agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Kediler
(https)

Beğeni Düzeni3Beğeniler
  • 1 Gönderen Charlaux
  • 2 Gönderen s.serdar

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 17-10-2013, 23:39   #1
Ağaçsever

fahriye07's Avatar

Giriş Tarihi: 07-03-2009
Kedicik, hayvan saldırısına uğradı.

Merhabalar bu hesap annemin, yeni hesap açmak istemedim annemin üyeliğinden yazıyorum.. Adım Duygu, eşimle birlikte şehirler arası seyahat halindeydik. Yolda giderken yolun ortasında kedinin olduğunu fark ettik. Hemen durup kediyi aldık. Kedicik öylesin korkmuş bir haldeydi ki. Başında bayağ kan vardı. Ağzı başı hep kandı. Araba çarpmış desek değildi. Kediciğin bakışları iyiydi. Kucağımda sakinleştirmeye çalıştım. Isparta merkeze geldiğimiz de veteriner bulduk. Hayvan saldırısına uğradığını söyledi. Kafasında kocaman bir diş deliği var. Veterinerin söylediğine göre kafa kemiğinde hasarda var. Yarın tekrar aşıları için veterinere götüreceğiz. Onu bulduğumuz yer ormanlıkta tilki,kurt belki domuz hastalık taşıyan hayvanlar ısırmış olabilir.Kedide o yüzden bir hastalık var mıdır? Bize bulaşabilir mi?
Kediyi öğleden sonra veterinerden getirdikten sonra henüz birşey yemedi. Sütte içmedi. Ne yapabilirim?
inşallah iyileşir. İyileştikten sonra kediciğe yuvaya ihtiyaç olacak. Biz lojmanda oturduğumuz için evcil hayvan beslemek maalesef ki yasak

Eklenen Resimler

fahriye07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-10-2013, 23:49   #2
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fahriye07 Mesajı Göster
Merhabalar bu hesap annemin, yeni hesap açmak istemedim annemin üyeliğinden yazıyorum.. Adım Duygu, eşimle birlikte şehirler arası seyahat halindeydik. Yolda giderken yolun ortasında kedinin olduğunu fark ettik. Hemen durup kediyi aldık. Kedicik öylesin korkmuş bir haldeydi ki. Başında bayağ kan vardı. Ağzı başı hep kandı. Araba çarpmış desek değildi. Kediciğin bakışları iyiydi. Kucağımda sakinleştirmeye çalıştım. Isparta merkeze geldiğimiz de veteriner bulduk. Hayvan saldırısına uğradığını söyledi. Kafasında kocaman bir diş deliği var. Veterinerin söylediğine göre kafa kemiğinde hasarda var. Yarın tekrar aşıları için veterinere götüreceğiz. Onu bulduğumuz yer ormanlıkta tilki,kurt belki domuz hastalık taşıyan hayvanlar ısırmış olabilir.Kedide o yüzden bir hastalık var mıdır? Bize bulaşabilir mi?
Kediyi öğleden sonra veterinerden getirdikten sonra henüz birşey yemedi. Sütte içmedi. Ne yapabilirim?
inşallah iyileşir. İyileştikten sonra kediciğe yuvaya ihtiyaç olacak. Biz lojmanda oturduğumuz için evcil hayvan beslemek maalesef ki yasak
Merhaba,
Daha net birkac fotograf daha ekleyebilirseniz farkli acilardan veteriner olan agaclar.net uyeleri eminim size yardimci olacaklardir.Kediniz yemek yemiyorsa balik verebilirsiniz ya da enjektorle agzindan sutu verebilirsiniz.Umarim en kisa zamanda iyilesir.En guncel veteriner arkadaslardan su an Lazuti var;Veterinerler da veterinerler kendilerini tanitmis,ozel mesaj yoluyla onlara ulasabilir yardim alabilirsiniz.Genel hijyeninize daha cok ozen gosterirseniz bir sorun cikacagini sanmam.Ayrica yarin veterinere gittiginizde ozellikle soru sorun,gecistirirse mutlaka baska bir veterinere sorun.

loveforlife beğendi.
Charlaux Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-10-2013, 21:51   #3
Ağaçsever

fahriye07's Avatar

Giriş Tarihi: 07-03-2009
Kediciği sürekli veterinere götürdük. 3 aydan küçük olduğu için kuduz aşısı yapılamıyor dedi veteriner amcası. Ayrıca ilaç kullandığı için de aşı yapılamazmış.5 gün boyunca antibiyotik tedavisi uyguladık. Şimdilik durumu düzeliyor. Başındaki diş izi kapanmak üzere. 10 günlük yasal kuduz sürecini atlattık. Veteriner amcası kuduz olmadığını söyledi.. O kadar çok korkmuş ki yaşadığı korkunç olaydan dolayı. Çok fazla gürültülü ses duyunca idrarını kaçırıyor.. En yakın zamanda fotoğraflarını yükleyeceğim.....

fahriye07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-10-2013, 03:50   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fahriye07 Mesajı Göster
eşimle birlikte şehirler arası seyahat halindeydik. Yolda giderken yolun ortasında kedinin olduğunu fark ettik. Hemen durup kediyi aldık.
Siz ve eşinizin göstermiş olduğunuz bu örnek davranış ve sonrasında ki tedavi çabalarınız için bir doğa ve hayvan sever olarak teşekkürlerimi sunuyorum. Hiç bir karşılık ve beklenti içinde olmaksızın göstermiş olduğunuz bu güzelliğin kat ve kat daha fazlasını yaşamanız dilek ve saygılarımla...

s.serdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:28.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024