agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Kediler
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 25-12-2010, 21:11   #1
Ağaç Dostu

doga-dostu's Avatar

Giriş Tarihi: 14-05-2010
Question yatağına bir türlü yatmıyor

ben bir kedi bulmuştum bileniniz vardı.yumak geceleri ne yaptıysam tek başına uyutamadım.babamla yatıyor.bugün tatildi ya bana babam ayak ucuma yatırmış.pufff sinir olurum böyle şeye tüyleri ağzıma değiyordu.ne yapıp ne edip alıştırmalıyım yatağı bir kutunun içindeydi.son çare odamın bir köşesine yaptım olmadı yatmıyor ne olacak hali

doga-dostu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-12-2010, 23:16   #2
Ağaç Dostu

Tubay's Avatar

Giriş Tarihi: 20-02-2008
Galeri: 2
bu duruma alışacaksınız.

Tubay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-12-2010, 23:25   #3
Ağaç Dostu

sındırgılı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-12-2007
Galeri: 13
Ben, kisin; benimkilerle koyun koyuna yatardim, sabah;
kimisi ayak ucumdan, kimisi diger koltukta uyanirdi
Onemli olan; onlari en azindan; 1 gece bile olsa disaridan korumakti ;
Benim yaptigim bencillikmiydi,,,, bilmiyorum ama sabah onlarla beraber uyanmak
Hele, Kurabiye;;;;;;;;;;(Yazdan bu yana 4-5 ay gecmesine ragmen; gittigimde ne zaman cagirsam mutlaka yanima gelir ve sevgisini benden eksik etmez)
Erkek kedi, biliyorum; bu yaz beni terk edecek; kisirlastirmadim; en azindan ilk defa BABA olsun istedim,ama seneye Bana gelirse mutlaka kisirlastirilacak.......
yanlis mi dusunuyorum ???

Düzenleyen sındırgılı : 26-12-2010 saat 07:20
sındırgılı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-12-2010, 23:25   #4
Ağaç Dostu

bettyycim's Avatar

Giriş Tarihi: 18-10-2010
Kızkardeşimin kediside böyleydi, kızkardeşim kendisine ait kullanılmış bir tişörtünü kendisine hedye edince kurtuldu şim o tişörte sarılıp yatıyor ama gecenin bir yarısında yine de saldırya geçiyor, biraz hiperaktif bir kedi de

bettyycim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-12-2010, 23:32   #5
Ağaç Dostu

acemifüsun's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2009
Galeri: 2
Çocukluğum ve genç kızlığımda bizim de bir kedimiz vardı, adı Minnoş O kadar terbiyeli ve sözden anlayan bir kediydi ki; katiyen mutfak bankosuna çıkmaz ,asla arsızlık etmez, tuvalet terbiyesi son derece iyi, ayrıca kimse inanmaz ama kardeşim ve benimle evde saklambaç bile oynardı
Annemim sözünü dinlemediği tek konu yataktı. Kardeşimle ranza şeklindeydi yataklarımız, ben üstte yatardım. Minnoş da herkes yattıktan sonra(annemin kızdığını çok iyi biliyordu), elektirkler kapanınca, Minnoş hemen zıplar, yatağıma, yanıma gelirdi

acemifüsun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-12-2010, 23:40   #6
Ağaç Dostu

bettyycim's Avatar

Giriş Tarihi: 18-10-2010
Sevgili Füsun Hanım inanırım, benimde zibidi adında bir kedim vardı oda bizimle saklambaç oynardı, biz saf saf onu aryıp bulamıyor numarası yapınca gelip patisiyle vururdu arkadan

bettyycim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-12-2010, 00:35   #7
Ağaç Dostu

agozce's Avatar

Giriş Tarihi: 27-04-2007
Galeri: 4
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi doga-dostu Mesajı Göster
ben bir kedi bulmuştum bileniniz vardı.yumak geceleri ne yaptıysam tek başına uyutamadım.babamla yatıyor.bugün tatildi ya bana babam ayak ucuma yatırmış.pufff sinir olurum böyle şeye tüyleri ağzıma değiyordu.ne yapıp ne edip alıştırmalıyım yatağı bir kutunun içindeydi.son çare odamın bir köşesine yaptım olmadı yatmıyor ne olacak hali
Valla durum bu. Yerseniz, yok öyle her istediğinizi yaptırmak , zahmetsiz bedava sevgi...)) Tüy sevmiyorsan niye kedi aldın )

Aşılı ise tüylerden korkma. Birşey olmaz. Hatta hayvanlarla büyüyen çocukların bağışıklık sistemi daha güçlü oluyormuş.

