agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Kediler
(https)

Beğeni Düzeni23Beğeniler
  • 1 Gönderen Gözlük
  • 6 Gönderen BenBen1967
  • 3 Gönderen Gözlük
  • 1 Gönderen rencberdede
  • 4 Gönderen tarku
  • 2 Gönderen tarla kuşu
  • 3 Gönderen david72
  • 1 Gönderen EAkpınar
  • 1 Gönderen david72
  • 1 Gönderen clubvet

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-05-2013, 10:48   #1
Ağaçsever

fahriye07's Avatar

Giriş Tarihi: 07-03-2009
Kedi tüylerine çözümleriniz

merhabalar, benim evimde lily ve pati adında çok tatlı kızlarım var. Antalya' da yaşıyorum.Bilindiği çok fazla sıcak oluyor.Şimdiden fayanslara yatmaya başladılar bile. kızlarımı sevdiğimde elim tüy doluyor.Bu aylarda çok fazla tüylerini döküyorlar. çözüm bulmaya çalışıyorum.Ben veteriner de traş yaptırmayı istemiyorum.Çünkü sırf bizler istiyoruz diye onları strese itemeyiz ve ilaç veremeyiz.Sadece su ile banyo yaptırıyorum.kuruyunca yine dökülüyor.Fırçalıyorum ama sonra tüyleri kabardığı için tekrar dökülüyor. Ve tüyleri için yaptığım şeylerden biri ise hafta bir kez mutlaka yumurtanın sarısını yediriyorum. Sanırım bayağ uzun yazdım ama bundan çok dertliyim. Misafir çağırmaya korkar oldum. Temizlik yaptıktan 5 dakika sonra tekrar kuzularımın tüyleri ile karşılaşıyorum. Sizler nasıl başa çıkıyorsunuz?

fahriye07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2013, 15:14   #2
Ağaç Dostu

Turunçgil's Avatar

Giriş Tarihi: 20-09-2011
Sarımsak hapları var ben ondan veriyorum 2 günde bir ciddi anlamda azaldı tüy dökülmeleri ancak yinede az miktarda dökülüyor kedinizi ıslak bezle silin ben öyle yapıyorum

Turunçgil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2013, 20:56   #3
Ağaçsever

fahriye07's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Turunçgil Mesajı Göster
Sarımsak hapları var ben ondan veriyorum 2 günde bir ciddi anlamda azaldı tüy dökülmeleri ancak yinede az miktarda dökülüyor kedinizi ıslak bezle silin ben öyle yapıyorum
peki neden sarımsak hapı. Kedi için sarımsak iyi mi? ilk kez sizden duyuyorum

Eski 27-05-2013, 21:05   #4
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Giriş Tarihi: 22-09-2008
Ben de yumurta sarısını merak ettim,faydası nedir?
Ben de yumurta veriyorum;ama seviyor diye.

Tika Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-05-2013, 16:32   #5
Ağaç Dostu

Turunçgil's Avatar

Giriş Tarihi: 20-09-2011
Ben kedime veriyorum herhangi bir zararını görmedim şurdan inceleyebilirsiniz

;Kedi Vitamin Ve Ek Besinleri | Angora | Natur Brewers Yeast Kedi in Sarmsakl Maya Tableti

Turunçgil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2013, 23:58   #6
Ağaçsever

fahriye07's Avatar

yumurta protein deposu olduğu için, kedilere protein içeren gıdalar vermek tüy sağlığı için birebir olduğunu veterinerimiz söylemişti. Ama gerçekten etkili

Eski 23-08-2013, 14:22   #7
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-08-2013
Kedi tüyü dökülmesi nedenleri nelerdir?
Kedilerin sağlıklı gıda ile beslenememeleri ,kedilerin kaliteli mamalarla beslenmemesi,iç paraziter tedavilerin yapılmaması,stres faktörleri, kedilerin taranmaması, deri hastalıkları, pire mücadelesinin yapılmaması, biotin eksiklikleri,çok sık yıkanmaları,mevsimsel faktörler,çiftleşme ve hamilelik dönemleri,hormonal dengesizlikler.

