agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Kediler
(https)

Beğeni Düzeni126Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-12-2012, 21:03   #31
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-02-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ulver Mesajı Göster
27,12,2012 tarihinde hayata veda etmiştir kedimiz..
Maalesef ölüm karşısında elimiz, kolumuz bağlı. Çok üzüldüm. Başınız sağolsun...

Cumhur Tonba ve Tika beğendi.
Güzin Çakar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-12-2012, 21:59   #32
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ulver Mesajı Göster
27,12,2012 tarihinde hayata veda etmiştir kedimiz..
Sadece üç yaşındaymış Çok zordur, bilirim. Bir kaza falan mı? Allah sabır versin...

Umarım o güzel canı unutmaz ve başka canlara da yuva olursunuz. Onlar vazgeçilmez dostlarımız...

loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-12-2012, 22:35   #33
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 07-07-2008
Galeri: 80
Kapı açılınca sizi bekleyen dostlarınız olması kadar güzel bir şey yoktur. Şu an bu güzellerin yerine yine 3 kedim var. Sarman, yumak ve küllüm.
Name:  Kapı önü, kediler.jpg
Views: 1637
Size:  9.4 KB

Not; Bu güzeller doğal ortamda yaşıyorlar. Yeri gelir kuş avlar, yılan tutar, böcek yer. Hür ve özgür.

Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-12-2012, 12:14   #34
Ağaç Dostu

jeozuu's Avatar

Giriş Tarihi: 08-05-2011
Galeri: 1
Merhaba,
Biraz fazla hijyen kaygısı hayvan düşmanlığına dönüşmeye başladı. Bir çok insan pis olduklarını düşündüğü için hayvanlardan uzak duruyor, daha da ötesi onlara karşı kayıtsız kalıyor. Parklarda çok şahit oldum, çocuk yanına yaklaşan kediyi sevmeye çalışıyor ancak ebeveyni aman pis, tü, kaka diyerek çekiyor çocuğunu. Anneannemin evine kedisi sürekli girer çıkardı, mahallede herkesin de aynı şekilde kedisi vardı, evleri de gayet temizdi, herhangi bi sağlık problemi yaşayan falan da olmadı. Şimdilerde ne kadar abarttık hijyen olayını. O nedenle çocuklarda alerji vakaları çok fazla, çünkü bağışıklık sistemi gördüğü en ufak bir tozu bile düşman olarak algılıyor.
Dünyanın tek sahibi insanlar değil. Diğer canlıların yaşam alanlarına girdik, her yeri talan ettik. Şimdi de onların aşırı çoğaldığını ve bir çuvala doldurulup derelere bile atılmalarının normal olduğunu okuyorum. Aklım almıyor. Bir çok hayvan türünün insan faktörü nedeniyle yok olduğunu biliyoruz. İnsanlar yüzünden nesli tükenen bitkiler dahi var. Hiç bir hayvan türü dünya üzerinde insan populasyonunu kıyıma uğratacak derecede zarar vermiş midir? Aborjinleri bile yer yüzünden silen yine bir başka insan ırkıdır. Evinize alırsınız veya almazsınız, seversiniz veya sevmezsiniz ama çok fazla çoğalırlarsa öldürürüz diyemezsiniz.
Annemler 5 kardeş ve beşi de evde kedi ile doğup büyümüşler, hiç bir problem de oluşmamış. Ben de çocuğumu, çocuğum gibi bakıp büyüttüğüm kedimle beraber büyüteceğim...

Düzenleyen jeozuu : 30-12-2012 saat 18:01
jeozuu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-12-2012, 12:43   #35
Ağaç Dostu

Tika's Avatar

Giriş Tarihi: 22-09-2008
Sayın ulver,
Başınız sağolsun.Çok üzüldüm.

Benim de çok sevdiğim bir kedim var,Tika.
Kullanıcı adım da zaten onun adı.Henüz çocuk sahibi olmay düşünmüyoruz.Hiç test yaptırmadım;ama bende de toxoplazmanın pozitif çıkacağını düşünüyorum.Sokaktaki kediler sürekli kucağımda.
Evdeki kızıma da birkaç yıldır aşı yaptırmıyorum;çünkü hiç dışarıya çıkmıyor.
Kedimi de kimseye vermek istemem,onu çok seviyorum.Böyle bir durumla karşı karşıya kalmayı istemem.
Eşim alerjik bronşit,doktor kediyi verin,dedi.Hatta kedim içim "o şeyi evden uzaklaştırın", demişti.Doktorla da kavga etmiştim,çok kızmıştım düşüncesiz sözlerine.Eşim de zor ikna olsa da kediyi vermemeyi kabul etmişti.Şimdi eskisinden daha iyi,artık eskisi kadar etkilemiyoronu kedi tüyü.
O benim kızım gibi,nasıl vereyim.Böyle bir durumla bir daha karşılaşmayacağıma inanıyorum.

