agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Kediler
(https)

Beğeni Düzeni2309Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 09-02-2011, 23:58   #61
Ağaçsever

fahriye07's Avatar

Giriş Tarihi: 07-03-2009
şimdilik bunu yüklenebildin yarın ekleyeceğim

Eklenen Resimler

Düzenleyen fahriye07 : 10-02-2011 saat 18:59
fahriye07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-02-2011, 19:02   #62
Ağaçsever

fahriye07's Avatar

devamı da burada

Eklenen Resimler

Eski 11-02-2011, 11:52   #63
Ağaç Dostu

Tubay's Avatar

Giriş Tarihi: 20-02-2008
Galeri: 2
Maşallah,Bu ne muhabbet bu ne dostluk

Tubay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-02-2011, 20:55   #64
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-07-2008
Maşallah çok şirinler.Aman kuşu yalnız bırakmayın sevgiler.

gtatas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-02-2011, 21:19   #65
Ağaçsever

fahriye07's Avatar

onları yanlız bırakıp gidiyoruz 9 aydır yanımızda hep beraberler onlar arkadaş lar
biz güveniyoruz, paşamızı arkadaş gibi seviyorlar güvenimiz tam teşşekkür ederim

Eski 11-02-2011, 22:50   #66
Ağaç Dostu

aygün's Avatar

Giriş Tarihi: 23-10-2009
Bu sayfaya ilk kez uğradım ve çok etkilendim.
Sevgili Tubay, geçmiş olsun. Ne denebilir ki, sözün bittiği yer. Allah bir daha böyle acı yaşatmasın. Ne güzel bir yüreğiniz var. Bu güzel yürek umarım hep mutlu kalır.

Ve sevgili fahriye07,
Kedileriniz ve kuşunuzun bu harika dostluğunun ben sizin güzel yüreğinizden kaynaklandığına inanıyorum.
Onlara sevgiyi de dostluğu da öğreten siz olmalısınız, yüreğinizin yansımaları gibi geliyor çünkü başka açıklaması yok.
Onlarla mutluluğunuz daim olsun. Sevgilerle...

Sonuçta hayvan deyip geçmemek gerek. Onlar sevgiyi de her duyguyu da bizden daha iyi sezinliyorlar ve insanların onlardan öğreneceği çok şey var.

aygün Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-02-2011, 12:33   #67
Ağaç Dostu

Tubay's Avatar

Teşekkürler Aygün.Bence herkes evinde mutlaka bir hayvan beslemeli.Onların pozitif enerjileri etrafa yansıyor

Eski 15-02-2011, 04:16   #68
Ağaçsever

fahriye07's Avatar

çok teşekkür ederim bu güzel sözleriniz için ... Bütün hayvan besleyenlerin yürekleri aynı şekilde dostluk, sevecen ,merhamet dolu.

Eski 15-02-2011, 09:53   #69
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-02-2011
Bir zamanlar şöyle bir söz duymuştum;Allah,bütün insanlara değil yalnız sevdiklerine bir hediye vermiş 'Hayvan Sevgisi'.
Bu hediyeyi almayanlar neler kaçırdıklarının farkında bile değiller...

Güzin Çakar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-02-2011, 14:46   #70
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2007
Galeri: 3
Tubaycım, başın sağolsun çok üzüldüm. Duygularını, üzüntünü tam olarak hissedebiliyorum daha önce benim kediciğimin başına böyle bir şey geldi ben de okul dönüşü yolda ölü bedenciğiyle karşılaştım. Haftalarca neler çektiğimi, aklıma geldikçe içimin nasıl yandığını anlatamam.

Şimdi de yine sokaktan eve aldığım üç kediciğim var birini büyüttüm bir de rahat edeceği yer buldum kaldı iki tane Biri daha yavru ve caniler hayvanın kuyruğunu kesmişler. Muhtemelen ailelerinin terbiye etmediği sorumsuz veletler yapmıştır. Diğerini de çöplük kenarında buldum o da yavruydu bulduğumda şimdi kocaman oldu. Dişleri hassasmış o yüzden özel besliyorum yumuşak besin ve sıvı şeylerle.

