agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Kullanıcı Hizmetleri > İçimizden Biri > Kaybettiklerimiz...
(https)

Beğeni Düzeni3Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 20-05-2010, 09:04   #91
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

Hhatice's Avatar

Giriş Tarihi: 15-12-2006
Galeri: 2
Çok teşekkür ederim .82 son çiçekti sorduğum .ben yerelması olduğunu düşünüyordum .

Hhatice Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2010, 12:28   #92
Kaybettik

sevim.K's Avatar

Giriş Tarihi: 11-12-2008
Galeri: 6
Sayın kumyaka bahçenizdeki güzel çiçeklerinizin devamını bekliyorum merakla Çok güzel bahçeniz. Sardunyalarınıza bayıldım müthişler Güle güle büyütün, sağlıkla

sevim.K Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2010, 22:23   #93

kumyaka2010's Avatar

Giriş Tarihi: 27-12-2009
Galeri: 1
sevgili hatice kardeşim!
Size yolladıklarımın listesi. Akdeniz kekik tohumu, Amerikadan aldıgım kabak, Kudret narı çekirdegi, yer elması yumruları, Annanenin domates tohumu, Dikensiz bohurtlen çeligi, Tatli ve 7 veren limon çelikleri, Avize çiçegi( bu sene açar çok yıllık), Lavanta, Agaç minesi, Afrika hatmisi,Sakız agacı çeligi Hepsini tutturduysanız sizi tebrik ederim .Herkese selam.
Yerdeki amaryelisleri bir tipi açtı.
Alman papatyaları açmak uzere.
Husnu yusuflar açtı.
Mis zambaklar açtı.
Şebboylar olmeye başladı

Eklenen Resimler

kumyaka2010 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2010, 22:26   #94
Ağaç Dostu

Orkun Kırcı's Avatar

Giriş Tarihi: 11-09-2008
Galeri: 215
Maşallah kokulu lilyumlar çok güzel görünüyor. Ellerine sağlık abicim.

Orkun Kırcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2010, 22:33   #95

kumyaka2010's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Orkun Kırcı Mesajı Göster
Maşallah kokulu lilyumlar çok güzel görünüyor. Ellerine sağlık abicim.
Orkun kardeşim, Hastalıklardan fazla ilglenemiyorum, begendigin için çok teşekkur ederim.

Eski 20-05-2010, 23:48   #96
ide
Ağaç Dostu

ide's Avatar

Giriş Tarihi: 22-10-2007
Sevgili Kumyaka
elbette toprak ve içinde barındırdığı tüm canlılar çok güzel, gıpta ile izledim, elleriniz dert görmesin. Ancak, evlatlarınız ve torunlarla süslenmiş bahçe daha da bir güzel gözüküyor gözüme. Allah nazardan saklasın ve bizlere de nasip etsin inşaAllah

ide Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2010, 17:06   #97

kumyaka2010's Avatar

Sayın İde !
Siz daha çok gençsiniz inşallah sizede saglıklı yaşamınızda daha çok torunlar gorurursunuz . Sevgiler.

Eski 26-05-2010, 19:09   #98

Hhatice's Avatar

Giriş Tarihi: 15-12-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kumyaka2010 Mesajı Göster
sevgili hatice kardeşim!
Size yolladıklarımın listesi. Akdeniz kekik tohumu, Amerikadan aldıgım kabak, Kudret narı çekirdegi, yer elması yumruları, Annanenin domates tohumu, Dikensiz bohurtlen çeligi, Tatli ve 7 veren limon çelikleri, Avize çiçegi( bu sene açar çok yıllık), Lavanta, Agaç minesi, Afrika hatmisi,Sakız agacı çeligi Hepsini tutturduysanız sizi tebrik ederim .Herkese selam.
Yerdeki amaryelisleri bir tipi açtı.
Alman papatyaları açmak uzere.
Husnu yusuflar açtı.
Mis zambaklar açtı.
Şebboylar olmeye başladı
Sanırım aferini hak ettim . Dikensiz böğürtlen dışında hepsi tuttu.Ama sizden bana gül çeliği de gelmişti o da tuttu Tekrar teşekkür ederim abicim .Yengemin ve senin yanaklarından öperim

Hhatice Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2010, 11:37   #99

kumyaka2010's Avatar

mevcut resimler silinmiş, ben bir yerde hatamı yaptım bilmiyorum. Bu sitede birçok patron var,herkes birşeyler yazıyor. Resimlerimi kimin ve ne maksatla silindigini merak ediyorum. Selamlar.
Amerikan atlas.
Diger amalyis.
Kardan sonra begonwil yeniden canlandı.
İsmini bilmedigim yerdeki mor çiçek yeniden uyandı.
Sus gulu kulleme olmuş ,kukurt atmak lazım.