Tika Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-12-2012, 15:21   #36
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-04-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güzin Çakar Mesajı Göster
Maalesef ölüm karşısında elimiz, kolumuz bağlı. Çok üzüldüm. Başınız sağolsun...

Teşekkür ederim siz sağolun..ömrü bu kadarmış diyelim..

ne diyelim

Güzin Çakar beğendi.
ulver Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-12-2012, 15:49   #37
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi loveforlife Mesajı Göster
Sadece üç yaşındaymış Çok zordur, bilirim. Bir kaza falan mı? Allah sabır versin...

Umarım o güzel canı unutmaz ve başka canlara da yuva olursunuz. Onlar vazgeçilmez dostlarımız...
teşekkür ederim..

site içinde park halinde bir aracın altına girmiş sıkışmış çıkamamış..araç hareket etiğinde kendini kurtarmaya çalışmış ama kurtaramamış..

Eski 30-12-2012, 16:35   #38
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tika Mesajı Göster
Sayın ulver,
Başınız sağolsun.Çok üzüldüm.

Benim de çok sevdiğim bir kedim var,Tika.
Kullanıcı adım da zaten onun adı.Henüz çocuk sahibi olmay düşünmüyoruz.Hiç test yaptırmadım;ama bende de toxoplazmanın pozitif çıkacağını düşünüyorum.Sokaktaki kediler sürekli kucağımda.
Evdeki kızıma da birkaç yıldır aşı yaptırmıyorum;çünkü hiç dışarıya çıkmıyor.
Kedimi de kimseye vermek istemem,onu çok seviyorum.Böyle bir durumla karşı karşıya kalmayı istemem.
Eşim alerjik bronşit,doktor kediyi verin,dedi.Hatta kedim içim "o şeyi evden uzaklaştırın", demişti.Doktorla da kavga etmiştim,çok kızmıştım düşüncesiz sözlerine.Eşim de zor ikna olsa da kediyi vermemeyi kabul etmişti.Şimdi eskisinden daha iyi,artık eskisi kadar etkilemiyoronu kedi tüyü.
O benim kızım gibi,nasıl vereyim.Böyle bir durumla bir daha karşılaşmayacağıma inanıyorum.

teşekkür ederim siz sağolun..

toksoplazma testini her dönemde yaptıra bilirsiniz..illa çocuk sahibi olmadan önce yaptırılacak diye bir şey yok..çocuk sahibi olmadan önce yaptırmak bir önlem sadece..varsa kişide böyle bir şey erken tedavi en güzeli..

sokak kedileri ise ;
diyelim bir sokak kedisinde toksoplazma var..bu kedi dışkısını toprağa bıraktı..sizin o an sevdiğiniz sokak kedisi ise o kedinin dışkısı üzerinde yuvarlanıp gitti ise o virüs tüyüne geçmiş olabilir..siz sevdiğiniz zaman sizin elinize geçmiş olabilir..önlem olarak elinizi yıkarsanız bir sorun çıkmaz..yıkamaz iseniz veya unuttunuz..bir şey yediğiniz zaman o yediğiniz ile size geçebilir..önlem olarak yıkayın bence..çünkü bu vürüsü sadece kediler taşır unutmayın..

evdeki kediniz ise...

hiç dışarı çıkmıyor ise..aşıya gerek yok..yani iç pazarit aşısına..ama 3 ayda bir iç parazit hapını yine bir önlem olarak verin..zaten kedinize bebekliğinden itibaren gerekli parazit ve olması gereken aşılar yapılmıştır..iç parazit hapını ise biliyorsunuz kendiler kendilerini yalar durur patilerini her yerini..bir pislik yutmuş olabilir..

benim kendi kedim bütün aşıları tamamdı..

fakat dışarı çıktığı için her yıl kuduz aşısı (çünkü dışarda kavga ediyor)
ensesine dışparazit (bit pire gelmesin gelince zaten ölüyorlardı üstünde..sadece iç pazariziti 3 değilde 2 ayda bir veriyordum..

eşinizin durumu ise yetişkin bir insan olduğu için tedavisi veya bağışıklık sistemi güçlü olduğu için durum düzelir..

sadece çocuklar bu dönemi zor atlatabiliyor veya atlatamıyor..

hiç kedi beslemeyen hatta hayvan sevgisi olmayan biri git kedini ver demesi kolay..

