agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Kediler
(https)

Beğeni Düzeni2309Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 09-07-2012, 14:21   #301
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-10-2011
Üç ayını dolduran bir pıtırcığımız aynı sizinki gibiydi. Hatta evin içinde çek-yatın altından günlerce tısladı ve çıkaramadık. Her denediğimde saldırıp bizi kanlar içinde bıraktı.
Çekyatın altına çay tabaklarında mama ve suyunu koyup çekildik.
İki hafta kadar sonra evin 12 yaşındaki ağbi kedisi minnoşla eve ve ortamına alışmaya başladı ve saldırmayı unuttu.
Zaman zamanla ortaya çıkmaya başladı, yemek tabaklarını minnoşun tabaklarının yanına taşıdım. Ve anladı ki mama yeri tek ve her kuralı zamanla öğrendi. Ardından kendini minnoş gibi sevdirmeye de başladı.
Bazen başına dokunduğumda parmaklarımı parçalarcasına ısırdı yine de. Annesi hala çok vahşi bir hayvandır ve ondan gördükleri ile geldi evimize.

Evde kendini sürekli sevdiren minnoşu bir tarafıma, ufaklığı bir yanıma alıp sevmeyi sık sık yaptım, başlarda eldivenle sevdim ufaklığı. Sonra beni de sev mırıldanmalarını duyduğumda başardım dedim kendi kendime.
Çok vahşi olan bu kediyi evcilleştirmekte ilk defa çok zorlandım.
Hala gece taşıma çantasında kapısı kapalı uyumakta. Uyuyan herkesi uyandırıp biryerlerini oyun amaçlı ısırması ev halkını deli ettiğinden, ufaklık kodesine geceleri kapatılıyor.
İlk günlerdeki saklandığı çekyatın aç-kapa sistemindeki körük bölümünden içine girip tuvaletini birkaç kere yapmış. Halbuki çok güzel öğrenmişti banyoda kendi kabındaki kumuna yapmayı.
Şimdi çekyatın olduğu bölüme gelme yasağı var. Oraya giremiyor ve gelmek için tiz sesiyle yalvarırcasına kapı açtırmaya uğraşıyor ama nafile.

Her kedinin farklı bir kişiliği var. Tıpkı bizler gibi. İki günlük evimize gelen minnoş çok vicdanlı bir hayvandır. Saldırılara karşılık bile vermeyi bilmez ve kızım ve benden başkasına da kendini sevdirmez.
Lider özelliği taşıyan bazı kediler ise mama tabağına kendinden başkasını yaklaştırmaz. Kimisi çok bencildir, tok olsa bile kıskançlığından hakkı olmayanı da yer bitirir.

Şuan artık ısırma huyu bitti ama, biri gelip onu sevmek isterse ne yapabileceğinden emin değilim hala.
Kendini çok güvende hissettikleri an vahşiliği bırakıyorlar.

Siz de sabredin ve zamanla size ve evinize uyum sağlayacaktır mutlaka.

Not olarak düştüğünüz cümlede aslında çok yol aldığınız belli oluyor.
Kedinizin cinsiyeti ve kaç aylık olduğunu yazmamışsınız, sanırım bir kaç aylık ve dişleri kaşındığından ısırıyor. Bizimki başlarda sadece saldırma güdüsüyle hareket ediyordu.
Annesinden öğrendiği savunma mekanizmasını sürekli bizde uyguladı.
Zamanla huyunu çözeceğinizden eminim ama ne öğretirseniz şimdi öğrenecektir.
Size kolay gelsin.

agozce ve Güzin Çakar beğendi.
çisem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-07-2012, 20:08   #302
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-04-2010
Sevgili Nariel, biraz sabır lazım Ek olarak elinle oynama; kağıttan top yap, şişe kapağı at önüne, paket lastiğine filan da bayılıyorlar... Bunlar gibi oyuncaklar icat et. Bir de hep bir kelimeyi (mesela "Hayır") seni kızdırdığında söyle, bunu söylediğinde durması gerektiğine koşullanacaktır.