(Özellikle yavru kediler yalnız kalmayı sevmiyorlar. Yatağına sıcak su torbası- ama fazla sıcak olmayacak- koyun. Belki alışır....)))

Sirklerde olmayan tek hayvan kedidir. Asla eğitilemez. Aslan bile eğitilir. Ama onlar asla......))). Kuralları sadece onlar koyar, siz de paşa paşa uyarsınız. Siz onları değil onlar sizi eğitir.

Hayranım onların bu gücüne. Tam anarşist...)))

Sayın Sındırgılı, size katılıyorum. Mümkün olsa bende aynısını yaparım....

agozce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-12-2010, 00:44   #8
Ağaç Dostu

agozce's Avatar

(Eğitme kısmının şöyle de faydalarıda var) Sana çok şey öğretecek.

Ankarada kedi hastanesi açan bir veteriner şöyle diyordu.:

İki tane kızım var. Kesinlikle kedisi olan erkeklerle evlendireceğim. Kedi sahibi erkekler baslıcı olamaz. Eşinin kendisine bağımlı olmasını istemez., özgürlükçüdür, hoşgörülüdür....)))

Yani geleceğiniz iyi olacak. Şimdilik biraz sabır.....)))

Size alışınca, kendini tam güvende hissedince herşey daha rahat olacak.

Eski 26-12-2010, 01:08   #9
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-12-2006
Galeri: 5
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi agozce Mesajı Göster
(Özellikle yavru kediler yalnız kalmayı sevmiyorlar. Yatağına sıcak su torbası- ama fazla sıcak olmayacak- koyun. Belki alışır....)))
Yatağına sıcak su torbası ile beraber ufak bir saat koymayı da deneyin, saatin tik tak'larını annesinin kalp atışına benzetip mutlu olacağını okumuştum.

Ben de yanımda uyumasını tercih ederim

Ferda Ülkümen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-12-2010, 01:14   #10
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 08-07-2008
Galeri: 80
Kedidir, ne yapsa yeridir.
Kararı kendi verir.

Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-12-2010, 08:00   #11
Ağaç Dostu

Eser İlhan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2007
Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi acemifüsun Mesajı Göster
Çocukluğum ve genç kızlığımda bizim de bir kedimiz vardı, adı Minnoş O kadar terbiyeli ve sözden anlayan bir kediydi ki; katiyen mutfak bankosuna çıkmaz ,asla arsızlık etmez, tuvalet terbiyesi son derece iyi, ayrıca kimse inanmaz ama kardeşim ve benimle evde saklambaç bile oynardı
Annemim sözünü dinlemediği tek konu yataktı. Kardeşimle ranza şeklindeydi yataklarımız, ben üstte yatardım. Minnoş da herkes yattıktan sonra(annemin kızdığını çok iyi biliyordu), elektirkler kapanınca, Minnoş hemen zıplar, yatağıma, yanıma gelirdi
Sevgili acemifüsun, benim de aynı dönemlerimde bir kedim vardı. Tekir-beyaz. Daha minicik bir yavruyken bizi seçmiş, bizim eve gelmiş ve ben evlenip ayrılana kadar da bizimle kalmıştı. Adı Minnoş'tu )
Öyle bir anlatmışsınız ki, acaba aynı Minnoş'dan mı söz ediyorsunuz diye düşünmeden edemedim

Eser İlhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-12-2010, 11:05   #12
Ağaç Dostu

doga-dostu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi agozce Mesajı Göster
Valla durum bu. Yerseniz, yok öyle her istediğinizi yaptırmak , zahmetsiz bedava sevgi...)) Tüy sevmiyorsan niye kedi aldın )

Aşılı ise tüylerden korkma. Birşey olmaz. Hatta hayvanlarla büyüyen çocukların bağışıklık sistemi daha güçlü oluyormuş.

Sirklerde olmayan tek hayvan kedidir. Asla eğitilemez. Aslan bile eğitilir. Ama onlar asla......))). Kuralları sadece onlar koyar, siz de paşa paşa uyarsınız. Siz onları değil onlar sizi eğitir.

Hayranım onların bu gücüne. Tam anarşist...)))

