agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Kullanıcı Hizmetleri > İçimizden Biri > Kaybettiklerimiz...
(https)

Beğeni Düzeni243Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 13-01-2014, 23:45   #1
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

Giriş Tarihi: 06-01-2006
Galeri: 99
Bonsai Ustası memet (Mehmet Tunçer)

Sevgili Memet'i çok kısa süre önce kaybettik. Memet ülkemizin ilk bonsai ustalarından ve öğreticilerindendi biliyorsunuz. Ancak o bunun yanı sıra harika bir doğasever, vefalı ve çok çalışkan bir agaclar.net üyesi, yöneticisiydi.

İlk toplantımız, ilk fuarımız, ilk eğitimimiz hep Memet'in girişimleri ile başlamış ve yaygınlaşmıştır. Doğru bildiğinden asla şaşmayan, lafı hiçbir zaman kıvıramayan, dosdoğru ve içinden geldiği gibi söyleyen, derinliği çok entellektüel bir sanatçıydı. Heykeltraş ve ressamdı.

Ülkemizde ilk tohum ve bitki paylaşımı da kendisiyle başlamıştır. Mum çiçeği çeliği, selluka tohumu dağıtımı organizasyonları hep emeğinin ve öncülüğünün öne çıktığı çalışmalardı.

Hiç tanışmadığınız bir insanla sanal bir platformda nasıl arkadaş olup birbirinizi tanırsınız da yakın olursunuz onu öğrendiğim ilk kişilerden biridir Memet. Sanal arkadaşlığı gerçeğe ve dostluğa dönüştüren adamdır.

Bu sayfayı Sevgili Mehmet için açıyoruz. Ona ilişkin anılarımızı, fotoğraflarımızı burada paylaşırsak arkadaşımızı hep yaşatacağız. Sizlerin de katkılarınızı bekliyoruz.

Sivri dilli, çocuk gönüllü, komik, hüzünlü, vefakar, sadık, çalışkan rengarenk Memedimiz, nur içinde yat. Seni sevgi saygıyla anıyor ve arıyorum.

Mine Pakkaner Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-01-2014, 23:52   #2
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

Name:  a.jpg
Views: 2509
Size:  45.3 KB

Memet' e bir gün bana bir yalak taşı yapar mısın dedim. Bir iç bahçe yapacaktım. Gittim, taşı seçtik. Sevgili arkadaşım bana bu taşı yaptı.

Sonra o taşla ben bir çalışma yaptım.
Name:  b.jpg
Views: 2000
Size:  56.4 KB

Mehmet'in yalak taşı o kadar güzel oldu ki bana sonradan daha başka aksesuarlar da yaptı.

Eski 14-01-2014, 00:02   #3
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

Birlikte Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi' nde ziraat mühendislerine bir bonsai eğitimi verdik. Harikaydı. Sonra bir kaç da uygulama yaptı orada. Meslektaşlarım Memet'in yetkinliğine, bilgi düzeyine hayran kaldılar. Gübreleme, hastalık zararlıyla kültürel mücadele konusunda kendini son derece yetiştirmişti.

Bana "Mine ya sıkışırsam seninkiler bana zor yerden sorarsa?" diye takılmaları boş çıktı. Memet bütün cevaplara hakimdi.
Name:  c.jpg
Views: 2035
Size:  38.7 KB
Name:  d.jpg
Views: 2063
Size:  31.7 KB
Name:  e.jpg
Views: 2005
Size:  31.0 KB

Eski 14-01-2014, 00:03   #4
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

Giriş Tarihi: 05-05-2007
İyi Akşamlar sayın Mine hanım bu sayfayı açtığınızı görünce ne kadar sevindim anlatamam .

Rahmetli Mehmet bey'le çok hatıram vardı hatta son fuardaki mum çiçeği toplantımıza onu evinden arabamla alarak beraber gelmiştik onu tekrar rahmetle anmak için bu sayfaya yazmaya devam edeceğim ve fotoğraflar ilave etmeğe çalışacağım şimdilik sadece bu sayfayı açtığınız için sonsuz teşekkürlerimi sunmak istiyorum.Allah Rahmet eylesin sevgili Mehmet bey sana.