Ayrıca kedi nanesi de bir nevi uyuşturucu gibi; sakinleşmelerini, mırmır mutlu modda gezmelerini sağlıyor. Tohumdan kolayca yetişir; bulamazsan haber ver, bendeki köklerden sana ulaştırmanın bir yolunu bulalım

mrduran beğendi.
elek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-07-2012, 21:01   #303
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-07-2012
bu nedir bu dünya şirini yaa..yerim bunu ben.

necdet demiray Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-07-2012, 09:03   #304
Ağaç Dostu

Nariel's Avatar

Giriş Tarihi: 18-04-2008
Galeri: 236
Sevgili çisem, ilginiz için teşekkür ederim. Bizimki vahşilikten değil de daha çok oyunculuktan ısırıyor; inanılmaz oyuncu ama bazen vahşilikle oyunu karıştırıyor sanırım Umarım büyüdükçe durulur.

Sevgili elek, benim oyuncak icat etmeme gerek bile yok, o herşeyle oynuyor zaten Koltuklardaki kırlentler, halının kenarları, terlikler, kumanda, sallantılı olan herşey.. Ayrıca topları da var tüm gün onların peşinden koşturuyor. Bunca enerji harcamasına reğmen bir de tatlı niyetine el ve ayaklarımıza saldırıp onları yiyor

gülenmelek ve mrduran beğendi.
Nariel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-07-2012, 09:44   #305
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 03-11-2009
Galeri: 3
1. Resimdeki anne ve yavrusu yavrunun 5 kardeşi gece kaybolmuş öldüler mi çaldılar mı bilmiyorum.
2. Resimdeki küçük yavruda 1 aylık oldu gezmeye başladı.
3. Resimde anne, kızı ve yavruları .

Kör olan annenin 2 yavrusu kayboldu . Bir yavrusu daha var onun 3 yavrusu da kayboldu akşama kadar yavrularını arıyor karnı acıktığı zaman eve gelir.

Eklenen Resimler

athena -asena Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-07-2012, 13:22   #306
Ağaç Dostu

Nariel's Avatar

Çok tatlı kedicikler. Bir tek bize tatlı geliyor heralde bunlar. Zira dün densizin biriyle karakolluk olduk. Başka başlıkta yazdım mesajımı; Sokak Köpekleri linkinden görebilirsiniz.

Bu kedilerin başı bu adamla dertte, yakın zamanda zehirleyeceğini düşünüyorum. Siyah-beyaz olmak üzere tam 7 tane yavru var; bunları acilen dağıtmam gerekiyor. Lütfen geçici de olsa almak isteyenler alsınlar. Ben tümünü alamam, psikopat adam birşey yapacak kedilere.

http://www.agaclar.net/forum/attachm...3-imag0057.jpg

Eski 11-08-2012, 19:48   #307
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-04-2009
Galeri: 1
Merhaba Arkadaşlar...

Hava çok sıcak; Fidanlıkta gün içersinde biraz çalıştık fakat uzun süre güneş altında kalınmıyor, biraz mola verelim dedik..!

Gölgeye, çardağın altına oğlumla beraber oturduk, fakat çardağı parselleyen başka birileri daha var.

Köpeğimiz Meks ilgi istiyor. Sırnaşıp, biraz ısırıp, biraz yalayıp, üstümüze atlayarak rahatsızlık veriyor...

Oğlum bu maskaralığa dayanamayıp Meksi kucağına aldı...

Bende, bu kareyi çekmek için arabadan fotoğraf makinasını aldım...

Devamında neler mi oldu ?

Sözle anlatılacak gibi değil..!

Ben bu olayı fotoğraflarla, fotoroman usulü anlatayım daha güzel olacağına inanıyorum..

Name:  Meks ve Sibel fidanlık hatırası 01.jpg
Views: 1374
Size:  43.3 KB

Meks maskaralığının mükafatını, Oğlumun kucağına alması ile sonlandırıyor...

Name:  Meks ve Sibel fidanlık hatırası 02.jpg
Views: 1373
Size:  57.2 KB

Durun bir fotoğrafınızı çekeyim diyorum, poz veriyorlar...

Name:  Meks ve Sibel fidanlık hatırası 03.jpg
Views: 1383
Size:  62.4 KB

Kıskanç Sibeli unutmuşuz...

Hop, durun bakalım..!

Bende varım diyor.

Kaçılın kenara...

Aslında bu ikilinin maceraları bir başlık yapar.

Ayrı bir başlık açsam mı acaba..?

Devam edecek...

