agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Kanatlılar (http://www.agaclar.net/forum/kanatlilar/)
-   -   Horoz ve Tavuklarım (http://www.agaclar.net/forum/kanatlilar/21597.htm)

furkan yıldız 25-12-2010 00:38

Hayvan beslemek güzel bir duygu ama bir tavuğu yedi diye sahipsiz bile olsa bir hayvanı zehirlemek ne kadar adil acaba. Küçükken belediyenin sokak köpeklerini zehirleyip 3 haftalık yavrular dahil 13 köpeğin ölümü hala gözümün önünden gitmez. Zehirlenip ölen bir hayvanı izlediniz mi acaba, can çekişirken? Zehirlenen sizin köpeğiniz olsa üzülmez misiniz. Benim köpeğim 20'den fazla tavuğumuzu parçaladı ne yaptıysak olmadı üstelik komşumuzun bizim bahçeye giren tavuklarının da parasını ödemek zorunda kalıyoruz ama ne olursa olsun o bizim için bir aile ferdi.

thares 25-12-2010 18:49

Sayın Furkan YILDIZ Bey
Bahsettiğim köpeği kızgınlık anımda böyle bir düşünce aklımdan geçti. Tabi ki eyleme geçirip gerçekleştirmedim. Köpek sahipsiz değil sahipli. Çok vurdum duymaz bir sahibi var. aaaaa senin tavukmuydu o tavuk dedi üstelik aymazlıkla utanmadan ve sıkılmadan. Mahallenin birçok tavuğunu yemiş benimki yenilince duydum. Siz köpeğinizi çok seviyorsunuz ve kıyamıyorsunuz haklısınız kıyamazsınız. Benim köpek tarafından yenilen tavuğum kendi bahçemde gözümün önünde köpek tarafından kapıldı gidildi Ben o tavuğumun yumurta olduğu zamanda fotoğraflamaya başladım ve en sevdiğim tavuğumdu neden benimkini sevgi olarak kabul etmiyorsunuz. Bir tavuğu yedi diye cana kıyılır mı? “Benim köpeğim 20'den fazla tavuğumuzu parçaladı ne yaptıysak olmadı üstelik komşumuzun bizim bahçeye giren tavuklarının da parasını ödemek zorunda kalıyoruz” Ben tavuğumun ödenmesini istenmiyorum başkasının köpeği gelip bahçemden tavuğumu alıp gitmesin. Bir cana kıymanın ne şekilde olursa olsun ne kadar kötü olduğunu biliyorum ama alışkanlık haline getirmiş başkasının canına kast eden köpeğe gereği yapılması konusunda aynı düşüncede değilim.
SAYGILAR

Delimus 25-12-2010 19:41

Bizde köpeğimizin birini tavukları yiyor diye başkasına verdik fakat hala tavuklarım kaybolunca suçlunun kunduz olduğu ortaya çıktı. Şimdi bir ara civcivler hariç 8 taneyi bulan kümesim 1 horoz 1 tavuk olarak devam ediyor ,üzüntü bir tablo karşımızda. 2 tane köpeğim bile baş edemiyor kunduzla.Fakat kunduza hala tuzak kurmayı düşünmüyorum.

Köpek bir hayvan ve cahil sonuçta, suçlu olarak görülmemeli, suç tamamen sahibinde, en fazla gündüz bağlarsınız gece çözersiniz köpeği.Komşunuzu bu yönde ikna etmeye çalışın.
Hem daha iyi bir bekçi köpeği haline gelir hırçınlaşır.Hemde gece tavuklarınız kümeste olduğu için sorun olmaz.Buda olmazsa Tavuklarınıza bahçe tel çit çektirmelisiniz.
Bizde yeni ektiğim domates,biber,marul vb. tavuklar didikliyordu görseniz paramparça bırakıyorlar baştan ekmeniz gerekiyordu, tavukları kesmek yerine sebzelerin üzerine ağ germeyi tercih ediyoruz.

furkan yıldız 25-12-2010 21:12

Sayın Thares,
Bizim beslediğimiz tavuklarda Brahma. Babam rengini beğenerek epey bir seçerek getiriyor. Bebekliğimden beri hayvanlarla iç içeyim kafamda civcivlerle, köpek ve koyun sırtlarında gezerek büyüdüm. Tavuklarda benim için önemlidir, güvercinlerim ve ördeklerde.

