agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Kanatlılar (http://www.agaclar.net/forum/kanatlilar/)
-   -   Bu yarkaların cinsi nedir? (http://www.agaclar.net/forum/kanatlilar/36528.htm)

acemi54 13-02-2015 17:59

Bu yarkaların cinsi nedir?

1 Eklenti(ler)
iyi günler ustalarım
2 konuda görüşlerinize -yorumlarınıza ihtiyacım var
bu yarkaların cinsini bilen var mı? Gerçi ben lohman brown diye aldım ama gaga ve kafa yapıları sanki hint kırması ve R.İ.R caprazlaması gibi geldi bana ya sizce?
2 . öğrenmek istediğim ise bunlar 6 aylık olmalarına rağmen hala yumurtaya başlamadılar sizce ne zaman başlarlar
şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim

Muda 13-02-2015 21:19

Yarkalarınız hiç şimdiye kadar birbirlerinin kafasını iyice kanatıncaya kadar kavga ettiler mi. Ben hiç olmadığını düşünüyorum. Hemen hepsi nerede ise birbirinin kopyası. Gayet sağlıklılar. Bu soğuklarda normal dışarıda gezen, özel protein oranı yüksek yumurta yemi yemeyen tavukların yumurta yapması zor. Tavuğun yeterli olgunluğa gelmeden ısı ve yeminin uygun olmadan yumurta yapmaması yaş itibari ile normal durum. Ortada işaret ettiğiniz tavuğun hemen arkasındaki yüzü kızarmış olan tavuğunuz muhtemelen en erken yumurtlayacaktır. O sizin istediğiniz gibi sakalları ve ibiği büyümüş durumda. Yumurtlayacak tavuğun alt kısmı tam dolması catısının üç- dört parmak kadar açılması yüzünün de kıpkırmızı olması gerekiyor benim bildiğim.

acemi54 13-02-2015 23:06

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Muda (Mesaj 1356055)
Yarkalarınız hiç şimdiye kadar birbirlerinin kafasını iyice kanatıncaya kadar kavga ettiler mi. Ben hiç olmadığını düşünüyorum. Hemen hepsi nerede ise birbirinin kopyası. Gayet sağlıklılar. Bu soğuklarda normal dışarıda gezen, özel protein oranı yüksek yumurta yemi yemeyen tavukların yumurta yapması zor. Tavuğun yeterli olgunluğa gelmeden ısı ve yeminin uygun olmadan yumurta yapmaması yaş itibari ile normal durum. Ortada işaret ettiğiniz tavuğun hemen arkasındaki yüzü kızarmış olan tavuğunuz muhtemelen en erken yumurtlayacaktır. O sizin istediğiniz gibi sakalları ve ibiği büyümüş durumda. Yumurtlayacak tavuğun alt kısmı tam dolması catısının üç- dört parmak kadar açılması yüzünün de kıpkırmızı olması gerekiyor benim bildiğim.

Muda bey
evet dediğiniz gibi şükürler olsun ki bu güne kadar hiç olağan dışı bir dövüş
görmedim
(Ortada işaret ettiğiniz tavuğun hemen arkasındaki yüzü kızarmış olan tavuğunuz muhtemelen en erken yumurtlayacaktır. O sizin istediğiniz gibi sakalları ve ibiği büyümüş durumda).sanırım siz horozu tarif ediyorsunuz bir yanlışınız olmasın

Muda 14-02-2015 14:20

Bu resimden yakın ve uzak gözlüğü doktor tarafından verilen ve bunları mecbur kalmadan kullanmayan bir kişi olarak ancak o kadar görebildim demek ki. :) Horoz ise onun bile biraz daha ibiğini ve sakalını büyütmesi gerekiyor muhtemelen.

Siz nasıl olsa takip edersiniz. Yumurtlayacak tavuk yukarıda anlattığım şekilde olgunlaşmadan yüzü normalin üzerinde kızarmadan yumurtlamıyor. Kış döneminde yumurtlayan tavuklar az. Tabi kümesin sıcak ortamında yemi de ayarlanarak bir tür bitkileri büyütmek için kullandığımız sera gibi ortamlar hariç. Doğal olarak normal döngüsünde yumurtlaması daha iyi. Vücudunun büyümesi, gerekli olan vitamin, mineral, yağ, vs. depolaması lazım.

lodos_ 15-02-2015 23:25

Bildiğimiz lohman brown tavuklar
mart sonu nisan başı gibi yumurtlarlar

esgül73 03-03-2015 22:13

1 Eklenti(ler)
Bu tavuğun yumurtasını cins tavuk yumurtası diye geçen yıl alıp gurk tavuktan kendim çıkartmıştım.Yaklaşık 10 aylık oldu.Cinsi nedir acaba?

acemi54 05-03-2015 20:24

Bence bu bir lohman brown kuyruk rengi ve vücut yapısı lohman brown a benziyor iyi yumurta vereceğini sanırım

aydemiraydın 09-03-2015 12:50

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi esgül73 (Mesaj 1360624)
Bu tavuğun yumurtasını cins tavuk yumurtası diye geçen yıl alıp gurk tavuktan kendim çıkartmıştım.Yaklaşık 10 aylık oldu.Cinsi nedir acaba?

yumurtacı tavuk ırklarından. fakat bu ırklar hibrit olduğu için yavrular çok farklı çıkabiliyor.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:19.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024