Nuri Murvet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-08-2012, 20:56   #308
Ağaç Dostu

iris41's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2009
Kedi köpek dost olmaz diyorlar bu resimlerdende anlaşılacagı gibi eger sahibi dost kişi ise pek güzel anlaşıp güzel güzel geciniliyormuş .
Yok kişinin huyu bozuksa köpegide huysuz gecimsiz oluyor ,ne güzel kareler nuri bey

iris41 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-08-2012, 22:22   #309
Ağaç Dostu

Merhaba sayın iris41

Bu ikili muthiş...

Pardon üç ilave daha var, muhteşem beşli...

İnanılır gibi değiller.

Her gün bir olay, film çekilir inanın..

Geçen günü, çardakta oturup dinleniyorum, Meks yerde yatıyor.

Sibel, Meks'in yanına geldi, sürtündü pür dikkat takip ediyorum.

Başladı Meks'i yalamaya Meks, mest...

Sonra yan yatmış olan Meks'in sırtına çıktı, patilerinle başladı masaja gözlerime inanamadım...

Yavaşça kalktım bu anı videoya kayıt etmek için yazıhaneye yöneldim...

Benim kalktığımı görünce masajı bırakıp yanıma geldi..

Bu masaj olayını ara sıra yapıyor.

Takip edip videoya almak ve sizinle paylaşmak isterim...

Evet nerde kalmıştık..

Meks ve Sibelin maceraları...

Devam edelim bu ikilinin maceralarına...

Vay bensiz fotoğraf çekimi haaa...

Yer açın bakalım...

Name:  Meks ve Sibel fidanlık hatırası 04.jpg
Views: 1384
Size:  64.9 KB

Ben, önde olmalıyım...

Name:  Meks ve Sibel fidanlık hatırası 05.jpg
Views: 1283
Size:  64.9 KB

Hayır, ilk önce ben geldim.

Sen arkaya geç...

Name:  Meks ve Sibel fidanlık hatırası 06.jpg
Views: 1279
Size:  62.1 KB

Devam edecek...

Eski 12-08-2012, 13:27   #310
Ağaç Dostu

... bir türlü yerleşemediler.

Biraz sertçe hadi artık toparlanın diyorum.

Şunlara bakarmısınız..!

Hemen pozlarını veriyorlar.

Name:  Meks ve Sibel fidanlık hatırası 07.jpg
Views: 1290
Size:  49.5 KB

Şimdi sakin olun, bir poz daha alıcam diyorum...

Rahatlığa bakarmısınız...

Name:  Meks ve Sibel fidanlık hatırası 08.jpg
Views: 1377
Size:  55.7 KB

Her şey harika tamamdır diyorum..

Fakat..

Meks ve Sibele odaklanmışız, yavrular ne oluyor diye... Merak edip gelmişler.

Kanbersiz düğün olur mu..?

Anaları, Sibel iki mavvv, mavvvv...

Hooop...Haydi yavrularda kucakta....

Biraz itiş kakış, ortalık karıştı...

Name:  Meks ve Sibel fidanlık hatırası 09.jpg
Views: 1381
Size:  54.6 KB

Devam edecek...

Eski 12-08-2012, 17:40   #311
Ağaç Dostu

... Bir kucak dolusu maymun, oğlumun sabrına hayranım...

Bir hatıra fotoğrafı çekeyim dedim, başımıza gelmeyen kalmadı...

Yavrulardan tekir olanı biraz çekingen... Bize uzaktan bakıyor.

Bu kareleri bir daha yakalamak zor. Çekime devam ediyorum...

Hadi topluca çekiyorum toparlanın diyorum, Meks yavruyu sakinleştirmek için yalamakla meşgul...

Name:  Meks ve Sibel fidanlık hatırası 10.jpg
Views: 1285
Size:  53.8 KB

Son olarak hadi bitiriyoruz, diye sesleniyorum...

Hepsi pür dikkat poz veriyor.

Name:  Meks ve Sibel fidanlık hatırası 11.jpg
Views: 1251
Size:  70.5 KB

Son......

Evet unutuyordum, başrol oyuncusunun (Meks) Son artistik pozunu...

Name:  Meks ve Sibel fidanlık hatırası 12.jpg
Views: 1281
Size:  57.2 KB

Sevgiler, saygılar...