Arkadaşımız ne güzel yazmış, hayvan sevgisi gerçekten de Allah'ın sevdiklerine bir ihsanı. Ama biz de o sevgiye seçilerek lâyık olmadık, merhamet, empati, fedakârlık, sevgi bunlar gerçekten de kişinin çabasıyla sonradan da kazanılabilecek duygular. Yani demem o ki Allah bizi seviyorsa eğer biz de bu sevgiyi kazanmak için çok çabalıyoruz.

Gecenin ayazında millet sıcacık evinde otururken biz sokaklarda aç hayvancık var mı diye devriye geziyoruz. Kasaplarda acaba sokak hayvanlarına verilebilecek atık et, kemik var mı diye sokak sokak dolaşıyoruz, bu uğurda madden ve manen fedakârlık yapıyoruz. Evimize aldığımız hayvanların çişiyle, dağıttığı, parçaladığı eşyalarımızla uğraşıyoruz. Herkesin burun kıvırdığı midesini bulandıran işlere gözümüzü kırpmadan dalıyoruz.

Ama bütün bunları yaparken o masumların bize attıkları tek bir bakış, bizi gördükleri zaman koşarak gelmeleri, bize şımarmaları, bütün yorgunluklarımızı unutturuyor sanırım bu da bizim dünyadaki ödülümüz. )

O yüzden de durmak yok yola devam... )) Kim ne derse desin, hayvanseverlerle istedikleri kadar alay etsinler, aşağılasınlar; doğru yapan doğru davranan bizleriz.

Sûz-i Dilârâ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-02-2011, 00:45   #71
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 17-02-2010
Merhabalar;
Sayın Suz-i Dilara
Sözlerinizin her cümlesine katılıyor, size ve diğer arkadaşlara saygı ve sevgilerimi sunuyorum
ta yüreğimden hissederek.

Eklenen Resimler

Bilge Kerem beğendi.
güzel İzmirim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-02-2011, 18:32   #72
Ağaç Dostu

Merhaba güzel İzmirim, fotoğrafını gönderdiğiniz ufaklığın sağlığı nasıl gidiyor ? Sormak istedim. Sevgiler

Eski 22-02-2011, 22:26   #73
Ağaçsever

Sayın gçakar merhabalar;
İsmi Tekir, bir yaşında delikanlı. Sahipsiz annenin beş yavrusundan biri. Balkona yavrulamış,
annenin sütü yetmedi. Biz takviye yapana kadar meme kavgasında gözleri maalesef gitmiş.
Anne yavrular büyüyünce taşıdı, Tekir' i sakladım. Görme yetisi olmayınca duyma yetisi
müthiş gelişti. Hayvanların kulakları sesleri çok iyi algılar ama Tekir sanki kulaklarıyla
görüyor. Örümceği bile takip ettiğini gördüm. Çokta akıllı, ailece çok seviyoruz hayvanları,
ama Tekir' in yeri ayrı. Sayın gçakar ilginize çok teşekkür ederim, dün akşamdan beri altı,
yedi kez mesaj yazdım ama görünmedi mesaj. İnşallah bu defa başarırım. Sevgi paylaştıkça
artar, her şey gönlünüzce olsun. SEVGİLER SAYGILAR...

Eklenen Resimler

Eski 28-02-2011, 09:49   #74
Ağaç Dostu

Sevgi dolu güzel İzmirim , Tekir'in fotoğrafını gördüğümde çok üzülmüştüm.Şimdi çok şanslı olduğunu düşünüyorum.Oğlunuzun gözleri meme kavgasında olmamıştır.Kedi yavrularının gözlerinde enfeksiyon sonrasında göz kaybı sık karşılaşılan bir durum , ama anneleri müdahale etmemize her zaman izin vermiyorlar.Oğlunuz sizinle gayet mutlu yaşayacaktır.Ya siz olmasaydınız ! Siz bir meleksiniz. İyi ki varsınız.İzmir'deki sıcacık yuvanıza tüm kalbimle sevgilerimi yolluyorum...

