agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Kediler
(https)

Beğeni Düzeni38Beğeniler
  • 11 Gönderen Nariel
  • 3 Gönderen agozce
  • 3 Gönderen fahriye07
  • 3 Gönderen maki01
  • 4 Gönderen Nariel
  • 4 Gönderen Nariel
  • 4 Gönderen Nariel
  • 5 Gönderen limon
  • 1 Gönderen satranc

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 09-08-2012, 23:41   #1
Ağaç Dostu

Nariel's Avatar

Giriş Tarihi: 18-04-2008
Galeri: 236
Azmin Sonucu: Zafere Adım Adım (Şişli Belediyesi sokak hayvanlarını koruyor)

Merhabalar herkese,

Takip edenler bilir, bilmeyenlere ise kısa özet geçtikten sonra ulaştığım sonucu yazacağım.

Mahallemizde sırf 6 yavrulu (+1 üvey yavru) besledim diye bana çok ağır hakaretler eden ve üzerime yürüyen bir insanı polise verip epey korkutmuştum. Çevre aprtmandan görenler de adama destek çıkmıştı "hayvanları buralarda beslemeyin" diye.

Ondan sonra da yavruları severken bile beni görseler "burda beslemeyin" diyip abuk subuk konuşan insanlar olmuştu. Nitekim bu 7 yavru ve anne kayboldu. En sona kalan 2 taneyi gizlice besleyip gözlerine damla damlatıyordum ki kayboldular.

Sokakta kedilere yemek verirken muhabbet ettiğim birkaç kişi de tehdit edildiklerini, birtakım "hayvan"lar tarafından "topuklarına sıktırırım" sözlerine maruz kaldıkarını söylemişlerdi.

Bunların sonucunda Şişli Belediye'sine online olarak bir şikayet ilettim. Daha 1 hafta ya oldu ya olmadı bugün aradılar ve derhal ilgilenmeye başladıklarını söylediler. Şikayetimde mahallemizdekilerin zalim olduğunu, hem bize hem hayvanlara zarar verdiklerini anlattım. Ve onlardan gelip; kendilerini mahallemize göstererek ortalığa yem ve su kapları bırakmalarını rica ettim.

Ricamı kırmamışlar. Benim de o esnada orada olmak isteyip istemediğimi sordular, ben de daha fazla dikkat çekmek istemediğimi; bu işin benden bağımsız gibi yapılmasını istedim. Ve bugün görevliler yola çıkıp sokağımıza yem ve su kapları getireceklerini söylediler.

İşten eve dönerken gözlerime inanamadım. Heryerde belediyenin yem ve su kapları vardı. İçleri su ve kuru mama doluydu. Tam 10 tane kap saydım, benim tahminimden de çok yere yerleştirmişler<bu harika birşey

Kaplar çok zayıf plastikten yapılmış, içi boşaldığı anda rüzgarda uçarlar. Umarım boşalmalarına izin vermeyiz, başkaları da vermez.

Umarım çevredeki zalimler belediyenin bu davranışını görmüştür ve normal olanın onlar değil bizler olduğunu farkedebilmişlerdir. Belediyenin bu yardımı geçici bir çözüm mü bilmiyorum ama bu kaplar yok olursa ben ısrarla yenilerini gidip alacağım. (Normalde biz gidip alıyormuşuz ama beni kırmak istemedikleri ve şikayetin sonuçsuz kalmaması için onlar getirdiler)

Susup oturmakla olmuyormuş, herkes istese bazı şeylere çözümler üretebiliyormuş. Korkmamak ve dişli olmak gerekiyormuş. Sizler de bunu yapabilirsiniz, ilgili kurumlarla irtibata geçin ve bu zavallı hayvanların yemeksiz susuz kalmalarını ve zulüm görmelerini engelleyin.

Eklenen Resimler

Nariel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-08-2012, 01:16   #2
Ağaç Dostu

agozce's Avatar

Giriş Tarihi: 27-04-2007
Galeri: 4
Kesinlikle hayvan hakları konusunda çok şirret olmak gerek. Onlar ne kadar arsızsa biz de hayvanlar adına çok daha arsız olmalıyız bence..). Ta ki bu duygusuz-duyarsızlar anlayana kadar.

Ben bu yolla çözdüm. Şirretleştim ve artık kimse bana ve hayvanlara bulaşamıyor..). Arkamdan bir sürü konuşuyorlar ama yüzüme hiç bir şey söyleyemiyorlar..

Ayrıca...ARKADAŞLAR KANUN YÜRÜRLÜĞE GİRDİ (5199 sayılı kanun) ..