Eski 12-08-2012, 21:48   #312
Ağaç Dostu

iris41's Avatar

Sevgiler bizden kucak dolusu , cok güzel di tadı damagımda kaldı
3 günlük menfaat peşinde koşan insanların böylesi güzelligi kacırmalarına bir anlam veremiyorum .
Oglunuzda bunun farkındaki sevgiyle sarılmış ne mutlu ona ve ailenize

Eski 13-08-2012, 07:10   #313
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-02-2011
Nuri Bey, o kadar güzel yakalamışsınız ki, son günlerde gördüğüm en güzel karelerdi, içimi ısıttınız. Karşılıksız sevginin, huzurun, mutluluğun fotoğrafları. Bize de yaşattığınız için teşekkürler. Ağzınızın tadı hiç bozulmasın.

Güzin Çakar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-08-2012, 14:00   #314
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-03-2010
işte buda benim ankara kedisi sandığım ama sanırm ankara-iran melez kedim şebnem )
[IMG][/IMG]

Ali_askn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-08-2012, 14:57   #315
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-07-2010
arabanıza binerken kapıya tekere vurun öyle bininiz hiç değilse araba altındaki kedi uyanıp kaçarlar..komşunun biri arabayı geri geri giderken araba altında uyuyan güzelim kedi yavrusunu ezmiş..(

dünyam1 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-08-2012, 21:26   #316
Ağaç Dostu

iris41's Avatar

Şu sıra bizim mahaledede yavru cok ödüm kopuyor karşıdan karşıya gecerlerken ezilicekler diye

Eski 04-09-2012, 11:56   #317
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-03-2010
Arkadaşlar 315 nolu gönderimdeki kedim şebneme bir arkadaş arıyorum yalnız beyaz ve uzun tüylü olması şartıyla pofuduk pofuduk

Ali_askn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-09-2012, 15:52   #318
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2007
Kızımız Maviş, alışveriş dönüşü çocukların elinde gördüm, aldım. Bir haftadır bizimle. Deniz gözlerine, kartopu gibi beyaz tüylerine aldanıp "ay ne sevimli" demeyin. O bir Van cadısı.

Geldiğinden beri rahat yüzü görmedik, elimize, ayağımıza saldırıyor, pusu kurup üstümüze atlıyor, koltukta otururken arkamdan sinsice yaklaşıp kulağımı ısırıyor, saçlarımı dağıtıyor. Gece sabaha kadar canı istediği zaman uyuyor aralıklarla uykusu geçince başımda bitiyor, en sonunda pes edip kalkıyorum salona geçiyorum ve o uyuyana kadar onunla oynuyorum. Kapı altı boşluğu yüksek, bizim kız da pire kadar olduğundan azıcık eğildi mi bütün kapıların altından geçip istediği odaya girebiliyor. Tabi ki tercihi geceleri yatak odası, gündüzleri salondan yana.

Bir de Perşembemiz var. Üç-dört günlük falan. Enjektörle besliyoruz. Alt komşu akşam soğuğunda eve dönerken sesini duyup alıp getirmiş. Yol kenarında atılıymış. Çok vicdanlı (!) bir insancığın onu oraya atması çok muhtemel. Çünkü bir kedi asla yavrusunu yol kenarı gibi korunmasız bir yere bırakmaz. Ki çocukların söylediğine göre Maviş'i de bir arabadan atıp gitmişler.
Perşembe günü bulunduğu için bebek kedimizin adını komşu Perşembe koydu. Onun resimlerini ayrıca ekleyeceğim. Önce ablamız Maviş.

Eklenen Resimler

Sûz-i Dilârâ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-09-2012, 16:30   #319
Ağaç Dostu

iris41's Avatar

Sayın Sûz-i Dilârâ .
İlk resmi görünce icimden uzanıp almak geldi
Güzel uyu bebegim .

Eski 19-09-2012, 22:25   #320
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Bugün çok yorucu bir gündü. Bütün gün hastanedeydim neredeyse. Kendi hastalığım yetmiyormuş gibi annem pnömoni olmuş.

Annemi ve bırakıp ilaçlarını almak için çıktım. Dönüşümde hava kararmaya başlamıştı. Şehrim oldukça merkezi bir yerinde oturuyoruz. Birden ciyaklarcasına bağıran bir minik yavru gördüm. Caddeye fırlıyor, acı içinde koşturuyordu. Yakaladım, insana alışık... Herkese sordum soruşturdum sonunda yarım saat kadar önce bir arabadan bırakılıp gidildiğini öğrendim.

Küçük hanım kucağımda geldim eve. Başladı bizimki evi keşfe. Ama kıyamet koptu az sonra. Kuşların kafesinin önünde dikildi. Dikilmesiyle kuşlarım çırpınmaya başlamaları bir oldu. Parçaladılar kendilerini. Şimdi kuşlar banyoda, kedicik ise düz duvara tırmanıp tırmanamayacağını test ediyor...

