tarihi: 14-05-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi begonvil 14 Mesajı Göster
Bizim odunlukta 4 tane çok sevimli bebek var. Sabah eşime de gösterdim, annesi yokken iki tanesini sevdik. Çok küçükler gözleri açılmış ama daha zor yürüyorlar. Anne kedi için ve onlar için ne yapmalıyım? Sevdik diye annesi taşır mı yavrularını?
eğer anne kedi insan kokusu alırsa yavrularından bırakıp giderler

doga-dostu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-10-2013, 23:13   #313
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-10-2013
arkadaşlar lütfen acil cevap verin ben çoğu yazıyı okudum yinede sormak istiyorum kedimin boğaz kısmında şişlik vardı orayı o kendisi patlattı herhalde kanıyordu ama boğazındaki şişlik biraz indi tamamen inmedi kan oldu biz temizledik ne yapmamız gerekiyor yinede kaşıyor boğazını birdaha kanıyacak diye korkuyorum acil cevap verin

Sarıı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-07-2014, 07:12   #314
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-05-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sarıı Mesajı Göster
arkadaşlar lütfen acil cevap verin ben çoğu yazıyı okudum yinede sormak istiyorum kedimin boğaz kısmında şişlik vardı orayı o kendisi patlattı herhalde kanıyordu ama boğazındaki şişlik biraz indi tamamen inmedi kan oldu biz temizledik ne yapmamız gerekiyor yinede kaşıyor boğazını birdaha kanıyacak diye korkuyorum acil cevap verin
Biraz geç oldu ama olsun belki birileri görür. Kedilerde olağandır aslında çünkü ben her yıl kendi kedilerimde görüyorum. Annem veterinere götürmüştü bu yüzden veteriner bezeleri iltihaplanıp şişiyor kendi patlar bir şey olmaz demiş. Bugün bahçedeki yavruları olan anne kedinin de durumu aynı. Kendiliğinden patlamış.

Antibiyotik pomad sürebilirsiniz ben öyle yapıyorum ama günde iki **** üç kere sürüyorum. Stafine pomad kullanıyorum. Sayısını hatırlamadığım kadar Kedide gördüm bunu, sokak kediside olsa temizleyip merhem sürdüm. Endişelenmeyin bunun için.

İnsan kılığındaki hayvanlara zarar veren yobazlar var bizim burada onlar daha tehlikeli emin olun. Sürekli kedilerin kafası gözü kırılıyor, kuyruklar kesilmiş, ayak bacak zedeli. Hele birtanesi 60-70 yaşında taşla küfrederek bahçesinden kovalıyor hayvanları

Kedilerin tek derdi iltihap bu olsa keşke. Saygılar...

ksantip ve edacan beğendi.
erencer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-05-2021, 13:08   #315
Ağaçsever

ksantip's Avatar

Giriş Tarihi: 24-05-2008
Benim sokak kedisi de böyleydi antibiyotik tedavisi gördü

ksantip Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2021, 11:47   #316
Ağaç Dostu

aydemiraydın's Avatar

Giriş Tarihi: 28-02-2015
şu anda yavru kedilerde göz çapaklanmasının tam zamanı. yavrulara ılık çayla pamuk sürüp pansuman yapın. sonrada genta göz damlası damlatın. müdahalede geç kalınırsa tedavi uzun sürüyor. tedavi edilmezlerse de yavrular kör oluyor.

aydemiraydın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-06-2021, 14:51   #317
Ağaç Dostu

aydemiraydın's Avatar

Giriş Tarihi: 28-02-2015
anne kedilere mama vermeyi ihmal etmeyelim. bi yandan yiyecek aramaları bi yandan yavruları korumaları çok zahmetli.

aydemiraydın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-10-2021, 01:39   #318
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-05-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi arzu kasapoğlu Mesajı Göster
kediler iki gündür çok iyi, çok iştahlılar ve oyun oynuyorlar. inşallah ben hastalık teşhisini yanlış koymuşumdur.
İnşâAllah

Cemay26 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:13.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024