BAĞLI BULUNDUĞUNUZ BELEDİYEYE VERİN DİLEKÇEYİ...YAPTIRMAK ZORUNDALAR...CEZASI AĞIR YAPTIRMAYANA...BU MAMA VE SULUKLAR ONLARIN VİCDANIYLAMI YAPILIYOR ZANNEDİYORSUNUZ ? YASA ÇIKTI..TÜM İLÇESİ İLİ YAPTIRMAK ZORUNDA. PAYLAŞALIMKİ HERKES GÖRSÜN...

agozce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-08-2012, 22:26   #3
Ağaçsever

fahriye07's Avatar

Giriş Tarihi: 07-03-2009
iyi günler
öncelikle sizi tebrik ederim helal olsun.bu devirde hakikaten sizin gibi insanlar çok az.ama az olduğumuz halde sesimizi duyurabiliyor ve istediğimizi yapabiliyoruz.ben antalyada oturuyorum.oturduğum sitede beslediğim kediler var ancak bir türlü su kabı koyduramıyorum neymiş. çevre kirliliği yapıyormuş, pislik oluşuyormuş,hastalık geliyormuş vs...
bunu görünce çocuk gibi sevindim.çünkü en nihayetinde onlarında taşıdıkları bizim gibi can.antalyanın bu sıcaklarında o temiz su onlar için süper olacak.ilçeye bağlı olduğumuz belediyeyi arasak böyle birşey mümkün olabilir mi.

antalya konyaaltı belediyesi bağlıyız.ve aradığımızda ne diyeceğiniz hangi bölüme bağlamalarını isteyeceğiz.yardımcı olursanız sevinirim

fahriye07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-08-2012, 22:39   #4
Ağaç Dostu

maki01's Avatar

Giriş Tarihi: 05-05-2008
Galeri: 73
Bizlerle paylaşıp, bizleri yüreklendirdiğin, yol gösterdiğin için teşekkürler sevgili Nariel.

maki01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-08-2012, 03:09   #5
Ağaç Dostu

Nariel's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fahriye07 Mesajı Göster

antalya konyaaltı belediyesi bağlıyız.ve aradığımızda ne diyeceğiniz hangi bölüme bağlamalarını isteyeceğiz.yardımcı olursanız sevinirim
Merhaba sevgili fahriye07, ben bu işlemi şişli belediyesinin internet sayfasında yer alan "şikayet et" bölümünde dile getirdim. Verilen referans numarasıyla şikayeti takip ettiğimde konunun Şişli Belediyesi Veteriner İşleri'ne aktarıldığını gördüm.

Siz de önce genel bir şikayet kısmı varsa belirtebilirsiniz, yoksa da belediyenin veterineri mutlaka vardır doğrudan oraya başvurun. Olmaz derlerse de hayvanları koruma kanununda belediyelerin buna yükümlü tutulduğunu söyleyin, en kötü ihtimalle diş gösterin dava açarım vb gibilerinden.

Bizim belediye bu tür konularda çok duyarlı, diğer insanları rahatsız etmemeye çok dikkat ederek yerleştirmiş yem ve su kaplarını.

Eski 11-08-2012, 03:13   #6
Ağaç Dostu

Nariel's Avatar

Sevgili maki01, zavallıları korumak (insan olsun hayvan olsun) hepimizin görevi, bu bilinçle daha aktif ve cesur olmak gerekiyor. Umarım cesaretlendirdiğim insanlar olur ve haklarını ararlar..

Sevgili agozce, bazen şirret olmak gerekiyor doğru. Ama ben düşman edinmekten çekindiğim için doğrudan yasal yollara başvurmayı tercih ediyorum, korkuyorum insanlardan açıkçası..

Eski 11-08-2012, 03:23   #7
Ağaç Dostu

Nariel's Avatar

Yine Şişli Belediye'sinin bir kampanyasına Facebook'ta denk geldim: Tüm plastik, cam, metal ve ambalajları toplayıp karşılığında mama getiriyorlarmış.

Name:  484627_10151135464418945_1159482638_n.jpg
Views: 1144
Size:  63.6 KB

Ayrıca bugün telefonda Şişli Belediyesi Veterinerliği'nden görüştüğüm yetkili kişi, yeni bir uygulamaları olduğunu belirtti. Güneş enerjisiyle çalışan otomatik mama makinaları varmış ve vatandaşların talebiyle bunları getirip uygun yerlere sabitliyorlarmış. Yanına kedi-köpek yaklaştığında sensörler onu algılayıp, bir yiyimlik taze mama dökülüyormuş haznesinden. Dilersem bizim mahalleye de kurabileceklerini söyledi, detayları daha sonra yeniden konuşacağım.

İşte haber linki: ili'de hayvanlar iin mama makinas haberleri - esenlerhaber.com - Esenler Haber portal - esenlerhaber.com

Eski 11-08-2012, 07:52   #8
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
Buradaki köpek yemlikleri çok kullanışlı, kalıcı. Ayaklı, üzeri kapalı, yağmurda bile mama ıslanmıyor, yere monteli. Posta kutusuna benziyor, ön kısımdaki açıklıktan hayvan kafasını uzatıp besleniyor. (fotoğrafını çekerim)

Bu civar ormanlık alan olduğundan köpek terk etme olayı çok yaşanıyordu. Zavallılar aç, susuz, ormanın ortasındaydı. Duyarlı insanlar tarafından belli bölgelere klübeler, mamalıklar yapıldı. İsteyen herkes geçerken kaplara mama bırakıyor. Bu uygulama umarım örnek olur ve yaygınlaşır.

Düzenleyen limon : 11-08-2012 saat 10:13
limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-07-2020, 15:23   #9
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 04-04-2014
kedi için belediye otomatı

Temmuz 2020 de Pendik Kaynarcada atık pvc şişesi karşılığı köpek ve kedilere
su ve yiyecek veren bir otomat gördüm resimleri ektedir.

Eklenen Resimler

derin35 beğendi.
satranc Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-07-2020, 17:41   #10
Ağaç Dostu

derin35's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2017
Çok güzel bir uygulama. Keşke her ilde, ilçede yapılsa.

derin35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:57.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024