Tecrübesi olanların yardımlarını bekliyorum. Hepsiyle mutlu olmak adına neler yapabilirim?

loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-09-2012, 07:17   #321
Ağaç Dostu

iris41's Avatar

Sevgili loveforlife annenize gecmiş olsun dileklerimi iletin lütfen.
Hayatınıza hem cok güzel hemde büyük bir sorumluluk almışınız , kuşlarınızın kafesini yüksekce bir yere koyun örtüler var kediyi göremesinler kedide zıplayıp ulaşamasın yemek icin degil oyun icin zıplar hoplar.
Bir süre sadece bir birlerinin sesini duysun kokularını alsınlar sonra yavaş yavaş odaya bırakın gözlemleyin alışırlar zor ama başarırsınız
Kolay gelsin hemen pes etmeyin .

Eski 20-09-2012, 08:46   #322
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Geldik Perşembe oğlumuzun fotoğraflarını eklemeye. Şu anda takriben 1,5 haftalık falandır (yanılmıyorsam). Durumu gayet iyi, hareketli. Günde üç defa yarımşar saat karnına masaj yapıyorum. Kakasını yapabiliyor, sütü sulandırıp enjektörle içiriyorum. Yalnız paşa oğlum soğuk süt sevmiyor mutlaka ılık süt istiyor. Geceleri uyandığında kalkıp sütünü ısıtıp öyle içiriyorum.

Bu sabah ilk defa büyük kakasını da yaptı. Gözleri görmeye başladı. Beni gördüğünü anlıyorum çünkü yere bıraktığımda yüzüme baka baka yanıma geliyor. Sesimi tanıyor, duyduğu anda yatağından kalkıp beni aramaya başlıyor. O uyurken artık odada bebek varmış gibi sessiz konuşuyorum. Bulduğumuzda dişleri görünmüyordu bile şimdi mini mini beyaz bir dizi, diş etlerini patlatıp görünmeye başladı. Dişleri kaşındığı için enjektörü ısırmaya, bazen parmaklarımı kemirmeye çalışıyor.

Yalnız sütün haricinde bu dönemden sonra nasıl bir sıvı besin verebilirim hiçbir fikrim yok. Bilenler yardımcı olursa sevinirim.

Eklenen Resimler

Eski 20-09-2012, 08:50   #323
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Maviş, fanatik bir Anadolu Efes taraftarı ve Kerem Tunçeri hayranıdır.
Name:  SDC13400a.jpg
Views: 1183
Size:  52.0 KB
Name:  SDC13405a.jpg
Views: 1262
Size:  46.3 KB
Name:  SDC13412a.jpg
Views: 1145
Size:  36.0 KB
Bu maçın heyecanına dayanamayıp sehpadan düşerken.
Name:  SDC13415a.jpg
Views: 1147
Size:  32.5 KB

Düzenleyen Sûz-i Dilârâ : 20-09-2012 saat 10:07
Eski 20-09-2012, 11:14   #324
Ağaç Dostu

Nariel's Avatar

Sevgili Sûz-i Dilârâ,

Sütün içine çiğ yumurta sarısı ve birazcık bal koyabilirsiniz (iyice karıştırınca açık sarı renkli bir sıvı olacak), daha besleyici ve iştah açıcı oluyor.

Marketlerde yeni doğan bebek toz mamaları oluyor; bunu sütle karıştırıp sıvı kıvamda verebilirsiniz.

Eski 20-09-2012, 11:51   #325
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Süt, yumurta sarısı, bal karışımını birkaç gün önce denedim ama istemedi. Yeni doğan bebek mamalarını deneyebilirim. Teşekkürler.

Eski 20-09-2012, 16:50   #326
Ağaç Dostu

iris41's Avatar

Cok şanslısınız Sûz-i Dilârâ bu kadarmı sevimli olunur
Ben burdan harika desemde baya zor biliyorum bakımı heleki perşembenin kolay kolay yapılacak iş degil annesiz kediye bakmak bu kadar ufakken .

