agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Karadeniz Bölgesi (http://www.agaclar.net/forum/karadeniz-bolgesi/)
-   -   Muscari aucheri (http://www.agaclar.net/forum/karadeniz-bolgesi/3602.htm)

Müjgan 12-03-2007 22:13

Muscari aucheri

1 Eklenti(ler)
Eklenti 531537

Müjgan 19-03-2007 20:15

Sistematik hiyeraşisi:

Kingdom : Plantae

Subkingdom : Tracheobionta

Division : Magnoliophyta

Class : Liliopsida

Subclass : Liliidae

Order : Liliales

Family : Liliaceae

Genus :Muscari

mbilen 13-04-2007 15:26

Muscari aucheri

3 Eklenti(ler)
Muscari aucheri,

Kırlardaki güzelliklerini bu resimlerle anlatmak ****** mümkün değil.Bölgemizde hemen her yerde rastlamak mümkün.Resim arşivimden bu yıl Düzce'de çekilmiş üç tanesini ekliyorum.Bunlardan bir tanesi beyaz belki başka bir alt tür olabilir mi ? düşünce ile paylaşmak istedim.İyi çalışmalar.

limon 21-10-2007 12:47

Bizim sitemizdeki boş arazilerde de bu çiçekten çok bol oluyor. Adını bilmiyordum fakat geçen yıl sonbaharda çiçekçilerde saksılarda sümbül lale gibi soğanlı bitkilerle beraber bu çiçekten de satılıyordu. Küçük dikdörtgen saksılara 3'erli 9 adet ekmişlerdi. Fakat arazide kendi başına çıkanlar oldukça küçük oluyor, çiçekçidekiler daha büyükçeydi.
Fotoğraflarda çok güzel görünüyor ama normal boyları oldukça küçük değil mi?
Henüz burdakiler çıkmadı, çıkar çıkmaz fotoğraflarım, belki farklı bir türdür buradakiler.

herbaryum 21-10-2007 14:13

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi mbilen (Mesaj 94843)
Muscari aucheri,

Kırlardaki güzelliklerini bu resimlerle anlatmak ****** mümkün değil.Bölgemizde hemen her yerde rastlamak mümkün.Resim arşivimden bu yıl Düzce'de çekilmiş üç tanesini ekliyorum.Bunlardan bir tanesi beyaz belki başka bir alt tür olabilir mi ? düşünce ile paylaşmak istedim.İyi çalışmalar.

Aradaki beyazlar albino, doğada bazı türlerde bu tür oluşumlar görmek normal. Aynı türün albinoları.

ibrahim37 21-10-2007 14:55

Bu bitkiler soğanlarıylada üredikleri için, soğanlarından üreme devam ettirilirse yavrular tamamen anneye benzeyeceğinden çok güzel türler elde edilmiş olur. Ancak tohumdan üretilmeye geçilirse birinci kuşak yavrular mavi ikinci kuşak yaruların ise bazılarında beyaz görünme ihtima vardır. Bu durum çiğdemlerinde hemen hemen tüm türlerinde mevcuttur.

serdaraslan 04-01-2015 21:43

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Müjgan (Mesaj 83998)

Müjgan hanım merhaba
Bu fotonun telif haklarını Kültür Bakanlığı'na devrettiğimden dolayı bu fotoyu kullanmazsanız daha iyi olur. Sıkıntı yaratabilir. Bir de fotolarımı kaynak göstererek (artık treknature'deki fotolarımı da kaldırdım) verdiğiniz için teşekkürler ama yine de foto sahibine danışarak veya foto sahibinin kullanmasını teşvik etseniz daha iyi olur kanaatindeyim. Kaynak gösterseniz de çeken kişinin adını yazmanız gerekiyor bence. Son zamanlarda izinsiz kullanılan fotolarımdan ve fotolarıma kendi adını yazan kişilerden dolayı bundan sonra izinsiz paylaşan kişileri kaynak gösterseler dahi ilk önce uyarmaya karar verdim. Kişisel algılamamanız ümidiyle. Teşekkürler.

Müjgan 05-01-2015 12:26

Sayın Serdar bey, mükemmel fotoğrafınızı oraya koyarken kaynak göstermeye gayret etmiştim ama sadece paylaştığınız sitenin linkini eklemekle yetinmiştim. Artık fotoğrafınız orada yok. Uyarınız için teşekkürler.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:40.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024