Eklenen Resimler

Düzenleyen kumyaka2010 : 28-05-2010 saat 11:22
Eski 27-05-2010, 11:42   #100
Ağaç Dostu

KARADENİZ37's Avatar

Giriş Tarihi: 16-04-2009
Sayın abim resimler silinmemiş sistemde ufak bir arıza varmış ben de sabahtan beri resimleri göremiyorum diyordum.yeni fotoğrafları dörtgözle bekliyorum.

KARADENİZ37 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2010, 12:28   #101
Ağaç Dostu

sevim4's Avatar

Giriş Tarihi: 17-04-2009
Sayın kumyaka, çiçekleriniz çok güzel ellerinize sağlık son resimdeki çiçeyiniz hasta oluk gibi geldi bana.

sevim4 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2010, 21:07   #102
Ağaç Dostu

turko-g's Avatar

Giriş Tarihi: 07-10-2009
Sayın Kumkaya2010,
Maşallah sizin bahçenizde yok yok, üstelikte hepsi sağlıklı bir gelişim içindeler. Herhalde kışın sardunya çelikleri dağıttığınızda söylediğiniz gibi bizler çiçeklerimize çok nazlı bakıyoruz. (Sizin sardunyalarınız kar altındaydı da birşey olmamıştı.)
Bahçenize her zaman yazmasamda sessiz takipçilerinizdenim.

turko-g Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-05-2010, 11:34   #103

kumyaka2010's Avatar

Havalar ısındı, her bitki coşuyor.Bir çeşitlerde oluyor. Bahce bakım istiyor, sebzeleri daha dikemedim.Meyvalar, trunçgiller ilaç istiyor.
Yerdeki staralice ve Amarlyisler.
Kiwiler çiçeklendi.
Şakayık çiçek açtı.
Yerdeki staralicenin kardan sonraki durumu.

Eklenen Resimler

Eski 29-05-2010, 20:07   #104
Ağaç Dostu

nazlı06's Avatar

Giriş Tarihi: 27-05-2007
Sayın Kumyaka2010, bahçeniz çok güzel ve bol çeşitli ellerinize sağlık.

nazlı06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-05-2010, 21:44   #105
Ağaç Dostu

acemifüsun's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2009
Sevgili kumyaka2010 ağabeyciğim bitkileriniz, çiçekleriniz, özellikle sardunyalarınız harika, ellerinize sağlık Sağlıkla uzun yıllar keyfini sürün

acemifüsun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-06-2010, 23:04   #106
Ağaç Dostu

Orkun Kırcı's Avatar

Giriş Tarihi: 11-09-2008
Galeri: 215
Starliçeler muhteşem.

Orkun Kırcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-06-2010, 17:38   #107

kumyaka2010's Avatar

bugun hava guzel,bende bahceden birkaç,fotograf ekleyeyim dedim.
kaktus çiçek açmış.
Atlaslar olmuş.
Bohrtlenler çiçek açmış ve meyva tutmuş.
İsmini tam bilmedigim, çiçek çiçek açtı. Antalya Kaş tan almıştım,bursada olmaz dediler.
Kupeliler coştu.

Eklenen Resimler

Eski 05-06-2010, 22:11   #108

kumyaka2010's Avatar

Bursada saganak yagmur başladı. İyiki bu sabah biber ve prasa ekmişim.
Lililer açmış.
Ortancalar açmış.
Salep orkidesi geçmek uzere.
Yasemenler dile gelmiş.
Yer yıldızı açmış.