Düzenleyen ulver : 30-12-2012 saat 21:58
Eski 29-01-2013, 22:37   #39
Yeni Üye

Güreşçi Kedi Ve Bebek - YouTube

Eski 17-03-2013, 20:29   #40
Yeni Üye

Bu kedi bebeğe öyle bir şey yapıyor ki | Sözcü Gazetesi

yapılcak yorum bulamıyorum bu hareketlere..

Tika ve sardunaki beğendi.
Eski 15-04-2013, 09:27   #41
Ağaç Dostu

sardunaki's Avatar

Giriş Tarihi: 14-04-2013
Merhaba,
Bizimde 3 yaşında sarman cinsi bir kedimiz var.İsmi Zeybek ,Zeybek sokaktan gelip evimizin paşası oldu .Nam-ı diğer Bir Ankara kedisi görünümlü sokak kedisi sarmanı

Bende şuanda 8 aylık hamileyim ,biran bile olsun onu vermeyi düşünmedim,ki ciddi anlamda tüy sorunu yaşadığım halde.Tek sorunumuzda bu zaten.Çocukları insanları çok ama çok sever,henüz bir vukuatı yok.Benimde her anne adayı gibi kaygılarım elbetteki var ,ancak düzenli aşılanıyor,dışarı çıkmıyor,çiğ et yemiyor,hijyen sağlanıyor.Veterinerimiz ve doğum doktorumuzlada konuşmama istinaden diyebilirim ki hiçbir sorun olmaz.aklınızı karıştıran eminim ki çevredeki sesler ...Malesef hiç susmayacaklardır.

Siz gerekli önlemleri aldıktan sonra ve uyduyduktan sonra kedinizde,bebeğinizde sizde mutlu olacaksınız.

Kendimi bildim bileli kedilerle yaşadım ben,ananemim,babanemin ve kendi aile evimizde hep bir kedi vardı,sokakta evcilik yerine kedilerle oynardım ..33 yaşında ve halen hayattayım çok şükür .İçinizrahat olsun ,siz gerekeni yapın gerisi sağlık sıhhat olucaktır

sardunaki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-04-2013, 12:46   #42
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-04-2013
Merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım.
Benimde 4 yaşında bir kedim var. Hamile olduğumu öğrendiğimde her kafadan bir ses çıktı ama kimseyi dinlemedim.Veterinerimizle ve doktorumuzla konuştuk gerekli önlemlerimizi aldık.Kumunu eşim temizledi, toksoplazma testini yaptırdım negatif çıktı yani hiç bulaşmamış. İş yerinde de beslediğimiz kedi köpeklerimiz vardı onları beslemeye devam ettim ama sevmedim elime almadım.
Oğlum doğduğunda da kedimizin uzaktan onu görmesine izin verdik zamanla daha çok yaklaştı.
Şuan oğlum 6 aylık ve sağlıklı bir bebek çok şükür.Ama hala sürekli yargılanıyorum.Kendimize benzemeyeni farklı davrananı yargılamayı çok seviyoruz toplum olarak. Tabi ki çocuğum benim için çok değerli, o yüzden kedimi atmadım veya başkasına vermedim zaten.Kişiliği şekillenirken hayvan sevgisi de eklenecek buna ne güzel.

annekedi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-05-2013, 20:12   #43
Ağaç Dostu

durdu's Avatar

Giriş Tarihi: 20-04-2013
Selamlar,
kızım üç yaşından beri kedilerimiz oldu. Kızıma hamileyken köpeğimiz vardı bende o zamanlarda etrafımızın aman köpek kılı şu bu demelerinden sıkılarak doktorumuza danıştım bana verdiği cevap hiç bişi olmaz sen kontrollarını iyi yaptır demişti. Ve uyarı olarakta köpekte pek sorun olmaz ama evin içinde kediniz varsa ve pislemesi için kum havuzu varsa sana söyleyebileceğim tek şey kumluklarını sen temizleme mecbur kalırsanda ellerini çok iyi yıka demişti. başkada bir öneri vermemişti. şimdi yine kızımın kedisi var yatarken bile kafasının üstünde uyuyor hiç bir sıkıntımız yok ama babaanne geldimi aman kılı cigerine kacar hasta olursun soluğunu soluma bir sürü sözler duyuyor ama biz seviyoruz kedimizi zaten kedi dışarı yapmaya alıştımı içerde durmuyorki mutlaka dışarı çıkmak istediğini belirtiyor.
saygılarımla

