agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Kediler
(https)

Beğeni Düzeni2309Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 25-03-2011, 10:55   #91
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2008
Galeri: 15
Sevgili dostlar, sizi hala daha anlamamakta ısrar eden sözde insanlara şu videoyu bir kaç kez izlemelerini tavsiye edin. Belki insanlıklarından bir parça da olsa utanırlar.

malbman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-03-2011, 20:47   #92
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-02-2011
Sayın malbman, siz o sözde insanların bu video'ya bizim gözümüzle bakıp, insanlığından utanabileceklerine gerçekten inanıyormusunuz? Kendinden başka canlıyı düşünmeyenlerin diğer insanları da,hatta kendi çocuklarını bile sevdiklerinden emin değilim.

Güzin Çakar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-03-2011, 21:14   #93
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Ne bileyim. Bir umut işte demiştim. Hani içlerinde insanlığın zerresi de olsa kalmış olan varsa, belki bir göz atmayı düşünür umuduydu benimki. Ama sanırım siz haklısınız sayın gçakar.

Eski 26-03-2011, 22:18   #94
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-02-2011
Yeni üye olsam da Ağaçlar.net, bitkilerle ilgili sık sık uğradığım bir siteydi. Sizleri üye olduktan sonra buldum.Tek tek isim yazamayacağım ama, bu üç sayfadaki kalpleri sevgi ve merhamet dolu üyeleri,sizleri çok sevdim.Burada sizlerle olmak için,ben bu siteye bir değil, bin kez üye olurum. Hepinize yüreğiniz kadar sıcacık sevgilerimi yolluyorum.

Güzin Çakar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-04-2011, 17:43   #95
Ağaç Dostu

İnci Akalp's Avatar

Giriş Tarihi: 06-03-2007
Galeri: 2
Sevgili Arkadaşlar,

Hayvanları ve bitkileri seven insanlarla birarada olmak ne güzel bir duygu.. Hepinizi candan selamlıyorum. Benim Boncuk ve Bobi'nin dostlukları da görülmeye değer.Paylaşmak istedim.

çok sevgiler

Eklenen Resimler

İnci Akalp Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-04-2011, 07:03   #96
Ağaçsever

fahriye07's Avatar

Giriş Tarihi: 07-03-2009
Maşallah insanlığa en büyük dersi onlar gösteriyor merhametsiz ,anlayışsız ,geçimsiz,insanlara çok güzel bir örnek .Bence sizin sevecen davranışınız bu dostluğu ortaya çıkarmış sizi kutlarım.

fahriye07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-04-2011, 19:00   #97
Ağaç Dostu

İnci Akalp's Avatar

Giriş Tarihi: 06-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fahriye07 Mesajı Göster
Maşallah insanlığa en büyük dersi onlar gösteriyor merhametsiz ,anlayışsız ,geçimsiz,insanlara çok güzel bir örnek .Bence sizin sevecen davranışınız bu dostluğu ortaya çıkarmış sizi kutlarım.
Sanırım cevabınız benim gönderdiğim resimler için.. çok teşekkür ederim..

İnci Akalp Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-04-2011, 20:12   #98
Ağaç Dostu

macuroğlu's Avatar

Giriş Tarihi: 02-01-2011
boncuğun yavruları

bizim bahçenin maskotu boncuk dün gece üç yavrusu oldu ama sabaha karşı yavrulardan birini yimiş ama çok şekerler

Eklenen Resimler

macuroğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-04-2011, 20:43   #99
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Kedi yavrusunu yemez diye biliyorum ben. Yanlışlık olmasın?

Bilge Kerem beğendi.
Eski 11-04-2011, 20:55   #100
Ağaçsever

Beymen's Avatar

Giriş Tarihi: 01-03-2010
Hiç bir dişi canlı yavrusunu yemez..bazı ölü yavruların çok nadir olarak yenildiği görülmüştür..sizin yavru kedi yaa ölü doğmuş **** başka bir erkek kedi tarafından öldürlmüş ki erkek kedilerin yavru kedileri boğduğu nu duymuştum.. sizin anne kedide çok acıktığı için ölü yavrusunu yemiş olabilir..kedinizi aç bırakmayınız..)

Beymen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-04-2011, 21:54   #101
Ağaç Dostu

bernacyhn's Avatar

Giriş Tarihi: 14-04-2008
Doğanın güçsüzlüğü güce çevirme yöntemi. Bu olay karıncalarda da aynıdır. Anne karınca gelecek yavrular için güç toplamak adına aç kaldığı zamanlarda kendi yumurtalarını yer. Umarım anne kediniz ve yavruları sağlıklı ve uzun ömürlü olurlar.

bernacyhn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-04-2011, 22:16   #102
Ağaç Dostu

macuroğlu's Avatar

Giriş Tarihi: 02-01-2011
yok hayır aç bırakmadık yavru il 5 dakiika canlı idi

macuroğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-04-2011, 22:26   #103
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-04-2010
Ben kedilerin güçsüz, yaşamayacak yavrularını yediklerini biliyorum.Biraz kötü bir benzetme olacak belki ama "çöpe gitmesin" diye düşünürlermiş gibi..