Saygılarımla,

selcuk44 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-01-2014, 09:36   #5
Ağaç Dostu

Sakaki's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mine Pakkaner Mesajı Göster
Hiç tanışmadığınız bir insanla sanal bir platformda nasıl arkadaş olup birbirinizi tanırsınız da yakın olursunuz onu öğrendiğim ilk kişilerden biridir Memet.
Aynısı benim için de geçerli. Hatta ben hiç yüz yüze dahi görüşme şansı yakalayamadım, ancak ona rağmen o kadar sevdim ki onu bazen her gün, bazen günde birden fazla telefonla görüşüp konuşuyorduk.

Bu sene agaclar.net 10. yıldönümünde buluşacaktık, sonra beraber İzmir'e geçecektik 1-2 günlüğüne, öyle söz vermişti... Bir insanın sözünü tutamadığına karşısındakinin hiç sinirlenemediği an bu olsa gerek.

O kadar çok bilgi paylaştı ki benimle bonsai konusunda üzerimde en çok emeği ve hakkı olan odur sanırım. Paylaşımları bilgi ile de sınırlı kalmadı, bana ta İzmir'den ağaçlar bile yollamıştı üzerinde çalışmam için. Onları da en kısa zamanda burada paylaşacağım.

Mine hanımın dediği gibi derinliği olan sanatçı bir kişilikti ve çok yönlüydü, beni her defasında çok yönlülüğü ile şaşırtmayı becerirdi. Nurlar içinde uyusun!

Sakaki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-01-2014, 13:07   #6
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-06-2006
Galeri: 232
Name:  IMG_6693.jpg
Views: 2009
Size:  61.8 KB

Yil 2009 agaclar. net toplantisindan once rahmetlik Mehmet ve Mine, bana Izmirde yemek ismarladilar, sohbetle birlikte guzel bir yemekti. Ilk defa bir birimizi gormemize ragmen 40 yillik dost gibiydik. Bu fotograf o gunun fotografidir...

Name:  IMG_6701.jpg
Views: 1997
Size:  26.5 KB

Daha baska fotograflar da olacak, ancak simdi bu ikisini bulabildim.
agaclar. net toplantisindan sonra toplu halde kahve icmeye gittik. Kahveden sonra Mehmetle bir kira almak icin bir emlakci dukkanina girdik. Dukkan sahibi icerde yoktu dukkana bakan adam"buyur oturun biraz sonra gelir dedi" Mehmet kahveye kadar gidip soguk birseyler icelim dedi, gidip soguk ayran icitik 15 dakika kadar sonra geri geldik ama dukkan sahibi daha gelmemisti. Oturup beklerken dukkana elindeki tesbihle oynayan biri girdi. Dukkana bakan admla selamlastilar ve o da oturdu sohbet ederlerken dukkana gelen adam sordu "acaba 3 aylar girdimi?" dukkana bakan adam "bilmam ki" dedi ve donup bana bakti! "hocam 3 aylar girdimi" ben hic bozmadim "Ben buranin yabancisiyim bilgim yok, Mehmet yerlidir ona sorun" Adam mehmete bakip "3 aylar girdimi" diye sorunca Mehmet de hic bozmadan "Girdi giriyor" diye cevapladi....

Ali H. ALI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-01-2014, 14:27   #7
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Buruk bir tebessümle okuyorum... ah memet ahhh, ne vardı bu kadar erkenden gidecek?

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-01-2014, 14:49   #8
Ağaç Dostu

FatihBahce's Avatar

Giriş Tarihi: 24-10-2011
Mehmet, çok sevdiğim bir dostumdu. Mütevazi, bonkör, yardımsever bir kişiliği vardı. Bonsaileri eğitime gelenlere ücretsiz dağıtırdı. Bonsai eğitimlerini de hiçbir karşılık beklemeden verirdi.

Aynı zamanda heykeltıraş olan Mehmet'in sanatçı kişiliğini, bonsaileri şekillendirirken görmek mümkündü. Eğitimine katılabilen İzmirli bonsaiciler kendisinden çok şey öğrenmiştir.