durdu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-05-2013, 02:24   #44
Ağaçsever

ozgursahin's Avatar

Giriş Tarihi: 25-12-2011
toxoplazma

*** arkadaşlar baştan sona forumdaki yazıları okudum benim kanaatime varırsanız benim iki gözümdede toxoplazma hastalıgı var küçükken 2-3 yaşlarında amcam kediyle köpekle çok oynatırmış ve 3 yaşından sonra sol gözümde kayma oluşmuş göz damarları gelişçemiş halende devam etmektedir ben şahsen evli 2 çocuk babası olarak evime kedi **** köpek koymam çocuklarımdanda uzak tutarım haa çok severim hayvanları çok ilgilenirim ama çok korktugumdan dolayı evde besleme taraftarı degilim suandada iki gözümde de var toxoplazma hastalıgı geçmesi **** iyileşmesi imkansız bir hastalık devamlı bulanıyor uzagı **** yakını görmem çok zorlaşıyor adana ç.ova üniversitesinde ve birçok göz merkezinde tedavi gördüm ist. ankara göz merkezlerine gittim çare bulamadım moralini yüksek tuuacaksın yorulmayacaksın siteres sıkıntı yapmayacaksın diyor doktorlar oda haliyle herkeste olan birşey oldugu için geçmiyor bir türlü aktifleşmesi gözleri kör etmeye kadar götüren bir hastalıktır. ben bu hastalıgı çeken bir arkadasınız olarak devamlı testlerinizi yaptırın vede evden olabildigince uzak tutun **** mesafeli ilgilenin derim saygılarımla...

ozgursahin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-09-2014, 15:19   #45
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-09-2014
kedi maması olarak ne kullanıyosunuz royal canin kedi mamasını önerirmisiniz ?

ekvvator Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-10-2014, 22:03   #46
Ağaç Dostu

yağmur's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2013
Toxoplazma gözde nasıl oluyor? Bu yaşıma kadar böyle bir şey duymuşluğum yok. Bilen var mı?

A_NOMAD beğendi.
yağmur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-10-2014, 22:14   #47
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ozgursahin Mesajı Göster
*** arkadaşlar baştan sona forumdaki yazıları okudum benim kanaatime varırsanız benim iki gözümdede toxoplazma hastalıgı var küçükken 2-3 yaşlarında amcam kediyle köpekle çok oynatırmış ve 3 yaşından sonra sol gözümde kayma oluşmuş göz damarları gelişçemiş halende devam etmektedir ben şahsen evli 2 çocuk babası olarak evime kedi **** köpek koymam çocuklarımdanda uzak tutarım haa çok severim hayvanları çok ilgilenirim ama çok korktugumdan dolayı evde besleme taraftarı degilim suandada iki gözümde de var toxoplazma hastalıgı geçmesi **** iyileşmesi imkansız bir hastalık devamlı bulanıyor uzagı **** yakını görmem çok zorlaşıyor adana ç.ova üniversitesinde ve birçok göz merkezinde tedavi gördüm ist. ankara göz merkezlerine gittim çare bulamadım moralini yüksek tuuacaksın yorulmayacaksın siteres sıkıntı yapmayacaksın diyor doktorlar oda haliyle herkeste olan birşey oldugu için geçmiyor bir türlü aktifleşmesi gözleri kör etmeye kadar götüren bir hastalıktır. ben bu hastalıgı çeken bir arkadasınız olarak devamlı testlerinizi yaptırın vede evden olabildigince uzak tutun **** mesafeli ilgilenin derim saygılarımla...
Siz toksoplasma olayını sanıyorum ki yanlış anlamış/öğrenmişsiniz. Kopyaladığım kısa bir açıklamayı paylaşıyorum aşağıda... Size önerim; kendinize en yakın aile sağlığı merkezine başvurarak, gözlerinizdeki problemin nedenini öğrenerek toxoplasma açısından içinizi rahatlatmanızdır.
Saygılar...