Eklenen Resimler

Eski 08-06-2010, 14:11   #109
Ağaç Dostu

nazlı hilal's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2010
Ellerinize sağlık sayın Kumkaya sardunyalar katmerli yılbaşınız çok güzeller güle güle büyütün...

nazlı hilal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-06-2010, 23:16   #110

kumyaka2010's Avatar

Sevgili arkadaşlar, biraz rahatsızlık, birazda sitemin yayından uzaklaştırılmış olmasından dolayı sizlere ulaşamadım.Herkese selam.
Agaç mineleri açtı
Biz gelin çiçegi diyoruz adını bilmiyorum.
Koyumuzun tek aşıcısı 82 yaşında Zeki abi,Malatyadan Tugba hanımın yolladıgı kayısı aşı dallarını, elle kırılan bademe aşıladı.
Ortancalar coştu
Alman papatyaları coştu

Eklenen Resimler

Eski 19-06-2010, 10:31   #111
Ağaç Dostu

sevim4's Avatar

Giriş Tarihi: 17-04-2009
Sayın kumyaka, çok geçmiş olsun kendinize iyi bakin.

sevim4 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-06-2010, 10:38   #112
Kaybettik

sevim.K's Avatar

Giriş Tarihi: 11-12-2008
Galeri: 6
Bakmaya doyamıyor insan sayın kumyaka2010. Gerçekten tüm bitkileriniz coşmuşlar çok güzeller. Emeklerinize sağlık. Allah sağlık afiyet versin. Babalar gününüz kutlu olsun. Selamlar, saygılar

sevim.K Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-06-2010, 10:55   #113
Ağaç Dostu

Tubay's Avatar

Giriş Tarihi: 20-02-2008
Güle güle büyütüp, afiyetle meyvalarını yemeniz dileğiyle...

Tubay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-06-2010, 20:04   #114

kumyaka2010's Avatar

hava yagmurlu,daha 5 gun enaz yagacakmış. Bahceye bol yagmur yagdı, uzun muddet sulamak istemez. Selamlar.
Erikler oldu.
Kiwiler buyuyorç
Kgursan ın yolladıgı kuru çiçek.
lavantalar açtı.
Biz sabun çiçegi derdik, bu çiçegin adı nedir?

Eklenen Resimler

Eski 25-06-2010, 20:24   #115
Ağaç Dostu

maki01's Avatar

Giriş Tarihi: 05-05-2008
Galeri: 73
Sabun çiçeği çok güzelmiş, bayıldım. Bizlerle paylaştığınız için teşekkürler sevgili kumyaka2010, ellerinize sağlık.

maki01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-06-2010, 20:25   #116
Ağaç Dostu

acemifüsun's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2009
Sayın kumyaka2010 erikler, kiviler,tüm çiçekleriniz çok güzel, sağlıkla keyfini yaşayın Son resimdeki çiçeği rozet diye biliyorum.

acemifüsun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-06-2010, 15:33   #117

kumyaka2010's Avatar

Dun agaçlar.net çalışmadı, bende resimleri yukleyemedim.
Bu soganlı bitkinin adı nedir.
Haziranda Begonwil.

Eklenen Resimler

sevoş beğendi.
Eski 29-06-2010, 13:01   #118

kumyaka2010's Avatar

Bugun Yalova araştırma enstitusunden bitki dr.bir kızımız mail atmış,benim ilgimi çekti sizlerle paylaşmak istedim.

---------- _?
To: reiki <journey_reiki@yahoogroups.com>

Bunları okuduktan sonra hıyara çok daha farklı gözle bakacaksınız!!! Tabi denemek de lazım, denemesi bedava sayılır...

Olağanüstü Hıyar

Bir süre önce bu bilgiler "The New York Times" gazetesinde yayımlandı.

1. Hıyar, günlük ihtiyacınız olan birçok vitamini içerir. Tek bir hıyarda Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B3, Vitamin B5, Vitamin B6, Folik Asit, Vitamin C, Kalsiyum, Demir, Mağnezyum, Fosfor, Potasyum ve Çinko ihtiva eder.

2. Öğleden sonra yurgunluk mu hissettiniz? Kahveyi, çayı, soğuk içecekleri bir taraf bırakın ve bir hıyar yiyin. Hıyar iyi bir B vitaminler ve Karbohidratlar kaynağıdır ve yediğinizde saatler sürecek yorgunluğunuzu kısa bir sürede ortadan kaldırır.

3. Banyo veya duştan sonra aynanızın buğulanmasından şikayetçi misiniz? Bir hıyar dilimini alıp aynayı ovun. Hem buğulanma yok olacak hem de pırıldayan bir aynaya ve nefis bir kokuya sahip olacaksınız.