Kendisi bedenen yanımızda olmasa da videolardaki eğitimleri sonsuza dek kalıcı olacak.

Agaclar.net İzmir 22. Bonsai Toplantısı 1.Bölüm 18 Aralık 2011 - YouTube

İkinci videodaki bonsaiyi benim için yapmıştı. Hatıra olarak bende duruyor.

Agaclar.net İzmir 22. Bonsai Toplantısı 2.Bölüm 18 Aralık 2011 - YouTube

agaclar.net İzmir 24.Bonsai Atölyesi (Özet) - YouTube

Agaclar.net ve Bosaiturk Ortak Bonsai Buluşması 1 - YouTube

Agaclar.net Bonsai Buluşması 2 - YouTube

FatihBahce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-01-2014, 14:54   #9
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-01-2010
Mehmet beyin kaybını şu an öğrendim ve çok üzüldüm. Urla toplantısında kaktüs ve sukulentlerle ilgili bilgi vermiş hepsinden satın almaya kalkıncada "bende bunlardan var boşuna almayın ben veririm size" demişti. Bu güzel insanı sevgi saygıyla hatırlayacağım. ışıklar içinde ol Mehmet bey.

Birsen Nazlı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-01-2014, 21:28   #10
Ağaç Dostu

Kayahann's Avatar

Giriş Tarihi: 10-06-2013
baya iyi bi insanmış anladığım ve okuduğum kadarıyla allah rahmet eylesin başınız sağolsun arkadaşlar daha da gençmiş aslında hastalık falan mı ?

Kayahann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-01-2014, 12:45   #11

Giriş Tarihi: 05-05-2007
Mehmet bey

Gene rahmetle andığım Mehmet bey'ın hediye gibi bana verdiği adeniumu iki aydır aralıklı olarak çiçek veriyor

Eklenen Resimler

selcuk44 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-01-2014, 05:06   #12
Ağaç Dostu

redbullah's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2009
Keşke haklı çıkmasaydın...

Memet'i tanıyalı üç yılı geçti. Birlikte Arıcılık kursuna katıldık.(Sertifikasını almak kısmet olmadı,halen elimizde)Bazende çarşıda karşılaşırdık.Ama en çokta,yine sitemiz üyelerinden A.Özcan'la Seferihisar'a giderken yanına mutlaka uğrardık. Çay içirmeden bırakmazdı. Genelde hem sohbet ederdik, hem de yaptığı yontu işlerini, oradaki üç beş bonzai ağacını falan anlatırdı.

Dikkatimizi çekmişti. Memet genelde maskesiz ve gözlüksüz çalışıyordu. Bir de çalıştığı taşları A.Özcan tanımıştı ve taşlar hakkında bilgisi vardı.Kahverenginden, pembeye kadar tonları olan bu taşların çıktığı Nevşehir yöresinde devlet bu taşlar için üç köy boşaltmıştı. Taşların içerisinde müthiş kanserojen lifler varmış.İlk seferinden itibaren her uğradığımızda A.Özcan, Memet'e bu taşlarla çalışmamasını ,mecbursa da gözlük ve maske ile çalışmasını ısrarla söylüyordu. Memet'se ıslatıyorum, tedbir alıyorum ya da birşey olmaz diye geçiştiriyordu. Sonunda gözünde başlıyan rahatsızlığı,beyinde kitleye kadar vardı. Keşke A.Özcan haklı çıkmasaydı. Canım arkadaşım benim, ekmeğinin şehidi oldu.

Esasında bu yazıyı yazmamdaki gayem, merak edenler olursa bu taşlar hakkında bilgi vermek istiyorum.