[toksoplazma paraziti memeli hayvanların ve kuşların vücüdunda üreyen ve çoğalan, bu hayvanların et ve yumurtalarının iyi pişmeden yenmesi ve enfekte kedilerin dışkıları ile insanlara geçebilen bir canlıdır.

parazit enfekte hayvanların tüketilmesi ve bu hayvanların etlerini yiyen ve kendileri de enfekte olan kedi dışkılarının solunması, bu dışkılarla kirlenmiş besin maddelerinin tüketilmesi vb. yollarla insan vücuduna girer. burada kan dolaşımı ve lenf dolaşımında çoğalır, kronik ve sinsi enfeksiyona neden olur.

akut toksoplazma enfeksiyonun belirtisi halsizlik, yorgunluk ve lenf düğümlerinde ( kasık, koltuk altı ve boyun) şişmedir. bazen bu kadar belirgin olmayabilir ve vücudunuzda sinsi bir şekilde varlığını sürdürebilir. tedavi edilebilir, paraziti öldüren ilaçlar ve sıkı bir kontrol ile iyileşilir.

ancak esas önemlisi hamile kadınların veya hamilelik planlayan kadınların enfekte olmasıdır. yetişkin insana fazla bir zararı olmayan ve sorunsuz kurtulmanın mümkün olduğu toksoplazma, embryo veya fetusü ciddi olarak etkiler.

kadının hamilelikten önce veya hamilelik sırasında aktif toksoplazma enfeksiyonu geçirmesi sonucu: düşük, ölü doğum, erken doğum, bebekte zeka geriliği, hidrosefali, körlük vb. durumlar olabilir. toksoplazma parazitlerinin en sevdiği doku fetal beyin ve diğer sinir dokularıdır. buralara yerleşerek kistler oluştururlar ve zaman zaman bu kistler patlayarak kana yeni toksoplazma sürüleri salarlar. kistlerin tehlikeli yerlerde olması bebekte ciddi nörolojik sorunlara neden olabilir. ( yaygın tutulum zeka geriliği yaparken, göz siniri tutulumu görme kaybına neden olur.)

bu nedenle hamilelik planlayan kadınların hamilelik öncesi, veya hamileliğin hemen başında toksoplazma testi yaptırması önerilir. (bkz: prenatal testler)
toksoplazma enfeksiyonu geçiren kadın iyileşene kadar hamile kalmamalıdır. hamilelik başında toksoplazma enfeksiyonu geçirdiği saptanması durumunda ise gebelik sonlandırılmalıdır. (bkz: terapötik kürtaj)

hamilelik planlayan veya hamile kadınların bu süre için toksoplazma ile karşılaşmamaları için hamilelik boyunca çiğ et yememesi, yeşillikleri iyice yıkaması ve sokak kedileriyle veya sokağa girip çıkan ev kedileriyle haşır neşir olmaması gerekir.

panik halinde evdeki kediyi uzaklaştırmaya gerek yoktur. ev kedileri hazır mama ile beslenmeleri halinde kesinlikle toksoplazma riski taşımazlar. riskli kediler çiğ et ile beslenen sokak kedileri veya arada sokağa salınan ve yarı serseri yaşayan ev kedileridir. **]

Leofold, lusoari ve dinozor beğendi.

Düzenleyen A_NOMAD : 17-11-2014 saat 00:23
A_NOMAD Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-10-2014, 22:16   #48
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yağmur Mesajı Göster
Toxoplazma gözde nasıl oluyor? Bu yaşıma kadar böyle bir şey duymuşluğum yok. Bilen var mı?
Eğer hamilelikte toxoplasma enfeksiyonu yaşanırsa fetüsün gözlerine zarar verebiliyor. Yetişkine pek etkisi yok zaten toxoplasmanın, fetüs için tehlikeli olan bir enfeksiyon. Hayvanlarla haşır neşir olan kişilerde zaten bağışıklık gelişmiş oluyor, daha sonrası için risk kalmıyor yani...

lusoari, yağmur ve dinozor beğendi.
Eski 02-10-2014, 17:53   #49
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Sayın Ozgursahin,

Kulaktan dolma saçma sapan bilgileri burada paylaşarak insanların can dostlarımız hakkında ön yargıları olmasını sağlamaya çalışmayınız lütfen...

Hayatım boyu hep hayvanlarla içiçe oldum. 3 yıl önce gözümü kaybettiğimde ne ben ne de tedavi sürecimde benimle ilgilenen onlarca hekim (içlerinde sayılı profesörler de var) böyle saçma bir önyargıyla yaklaşmadı. Hastanede kaldığım süreçte gözlerini kaybeden onlarca başka insanla tanıştım, hiçbirinden sizin yorumlarınızı duymadım.