4. Haşereler bahçenizi veya saksı bitkilerinizi mahvediyor mu? Bahçeniz için bir aluminyum tabağa (ya da aluminyum folyoya) hıyar dilimlerini koyup, ortada bir yere yerleştirin. Saksılarınıza ise birkaç dilimi toprağın üzerine yine aluminyum tabak veya folyo ile yerleştirin. Bütün mevsim haşerelerden kurtulacaksınız. Hıyardaki kimyasallar aluminyum ile etkileşerek insanların algılayamadığı ama haşereleri deli eden bir koku yayar ve onların ortadan kaybolmalarına neden olur.

5. Bayanlar, sokağa çıkmadan önce veya denize-havuza girmeden önce bir süreliğine selülitlerinizden kurtulmak ister misiniz? Sorunlu bölgelerinizi birkaç dakika süreyle hıyar dilimleriyle ovun. Hıyardaki fitokimyasallar derinizdeki kollajenlerin gerilmesini sağlar, dış tabakayı sıkılaştırarak selülitlerin görüntüsünü azaltır. Aynı şekilde kırışıklıklara da iyi gelir (özellikle de göz civarındaki).

6. "Akşamdan kalma" sorununuzdan veya kötü bir baş ağrısından kurtulmak ister misiniz? Yatağa girmeden önce birkaç dilim hıyar yiyin ve ertesi sabah dipdiri, baş ağrısız kalkın. Hıyar, vücudun kaybetmiş olduğu gerekli besinleri takviye edici yeterli miktarda şeker, B vitaminleri ve elektrolitleri ihtiva ettiği için yediğiniz birkaç dilim sorunlarınızı hemen yok eder.

7. Özellikle diyet yapanlar, açlık dürtünüzü ortadan kaldırmak mı istiyorsunuz? Hıyar yiyin.

8. Evinizde ayakkabı boyanız mı kalmadı? Taze kesilmiş bir hıyar ile ayakkabınızı ovalayın. İçerdiği kimyasallar ayakkabınıza hem harika görünen bir parlaklık verir hem de deriyi su geçirmez hale getirir.

9. Evinizde bir kapı, pencere ya da benzer bir şey gıcırtı mı yapıyor? Bir dilim hıyarı alıp gıcırtı yapan yerlere sürtün (tabii sürtünme yapan yerlere, menteşenin dışına değil!!) gıcırtı gidecektir.

10. Kendinizi gergin, bitkin mi hissediyorsunuz (özellikle ders çalışan öğrenciler, yeni bebek sahibi olmuş anneler ve diğer herkes) ? Bir tas kaynar suyun içine bir bütün hıyarı ince dilimler halinde keserek koyun. Tası da bulunduğunuz odada uygun bir yere koyun. Hıyardaki kimyasallar ve diğer besinler kaynar suyun içine girince tepki gösterirler ve suyun buharı ile birlikte bulunduğunuz odaya yayılarak nefis bir aroma yayarlar. Bu aroma sizlerin tüm gerginliğini alarak sakin kişiliğinize dönmenizi sağlayacaktır. Özellikle öğrenciler bunu denemelidir.

11. Yemek yediniz (örneğin kebap) ve ağzınızdan kötü koku yayıyorsunuz. Bir hıyar dilimini alıp dilinizle damağınıza yerleştirin ve en az 30 saniye öyle tutun. Ağzınızda kötü kokulara neden olan bakterilerin fitokimyasallar sayesinde ölmesi nedeniyle bu sorundan kurtulmuş olacaksınız. (Soğan-sarmısak kokusu konusunda bir bilgi yok. Bunu da siz deneyin ve sonucu görün.)

12. Evyelerinizi, lavabolarınızı çevreye zarar vermeyecek bir şekilde temizlemek ister misiniz? Bir dilim hıyarı alıp temizlemek istediğiniz yeri ovun. Sadece yılların birikimi lekeleri kirleri temizlemekle kalmaz, ayrıca güzel bir parlaklık verir temizlediğiniz yere. Bunun yanında elleriniz de o temizlik malzemelerin verdiği zararlardan kurtulmuş olur.