Papağan beğendi.
Eski 28-02-2011, 21:48   #75
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Sevgili güzel İzmirim, Allah sizden razı olsun. Onun kulağı, gözü olmasa bile siz varsınız ya, yavrucuk çok şanslı, darısı diğer sokakta yaşayan hayvancıkların başına, inşallah onlar da sizin gibi meleklere rastlarlar. İlk fotoda ne olduğunu tam anlayamamıştım ama ikincisinde içim parçalandı, iyi ki yanında siz varsınız.

Van gölü dolusu sevgilerimi, selamlarımı yolluyorum size

Eski 03-03-2011, 17:54   #76
Ağaç Dostu

Tubay's Avatar

Sevgili Süz-i Dilara paylaşımın için teşekkürler.Umarım hayvan sevgisi bulaşıcı birşeydir.Ben memnuniyetle bulaştırıyorum etrafıma

Eski 03-03-2011, 23:19   #77
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-01-2009
Muhabbet kuşuyla kedilerin dostluğu inanılmaz güzel. Kedi hikayelerini okurken çok duygusallaştım, benim de hüzünlü anılarım var.

Doğayla Barış Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-03-2011, 04:57   #78
Ağaçsever

Merhaba arkadaşlar;
Sayın Suz-i Dilara, sayın gçakar merhabalar;
Tekir' in hikayesini sayın Tubay ve sayın Suz-i Dilara'nın yazılarını okuyunca paylaştım.
Daha önce duygu sömürüsü olucak gibi gelmişti bana. Güzel sözlerinize hayvan sever olarak
teşekkür ediyorum. Siz olsanız aynı şeyi yapardınız, adım gibi eminim daha fazlasını
yapmaya çalışırdınız.
"Yaratılanı severim Yaradan' dan ötürü" der YUNUS EMRE. Sözün özü.
İyi ki sizler varsınız, iyi ki sevgi var, iyi ki AĞAÇLAR.NET var.
SEVGİLER SAYGILAR.....

Eski 07-03-2011, 04:15   #79
Ağaçsever

Merhaba arkadaşlar;
Nerelerdesiniz ? Hava çok soğuyacakmış, bizimkilerin keyfi yerinde. Yedikleri önlerinde,
yemedikleri arkalarında, sıcacık evlerde mır mır şekerleme yapıyorlar. Sokaktaki garipler,
kimsesiz biçareler, sahipsiz hayvanlar ne yaparlar ne ederler. Gerçi barınaktaktakilerinde hiç
bir farkı yokya.. Ne yerler ne içerler, üşümekten hasta olurlar...Hep düşünüp üzülüyorum.
Keşke bir şeyler yapabilsem...keşke... SEVGİLER' LE

Eklenen Resimler

Papağan ve Bilge Kerem beğendi.
Eski 11-03-2011, 19:19   #80
Ağaç Dostu

doga-dostu's Avatar

Giriş Tarihi: 14-05-2010
yavru kedim yumak büyüdü :)

5 aylık oldu kocaman. ilk geldiği zamanlar cılız küçücük bişiydi şimdi koccaman oldu

bizim sayemizde. )
ayda bir yıkayıp tırnaklarının fazla uzamamasını için beyaz yerlerini kesip törpülüyoruz.
günde 2 defaoynuyorum 3 defa seviyorum kucağıma alıp o yetiyor.
6 saat yalnız kalıyor ama bana kalırsa çok mutlu
arada şimarıklık yapıyor.mamasını beğenmediğide.ama biz onu çok seviyoruz.
eskiden sadece evdeki kediydi şimdi de bir bireyi ailemizin

Eklenen Resimler

doga-dostu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-03-2011, 21:29   #81
Ağaçsever

Sayın doğa-dostu merhabalar, yumak çok şirin çok güzel.Maşallah diyerek kocaman nazar
boncuklu öpüyorum onu. Hayvanları çok seviyorum, onlarsız hayat tatsız tuzsuz olurdu
herhalde.Size kızınızla mutlu, sağlıklı ömür diliyorum. Sevgilerimle..

Eski 11-03-2011, 23:55   #82
Ağaç Dostu

agozce's Avatar

Giriş Tarihi: 27-04-2007
Galeri: 4
Ne güzel bir haber. Seni kutlarım.