Nevşehir'in bir yöresinde çıkarılan bu taşların ocakları,kanserojen olmasından dolayı devletce işletilmesi yasaklanmış.Fakat çıkarıldığında yumuşak olan ve kolayca çıkarılan taşlar,renkleride cazip olduğundan yasak sadece sözde kalmış.Aklı "kanserojen nedir"fikrine basmıyan,"bir şey olmaz "diye düşünen taş,mermer v.s ticareti yapan geneldede cahil olan,ve parayıda seven bu insanlar bu taşları aynı şekilde yine oradan getirtip,isminide Kayseri Taşı koyarak satmaya devam ediyorlar.Tabi ki Memet'in çalıştığı işyeride bundan geri kalmadı.Taşlar kayrak taşı gibi levha kesilebiliyor.Bahçe yollarına döşenebildiği gibi,dekoratif amaçlı ev içerisinde,hatta mutfakta dahi kullanılabiliyor.Bizlerde aman kanserojen olmasın diye yoğurdumuzu,salçamızı,zeytinimizi kendimiz yapıyoruz ama evimizdeki,mutfağımızdaki bu saatli bombadan haberimiz yok.

Silifke'de mermercilik yapan bir arkadaşım var.Yörede çıkarılan mermerlerin tamamını Çin'liler gelip alıyorlarmış.Şaşırdım,halbuki duyduğuma göre Çinliler bize ucuz mermer satıyorlar.Net'te şöyle bir dolaştım,işi anladım.Çin ve Hindistandan gelen ucuz Kırmızı Granit kanser konusunda sigaradan daha etkili.Bizde yıllardır bu taşı ithal edip binalarda hastahanelerde,dekorasyonda bol bol kullanmışız.Çinli işe uyanmış.Kendi kanserojen taşını kullanmayıp satıyor,yerinede dışarıdan temiz taş ithal ediyor.(Bizim devlete bak,elinden gelse her yere Nükleer Santral kuracak)Umarım bu konuda ve diğer sağlık şartlarında önce devlet,sonra da bizler daha özenli oluruzda,sohbetlerimizde "Yahu bu kanserde son zamanlarda amma artı ha..."gibi laflar etmemize lüzum kalmaz.

Hepinize sağlıklı,dertsiz uzun ömürler dilerim...

Düzenleyen redbullah : 18-11-2014 saat 01:51
redbullah Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-01-2014, 10:08   #13
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Galeri: 73
Gerçekten saatli bombadan haberimiz yok, ben de doğal taş gibisi yok derken...

Benzer şeyi doğal fırın taşları için de duymuştum, toprak kaplara da dikkat. Hepsi için geçerli değil ama alırken araştırmak gerekiyor.

Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-01-2014, 18:13   #14
Ağaç Dostu

badrobot's Avatar

Giriş Tarihi: 25-08-2011
Kendisiyle şahsen hiç tanışmadım. Kendisini hep videolardan ve forumdaki mesajlarından izlerdim. Dost acı söyler misali bonsai konusunda hep dos doğru söylerdi. Bir çok hatamı ondan öğrendim. Benim için değerli bir hocaydı. Bu genç yaşında vefat ettiğine inanmak gerçektende zor. Kendisini rahmetle anıyor yakınlarına allahtan sabır vermesini diliyorum.
Huzur içinde yat memet hocam.

Düzenleyen badrobot : 23-01-2014 saat 21:06
badrobot Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-01-2014, 21:11   #15

sardunyadervis's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Çocukluğumda bizim komşumuzdu Mehmet abi haberini buradan duydum Allah rahmet eylesin

sardunyadervis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-01-2014, 01:08   #16
Ağaç Dostu

TuruncuHis's Avatar

Giriş Tarihi: 23-12-2008
Şimdi gördüm bu başlığı ve çok çok üzüldüm. Mehmet'e tohumdam yetiştirdiğim cevizimi vermiştim bonsai yapması için. Onun doğaya olan saygısına güvendiğim için olsa gerek, fidanımı direkt götürüp "bunu sana emanet ediyorum" demiştim. Huzur içinde olsun...

TuruncuHis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-01-2014, 09:44   #17
Ağaç Dostu

nicholai hel's Avatar

Giriş Tarihi: 27-09-2010
2010'da ilk bonsai adaylarımı aldığımda bana en çok yardımcı olan, önerilerde bulunan kişiydi.

Çok şey öğrendim ondan. Bana belki de diğer tüm ustalarımdan daha fazla faydası olmuştur. En çok onun tavsiyeleri ufkumu açmıştır.

Keşke böyle olmasaydı. Keşke daha uzun yıllar bizlerin ufkunu genişletmeye devam etseydi.