Toxoplazma, Sevgili A_NOMAD'ın da dediği gibi hamilelik döneminde tehlikeli olan bir hastalık. Evinizde baktığınız hayvanlarınız(kedi-köpek) aşılıysa ve çiğ etle beslenmiyorsa risk yoktur zaten. Sizin zihniyetinizle yaklaşırsak kuşlar dahi risklidir. Yenilen et, içilen süt, hatta olur ya hayvanlar geçmiştir üzerinden diye bütün sebze ve meyveler!

Şu an iki kedim var. Aşıları tam, sağlıklı besleniyorlar. Ben tek gözümü kaybettim ama onlar benim ışığım. Diğerini de kaybedeceğimi bilsem bile onlar evlat bana! Her gece ikisiyle beraber yatıyorum. Üçüncü kedim eve dönsün diye gece gündüz dua ediyorum. Bir çocuğum olsaydı, onu da hayvan sevgisi aşılayarak büyütürdüm.Zira hayvanı sevmeyen, insanı hiç sevemez. Sizin iddialarınızın aksine onlar benim ayakta olmamın, hayata bağlanmamın temel sebeplerinden...

Uzaktan hayvan sevene hayvansever diyemiyorum ben...

Size geçmiş olsun. Bence siz hastalığınızla ilgili olarak suçluyu başka yerde arayın yine de...

zsakura, lusoari ve A_NOMAD beğendi.
loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-10-2014, 21:42   #50
Ağaç Dostu

lusoari's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2012
Özgürşahin bey çok değerli A_NOMAD zaten çok güzel bir şekilde konuyu açıkladığı için tekrar anlatma gereği duymuyorum. Bence siz kendi kendinize bir iç savaş halindesiniz, zamanında yapılan hatalardan kimseyi suçlu tutmak istemediğiniz için bu sorunu hayvanların üzerine atıyorsunuz.
Siz hayvan sever değilsiniz zaten isteseniz bile olamazsınız eğer olsaydınız, zaten bu sözleri sarf etme gereği duymaz ve çocuklarınıza kötü örnek olarak onların zihin altında kötü hatıralar bırakmak gibi bir çaba göstermezdiniz. Yazık çok ama çok yazık ki benim gözümde sizler gibi insanların değeri çok az!

loveforlife ve A_NOMAD beğendi.
lusoari Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-10-2014, 03:04   #51
Ağaçsever

modelci's Avatar

Giriş Tarihi: 15-08-2014
Alıntı:

bunca sene kimse bulamadı, şimdi bu forumdamı buldun gözündeki hastalığı?

gözlerindeki hastalığın tedavisinde kullandığın ilaçlar, hastane ekipmanları vs. aklına ne geliyosa; onları bulan ve yapan insanlar, hayvan beslenen evde büyüyen bebeler. seninki kızımı okutmam ama kadın doktor isterim diyen yobazın işine benziyo.

2 kedi 2 köpeğimiz var, haftasonları barınaklara gideriz ama toksoplasma negatif cıktı. Hayvanlarla içiçe olsanızda toksoplasma bulaşmayabiliyor.

bu arada hayvanımı atacağıma gider yurddan hazır bebek alırım. ama pek muhterem dini bütün milletim evine hayvan sokmaz, heralde sevabı huri vermiyo diye.

modelci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-05-2015, 23:04   #52
Ağaçsever

Ilker Mechmet's Avatar

Giriş Tarihi: 26-05-2013
Foto

kedimiz Gilbert ve oğlum...

Eklenen Resimler

GothiCat, Milla ve Duru beğendi.
Ilker Mechmet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-05-2015, 23:21   #53
Ağaçsever

Ilker Mechmet's Avatar

Değerli dostlar! Oğlum Gilbert isimli kedimizle birlikte büyüdü diyebilirim.. Kızımız şu anda üç yaşında ve onun da kedimizle bağlantılı hiçbir problemi olmadı... ikisi de onu ailemizin bir parçası olarak görüyor. Kızım doğduğunda hastaneden getirmeden önce, ona ait bir giysisini öncelikle eve getirip Gilbert'e koklatmıştık. Bebek eve geldiğinde de bir iki koklama seansı dışında bebeğe hiç yaklaşmadı, hatta 3 yaşına kadar kızımdan sürekli uzak durdu, onu tehlike olarak gördü belki de...
Eğer gerekli tedbirler alınırsa, burada özel tedbirlerden bahsetmiyorum: Aşıların tam olması v.s . Evde ki kedinizden Toxoplasma rbulaşma iski yıkanmamış sebze meyveden bulaşma riskinden fazla değil..