Ama...yıkamak kediler için çok zararlı. Onların derilerinde koruyucu bir madde varmış. Yıkayınca o madde gidiyor. Çok çabuk hastalanıyorlar. Zaten evdeki bir kediyi yıkamaya gerek yok. Onlar kendisini fazlası ile tmizliyor. Dillerinde-tükrüklerinde antiseptik bir madde var. Kendilerini dezenfekte ediyorlar.

Uzun ömürlü olmasını istiyorsan doğalarına aykırı davranma. Zaten suyu hiç sevmezler.

agozce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-03-2011, 15:42   #83
Ağaç Dostu

Tubay's Avatar

Güzel İzmirlim,sizi anlıyorum, bizlerde kendi çapımızda bu soğuk havalarda sokak hayvanlarına yardım etmeye çalışıyoruz.Kuytu köşelere karton koliler,içine eski bataniye vs. koyup önlerine yemek artıklarını bırakıyoruz.Çevremize, elimizden geldiğince bu tarz uygulamalar yapmaları için duyurular yapıyoruz.

Eski 12-03-2011, 19:57   #84
Ağaçsever

kasabalı's Avatar

Giriş Tarihi: 30-03-2007
Merhaba arkadaşlar;
İnsanları anlayamıyorum sokakta kedi beslediğimiz için komşular ile tartışıyoruz kimsede hayvan sevgisi kalmamış.

tarku beğendi.
kasabalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-03-2011, 00:23   #85
Ağaçsever

Sevgili Dostlar Merhabalar;
Bizim buralarda etinden, sütünden, tüyünden yararlanılmayan hayvan besleyen bir elin
parmaklarını geçmez. Evin içinde kedi köpek besleyenin evine gitmez, küçük görür dedi
kodusunu yaparlar. Şimdi oturduğum sitede sekiz yıldır neler yaşadım, neler gördüm
ne hakaretler duydum bilemezsiniz. Kapıma kaçkere zabıta- polis dayandı. Kedi fobisi
olan iki kat üstte oturan, kedi yavrusunun balkonda güneşlenmek için yattığını görüp
kaç defa şikayet etti. Kapımı yıllarca bir iki komşu dışında açan olmadı. Aynı katta, altı
daire komşudan sadece biri geldi o' nununla yıllardır çok iyi komşuyum.
Sayın kasabalı, insanlar insan bile istemez oldu evlerine. Misafirliğe bile iki gün önceden
telefon edip randevu alıp gider olduk, değilki temelli kalıcak hayvanın tüyü mamasıyla
uğraşmak. Neyse biz yolumuza, hayatımıza devam edelim. Biz insanlarıda, hayvanlarıda,
bitkileride çok seviyoruz. Bu dünya hepimizin, paylaşmamız gerektiğine inanıyorum.
Hiç kimsenin dediği değil, kendi düşüncem önemlidir. SEVGİLER SAYGILAR....

tarku beğendi.
Eski 13-03-2011, 09:25   #86
Ağaç Dostu

doga-dostu's Avatar

Giriş Tarihi: 14-05-2010
ama yıkamazsam uzun süre gri oluyor beyaz kedi başka renk olsa neyse.ayda 1 yıkıyoruz zaten

doga-dostu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-03-2011, 14:22   #87
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Biz de geçenlerde bir komşumla çok kötü tartıştık, daha doğrusu ben onunla değil de o benle. Ağzına geleni saydı, bir insan olarak onun adına çok utandım, boğazıma bir yumruk tıkandı ama kendime değil onun haline üzüldüğümden. Bana ne tehditler savurdu bahçede köpeğe ve yeni doğmuş iki yavrusuna bakıyorum diye. Sanki kendisine sırtında taşıtıyorum veya taş atıyor kolu yoruluyor. Allah'tan diğer komşularımın hepsi bana destek çıkıyor, evlerinde ne kadar atık ekmek, tavuk, et, kemik oluyor atmıyorlar biriktirip bana veriyorlar (eskiden böyle yapmazlardı, zamanla anlata anlata, bir de çocuklarını kendi çocuğum gibi seviyorum, gönüllerini fethettim ) sokak köpeklerine, kuşlara bir sürü yemek çıkıyor.