Bu ayrılık çok erken geldi...

Mekanın cennet bahçeleri olsun üstadım.

nicholai hel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-03-2014, 18:25   #18
Ağaçsever

penguenn's Avatar

Giriş Tarihi: 01-04-2011
Dün akşam Manisa bonsai buluşmasını öğrendiğimde çılgınlar gibi sevindim. Katılımcı listesinde Memet Bey'i gözüm aradı. Yazılanları okuyunca üzücü gerçeği öğrendim ve bu gün çok üzgünüm...
Mehmet Bey'i Haziran izmir Urla buluşmasında tanıdım. ( katıldığım ilk toplantı) Kendimi gördüğüm bir çok insan tanıdım o gün. Kızım çok şaşırmıştı. Bir tek beni bitki delisi sanıyordu. O gün çok güzel ve sımsıcak insanlarla tanıştım. Mehmet Bey hepimize çok değerli bilgiler aktardı. Kısa bir bonsai Uygulaması yaptı. Her sorumuzu sabırla yanıtladı..

Agaclar.net 24.6.2012 İzmir Yaz Buluşması - YouTube

Ben de kendime ödev verdim bir sonraki buluşmaya bonsai hazırlamak için. Büyük bir hevesle minyatür narımı bonsai yaptım kendimce. Ama ...

Ne diyebilirim? Huzur içinde olsun. Allah kalanlara sabır versin. Çok üzgünüm.

penguenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-03-2014, 12:01   #19
Yeni Üye

temmuz99's Avatar

Giriş Tarihi: 08-02-2011
Bugün İzmir toplantısı ile ilgili mail alınca uzun süredir siteyi ziyaret etmediğimi fark ettim. Siteye girince bu kötü haberi aldım. Toplantılara iş yoğunluğundan katılamasak ta 2011 yılına Urla' da kızım ve eşimle katıldığımız toplantıda tanımıştık Mehmet Beyi. Kızımın doğaya ve Bonzai'lere ilgi duymasını sağlamıştı kendisi.
Şimdi; iş, güç, yoğunluk diyerek ertelediğimiz hayatımızın aslında günü gününe yaşanması gerektiğini hatırlattı bu acı kayıp bana. Çok üzgünüm. Hepimizin başı sağ olsun....

Sevgiyle kal Mehmet Tunçer......

malbman, Birol, pria ve 1 kişi beğendi.
temmuz99 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-04-2014, 12:57   #20
Ağaç Dostu

Birol's Avatar

Giriş Tarihi: 24-02-2009
Mine hanım böyle bir sayfa hazırladığınız için çok teşekkür ederim.
Agaclar ailesine katıldıktan sonra ilk tanıdığım kişi sevgili mehmet ti. Özelden bana numarasını vermiş alsancaktaki toplantıya katılmamı istemişti tabii onu kırmadım ve ilk toplantıma katıldım güzel sıcak bir izmir gününde kendisini tanıdım sıcak samimi ince esprili duygu yüklü biriydi, toplantı sonrası alsancağın güzel kafelerinden birine oturup soğuk biralarımızı beraber yudumladık bizimle beraber sevgili malbman, turuncuhis,mine hanım ve kusura bakmasınlar isimlerini unuttuğum üç beş arkadaşım daha vardı sonra bir dahaki toplantıya hep beraber olacağızın sözünü vererek ayrıldık ve ondan sonra bir çok kez toplantılarda beraber olduk, karşıyaka orman fidanlığı toplantımızda bana sakız ağacı aldı bonsai yapmak için, buna bahcende iyi bak, ben gelecem budayıp telliyeceğim dedi ama ben onun dediklerini yapamadım ve kuruttum. ( şimdi o ağaç için çok üzülüyorum keşke daha iyi bakabilseydim diyorum. Nurlar içinde ışıklar içinde yat büyük usta önce insan olan koca yürekli adam.