Ucuzpet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-09-2013, 17:41   #8
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-09-2013
Aynı sıkıntıyı veterinerimize söylediğimde, sık verilen yoğurdun da buna sebep olduğunu söylemişti. 4 kedim var , elimi ıslatıp seviyorum ; arkasından bir de tarayınca tüm tüylerini toplama şansım oluyor...

loveforlife beğendi.
Gözlük Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-09-2013, 07:07   #9
Ağaç Dostu

BenBen1967's Avatar

Giriş Tarihi: 09-10-2006
Galeri: 3
Ben kedimi elektrik süpürgesi ile süpürüyorum.Fırça ucunu takıp süpürgeyi çalıştırdığımda koşarak gelir hemen yere yatıp süpürmemi istediği yerlerini açar. Müthiş seviyor iki gün süpürmesem süpürgeyi gösterip miyavvvv diye hatırlatıyor..

BenBen1967 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-10-2013, 08:16   #10
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi BenBen1967 Mesajı Göster
Ben kedimi elektrik süpürgesi ile süpürüyorum.Fırça ucunu takıp süpürgeyi çalıştırdığımda koşarak gelir hemen yere yatıp süpürmemi istediği yerlerini açar. Müthiş seviyor iki gün süpürmesem süpürgeyi gösterip miyavvvv diye hatırlatıyor..
Benim cadının ödü kopar süpürgeden

loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-11-2013, 14:41   #11
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-09-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi BenBen1967 Mesajı Göster
Sesinden ödleri kopuyor , sağır olan van kedim ( bay ayakaltı) hariç. Süpürgenin önüne yatıyor sizinki gibi. Hatta gezinti amaçlı üstüne çıkıp hızlı çekince de sinirleniyor, dengeyi kaybedince rahatı bozuluyor beyefendinin... Zaten ismini de öyle kazanmıştı, sürekli ayağımızın altında....

Gözlük Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2015, 17:16   #12
Ağaç Dostu

rencberdede's Avatar

Giriş Tarihi: 15-07-2009
Kedilerinizi kuru mama esaslı besliyorsanız, ProPlan'ın opti renal mamasını deneyin derim. Biraz reklam oldu ama tüy sorunu olanlara yardımcı olmak istedim. Benim kedilerimde olumlu sonuç alınca, annemin kedisinde de denedik, onda da tüy dökülmesi azaldı. Belki ProPlan'ın diğer mama çeşitlerinde de aynı sonuç alınabilir. Tabii hiç tüy dökülmemesi gibi bir sonuç beklememek lazım. Bütün memelilerde tüy dökülmesi doğal ve sağlıklı bir süreçtir.

lusoari beğendi.
rencberdede Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2015, 21:37   #13
Ağaç Dostu

tarku's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2010
Gülü seven dikenine katlanır. Ne yaparsanız yapın, kediler mevsim geçişlerinde tüy dökerler. Onlar bizler gibi traş olamadığı için, tüylerini böyle yenilerler. Misafir konusunda ise, kedi sevmeyen misafir beni de sevmese, bir şey kaybetmiş olmam. Her şeyden önce kedilerimmmmm

tarku Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-03-2016, 01:26   #14
Ağaç Dostu

tarla kuşu's Avatar

Giriş Tarihi: 10-07-2012
Ben bolca ,yapışkanlı tüy toplama ruloları aldım. Evde hiç tüy problemi olmuyor. Her odada bir rulo var, yattıkları yerleri veya sevdiğimizde üzerimize yapışan tüyleri onunla topluyoruz. Gelenler evde kedi olduğuna inanamıyorlar.
İkea dan almıştım. Şimdi yedek roloları internetten şiparişle getirttiriyorum...

samur ve YeşimM beğendi.
tarla kuşu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-03-2016, 08:10   #15
Ağaç Dostu

david72's Avatar

Giriş Tarihi: 26-03-2015
Market mamaları ya da ev yemeği sakın vermeyin, kullanacaksanız kaliteli mama verin. Bahar döneminde kışlık tüylerini attığı için dökülme artabilir normaldir. Piyasada kürkünü güzelleştirecek vitamin destekleri var mamasına ezip verebilirsiniz, bizde epey fayda gösterdi. Bir de bol bol rulo kullanıyoruz.

david72 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-07-2018, 12:39   #16
Ağaç Dostu

