agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Kediler
(https)

Beğeni Düzeni2309Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 30-06-2010, 16:16   #31
Ağaç Dostu

ilksenozturk's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2007
sn tubay ve sn suz-i dilara
Emekleriniz için sizleri çok çok kutlarım.

Sn tubay; yatış ile ilgili ben de bişey eklemek istedim; kedi ve köpek gibi hayvanların bu pozisyonda yatmaları sağlık belirtisi olur der eskiler. Örneğin bir omurga problemi yoktur, rahatlıkla omurgasının üstüne yatabiliyordur, böbrek-akciğer-diyafram yerleşiminde problem yoktur, kendini gerebiliyordur, öteki türlü sürekli sıkıntılı ve büzüşmüş şekilde yatmayı tercih edebilirlerdi.
(****** bunlar kesin çıkarımlar değildir ama göstergedir, sadece sevdiği için büzüşüp de uyuyabilir sürekli.)

ilksenozturk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-06-2010, 21:52   #32
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2007
Galeri: 3
Benim Sütoğlum, Remzican (ölen kediciğim) ve şimdi de Yaban aynen Pisi gibi uyuyorlar Onların uykudaki hallerine bayılıyorum zaten, izleyip izleyip gülüyorum, Sütoğlum yavruyken, yatarken saçlarımı açıp yastığın üst kısmına atardım, o da gelip kendine göre saçlarımı aralayıp bir yuva yapar ve orada uyurdu, benim halimi düşünün rahatsız olmasın diye dönemezdim bile.

Şimdi de Yabanımla çok güzel öğle uykusu çekiyoruz sarmaş dolaş

Remzican uyurken bebek ağlaması gibi sesler çıkarırdı, başına giderdim okşardım, "iyi misin oğlum?"diye sorardım gözünü açıp bana bakıp miyavlardı, ben de kucağıma alıp kendi yatağıma getirirdim mırıldaya mırıldaya tekrar dalardı Hepsi apayrı bir alem ve apayrı kişilikler. İncir'im doymak bilmez hep açtır, hem her şeyi de yemez sosyete, bir de enteresan bir şekilde kafasını hep yukardan aşağı sarkıtarak uyur, uyumadan saatlerce önce kendine en güzel bir yeri belirlemeye çalışır, miyavlar, mırıldar, eşimi çileden çıkarır

Yaban'ım önüne ne konsa yer, sefil Bilom Uykusu gelince de önüne ilk gelen düzlüğe kendini küt diye atıp horul horul anında uyur ve saatlerce uyanmaz

Eklenen Resimler

Sûz-i Dilârâ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-06-2010, 21:55   #33
Ağaç Dostu

Günüm's Avatar

Giriş Tarihi: 07-08-2006
Aman Allah'ım. Bu nasıl uyumaktır böyle. Kocaman bir Maaşallah .

Günüm Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-08-2010, 23:20   #34
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 03-11-2009
buda benim van kedisi yeni yavrusuyla beraber . yavrunun daha ismini de koymadık annesi fındık tı yavrusunun da ismini yakın biz zaman da koyarız.

Eklenen Resimler

athena -asena Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-08-2010, 00:26   #35
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-03-2009
Galeri: 43
Siyah alacalı renkli Van Kedisi oluyor mu? Bilmiyordum.

Bilge Kerem beğendi.
köknar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-08-2010, 01:33   #36
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-03-2009
Gözler tamam ama, bende bu renk Van Kedisi olduğununu sanmıyorum. Acaba, başka bir ırk ya da melezleme falan oalbilir mi ?

Zira Van Kedisi nin belileyici özelliği olarak beyaz kürklü beden, iki renki göz ifadesi kullanılır.

Sanırım sizin o siyah beyaz şekerler bilimsel bir araştırmayı hakediyor. Çok değişik geldiler bana.