Yavruları sürekli gözlemleyin, içsinler diye sakın yağlı süt vermeyin. Özellikle gözlerinde çapaklanma oluşuyor mu dikkat edin, anneleri temizler genelde ama durmuyorsa veterinerden ilaç ya da veterinere ulaşamazsanız soğutulmuş çaya batırdığınız pamukla temizleyin. Bir de o kutunun içine eski kazak battaniye filan koysanız daha iyi olacak, havalar hala soğuk..

elek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-05-2011, 14:59   #104
Ağaç Dostu

doga-dostu's Avatar

Giriş Tarihi: 14-05-2010
teşekkür ederim yıkamamaya gayret ediyorum ama bakkondaki çiçekler sayesinnde patileri simsiyah oluyor...

Eklenen Resimler

Papağan ve Bilge Kerem beğendi.
doga-dostu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-05-2011, 18:07   #105
Ağaç Dostu

lale607's Avatar

Giriş Tarihi: 24-04-2010
çok tatlıymış. bende kedileri çok seviyorum, beslemekte istiyorum ama 5 yaşında ikiz çocuklarım var. onların peşinde koşturmaktan kediye sıra gelmiyor. inşallah ileride olur.

lale607 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-05-2011, 23:30   #106
Ağaçsever

cartel's Avatar

Giriş Tarihi: 02-05-2011
benim biricik aslanım

Daha sekiz haftalıken maşalahsı var. Şuan 3 kıloyu aşkın.
Çok akıllıdır.. ne zaman çağrırsam yanıma gelir koşa koşa.

Eklenen Resimler

cartel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-05-2011, 21:56   #107
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 03-11-2009
Galeri: 3
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi athena -asena Mesajı Göster
buda benim van kedisi yeni yavrusuyla beraber . yavrunun daha ismini de koymadık annesi fındık tı yavrusunun da ismini yakın biz zaman da koyarız.
Aradan geçen dokuz ay sonra bizim van kedisi tekrar doğurdu bu sefer 3 tane, geçen seneki yavrusu da doğurdu bu sene yavrulardan bahçede bitkilerim sağ kalırlarsa çok iyi.

Eklenen Resimler

athena -asena Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-06-2011, 15:22   #108
Ağaç Dostu

Tubay's Avatar

Giriş Tarihi: 20-02-2008
Bunlar çok güzeller.Hepsine sizmi bakıyorsunuz ?

Tubay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-06-2011, 23:09   #109
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tubay Mesajı Göster
Bunlar çok güzeller.Hepsine sizmi bakıyorsunuz ?
Evet ben bakıyorum geçen sene annelerini bırakamadım bu sene 4 yavru daha oldu bahçedeki bitkilerede çok zarar veriyorlar ama çok sevimliler.

Eklenen Resimler

Eski 21-06-2011, 23:24   #110
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 07-07-2008
Galeri: 80
Çok harika ve çok çok sevimliler.

Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-06-2011, 23:38   #111
Ağaç Dostu

Satı Uğurtan's Avatar

Giriş Tarihi: 23-02-2009
Galeri: 14
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi athena -asena Mesajı Göster
Evet ben bakıyorum geçen sene annelerini bırakamadım bu sene 4 yavru daha oldu bahçedeki bitkilerede çok zarar veriyorlar ama çok sevimliler.
Çok güzeller, bayıldım dünya tatlısı bunlar ya

Satı Uğurtan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-06-2011, 23:42   #112
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Cumhur Tonba Mesajı Göster
Çok harika ve çok çok sevimliler.

Teşekkürler.

Eski 21-06-2011, 23:43   #113
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Satı Uğurtan Mesajı Göster
Çok güzeller, bayıldım dünya tatlısı bunlar ya
Teşekkürler.

Eski 03-07-2011, 19:55   #114
Ağaçsever

ahmetihsan's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2011
Merhabalar; bende kedileri çooooook seviyorum. Daha önce aynı sayın doğa dostununkinin aynısı bir erkek kedim vardı. Evde besliyordum. Kimliği vardı. Tüm kontrolleri yapılıyordu. Fakaaaaaat mart ayı geldiğinde dışarı çıkmak için deli oluyordu.Sokak kapısının başından ayrılmıyordu. Miyavlamasına dayanamadım çıkardım dışarıya. İki gün sonra eve yanında beyaz bir dişi kediyle gelmez mi!! )))) onuda aldım eve. Tuvaletin birini ona tahsis ettim. Tuvaleti gelince gidiyor tuvaletini yapıyordu. Dışarıya alıştılar tekrar saldım. Bir daha dönmedi!!! ((((( Bende sadece kimliği kaldı. Birisinin aldığını duydum.Araştırdım bulamadım ((( Aslında boyunluğunda telefon numarası falan vardı!!. İnşallah alan kişi iyi bakıyordur.. Tekrar bir kedi alamadım o zamanlar küçük kızım için iyi olmayacağını söylediler.. Hala kedi hasretim devam ediyor. Sizlerle paylaşmak istedim.