Fakat köpelerin yeri her zaman apayrıdır benim için ve çoğu kişi için. Ben ona kızdığımda küser ve ağladığı bile olur o zaman içim parçalanır. Köpeğim gayet eğitimli ve karakterlidir. İstediğim bütün şeyleri yapar fakat tavuk ve kedi görünce dayanamıyor. Köpekler içgüdüsel olarak kedilerden nefret eder bilirsiniz. Yavruyken civcivi merak etti ve yanına yaklaşınca annesi gagaladı. O günden sonra tavuklardan nefret ediyor.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi thares (Mesaj 731271)
Bir cana kıymanın ne şekilde olursa olsun ne kadar kötü olduğunu biliyorum ama alışkanlık haline getirmiş başkasının canına kast eden köpeğe gereği yapılması konusunda aynı düşüncede değilim.
SAYGILAR

Şimdi tavuklar yüzünden bizim için aileden biri gibi olan can dostumuza gereğini yapmalımıyız sizin düşüncenize göre. Kusura bakmayın amacım tartışmak değil fikir ayrılıkları olabilir mutlaka

Yiğit Efe 25-12-2010 21:23

Sayın thares ortamı yumuşatmak amacıyla olaya biraz espirili farklı yönden katılacam siz tavugunuzu vahşi hayata şehit düşürmüşsünüz dünyanın kanunu bu bunda ne sizin ne tavugunuzun ne köpeğin nede köpek sahibibinin sucu var dedim ya dünyanın kanunu bu inanıyorumki siz o anki sinirle köpeği zehirlemeyi düşündünüz yoksa sizinde bir canlıya zarar vereceginizi düşünmüyorum. SAYGILAR

cigdoos 25-01-2011 16:39

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi thares (Mesaj 731271)
Sayın Furkan YILDIZ Bey
Bahsettiğim köpeği kızgınlık anımda böyle bir düşünce aklımdan geçti. Tabi ki eyleme geçirip gerçekleştirmedim. Köpek sahipsiz değil sahipli. Çok vurdum duymaz bir sahibi var. aaaaa senin tavukmuydu o tavuk dedi üstelik aymazlıkla utanmadan ve sıkılmadan. Mahallenin birçok tavuğunu yemiş benimki yenilince duydum. Siz köpeğinizi çok seviyorsunuz ve kıyamıyorsunuz haklısınız kıyamazsınız. Benim köpek tarafından yenilen tavuğum kendi bahçemde gözümün önünde köpek tarafından kapıldı gidildi Ben o tavuğumun yumurta olduğu zamanda fotoğraflamaya başladım ve en sevdiğim tavuğumdu neden benimkini sevgi olarak kabul etmiyorsunuz. Bir tavuğu yedi diye cana kıyılır mı? “Benim köpeğim 20'den fazla tavuğumuzu parçaladı ne yaptıysak olmadı üstelik komşumuzun bizim bahçeye giren tavuklarının da parasını ödemek zorunda kalıyoruz” Ben tavuğumun ödenmesini istenmiyorum başkasının köpeği gelip bahçemden tavuğumu alıp gitmesin. Bir cana kıymanın ne şekilde olursa olsun ne kadar kötü olduğunu biliyorum ama alışkanlık haline getirmiş başkasının canına kast eden köpeğe gereği yapılması konusunda aynı düşüncede değilim.
SAYGILAR

tavukları kayırıyorsanız vejeteryan olun et yemeyin
onları neden besliyorsunuz ?
şahsen benim köpeğim birinin tavuğunu parçalıycak
sahibide bırakın zarar vermeyi teşebbüs edicek
cihan harbi kopartırım valla :)

the_mc 25-01-2011 17:10

maşallah ufak ufak civcivleriniz olurda kümesiniz büyür inşallah. büyük bir zevkle okudum yazıları.

tavukçu_salih 04-02-2011 20:35

sayın thares bey hayvanlarınızın sağlığı güzel size bol yumurtalar inşallah

tavukçu_salih 04-02-2011 20:43

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi cigdoos (Mesaj 747344)
tavukları kayırıyorsanız vejeteryan olun et yemeyin
onları neden besliyorsunuz ?
şahsen benim köpeğim birinin tavuğunu parçalıycak
sahibide bırakın zarar vermeyi teşebbüs edicek
cihan harbi kopartırım valla :)

kardeş sen kendini hiç üzme bir köpek benim tavuğumu yecek sahibinin haberi bile olmaz köpeğine olanları onun için herkez köpeğine baksın bizde bir sene üretip emek emek büyüttüğümüz tavukları besleyelim

çok kızmışın yukardaki yorumuma dersen ben bir nevi geçim kaynağım süs tavukları saygılar

dkc 04-02-2011 21:44

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi furkan yıldız (Mesaj 731010)
Hayvan beslemek güzel bir duygu ama bir tavuğu yedi diye sahipsiz bile olsa bir hayvanı zehirlemek ne kadar adil acaba. Küçükken belediyenin sokak köpeklerini zehirleyip 3 haftalık yavrular dahil 13 köpeğin ölümü hala gözümün önünden gitmez. Zehirlenip ölen bir hayvanı izlediniz mi acaba, can çekişirken? Zehirlenen sizin köpeğiniz olsa üzülmez misiniz. Benim köpeğim 20'den fazla tavuğumuzu parçaladı ne yaptıysak olmadı üstelik komşumuzun bizim bahçeye giren tavuklarının da parasını ödemek zorunda kalıyoruz ama ne olursa olsun o bizim için bir aile ferdi.