Bilge Kerem beğendi.
balbay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-08-2010, 20:39   #37
Ağaç Dostu

sayın köknar ve balbay ; benim kedinin bir gözü kör , bende herkese van kedisi diyorum .burda da öyle yazmıştım silmedim biraz müziplik olsun diye kusura bakmazsınız inşallah.

sarigoz beğendi.
Eski 09-08-2010, 20:41   #38
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-03-2009
Galeri: 43
Kusur yok bence. Çok üzüldüm kıyamam ona ben. Mavi olan gözü mü kör?

köknar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-08-2010, 20:53   #39
Ağaç Dostu

sayın köknar ; mavi olan gözü kör.

Eski 11-08-2010, 10:32   #40
Ağaç Dostu

ahmeter's Avatar

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Kediler

Bütün aile bir arada

Eklenen Resimler

ahmeter Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-08-2010, 08:02   #41
Ağaç Dostu

ilksenozturk's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2007
çok güzel bir fotoğraf sn Tuta. ne güzel bir poz yakalamışsınız. Maşalah onlara da

ilksenozturk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-08-2010, 08:18   #42
Ağaç Dostu

Günüm's Avatar

Giriş Tarihi: 07-08-2006
Sayın TUTA, ödüllük bir fotoğraf olmuş.

Günüm Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-08-2010, 09:45   #43
Ağaç Dostu

ahmeter's Avatar

Kedilerim

Tutun kaçıyor

Eklenen Resimler

Bilge Kerem beğendi.
Eski 12-08-2010, 09:46   #44
Ağaç Dostu

ahmeter's Avatar

uyandırmaya kıyamadım

Eklenen Resimler

Eski 12-08-2010, 09:47   #45
Ağaç Dostu

ahmeter's Avatar

Bana dargınlar

Eklenen Resimler

Bilge Kerem beğendi.
Eski 02-02-2011, 16:11   #46
Ağaç Dostu

Tubay's Avatar

Giriş Tarihi: 20-02-2008
Galeri: 2
Sevgili Pisi Aramızda Değil Artık

Kedimiz Pisi vahşi insanlar tarafından dövüldü.Günlerce acı çekti, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Bir kedinin, hayatımda bu kadar büyük bir yeri olduğunu kaybedince anladım.Eşim ve ben günlerce kendimize gelemedik.Eve girmek dahi istemedik..
O sadece bizim değil çevremizdeki tüm insanların sevgilisiydi.Mahalledeki kocaman amcaların bile ağladığına tanık oldum.Günlerce evimiz insanlarla doldu taştı.Şunu anladım ki Pisi herkes için insan kadar değerli bir dostmuş.
Pisi sayesinde daha önce kedilerden nefret eden,evde hayvan beslemeye karşı olan,birçok arkadaşımız sokaktan kedi edindi.Çevrelerinde yaşayan tüm canlılara karşı daha duyarlı olmaya başladılar.
Üzerinden iki aygeçti.Ama hala düşündükçe içim acıyor.Belki yaşlanarak ölseydi bu kadar yaralayıcı olmazdı.
Bir daha kedi beslemem diyordum ama sokaktaki bir yavruyu hasta görünce dayanamadım.Onu daha sonra anlatacağım.
Sevgili Pisi'nin en son çekilmiş resimlerinden biri.Ne kadar güzel değilmi ?

Eklenen Resimler

Düzenleyen Tubay : 02-02-2011 saat 16:20 Neden: ekleme
Tubay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-02-2011, 16:57   #47
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-03-2009
Sayın Tubay okuyunca sinirlerim bozuldu ne isterler böyle güzel, ağzı var dili yok masumlardan bilmiyorum.Yeni dostunuzla huzurlu mutlu bir yaşam diliyorum.

Bilge Kerem beğendi.
Hatice Tarhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-02-2011, 18:17   #48
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-04-2010
Başlıkta yeni mesaj var diye görünce herhalde yeni halini göreceğiz diye hemen sayfayı açtım, resmi gördüm, mutlu oldum ama üstünde yazanları okuyunca... 15 dk kendime gelemedim inanın, Allah'ından bulsun bu insan müsveddeleri!! Bunlara bir tokat atsan insan yerine koyup da seni suçlu bulurlar karakolda mahkemede...

