agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Kanatlılar (http://www.agaclar.net/forum/kanatlilar/)
-   -   Ruhsat almadan kümeste kaç tavuğa kadar yetiştirilebilir (http://www.agaclar.net/forum/kanatlilar/36793.htm)

cavcilar 18-03-2015 23:37

Ruhsat almadan kümeste kaç tavuğa kadar yetiştirilebilir

Arkadaşlar belediyeden cevap alamadım çks belgem var çifliğimde yumurta tavukçuluğu izin almadan herhangi bir belge çıkarmadan kaç tavuğa kadar iznimiz var. sitelerde 350 yazan var 999 yazan var kesin bilgiye nasıl ulaşabilirim.

kuvayi 30-03-2015 15:57

999 adete kadar hobi yetiştirici olarak kabul ediliyor diye biliyorum ben de.

kuvayi 01-04-2015 18:56

Yazmayı unutmuşum önceki mesajımda.Yetiştiricilik haricinde, satış konusunda pazarlama düşüncesi olursa eğer; fatura isteyen alıcılar olduğu takdirde sorun olur.
Bugünlerde imkanım olursa ben de düşünüyorum.İlçe tarım müdürlüğü ve vergi dairesi nezdinde araştırma yapacağım.

cavcilar 04-04-2015 21:52

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi kuvayi (Mesaj 1367571)
Yazmayı unutmuşum önceki mesajımda.Yetiştiricilik haricinde, satış konusunda pazarlama düşüncesi olursa eğer; fatura isteyen alıcılar olduğu takdirde sorun olur.
Bugünlerde imkanım olursa ben de düşünüyorum.İlçe tarım müdürlüğü ve vergi dairesi nezdinde araştırma yapacağım.

Malesef ilçe tarım ve il tarım da ki vatandaşlar fotosentezden başka bişey beceremiyolar onuda becerseler faydaları olur oksijen tüketip karbon salınımı yapıyorlar ben dolaştım arkadaşların elinde son cıkan telefonlar var ama isimlerini yazmaktan biraz acizler. bilgi edinebileceğinizi sanmam ama kolay gelsin yinede... vergi dairesi ise bu konulara bakmaz gidersen mükellef yapmaya calısır hemen... Kolay gelsin....

kuvayi 10-04-2015 20:27

Bugün nasip oldu İlçe Tarım Müdürlüğüne gitmek.
350 Tavuğa kadar hobi olarak kabul ediliyormuş.Satış sadece son tüketiciye pazarda veya yerinde mümkün dediler.Markete, bakkala, şarküteriye vs satış yapamazsınız dediler.
Vergi ve denetleme dışı oluyormuş 350 tavuk sayısındaki kümesler.
Yerleşim yerine en az 1 km ve daha uzağında kurulma şartı var.
Yeni kanun çıkacakmış yakında, görüşler soruluyormuş çeşitli yerlere.

durdu 11-04-2015 19:18

selam,
internet e girdiğinizde zati ihtiyaç için hayvan yetiştirme diye arama yaptığınızda bu konuyla ilgili kanun çıkıyor oradakileri okursanız yeterli bilgiye ulaşabilirsiniz.
saygılarımla

cavcilar 13-04-2015 12:50

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi kuvayi (Mesaj 1369901)
Bugün nasip oldu İlçe Tarım Müdürlüğüne gitmek.
350 Tavuğa kadar hobi olarak kabul ediliyormuş.Satış sadece son tüketiciye pazarda veya yerinde mümkün dediler.Markete, bakkala, şarküteriye vs satış yapamazsınız dediler.
Vergi ve denetleme dışı oluyormuş 350 tavuk sayısındaki kümesler.
Yerleşim yerine en az 1 km ve daha uzağında kurulma şartı var.
Yeni kanun çıkacakmış yakında, görüşler soruluyormuş çeşitli yerlere.

Emeğinize sağlık teşekkürler

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:01.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024