Birol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-04-2014, 01:30   #21
Ağaç Dostu

gossip's Avatar

Giriş Tarihi: 19-12-2010
Rahmetli bana çekirdekten yetişmiş narenciye fidesi vermişti. dedi ki " Rahmetli İzzet Erişen'in çekirdekten yetiştirdiği narenciye fidanı. bende 2 tane daha var , yerim yok sen bak buna". O fidana her baktığımda İzzet bey geliyordu aklıma. Şimdi Mehmet abi de geliyor aklıma, o fidana her baktığımda. Hayat ,sadece bir potansiyel sanki hiç yaşanmıyormuş gibi.

gossip Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-04-2014, 17:24   #22
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 14-04-2008
Galeri: 6
Bir ara bonsaiye çok merak sarmıştım. Bonsai ağaçalrı çok etkileyici buluyordum ve çocuklara göstermek, eğitim amaçlı kullanmak istiyordum. Bu forumda ALİ H. Ali ve Memet Bey yeni öğrenenleri çok güzel teşvik ediyor ve bıkmadan bildiklerini paylaşıyorlardı. Ben bonsai işinde pek başarılı olamadım bıraktım ama bu değerli insanı, bu konudaki engin bilgisini ve emeğini her zaman saygıyla hatırladım. Şimdi ölüm haberini okuduğum için çok çok üzgünüm. Allah rahmet eylesin, çok değerli bir insandı.

seleste Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-05-2014, 15:35   #23
Ağaç Dostu

Zeytinci's Avatar

Giriş Tarihi: 24-12-2008
Mum çiçeği sevdalılarının sorunları için, Kaynarpınar Çınaraltı kahvesi sokağında teneke içinde gayet mutlu mesut derdi, onları yüreklendirmek için.

Anası yerinde yok ama o teneke den alınmış çelik balkonu sardı ve çiçeklenip duruyor, Mehmet'in öğrettikleri gibi.

Nurlar içinde yatsın...

Zeytinci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2016, 00:43   #24
Ağaç Dostu

cihan_as's Avatar

Giriş Tarihi: 24-03-2006
Mehmet Tunçer, arkadaşımızı sevgi ve özlemle anıyoruz. Daima kalbimizdesin.

cihan_as Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2016, 02:20   #25
agaclar.net

Mine Pakkaner's Avatar

Çok özgün bir adamdı Memet, özlüyorum...

Eski 10-01-2016, 00:52   #26
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-01-2016
Galeri: 3
Allah rahmet eylesin ..nur içinde yatsın

tourkana ve malbman beğendi.
forest1964 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-02-2016, 18:57   #27
Ağaçsever

onur şengün's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2011
Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

onur şengün Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-02-2016, 01:02   #28
Ağaç Dostu

mandalinleerik's Avatar

Giriş Tarihi: 25-05-2011
Konuyu yeni gördüm yazmak için de çok geç kalmışım. Dualarımı esirgemediğim, aklımdan çıkmayan biri.
Bir gün buluşmak üzere Mehmet abi ile sözleştik atladım Urla'ya gittim. Erkenden buluştuk kalbinin güzelliği bakışlarına yansımış. Bir seradan güzel bir fidan bulduk bıkmadan o gün bana eğitim verdi. Saatlerce sohbet ettik
Bana farklı seraları gezdirdi. O gün gerçekten çok güzel bir gündü. Üstelik bunları yaparken hiç bir beklentisi olmadan sadece doğa sevgisini aşılamak için tüm gün benimle vakit geçirdi.
Onu tanıdığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Bizlere hakkını helal et Mehmet abim. Nur içinde yat.

mandalinleerik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-11-2016, 21:55   #29
/

Giriş Tarihi: 23-09-2016
Allah rahmet eylesin.

aslama1994 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-04-2018, 03:19   #30
Ağaç Dostu

Kozanli's Avatar

Giriş Tarihi: 13-09-2015
Sevgili memet, isterdim ki 🌹 koyayım, malum gülün ömrü kısadır.
Dosyalarımı karıştırırken yazılanları tekrar okudum.
İki yüzlü yüzsüzleri hatırladım.
Ruhun şad olsun, "gardaş" diye hitap ediş ses tonun hâla kullağımda aşina.
Cennet mekanın olsun.
İ. Erişen ile seni hep anacağım...

Eklenen Resimler

Kozanli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:45.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024