EAkpınar's Avatar

Giriş Tarihi: 13-05-2015
Evcil hayvan sahiplerinin en büyük derdi tüyleri ama sevgisi herşeye göz yumduruyor. Sayın tarku ya katılıyorum. Kedimi sorun eden evime gelmez olur biter. O benim üçüncü çocuğum. Ben ruloyla baş edemeyince koli bantı kullanmaya başladım. Hele boya yaparken kullandığımız kapı pencere bantları daha da etkili. Ayrıca arkadaşım internetten aldığı üründen çok memnun kaldığını ifade etti. Linkini veriyorum.
https://bulgus.com/urun-etiketi/tuy-toplama/
Hayvanların tamamen tüy dökmemesini istemek haksızlık arkadaşlar.Yaz sıcaklarında dökülmelerde artış olması da öyle. İnsanların bile iki tel saçları dökülürken onların ki nasıl dökülmesin

tarku beğendi.
EAkpınar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-07-2018, 16:11   #17
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-07-2018
Sizlere burada okuduğum bir yazıyı önerebilirim kedilerin tüy dökme sorunlarına karşı çözümler ve yazıyor umarım yardımcı olur.
Kedilerde Tüy Dökme Sorunu Nasıl Çözülebilir?

merkezbaba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-07-2018, 09:05   #18
Ağaç Dostu

david72's Avatar

Uzun tüylü ırkların sanılanın ve korkulanın aksine tüy konusunda daha sorunsuz olduğunu söyleyebilirim. 30 seneyi aşkın kedi sahipliği tecrübemde Van, Siyam, Tekir ve Ankara kedilerim oldu. En problemsizinin Ankara olduğunu belirtmem gerek. Tüyleri topak şekilde döküldüğünden, koltukta, halıda veya yatakta nerdeyse tek seferde elinizle alınabiliyor. Üstelik vizon gibi yumuşacık tüyleri. Halıda veya üstümüzde varsa kendi tarağıyla üstünden geçmemiz yetiyor. Bunu Ankara tercih edilsin diye söylemiyorum elbet, ancak yeni kedi alacak olan ve uzun tüylü diye tercihini kısa tüylü ırklardan yana yapmak zorunda hissedenler için belirttim.
Bu arada yukarıda tavsiye edilen ucu mavi kadife gibi kumaştan olan tüy toplayıcılarından biz de aldık, gerçekten çok başarılı.Kumaşın özelliği ne kadar gider bilemiyorum ancak düz satıhlarda rulo kullanmaya gerek bırakmadı ki aylık 20 lira rulo giderimizin olduğunu belirtmem gerek. Veterinerimizden 2 li olanını 50 liraya aldık.

Eski 21-07-2018, 19:34   #19
Ağaç Dostu

EAkpınar's Avatar

Sayın david72 nerden aldığınızı öğrenebilir miyim. İnternet fiyatları pahalı çünkü.

Eski 03-10-2018, 22:39   #20
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 19-04-2016
en iyi çözüm sık sık taramak ve güzel mamayla beslemek..

balmuk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-10-2018, 09:17   #21
Ağaç Dostu

david72's Avatar

Mesajınızı yeni gördüm kusuruma bakmayın. Ben Birlik mahallesindeki veterinerimizden almıştım. 60 liraydı fiyatı indirim yapıp 50 aldı. Ancak şimdi fiyatı artmıştır. Malum Dolardan ötürü. Çayyolu tarafında Petgross denen markette de vardı. O dönem fiyatı aynı idi.

Eski 04-10-2018, 15:59   #22
Ağaç Dostu

EAkpınar's Avatar

Teşekkür ederim.

Eski 28-01-2022, 10:09   #23
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-01-2022
Kedinin tüylerinin dökülmemesini istiyorsanız bakımını da iyi yapmalısınız. Şu rehberden daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

aydemiraydın beğendi.
clubvet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-05-2022, 21:56   #24
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-05-2022
Kedi tüyleriyle nasıl baş edilir? İnsanların en yakın arkadaşları hayvanlardır. Bu sebeple günümüzde bir hayli şahıs konutlarında özellikle kedi beslemektedir. Kedi beslenen konutlarda konut sahiplerinin en tasa yandığı mevzularında başında ise kedi tüyleri gelmektedir. Hem kedi besleyip hem de kedi tüylerinden kurtulmak olası.

kedisesi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:18.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024