Sayın Sındırgılı, size katılıyorum. Mümkün olsa bende aynısını yaparım....
size tamamen katılıyorum.dün aşıları olundu.tişörtümü koyayım b.i olmazsa su torbası oda olmazsa mecbur yatağımda sizi bilgilendireceğim

Eski 26-12-2010, 11:06   #13
Ağaç Dostu

doga-dostu's Avatar

benim kedide oynuyor saklanbaç kesin saklanbaç bulunurken kedilerden görülmüş

Eski 28-12-2010, 17:30   #14
Ağaç Dostu

doga-dostu's Avatar

tişörtümü koydum fayda yok birde bu akşam pet şişeye su dolduracağım.biraz büyüyünce alışır.kötü olur sonra vazgeçiremeyiz.

Eski 28-12-2010, 17:54   #15
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

memet's Avatar

Giriş Tarihi: 18-02-2006
Galeri: 11
Alışmaz. Ya kedi beslemeyeceksiniz. Ya da kedinin nerede yattığını sorun etmeyeceksniz. Kedi geceleri gelir yatağa yatar. Zaten orası sizin de değil, onun yatağı.Kedide alışma diye birşey yoktur. Köpek değildir. Kendi uygun gördüğü şeyi yapar.
Zamanla alışırsınız. Başka da çaresi yoktur.

memet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-12-2010, 19:51   #16
Ağaç Dostu

BenBen1967's Avatar

Giriş Tarihi: 09-10-2006
Galeri: 3
Asla ona kendi istediğinizi yaptıramazsınız. O nasıl isterse onu yapar. Sadece sıcağı çok sevdikleri için belki bir müddet sıcak su torbasının yanında yatar taki o torba soğuyana kadar. Ponciğin yeni yeri mutfaktaki kaloriferin altı ve oğlumun odasındaki kaloriferin altı bizde oralara polar bezlerin içini gazete doldurup serdik. Polar dökülen tüyleri tuttuğu ve kediyide ısıttığı için çok kullanışlı. Hatta mutfağa kızımın eski hırkasını serdik. Salonda en iyi koltuk onun yatağın tam ortası onun. Her fırsatta kendi istediklerini yapıyorlar. Sadece hayır kelimesini öğrenmesini sağla. Bizimki hayır, gel, bak, al ve günaydın kelimelerini anlıyor.

BenBen1967 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-12-2010, 22:47   #17
Ağaç Dostu

Delimus's Avatar

Giriş Tarihi: 22-05-2009
Bende kesinlikle baş edemedim, 2 kedim var, ikiside aynı yatak yatak geziyorlar,dışarda yer yaptım akşam oldumu dışarı yolluyorum.

Delimus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-12-2010, 23:31   #18
Ağaç Dostu

BenBen1967's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi doga-dostu Mesajı Göster
Senin kedi daha çok küçük yalnız yatmaktan hoşlanmaz yavrular. Bizimki günlerce kucağımda uyudu, sabaha kadar onun yüzünde koltukta yatmıştım ki ben kedilerden nefret ederdim o zamanlar. Sabahları pati atıyor mu yüzüne hadi kalk der gibi bizim ki baktı kimse kalkmıyor kimin odasının kapısı açıksa gidip pati atıyor yumuşak yumuşak kalk sıkıldım diyor.

Eski 28-12-2010, 23:39   #19
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Merhaba BenBen1967.
Nasılsın. Nasıl da alıştırdılar seni fakat. Avatarın bile çok sevimli.

Eski 29-12-2010, 00:46   #20
Ağaç Dostu

BenBen1967's Avatar

Merhabalar Cumhur bey sormayın vallahi alıştım keretaya şimdiki hedefleri bahçedeki 3 yavru kediyi eve sokmak ama bu sefer yemedim onlar bahçede kalacak mama alırım yedirir orda bakarsınız dedim.Bununla malumunuz geçen kış çok uğraştım alışık olmadığım ve görünce kaşındığım bir varlık.Alıştık gerçi kendilerine şirirn şirin koltuklarımı tırmıklıyor. Depodan tırmalama kütüğünü çıkarttım gene neyse bu sefer onu kullanıyor.Önceleri kullanmamıştı ne kadar uğraştımsa tırmalama kütüğünü istemedi kendi bildiğini okudu bende pes etmiştim. Ama bu sefer zannediyor ki o istediği için kullanıyor aslında sakla çıkart mantığı ile hareket ettim. Bunu çocuklarada yapardım oyuncaklarını saklar bir müddet sonra çıkartırdım hazine bulmuş gibi oynarlardı.

