agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Çiftlik Hayvanları > Kanatlılar
(https)

Beğeni Düzeni8Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 21-06-2019, 14:50   #31
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-06-2019
Lütfen biri bi cevap versin çok üzgünüm suan�� bu platformda nasilsil kullanacağını bilemedim inşallah doğru yere yazmisimdir��

Acemi tavukcu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-06-2019, 18:36   #32
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-05-2016
Sn Acemi tavukcu, foruma hoşgeldiniz. Muhtemelen yöneticiler sizi uyaracaktır ama yine de söyleyim, önce kendinizi tanıtmanız gerekiyor daha sonra mesaj göndermelisiniz. Yumurtalarınızın da gayet sağlam olduğunu düşünüyorum endişelenmeyin.

ahmetmesut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-06-2019, 21:33   #33
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Acemi tavukcu Mesajı Göster
Tavuk kuluckadayken kaldı gezdi yedi içti ve sanırım bu süre yarım saati geçti sonrada tekrar yattı yumurtaların üzerine sikinti olurmu acaba yumurtalar ölmüş müdür
Tavuk gurk da olsa canlılığını muhafaza ediyor. Onun da ihtiyaçları var. Sağlıklı olan yumurtalar hemen soğumazlar. Tavuk yeme içime boşaltım ihtiyaçlarını gidermek için kalktığı zaman kısmi olarak yumurta soğumaya başladığında yumurta kabuğunda bulunan yüzlerce minik deliklerden civcivin boşaltım ihtiyacı karşılanmakta. Hatta gerekli ise yumurtaları nemlendirebilmek adına tavuğunuz nemli otlara yumurta ile temas eden kısımlarını sürtüp o şeklide yumurta üzerine kuluçkaya yatar. Normal bir durum. Sıkıntı yapmayın.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-07-2019, 00:59   #34
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-07-2019
Selamın Aleyküm arkadaşlar benim tavuğumun yatış süresi 20 gün oldu yarın 21 olacak tavugumun ilk defa yatışı ve altında 16 tane yumurta var ninem bilerek çok koydu neden olduğunu bilmiyorum onun dediğine göre tavuk büyük basar dedi bunun açıklamasını yapabilirmisiniz şimdiden teşekkürler.

Smatrox Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-07-2019, 10:26   #35
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-07-2019
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Smatrox Mesajı Göster
Selamın Aleyküm arkadaşlar benim tavuğumun yatış süresi 20 gün oldu yarın 21 olacak tavugumun ilk defa yatışı ve altında 16 tane yumurta var ninem bilerek çok koydu neden olduğunu bilmiyorum onun dediğine göre tavuk büyük basar dedi bunun açıklamasını yapabilirmisiniz şimdiden teşekkürler.
İlk yatışta 16 yumurta koymak iyi fikir değil çünkü tavuk acemi olduğu için kırabilirdi ama kırmamış. Tavuk eğer büyükse altına 16 yumurta rahatça alabiliyorsa bir problem yok ancak 1 2 yumurta dışarda kalıyorsa o yumurtalar ve yanındakiler çıkmayacaktır. Hepsi aynı ısıyı almalı

LightSussex2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-03-2020, 08:51   #36
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-03-2020
Arkadaşlar Benim tavuğum gurk oldu yumurtaya oturdu ve sonra 3 4 gün sonra tavuğum gurk olmadı ama ben yinede oturuyorum civciv cıkarmı

Enes1212 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-03-2020, 14:44   #37
Ağaç Dostu

selim_50's Avatar

Giriş Tarihi: 13-09-2007
Biz ona yalancı gurk diyoruz, bir kaç gün gurk olmuş gibi gezer, yumurtaların üzerine oturur, daha sonra yumurtaların üzerinden kalkar, yumurtalar bozulmuştur, artık civciv çıkmaz ve yumurtalar yenmez.

selim_50 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-04-2020, 15:36   #38
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-04-2020
arkadasım tavuğun yerini değistirdin mi yabancılık ceker tavuk yatmaz
bide 10 yumurta koydun ise tavugun yanına baska tavuk yumurtlamdı ise kendisi yumurtlamıstır

firari471 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-05-2020, 18:41   #39
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-05-2020
Benimde benzer bir sorunum var,