ahmetihsan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-07-2011, 19:59   #115
Ağaçsever

ahmetihsan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi lale607 Mesajı Göster
çok tatlıymış. bende kedileri çok seviyorum, beslemekte istiyorum ama 5 yaşında ikiz çocuklarım var. onların peşinde koşturmaktan kediye sıra gelmiyor. inşallah ileride olur.
Sayın Lale607 , çocuklar ergenlik çağına gelinceye kadar eve kedi almayınız. Duyduğuma göre bilhassa kız çocuklarının gelecek yaşamları için tehlike arzediyormuş. Kısırlık yaptığını duymuştum. Bende o yüzden kedi alamıyorum eve. Dışarda gördüğüm her kediye ilgi gösteririm. Benide severler ))

Eski 03-07-2011, 23:15   #116
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-01-2010
Sn. Ahmetihsan eminmisiniz ben veterinerlerden asla böyle birşey duymadım? kulaktan dolma birşey olmasın? kızı olan birçok arkadaşımın kedisi var ve veterinere götürülüyor ama hehangi bir veterinerden böyle bir uyarı olduğunu hiç duymadım. Bunlar insanları hayvanlardan soğutmak için söylenmiş sözler gibime geliyor!!!!!!

merkürvenüs Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-07-2011, 23:23   #117
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-01-2010
Ayrıca bilmelisiniz ki eve alınan kedileri 7-8 aylık olduktan sonra biyolojik yapıları gereği çiftleşme isteklerinden dolayı evde tutmak çok zor ve kısırlaştırılmaları gerekiyor. Sokak kedileriyle oldukça çok uğraşan ve evimde enaz 20-25 kediyi sağlık durumlarından dolayı misafir eden ve 10 dan fazla sokak kedisini kısırlaştıran biri olarak ev kedilerinin o şekilde sokağa bırakılmasına çok üzülüyorum ve yaşama şansları gerçekten çok düşük oluyor, umarım sizin kediniz şartlara uyum sağlayabilmiştir.

merkürvenüs Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-07-2011, 12:10   #118
Ağaçsever

ahmetihsan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi merkürvenüs Mesajı Göster
Sn. Ahmetihsan eminmisiniz ben veterinerlerden asla böyle birşey duymadım? kulaktan dolma birşey olmasın? kızı olan birçok arkadaşımın kedisi var ve veterinere götürülüyor ama hehangi bir veterinerden böyle bir uyarı olduğunu hiç duymadım. Bunlar insanları hayvanlardan soğutmak için söylenmiş sözler gibime geliyor!!!!!!
Sn merkürvenüs; belirttiğim gibi sadece bir duyum benim söylediğim, bilimsel olarak uzmanlardan bilgi almak gerekir ******. Her türlü riskine rağmen yine çoooook seviyorum kedileri. Yanlız tüyleri vücuda girerek kist oluşturduğu bir gerçek. Bakımlarının iyi yapılması gerekir. Herşeye rağmen gerçek kedi severler asla hayvanlardan soğumaz . Siz üzülmeyin!!. Teşekkürler.

Eski 04-07-2011, 12:16   #119
Ağaçsever

ahmetihsan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi merkürvenüs Mesajı Göster
Ayrıca bilmelisiniz ki eve alınan kedileri 7-8 aylık olduktan sonra biyolojik yapıları gereği çiftleşme isteklerinden dolayı evde tutmak çok zor ve kısırlaştırılmaları gerekiyor. Sokak kedileriyle oldukça çok uğraşan ve evimde enaz 20-25 kediyi sağlık durumlarından dolayı misafir eden ve 10 dan fazla sokak kedisini kısırlaştıran biri olarak ev kedilerinin o şekilde sokağa bırakılmasına çok üzülüyorum ve yaşama şansları gerçekten çok düşük oluyor, umarım sizin kediniz şartlara uyum sağlayabilmiştir.
Sn merkürvenüs; haklısınız bende evde tutamadığım için dışarı çıkmasına izin vermiştim. Ama eminim yine bir kişi evinde bakıyordur. İzini bulamadım. Ben hayvanların kısırlaştırılmasından yana değilim. Bir canlının uzvunun çalışamaz hale getirilmesi bana mantıklı gelmiyor. Tüm ihtiyaçları karşılandığında kısırlaştırmak gerekmez diye düşünüyorum. Üremelerine engel olmak onların haklarını gasp etmek değil mi sizce?? Yorumlarınız için teşekkürler.

Eski 04-07-2011, 12:19   #120
Ağaçsever

ahmetihsan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi doga-dostu Mesajı Göster
teşekkür ederim yıkamamaya gayret ediyorum ama bakkondaki çiçekler sayesinnde patileri simsiyah oluyor...
Sn doga-dostu; kedinizin cinsi sanırım Ankara Kedisi değil mi?? Lütfen kedinizin cinsini belirtirmisiniz?

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:37.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024