aynı olay benimde başımdan geçti kaz,ördek,bıldırcın,tavuk,horoz ne varsa altından girdi üstünden çıktı ama candır kesinlikle kıyılamaz
ayrıyetten anlattığınız gibi zehirleme eziyet gibi davranışlarda bulunanların vebalini ödeyemiyeceklerini düşünüyorum

tavukçu_salih 05-02-2011 10:55

yazdıklarım yanlışanlaşılmasın ben öldürelim demedim sadece ceza işlediği suçtan uzaklaştırmak saygılar

thares 08-02-2011 16:49

1 Eklenti(ler)
07.Şubat. 2011 Pazartesi
Horoz ve Tavuklarım

ligustrum 08-02-2011 17:57

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi thares (Mesaj 752957)
07.Şubat. 2011 Pazartesi
Horoz ve Tavuklarım

Sayın thares:
Horoz ve tavuklarınızı, vede bahçenizi korumak için;
bir tane küçük yavru (pali) köpek almanı tavsiye edeceğim!

Şimdilerde lider horoz; alacağın küçük köpeğin korumacılığını yapacaktır.
Köpeğin ise büyüdüğünde; hem tavuklarını, hemde bahçenizi koruyacaktır.

Küçük köpeğinizin fotoğrafını bekliyoruz.

thares 27-02-2011 16:26

http://inlinethumb42.webshots.com/45...600x600Q85.jpg

27 Şubat 2011 Pazar
Hem yeni kümese alışması hem de gurk olmanın hızlanması için geçici yumurtalar koydum horoz ve tavuklar dolaşırken oda dolaşmak için yumurtaların üzerinden kalkıyor

ligustrum 28-02-2011 22:54

Sayın thares
Erken değil mi?
Bence yumurtlamak için yatıyor gibi,
Hem çok genç piliç, gork olmaz gibi.
Ama takip edeceğiz, izin verirsen.

thares 01-03-2011 20:08

1 Eklenti(ler)
28 Şubat 2011 Pazartesi saat 06:30 itibariyle tavuğumun altına 9 yumurta koyarak kuluçkaya yatırdım inşallah hayırlısıyla sağlıklı civcivler çıkar.

Tavuk poz verdi gerçekten ve artık ciddi bir şekilde yumurtala rın üzerinde yatıyor. Bilirsiniz bundan sonra ayrıntılar ve fotoğraflarla buradayız.

addo 01-03-2011 20:29

hayırlı olsun yavrularıyla beraber görmekte nasip olur umarım.yeride kendisi güzelmiş maaşallah.

thares 22-03-2011 08:46

2 Eklenti(ler)
http://inlinethumb31.webshots.com/99...600x600Q85.jpg
Havanın Soğuk Olması Nedeni İle Fotoğraflaman İçin Korka Korka Civcivleri Tavuğun Altından Çıkarttım

Zeynep Yılmaz 24-03-2011 19:02

Çok güzeller :) Bizimde eskiden bir tavuğumuz civcivler çıktıntan sonra hiç ilgilenmemişti civcivleri atıp geziyordu etrafta :D Bizde kutuya koyuyorduk akşamları lambayla.
O civcivlerimizi hatırlattınız bana.Saygılar

thares 07-04-2011 09:52

1 Eklenti(ler)
Artık Çiçekler İçindeyiz Börtü Böcek Yenilecek Ne Varsa Yiyorlar

zenfree 07-04-2011 10:58

Çok güzel bir görüntü.

ligustrum 07-04-2011 11:07

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi thares (Mesaj 781349)
Artık Çiçekler İçindeyiz Börtü Böcek Yenilecek Ne Varsa Yiyorlar

Mübare olsun civcivleriniz.
Yırtıcı kuşlardan koruyunuz.

addo 07-04-2011 21:03

hayırlı olsun büyümüşlerde gezmeye bile çıkmışlar

Mavi_ay 07-04-2011 23:35

http://kuluckamakinasi.myartsonline.com

Mavi_ay 07-04-2011 23:37

Arkadaşıın açtığı amatör br site

thares 08-04-2011 15:33

1 Eklenti(ler)
Civcivlerimden Başka Bir Görüntü

limon_sever 10-04-2011 16:42

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi thares (Mesaj 782127)
Civcivlerimden Başka Bir Görüntü

Maşallah. Allah nazarlardan korusun. Çok sağlıklı görünüyorlar.

thares 10-04-2011 19:01

1 Eklenti(ler)
10 Nisan 2011 Pazar
Gurk Tavuk ve Civcivlerim İyi Beslenmelerini Gerçekleştirdiler

thares 15-04-2011 13:20

1 Eklenti(ler)
Bu Gün 15 Nisan 2011 Cuma
Civcivlerim Artık Kendilerini Toparladılar

thares 15-04-2011 13:22

1 Eklenti(ler)
Dün Havanın Kapalı ve Aşırı Lodoslu Olması Hasebiyle Dışarıya Çıkamamışlardı Bu Gün Sabahtan Aşırı Ciyaklayarak Dışarıya Çıkmak Adeta İçin Yırtındılar

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:27.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024