Onlara canlılar arasında ayrım yapmamayı, hepimizin can taşıdığını, gücü olanın olmayana yardım etmesi gerektiğini, Peygamberimizin komşusu açken tok yatanın bizden değil dediğini, burda komşudan kastedilenin sadece insan olmadığını çevremizde bizimle birlikte yaşayan bütün canlıların buna dahil olduğunu anlatıyorum.

Çöplüklerde bir deri bir kemik kalmış zavallı köpekler yemek ararken bizim evlerimizde tıka basa yemek yeme hakkımızın olmadığını yemeğin artığını olsun onlarla paylaşmamız gerektiğini söylüyorum. Ve en sonunda da "Merhamet etmeyene merhamet edilmez" diyorum burdaki merhametin de kuru kuruya bir hissiyat değil insanı harekete geçiren, bir şeyler yaptırabilen merhamet olduğundan bahsediyorum. Böyle böyle 3 yıldır anlat anlat bu aşamalara geldim.

Televizyonlarda bazı "show" ve dinî içerikli programlar da bu anlattıklarımı destekleyince bir oh çekip derin nefes alıyorum. En azından insanlarda hayvanlara karşı farkındalık sağlanıyor ve destek olmasalar bile en azından köstek olmuyorlar, bir şeyler yapmaya çalışanları huzursuz etmiyorlar.

Benim komşularım da bize oturmaya gelmiyorlar, ama küçük bebekleri olduğu için kedi tüyünden çekindiklerinden yoksa gelecekler. Ben onlara gidiyorum, arada bir fikirleri tazelemek gerekiyor

Anlayacağınız ben de çok çektim hâlâ da çekiyorum, ama olsun diyorum, bir kişi bile kazansam kârdır. Eşim eskiden çok karşı çıkardı sonra beslediğim yavru köpeklerin yanına götürdüm bir gün, o gün bu gün kasaplardan kendi eliyle atık et, kemik satın alır Kedicikler bizi sabahın dördünde uyandırmasa, arada internet kablosunu çekiştirip bağlantıyı koparmasalar evdeki varlıklarından hiç rahatsız değil

İçim çok dolu, yaz yaz bitmez böyle olunca konu bütünlüğü de olmuyor, dağınık yazıyorum kusura bakmayın ama ne yapayım.

Düzenleyen Sûz-i Dilârâ : 25-05-2012 saat 07:13
Eski 13-03-2011, 14:31   #88
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi güzel İzmirim Mesajı Göster

Tekir' in hikayesini sayın Tubay ve sayın Suz-i Dilara'nın yazılarını okuyunca paylaştım.
Daha önce duygu sömürüsü olucak gibi gelmişti bana.
Lütfen duygu sömürüsü gibi düşünmeyin, çekinmeden yazın, fotoğrafları paylaşın, burda paylaşılan her hikâye belki bir kalbi harekete geçirir.

Biz de onun için rastladığımız, iyileştirdiğimiz, baktığımız bütün hayvancıkların hikâyelerini burda paylaşıyoruz. )

O kadar anlattıktan sonra sizi bizimkilerle tanıştırayım, siyah beyaz yavru olan köpek; Tokmak, kahverengi olanı Tosun, kedilerden siyah olanı Didem Hacer, büyük beyaz olanı Üçgen, anne köpeğin adı da Tin Tin )

Eklenen Resimler

Papağan ve Bilge Kerem beğendi.

Düzenleyen Sûz-i Dilârâ : 25-05-2012 saat 07:14 Neden: Fotoğraf ekleme
Eski 13-03-2011, 19:28   #89
Ağaç Dostu

agozce's Avatar

Giriş Tarihi: 27-04-2007
Galeri: 4
Yılda bir kez bile fazla. O kendisini temizler, merak etme.

agozce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-03-2011, 10:12   #90
Ağaç Dostu

Tubay's Avatar

Bu şirinleri kim sevmez anlıyamıyorum.Anlamakta istemiyorum zaten.Anlamadığım için sanırım baskılarımı sürdürmeye, inatla apartman bahçesini doldurmaya devam ediyorum

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:10.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024