İlahi adalet varsa eğer sayın Tubay, hiç merak etmeyin yanlarına kalmaz bu.. Yapanları tespit ettiyseniz mutlaka şikayet edin, en azından para cezası var, prosedür-soruşturma vs. sonucu ceza almalarını sağlayamasanız bile en azından gözlerini korkutmuş olursunuz.

elek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-02-2011, 11:13   #49
Ağaç Dostu

Tubay's Avatar

Önce kaza olduğuna inanmak istedim ama daha öncede aynı şekilde arka kısmına tekme atılarak yaralamışlardı.Mahalledekiler üç çocuğun sürekli olarak pisiyi sıkıştırdığını görmüştü.Olaydan sonra çocukları gören dostlarımız,durdurup sormayı denemişler ama çocuklar kaçmışlar.Bizim mahallenin çocukları değillermiş
Pisiyi sokağa bırakmak istemiyordum ama evde yanlız kalınca çok kötü oluyordu.Hem mahalledeki herkesin sevgilisi olduğundan,sabahları tüm esnafa günaydın demezse,herkes telefonla beni arayıp niye gelmediğini soruyordu.Birkez olsun caddeye çıktığını görmedik.Mahalle sınırlarını çok iyi bilirdi.Asla uzaklaşmazdı.Çocuklarla oynamayı seviyordu.Kazara canını yaksalar bile birkez olsun tırmalamamıştır.Hatta bir keresinde bir yaşındaki bir bebek onu oyuncak gibi kuyruğundan çekip tüylerini yolmuş,parmağını gözüne sokmuştu biz panikle olaya müdahale edelim demiştik ama garibim canı yanmasına rağmen, kendini bebeğin ellerinden kurtardıktan sonra, bebeğin ellerine bulaşan tüyleri yalayıp temizlemişti
Fotoğraf, eşimle televizyon izlerlerken filmin 10.dakikasından sonraki halleri

Eklenen Resimler

Eski 03-02-2011, 13:30   #50
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 07-07-2008
Galeri: 80
Sayın Tubay,
Ben de aynen sayın Rlrk gibi, hem kedinizin halini sormak ve varsa yeni fotoğraflarını görmek için geldim. Fakat acı haber. İnanın çok üzüldüm. Bunu bir dostunu kaybeden insanlar çok iyi anlar.
Bu acıyı unutmak istiyorsanız lütfen sahipsiz bir kedi daha sahiplenin. Böylesine bir acıya bir daha dayanamam demeyin.
Sevgiler, saygılar.

Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-02-2011, 10:40   #51
Ağaç Dostu

Tubay's Avatar

Cumhur bey, aynen dediğiniz gibi yaptım.Biraz zaman geçtikten sonra bakıma muhtaç bir yavru edindim.Adı çinçin.Başlarda çok zorlandım.Pisi o kadar akıllı ve uyumluydu ki beni hiç yormazdı.Çin çin ise tam bir baş belası

Revnak beğendi.
Eski 05-02-2011, 12:34   #52
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 07-07-2008
Galeri: 80
Çim Çin ile de iyi anlaşacağınıza eminim. Baş belası olması iyi. Kendini daha iyi korur.

Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-02-2011, 13:12   #53
Ağaç Dostu

bernacyhn's Avatar

Giriş Tarihi: 14-04-2008
Sevgili Tubay, böyle durumlarda insan ne diyeceğini şaşırıyor gerçekten. O çok cici bir kediymiş ve hep öyle kalacak. Lütfen üzülmemeye çalışın, ölümünü değil de şirinliklerini hatırlayın hep. Hayat bu, ölüm her canlı için bir son ama ne olur üzülmemeye çalışın. Çinçin yerini dolduramaz belki Pisi'nin ancak böyle bir sevgiye nail olduğunuz için ne kadar şanslı olduğunuzu unutmayın.

bernacyhn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-02-2011, 22:56   #54
Ağaç Dostu

BenBen1967's Avatar

Giriş Tarihi: 09-10-2006
Söyleyecek bir şey bulamıyorum resmen şok oldum.