Duru beğendi.
Eski 16-05-2015, 00:22   #54
Ağaçsever

Ilker Mechmet's Avatar

Bir de bilimsel yönden bakacak olursak:
Ev hayvanlarının evden uzaklaştırılmasının en sık dört sebebinden bir tanesi hamilelikler. Diğer üç sebep ise Taşınmalar, geçimsizlik&ayrılıklar ve de alerji. Burada hamilelik ve Toxoplasma konusunu ele alacak olursak: tıbbın ilerlemesi ile birlikte zaten hayvanlardan insanlara geçen az sayıda enfeksiyonların basit önlemlerle engellenmesi mümkün. Göttingen Üniversıtesinde yapılan bir araştırmada insanların %80'inin Toxoplasma'ya karşı immun olduğu ispatlanmış, tabi bu evinizdeki kedi köpek için de geçerli, çünkü onlarda hastalığı bir kez geçirdikler mi ona karşı direnç geliştirmiş oluyorlar. Sonuçta siz hastalığı geçirmemiş olacaksınız, evinizde ki kediniz geçirmemiş olacak; Bayağı düşük bir ihtimal...
Hijyen koşullarına dikkat ettiğinizde de bu ihtimali daha da azaltmış oluyorsunuz
- kedi kumunun temizliğini eşiniz üstlenebilir
- ellerinizi sık sık yıkayabilirsiniz
Sonuçta bahçede eldiven kullanmadan çalışırken ya da et doğrar iken Toxoplasma kapma riskiniz kedinizden kapma riskinden çok daha fazla.

Eski 16-05-2015, 00:32   #55
Ağaçsever

Ilker Mechmet's Avatar

Diğer bir konu da: yapılan araştırmalar sonucu evcil hayvanlar ile birlikte büyüyen çocukların daha sosyal, daha sağlıklı, daha başarılı ve daha mutlu oldukları gerçeği.. Birçok anne baba kulaktan dolma bilgilerle, çocuğuna, iyilik yapıyorum düşüncesiyle dolaylı olarak zarar vermiş oluyor...

Eski 16-05-2015, 08:40   #56
Ağaç Dostu

david72's Avatar

Giriş Tarihi: 26-03-2015
Ben de şunu eklemek istiyorum: Yapılan araştirmalara göre hayvanlarla temasi az olan ve doğada sınırlı veya çok kontrollu tutulan bebeklerde, çok hijyenik evlerde yetişen bebeklerde allerji ve astım gibi hastalıkların gelişme olasılığı çok daha yüksekmiş.

Genel kanıya ve eğilimlere gelince; bizim gibi sanayisi gelişmemiş bir tarım ülkesinde insanların çok büyük bir çoğunluğu şehirde olsa bile şehre uzak yaşarken ve cennet gibi doğadayken nasıl oluyor da doğaya ve hayvanlara bu kadar yabancı ve uzak olabiliyoruz. New York ta Manhattan ın göbeğinde yetişen çocuklar bile hayvanlarla ve doğayla daha çok temastalar. Bizde zannedersin herkes Houston uzay üssünde doğup büyümüş. Evler ozonlanır, hergün halılar çırpılır ve çocuklar çimlerde bile oynayamaz.Sizce de çok garip değilmi ? Maalesef çok yüksek bir yüzdemiz bu şekilde, insanlar ne ağaç tanıyor ne bitki, bildiği birşey varsa o da piknik onun da içine edip gidiyorlar. Köpek gördümü tekmeliyor, kedi olan eve girmiyor falan filan.
Bizim şehirlerimiz bile köy yahu nasıl bu kadar yabancı olabilirsin çevrene diye sormazlar mı adama ?
Neyse çok içimi döktüm maksadım kimseyi kırmak değil ilginç bir tespitte bulunmaktı , saygılarımla.

david72 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2015, 22:25   #57
Ağaçsever

ozgursahin's Avatar

Giriş Tarihi: 25-12-2011
toksoplazma

sayın çok degerli hayvan severler bana karşı gelenlerden daha hayvan severim bilakis lusoari beyfendi kusura bakmayında benim yaşım 33 yıllardan beridir doktor doktor gözüm için gezerim istanbulda sayılı bir çok göz hastanelerine gittim ankarada yine öyle hatayda adanada bir çok ilde göz doktor larına gittim prof ve doç. doktorlara gittim bir türlü gözümdeki toxsoplazmayı yenemedim benim gözümde 2,5 yaşında başlamış kayma oluşmuş ve gözümün arka görme noktasında yara olmuş ve sol gözüm 5 mt kadar görüyor sagada yeni bulaşmış. loveforlife hanım efendi ben sizler gibi kulakdan dolma iş yapmam aşırı derecede araştırırım öyle yaparım. ben çok iyi biliyorum benim gözüme kedi ve köpekten geçtigini ne kadar doktora gittiysem hepside köpek ve kediden geçtiğini söylediler bunca doktora inanmayıp burdaki 3-5 kedi köpek besleyenemi inanacagım.siz bildiginizi yapın bu uslübüde lusoari ve loveforline ye yakıştıramadım kötü uslübün sözü sahibinedir benim maksadım kimseyi üzmek **** kırmak degildi sadece gözümden ve başımdan geçen bu durumu paylaşmak istedim ben şahsen karsıyım evde beslenmesine.

