agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Çiftlik Hayvanları > Kanatlılar
(https)

Beğeni Düzeni2Beğeniler
  • 1 Gönderen acemi54
  • 1 Gönderen acemi54

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 13-02-2015, 16:59   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-02-2015
Bu yarkaların cinsi nedir?

iyi günler ustalarım
2 konuda görüşlerinize -yorumlarınıza ihtiyacım var
bu yarkaların cinsini bilen var mı? Gerçi ben lohman brown diye aldım ama gaga ve kafa yapıları sanki hint kırması ve R.İ.R caprazlaması gibi geldi bana ya sizce?
2 . öğrenmek istediğim ise bunlar 6 aylık olmalarına rağmen hala yumurtaya başlamadılar sizce ne zaman başlarlar
şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim

Eklenen Resimler

Milla beğendi.

Düzenleyen acemi54 : 13-02-2015 saat 22:02 Neden: Fotoğrafları foruma yüklemelisiniz.
acemi54 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-02-2015, 20:19   #2
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Yarkalarınız hiç şimdiye kadar birbirlerinin kafasını iyice kanatıncaya kadar kavga ettiler mi. Ben hiç olmadığını düşünüyorum. Hemen hepsi nerede ise birbirinin kopyası. Gayet sağlıklılar. Bu soğuklarda normal dışarıda gezen, özel protein oranı yüksek yumurta yemi yemeyen tavukların yumurta yapması zor. Tavuğun yeterli olgunluğa gelmeden ısı ve yeminin uygun olmadan yumurta yapmaması yaş itibari ile normal durum. Ortada işaret ettiğiniz tavuğun hemen arkasındaki yüzü kızarmış olan tavuğunuz muhtemelen en erken yumurtlayacaktır. O sizin istediğiniz gibi sakalları ve ibiği büyümüş durumda. Yumurtlayacak tavuğun alt kısmı tam dolması catısının üç- dört parmak kadar açılması yüzünün de kıpkırmızı olması gerekiyor benim bildiğim.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-02-2015, 22:06   #3
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Muda Mesajı Göster
Yarkalarınız hiç şimdiye kadar birbirlerinin kafasını iyice kanatıncaya kadar kavga ettiler mi. Ben hiç olmadığını düşünüyorum. Hemen hepsi nerede ise birbirinin kopyası. Gayet sağlıklılar. Bu soğuklarda normal dışarıda gezen, özel protein oranı yüksek yumurta yemi yemeyen tavukların yumurta yapması zor. Tavuğun yeterli olgunluğa gelmeden ısı ve yeminin uygun olmadan yumurta yapmaması yaş itibari ile normal durum. Ortada işaret ettiğiniz tavuğun hemen arkasındaki yüzü kızarmış olan tavuğunuz muhtemelen en erken yumurtlayacaktır. O sizin istediğiniz gibi sakalları ve ibiği büyümüş durumda. Yumurtlayacak tavuğun alt kısmı tam dolması catısının üç- dört parmak kadar açılması yüzünün de kıpkırmızı olması gerekiyor benim bildiğim.
Muda bey
evet dediğiniz gibi şükürler olsun ki bu güne kadar hiç olağan dışı bir dövüş
görmedim
(Ortada işaret ettiğiniz tavuğun hemen arkasındaki yüzü kızarmış olan tavuğunuz muhtemelen en erken yumurtlayacaktır. O sizin istediğiniz gibi sakalları ve ibiği büyümüş durumda).sanırım siz horozu tarif ediyorsunuz bir yanlışınız olmasın

Eski 14-02-2015, 13:20   #4
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Bu resimden yakın ve uzak gözlüğü doktor tarafından verilen ve bunları mecbur kalmadan kullanmayan bir kişi olarak ancak o kadar görebildim demek ki. Horoz ise onun bile biraz daha ibiğini ve sakalını büyütmesi gerekiyor muhtemelen.

Siz nasıl olsa takip edersiniz. Yumurtlayacak tavuk yukarıda anlattığım şekilde olgunlaşmadan yüzü normalin üzerinde kızarmadan yumurtlamıyor. Kış döneminde yumurtlayan tavuklar az. Tabi kümesin sıcak ortamında yemi de ayarlanarak bir tür bitkileri büyütmek için kullandığımız sera gibi ortamlar hariç. Doğal olarak normal döngüsünde yumurtlaması daha iyi. Vücudunun büyümesi, gerekli olan vitamin, mineral, yağ, vs. depolaması lazım.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-02-2015, 22:25   #5
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-04-2010
Bildiğimiz lohman brown tavuklar
mart sonu nisan başı gibi yumurtlarlar

lodos_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-03-2015, 21:13   #6
Ağaç Dostu

esgül73's Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2013
Bu tavuğun yumurtasını cins tavuk yumurtası diye geçen yıl alıp gurk tavuktan kendim çıkartmıştım.Yaklaşık 10 aylık oldu.Cinsi nedir acaba?

Eklenen Resimler

esgül73 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-03-2015, 19:24   #7
Yeni Üye

Bence bu bir lohman brown kuyruk rengi ve vücut yapısı lohman brown a benziyor iyi yumurta vereceğini sanırım

esgül73 beğendi.
Eski 09-03-2015, 11:50   #8
Ağaç Dostu

aydemiraydın's Avatar

Giriş Tarihi: 28-02-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi esgül73 Mesajı Göster
Bu tavuğun yumurtasını cins tavuk yumurtası diye geçen yıl alıp gurk tavuktan kendim çıkartmıştım.Yaklaşık 10 aylık oldu.Cinsi nedir acaba?

yumurtacı tavuk ırklarından. fakat bu ırklar hibrit olduğu için yavrular çok farklı çıkabiliyor.

aydemiraydın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
hint kırması, lohman brown, yarka

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:28.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024