YeniBON beğendi.
Eski 20-09-2012, 20:24   #327
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi iris41 Mesajı Göster
Cok şanslısınız Sûz-i Dilârâ bu kadarmı sevimli olunur
Ben burdan harika desemde baya zor biliyorum bakımı heleki perşembenin kolay kolay yapılacak iş degil annesiz kediye bakmak bu kadar ufakken .
Şu an Sûz-î Dilârâ'yı en iyi anlayabilen benimdir herhalde Benim ufaklık beni annesi olarak kabul etti kesinlikle. Bensiz hiç duramıyor. Durduğu zaman da (annesiyim ya!) sürekli emme gayretinde... Artık nereyi yakalarsa: Kolum, boynum, parmağım... Allah'tan dişleri henüz yok. Yoksa Allah muhafaza
Günlerdir hastane ev arasında koşturmaktan fırsat bulup saksısını değiştiremediğim birkaç saksı vardı. Öğleden sonra tedaviden gelince yapayım dedim... Biri olsa ve fotoğrafımı çekse sosyal medyada meşhur olurdum kesin! Ben saksılara toprak karışımı hazırlayadurayım bizimki güç bela tırmandı üzerime ve omzuma yatıp uyudu...

loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-09-2012, 17:20   #328
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Arkadaşlar, çok acil yeni doğmuş yavru kedi için olan biberonlardan lazım bana. Çok çok ince uçlu oluyormuş, Perşembe'nin ağzına sığacak şekilde. Burada bulamadım. Diğer biberonlar büyük geliyor, yavrunun ağzına sığmıyor. Enjektör yeterli gelmiyor, hem de dişleri yeni çıktığı için enjektörü ısırmaya çalışıyor, bu da damağının yaralanmasına sebep oldu. Veteriner kliniklerinde satılıyormuş bu biberonlardan, bir tane olsa yeterli. Ücretini hesabınıza havale ederim.

Kediciğin sol patisinin orta parmağındaki tırnak sorunluydu, iltihap kapmış, şişti. Baş parmağına da sıçradı iltihap sanırım o da şişti. Şimdi yere basamıyor. Kuru tutmaya çalışıyorum ama enjektörle içerken her tarafını ıslatıyor ve enjektörle mücadele ediyor, hırslanıyor, sütü üstüne başına döküyor. Bu yüzden patisini kuru tutamıyorum. Biberon bunun için de lazım.

Veterinere götürdüm, iltihabı akıtıp tentürdiyotla temizledi. Yarayı her gün temizledikten sonra furacin krem sürmemi söyledi. İltihap bugün tekrarlamıştı, elimle sıkıp çıkardım, tentürdiyotla silip kremden sürdüm ama dediğim gibi bir türlü kuru kalmıyor. Çok sık beslenme ihtiyacı duyduğundan. Sıcak tutmaya çalışıyorum, su torbasını sürekli sıcak suyla takviye ediyorum.

Biberon konusu acil, lütfen yardım edin. İnternetten sipariş etmeye kalksam bir haftada anca gelir.

Güzin Çakar beğendi.
Eski 25-09-2012, 17:36   #329
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Perşembe'nin fotoğrafları 323 nolu mesajda.

Eski 25-09-2012, 17:42   #330
Ağaçsever

marjinalmenekse's Avatar

Giriş Tarihi: 09-11-2009
Selam ...sayın suz-i dilara ... sizin şartlarınızda geçen yıl bir tanede ben büyüttüm bu yılda anne oldu kızım ... biz biberonla büyüttük şırınga kullanmadık ...ben bizim kediye eti cici bebe ve su ile karıştırılmış ılık süt veriyordum . eşimle çalıştığımız için sadece sabah ve akşamları besliyorduk ...istediğiniz boyutta biberonu petshoplardan **** eczanelerden temin edebilirsiniz . küçük boy olması yeterli ... dişleri çıkmaya başladıysa elinizi ısırmasına izin vermeyin bebekler için olan dişlikten alın bir tane onu kemirsin ..bizde öyle elimizi ısırmasına felan kızmazdık komiğimize giderdi ısırsın varsın dişleri kaşınıyor derdik ama yanlış yapmışız hala ısırıyor bizi büyüyünce bırakır sanıyorduk bırakmadı ... tırnak ayak kafa gibi yaralanmalar için bizim veteriner baticonla temilzeyin teramisin sürün demişti ...ben çok faydasını gördüm ... kediniz 2 hafta sonra kuru mamaya gecebilir ... şimdilik bu kadar yazayım başka bir sıkıntı olursa yardımcı olurum ... şimdi çıkmam lazım özeldende sorabilirsiniz sevgiler

marjinalmenekse Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:30.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024