agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Çiftlik Hayvanları > Kanatlılar
(https)

Beğeni Düzeni1Beğeniler
  • 1 Gönderen latif.07

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-07-2018, 13:17   #1
Ağaç Dostu.

Zekoş's Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2009
Galeri: 4
Civciv bakımı

Merhaba arkadaslar..Kanatlılar bölümüne baktığımda civciv bakımı hakkinda başlık göremedim.Tavuk yetistiricilginde aradigim sorunun cevabini bulmak da zor olacagi icin baslik acmak uygun olur diye düsündüm..
Soruma gelince normalde tavuga çikarttirdigimiz civcivlerin bakımı pek zor olmuyor.Bu sene bir tanıdığın makinesine 50 yumurta koymustuk.Sadece 16 tanesi çıkmış.Ve birkac tanesi de sorunluydu.Evde lamba altinda bakımla biraz düzeldiler.Bunlar için aşı gerekliymis.Esim eczaneden tavsiye üzerine BIO-VAC LS-H120 isimli aşi ve POYRAVIT K2 vitamin ilaci almis.İnternetten baktim ama cok farkli uygulamalar vardi cesaret edemedim.Özellikle aşının kullanimi hakkinda tecrübeli arkadaslarin bilgisine ihtiyacim var.Yardimci olursaniz cok sevinirim.(Bu arada civcivler 15 günlük oldular)

Zekoş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-07-2018, 13:35   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-04-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Zekoş Mesajı Göster
Merhaba arkadaslar..Kanatlılar bölümüne baktığımda civciv bakımı hakkinda başlık göremedim.Tavuk yetistiricilginde aradigim sorunun cevabini bulmak da zor olacagi icin baslik acmak uygun olur diye düsündüm..
Soruma gelince normalde tavuga çikarttirdigimiz civcivlerin bakımı pek zor olmuyor.Bu sene bir tanıdığın makinesine 50 yumurta koymustuk.Sadece 16 tanesi çıkmış.Ve birkac tanesi de sorunluydu.Evde lamba altinda bakımla biraz düzeldiler.Bunlar için aşı gerekliymis.Esim eczaneden tavsiye üzerine BIO-VAC LS-H120 isimli aşi ve POYRAVIT K2 vitamin ilaci almis.İnternetten baktim ama cok farkli uygulamalar vardi cesaret edemedim.Özellikle aşının kullanimi hakkinda tecrübeli arkadaslarin bilgisine ihtiyacim var.Yardimci olursaniz cok sevinirim.(Bu arada civcivler 15 günlük oldular)
İlaçları ve vitaminleri aldığınız yerden gerekli ve doğru bilgiyi almanız sizin için daha iyi olacağını düşünüyorum ama eczaneden almışsınız bu durumda eczacı tavuklar hakkında bilgisizse şayet size en yakınınızdaki veterinere gidip ilaçlarınızı da yanınıza alıp bir veterinerden yardım alabilirsiniz. Gıda ve Tarım bakanlığının veterineri size ücretsiz yardımcı olur, bizim buradan şu dememiz yanlış olur

Zekoş beğendi.
latif.07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-07-2018, 15:52   #3
Ağaç Dostu.

Zekoş's Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2009
Galeri: 4
Sayın Latif 07 tavsiyesinize tesekkürler..Benim gibi makine civcivi çıkartan **** alip bu aşı hakkinda tecrübe kazanmis vardır diye düsünmüstüm..

Zekoş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-08-2018, 23:06   #4
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-06-2018
Arkadaşlar merhaba, civciv bakımıyla ilgili ilk olarak değinilmesi gereken nokta; vivciv bakımı kapsamında organik ya da suni ortamda yetiştirilen civcivler şeklinde temel bir ayrım yapılabileceği gibi, et ya da yumurta civcivi gibi bir sınıflandırma da uygulanabileceğidir. Dolayısıyla civcivin hangi ırka mensup olduğuna göre bir bakım stratejisinin belirlenmesi gerekir. Civciv bakımı ile ilgili daha fazla bilgi için birçok farklı internet sitesinden araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Yardımcı olabileceğim noktalarda benimle iletişime geçmeniz yahut konuya mesaj bırakmanız yeterli.

yakupcemil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:54.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024