ozgursahin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-05-2015, 00:04   #58
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Alıntı:
sayın çok degerli hayvan severler bana karşı gelenlerden daha hayvan severim bilakis lusoari beyfendi kusura bakmayında benim yaşım 33 yıllardan beridir doktor doktor gözüm için gezerim istanbulda sayılı bir çok göz hastanelerine gittim ankarada yine öyle hatayda adanada bir çok ilde göz doktor larına gittim prof ve doç. doktorlara gittim bir türlü gözümdeki toxsoplazmayı yenemedim benim gözümde 2,5 yaşında başlamış kayma oluşmuş ve gözümün arka görme noktasında yara olmuş ve sol gözüm 5 mt kadar görüyor sagada yeni bulaşmış. loveforlife hanım efendi ben sizler gibi kulakdan dolma iş yapmam aşırı derecede araştırırım öyle yaparım. ben çok iyi biliyorum benim gözüme kedi ve köpekten geçtigini ne kadar doktora gittiysem hepside köpek ve kediden geçtiğini söylediler bunca doktora inanmayıp burdaki 3-5 kedi köpek besleyenemi inanacagım.siz bildiginizi yapın bu uslübüde lusoari ve loveforline ye yakıştıramadım kötü uslübün sözü sahibinedir benim maksadım kimseyi üzmek **** kırmak degildi sadece gözümden ve başımdan geçen bu durumu paylaşmak istedim ben şahsen karsıyım evde beslenmesine.
Bilimsel yanıtınız burada: http://www.retinavitreus.com/pdf/PDF_299.pdf

Oküler toksoplazmozis yani gözde toksoplazma enfeksiyonunun bulaşma yollarını, linkini verdiğim kocaman bilimsel sunumdan sizin için ayrıca alıntıladım:

''...Parazit insanları üç yolla enfekte eder

1-İyi pişmemiş etlerle bradizoit formunun alınması,
2-Kirli ellerle sporozoit formunun alınması,
3-Transplazental geçiş

İlk iki yayılım yolu akkiz, üçüncü geçiş yolu ise konjenital toksopazmozise neden olur...''

Yani muzdarip olduğunuz hastalıktan direkt olarak hayvanları değil, öncelikle insanları sorumlu tutmalısınız...

Eski 18-05-2015, 09:57   #59
Ağaç Dostu

david72's Avatar

Giriş Tarihi: 26-03-2015
Sn özgürşahin hastalığınız icin forumdaki herkes şüphe yokki üzgündür, kimse gözünüzdeki problem için sevinecek değil bu konuda bir cekişmeye girmeye gerek yok. İşin bilimsel boyutu da gayet güzel açıklanmış zaten. Doğadan izole şekilde yaşamak çare değil, bunu bir korunma önlemk olarak görmek de yanlış. Amerika da kültür tavuklarindan mutfak ortaminda bulaşan bakteriler ve yaydıklari hastalıklari bir bilseniz eve tavuk sokmazsınız. E ozaman et de yemeyelim ot da yemeyelim hapla beslenelim. Bızler doganın birer parçasıyız ayrı yaratıklar değil, bunu bir düşunmenizi isterim. Saglicakla kalın.

A_NOMAD beğendi.
david72 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-05-2015, 10:04   #60
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-11-2013
Veteriner hekim olarak;
Kedi yaşayan evde bebek olabilir sıkıntı yaratmaz tabi gereken önlemler alınırsa.
Baba olarak;
Evimde kedi ya da köpek beslemem, nedeni daha çok temizlik ve tüy takıntım. Ama bahçede kedimiz ve köpeğimiz var.
Hayvan sahibi ve hayvan sever olarak; Evde hayvan zor ve eziyetli her iki taraf içinde hayvan besleyeceksen mutlaka bahçeli evde oturmalı ki hayvanda rahat etsin

A_NOMAD beğendi.
Orhank Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:20.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024