13. Kalemle yazarken bir hata yaptınız ve hatayı silmek istiyorsunuz. Hıyar kabuğunu alıp yavaş ve nazikçe silmek istediğiniz yazıya sürtün. Boya kalemlerinde ve keçe kalem yazılarında da oldukça yararlı. (Bilirsiniz bazen çocuklarımız duvarlara yazılar yazar, resimler yaparlar. Onlarda da deneyebilirsiniz.)

Yüzünü güneşe dönen gölge görmez.......
Işık yolunuzu,sevgi gönlünüzü aydınlatsın......
Güneş

--
Dr. Gülay BEŞİRLİ
Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü, P.K. 15
77102-YALOVA

Eski 29-06-2010, 16:00   #119
Ağaç Dostu

nurcanaybay's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2008
Paylaştığınız için teşekkürler ,bu kadar çok işe yaradığını bilmiyordum.

nurcanaybay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-07-2010, 10:40   #120

kumyaka2010's Avatar

Sevgili arkadaşlar, faydalı oldugunu duşundugum bu uygulamayı sizinle paylaşmak istedim. Selamlar.

GÜZEL BİR FİKİR, UYGULANMAYA DEĞER. HEPİMİZ YAPARIZ, AMA BİRAZ DAHA SİSTEMATİK YAPARSAK BAŞARIRIZ.

--------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------
BEN UYGULAMAYA BAŞLADIM....İNŞALLAH ÇIKACAKLAR )

Meyve Çekirdekleri

Yeryüzünün aldığı yağmur oranı 10 yıllık aralıklarda artar. bu sene (2010) dünyanın periyodik olarak en çok yağmur alan yıllarından biri olacak,
bu nedenle yediğiniz kayısı, şeftali, kiraz, vişne, karpuz, kavun, erik vb. meyvelerin çekirdeklerini lütfen çöpe atmayın, hele çöp poşetlerine
ASLA hapsetmeyin. Mümkünse herhangi bir yerde toprağın 10 cm altına gömün. Üzerine de bir bardak su dökün.
Gömme imkanınız yoksa bi poşette bu çekirdekleri biriktirip yanınıza alın ( **** arabanıza koyun) arsa, tarla, toprak yol kenarı, yamaç gibi toprağı
gördüğünüz alanlara bu çekirdeklerinizi savurun, korkmayın bu çevre kirliliği değildir aksine çevre için yeni hayattır. Doğa hemen o yeni çekirdekleri
kucaklar ve besler…
Yapacağınız en kötü hareket çekirdekleri poşetlere hapsetmektir ! Bunu yapmayın ve yaptırmayın.
Yapılan çalışmalarda doğaya ba! şıboş atılan **** dikilen bu çekirdeklerin en az yarısının yeşerip ağaç veya bitki olduğu kanıtlanmış.
En büyük israflardan birisi meyve çekirdeklerinin çöpe atılması, ülkemiz adına küçümsenemeyecek büyük bir servet...
Daha yeşil bir ülke için, daha temiz hava için, toprak kaymasını önlemek ve yeni nesillerimize yeşil bir dünya bırakmak için hep birlikte elimizden
geldiğince meyve çekirdeği gömelim, savuralım, fırlatalım…
Bu uygulama TEMA tarafından başlatıldı ve bilinçli toplum olarak bizlerin desteklerini bekliyor, Doğaya yardım etmek, gelecekte etrafımızı saracak
beton ve gökdelenlerden alamayacağımız oksijeni karşılamak için bile bu çekirdeklerden çıkacak ağaçlara ihtiyacımız olacaktır.
Poşete koymadığınız her çekirdek için şimdiden teşekkürler,
DGD
Doğa Gönüllüleri Derneği
LÜTFEN BU YAZIYI TÜM DOSTLARIMIZLA PAYLAŞALIM

Windows 7: Size en uygun bilgisayarı bulun. Daha fazla bilgi edinin.

Windows Live Hotmail: Arkadaşlarınız Facebook'taki güncellemelerinizi doğrudan Hotmail®'den görür.

Hotmail es más seguro. Con el Filtro Anti Spam tu cuenta está mucho más protegida. Ver más

Windows 7: Gündelik işlerinizi basitleştirin. Size en uygun bilgisayarı bulun.

Hotmail is redefining busy with tools for the New Busy. Get more from your inbox. See how.

Yeni Windows 7: Size en uygun bilgisayarı bulun. Daha fazla bilgi edinin.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:31.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024