BenBen1967 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-02-2011, 17:00   #55
Ağaç Dostu

Tubay's Avatar

Arkadaşlar, hepinize çok teşekkür ederim.

Eski 09-02-2011, 00:19   #56
Ağaçsever

fahriye07's Avatar

Giriş Tarihi: 07-03-2009
merhaba arkadaşlar benimde 2 kızım var pati ve lily çok iyi anlaşıyorlar, eşim bir gün iş yeride yavru muhabbetkuşu bulmuş evimize getirdi ,biz tedirgin olduk kediler ve kuş aynı evde olamaz diye düşünüyorduk ki kızlarım kuşumuzu adı paşa çok sevdi asla hiç bir şey yapmıyorlar paşa ve kızlarımız yan yan oynuyorlar kafesin kapısı daima açık paşa istediği zaman içeri dışarı çıkıyor,onları baş başa koyup çarşıya pazara gidiyoruz hiç korkumuz yok asla zarar vermiyorlar kızlarım pencereden dışardaki kuşları görünce çıldırıyolar bizde anlamadık her kes nasıl olur öyle paşamızla 9 aydır beraberiz bence insanlara güzel bir ders veriyorlar anlaşarak
sizler ne dersiniz?

fahriye07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-02-2011, 09:28   #57
Ağaç Dostu

Tubay's Avatar

Fahriye07 ne mutlu size

Eski 09-02-2011, 09:56   #58
Ağaç Dostu

Tubay's Avatar

Ve Çinçin

Fotoğrafta çok sevimli görünebilir,ama sakın aldanmayınsadece uyurken böyle mahsum.
Çinçini ilk bulduğumuzda çok kötü durumdaydı,kulağından bir kene çıkardım,pirelerini temizledim.İlk aşılarında, fazla paraziti olduğundan günlerce bağırsak problemi yaşadı.Ama ilk günden beri ne kadar hasta olursa olsun yedi yedi yedi...Doyuramıyoruz
Şu an tam bir canavar.Her gün evden çıkarken ortalığı kontrol edip, bana sorun çıkaracağı her şeyi yok ediyorum.Ama o akşama mutlaka bir süpriz hazırlamış oluyor.Kırıyor,döküyor,dağıtıyor,parçalıyor
Ben hayatımda ilk defa bir kedinin kendini sevdirmediğini görüyorum.Sadece kulağını kaşıtmak için geliyor işi bitincede kaçıyor.Sürekli savunma halinde korku içinde yaşıyoruz,durup dururken üzerimize uçuyor ısırıp tırmalıyor.Oyun oynarken bize verdiği yaraları görseniz nasıl bir piskopatla yaşadığımızı anlardınız.Uyumak için bazen eşimin omzunu kullanıyor.Kuş gibi kafasını omuzdan aşağı sarkıtıp uyuyor.Sadece sabahları bizi ilk gördüğünde dudaklarını uzatıp öpücük yapıyor.Çünkü mama saati olduğunu biliyor.Arkadaşlarımız''can güvenliğimiz yok biz size gelmeyiz''diyorlar

Eklenen Resimler

Eski 09-02-2011, 22:04   #59
Ağaçsever

fahriye07's Avatar

Giriş Tarihi: 07-03-2009

Pati;tekir olan
Lily : Beyaz olan
Paşa: kuşumuz

Ve onlar bizim ailenin en sevileni canları..
Sizler nasıl bulacaksınız?

fahriye07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-02-2011, 22:13   #60
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fahriye07 Mesajı Göster

Pati;tekir olan
Lily : Beyaz olan
Paşa: kuşumuz

Ve onlar bizim ailenin en sevileni canları..
Sizler nasıl bulacaksınız?

Fotoğraflar, görünmüyor.

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:52.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024