Eski 29-12-2010, 00:49   #21
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Bu gidişle onlara da alışmayasın. Fakat yanınıza gelip bir sürünse, gözünüze baksa ve kucağınıza çıksa hemen yağlarınız eriyordur eminim. Sıcaklığı, sevgisi, masumiyeti. Alışmamak mümkün mü?

Eski 29-12-2010, 00:56   #22
Ağaç Dostu

BenBen1967's Avatar

Yok almayayım bununla uğraşmak yetiyor bana elimde bez sürekli silip duruyorum evi hala. Tüy döküyor ben nerede o orada tüm gün mutfaktayız yani. Öğleden sonra uyku saati geliyorda rahatlıyorum akşama kadar uyuyor ozaman. Bahçedekilerin annesi var büyük olanı bahçe katındaki komşu eve alıyor diğerlerine kutudan ev yaptı kızım laf aramızda süper bir ev oldu.

Eski 29-12-2010, 14:06   #23
Ağaç Dostu

doga-dostu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi memet Mesajı Göster
Alışmaz. Ya kedi beslemeyeceksiniz. Ya da kedinin nerede yattığını sorun etmeyeceksniz. Kedi geceleri gelir yatağa yatar. Zaten orası sizin de değil, onun yatağı.Kedide alışma diye birşey yoktur. Köpek değildir. Kendi uygun gördüğü şeyi yapar.
Zamanla alışırsınız. Başka da çaresi yoktur.
alışacağız.

Eski 29-12-2010, 14:14   #24
Ağaç Dostu

doga-dostu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Cumhur Tonba Mesajı Göster
Bu gidişle onlara da alışmayasın. Fakat yanınıza gelip bir sürünse, gözünüze baksa ve kucağınıza çıksa hemen yağlarınız eriyordur eminim. Sıcaklığı, sevgisi, masumiyeti. Alışmamak mümkün mü?
oyun oynarken elimi çok çırmıklıyordu.sonra patisiyle özür dilermiş gibi yara olan yere dokunuyor.bi çeşit tedavi belki sokakta yalnız olduğundan ayrılmak istemiyor.yeni öğrendiğime göre bu pisinin 2 kardeşi varmış.çevredekiler anlattılar 2 sine araba çarpmış anne ortada yokmuş.eline ekmek vb.geçenler bir parça falan veriyorlarmış.izin verdim yanımda yatmasına

Eski 29-12-2010, 16:02   #25
Ağaç Dostu

agozce's Avatar

İyi yapmışsın. Rahat ol, keyfini çıkar. Onunla çok mutlu günlerin olacak. Şimdi doya doya oyna. Büyüyünce çok oynamıyorlar.

Eski 29-12-2010, 16:04   #26
Ağaç Dostu

doga-dostu's Avatar

) doya doya bu günlerin tadını çıkartacağım

Eski 29-12-2010, 16:20   #27
Ağaç Dostu

BenBen1967's Avatar

Helede van kedileri küçükken oynarlar büyüyünce sakinleşiyorlar. Bendeki tekir her daim hareketli her daim evde bir kovalamaca, saklambaç oynama modundayız. Geçen gün siyah bir iplik parçasıyla akşama kadar yuvarlandı durdu nefes nefese kalıyor oyun sonunda. Kendini yere boş çuval gibi bırakıp dinleniyor sonra kaldığı yerden devam.

Eski 29-12-2010, 16:27   #28

memet's Avatar

Köpekler insanların söylediği 100 kadar kelimeyi anlamını bilecek biçimde öğrenebilir. Kediler 25 kadar kelimeyi insanların anlayabileceği biçimde telafuz eder. Bu bizim değil, kendi kelimeleridir. Dikkat ederseniz zamanla onun dilini öğrenmeniz ve ne istediğini anlamanız mümkün.
Benim kedim, arka kapıdayım, ön kapıdayım, giriş kapısındayım, penceredeyim, annen bana bugün bağırdı kelimelerini söylüyordu. Annem, şikayet etme beni dediğinde de, sessizce söylüyordu. Daha geri kalan yirmi kadar kelimesi vardı.

Eski 29-12-2010, 16:59   #29
Ağaç Dostu

doga-dostu's Avatar

gerçekten konuşuyormuydu ? inanmıyorum

Eski 29-12-2010, 19:01   #30

memet's Avatar

Burada konuşma derken, bizim kullandığımız dili kastetmiyorum. kedi miyavlamaları ama, her biri ayrı kelime.
Kapıdan çıkmak, ya da dışarı ne amaçla çıkacağına dair farklı miyavlamalar.

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:06.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024