Benimde benzer bir sorunum var, tatlı bir sorun olsa gerek.. agaclar.net'e yeni üye oldum ve benzer bir konu üzerine bilgi istemekteyim..

webagac Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-05-2020, 20:03   #40
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-05-2020
Benimde benzer bir sorunum var,(2)

Arkadaşlar Ben Manisa'nın bir İlçesinin köylüğüne yerleşeli 10 ay oldu ve bu süredir Astrolop cinsi Tavuk bakmaktayım. Sorun şudur ve yakın zamanda yardım edecek birisi olursa çok iyi olacak.. Ben İlkokulda yapılan Civciv çıkartma Projesinden Civciv çıkartmıştım ve neden burada da çıkartmayayım dedim? [IMG][/IMG]
Biraz ilkel ama bir karton kolinin içerisine 25 kadar yumurta koydum altına saman serdim 100'lük ampül ile ısıtmasını sağladım, bir kabın içerisinde içeride ki su ile nem oranını sağladım. Şimdi en eski 4 yumurta iki haftalık ve içlerinde ki Civciv oluşumu bariz belli. Şimdi hedefim yumurtadan çıkan Civcivleri başka bir kolide şekerli su ile ve yeni doğan Civciv yemi ile beslemek. Yumurtadan çıkan Civciv bakımı hakkında öneri ve bilgi ve görüşlerinize ihtiyacım var..

webagac Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-07-2020, 21:24   #41
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-07-2020
Benim Hint Tavuğumu Gurka Yatırdım 7 tane yumurta koydum Tavuk yumurtalarin uzerinde yatmiyor ne yapmaliyım...

vuralzeynep972 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-07-2020, 08:15   #42
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-07-2020
sorudan çok zaman geçmiş ama bilgi olsun diye yazıyorum, doğal kuluçka da tavuğun yemi ve suyu yanında olmalıdır, eğer bu kadar süre yumurtalar üzerinde yatmamışsa yumurtalarda sıcaklığın düşmesine ve ısı şokuna uğrama olasılığı bulunmaktadır. bir tavuk yumurtasının civcive dönüşmesi için yumurta 21 gün boyunca 37,5 derece sıcaklıkta olması ve %65 değerinde nem olması gerekeir.

Altın kuluçka Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-07-2020, 08:22   #43
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-07-2020
hint tavuğu normalde gurk olması kolaydır, sizinki farklı çıkmış, yuvasını ses ve gürültüden kenar bir yere koyun ve alanın ışığı da biraz karanlık gibi olsun, ayrıca altlık olarak ise saman kullanın.

Altın kuluçka Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2021, 10:43   #44
/

Giriş Tarihi: 30-11-2020
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi moussa_sow Mesajı Göster
Arkadaşlar Selamun Aleykum. Yeni üye oldum kuluçka sorunu var yardımcı olabilir misiniz ?

Tavuğum yarın 21. gün kuluçkada yatıyor. 2 gün öncesine kadar neredeyse hiç kalkmıyordu. Yattığı yer soğuk olduğu için dün başka bi yere koydum daha sıcak bi yere. Sabah kalktığım da baktım çıldırıyor içeride sağa sola zıplıyo çıkmaya çalışıyo neyse açtım kapsını çıkarttım diğer tavuk 1-2 saldırdı buna ama sonra 4-5 saat içeri girmedi bidaha onların yanında durdu hep. O dışarıdayken baktım yumurtalara ben 10 adet koymştum altına şimdi 16 tane fakat kararma falan da yoktu yumurtalarda ses de gelmiyordu. Az önce tekrar eski yerine koydum bunu ve gitti yattı tekrar. Acaba yalancı kuluçka diye bişey mi var ? ya da bugün yarın civciv çıkar mı ?
usta 4-5 saat biraz sıkıntı olacak, yani civcivler gelişmeiş ise bile sağlıklı olması biraz zor.

serkan.88 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:04.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024