agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Çiftlik Hayvanları > Kanatlılar
(https)

Beğeni Düzeni7Beğeniler
  • 1 Gönderen habiş
  • 1 Gönderen habiş
  • 2 Gönderen habiş
  • 1 Gönderen horanlı.66
  • 1 Gönderen buraktuci
  • 1 Gönderen habiş

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 04-01-2014, 20:41   #1
Ağaç Dostu

habiş's Avatar

Giriş Tarihi: 03-11-2013
Kümes Yapımı

Arkadaşlar merhaba basit bir kümes yapımında kullanabileceğim malzemeleri nereden temin edebilirim kümesi en boy yükseklik için 1,5 x 1,5 x 1,5 yapmayı düşünüyorum netten pratik kümes yapımlarına baktım ama ne tür malzemeler kullanacağımı bilmiyorum kapatma vs aklınıza ne gelirse önceden kümesimiz vardı köy evinde onu kerpiçten yapmıştık ama ben bu kümesi terasa kurmak istiyorum hatta kasalara çim ekip onlara yeşillik ortamı bile yapmayı düşünüyorum bu arada 4 tavuk bir horoz için düşünüyorum kümesimi birde 4 tavuk 1 horoz için küçükmü olur acaba şimdiden teşekkürler

justice beğendi.

Düzenleyen habiş : 04-01-2014 saat 21:11 Neden: ilave
habiş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2014, 22:39   #2
Ağaçsever

buraktuci's Avatar

Giriş Tarihi: 16-11-2013
Sn habiş ilk olarak ii akşamlar dilerim bence teras tipi bir kümes yapacak olacaksanız ilk olarak bi iskelet yapın demir den olabilir onun etrafını tahtalarla çevirin sıkıştırılmış talaştan tahtalar var onlar en ideali çatısıda keyfe kalmış önüne de bi salma yaparsınız içine kasaları yerleştirisiniz folluk olarak da plastik küpler var bidon veya onları tavuk sığacak kadar kesin ve yerleştirin plastik olduğundan dolayı parazit tutmaz . yemlikler de ister yapın ister alın o size kalmış sulama olarak nipel suluk kulanabilirsiniz. Dört tavuk bi horoz demişsiniz komşular büyük ihtimalle horozdan şikayetçi olacaklardır almadan önce bi konuşun derim..

buraktuci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2014, 22:51   #3
Ağaç Dostu

horanlı.66's Avatar

Giriş Tarihi: 28-11-2013
zor iş yav balkonda kafeste tavuk beslemesi, çünkü tavuklar bakmayın Öyle kafeslerde beslenmez, beslediniz diyelim istenen verim alınmaz, gezecek , eşelenecek, kendini toprağa yatıracak, yoksa strese girip birbirlerine zarar verirler, ama guvercin olabilir öyle bi kafeste. Ümit kırmış gibi olabilirim, ama hayvanları Küçük bi kafese tikmak vicdanen rahatsız eder insanı . .

horanlı.66 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-01-2014, 00:36   #4
Ağaç Dostu

habiş's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi buraktuci Mesajı Göster
Sn habiş ilk olarak ii akşamlar dilerim bence teras tipi bir kümes yapacak olacaksanız ilk olarak bi iskelet yapın demir den olabilir onun etrafını tahtalarla çevirin sıkıştırılmış talaştan tahtalar var onlar en ideali çatısıda keyfe kalmış önüne de bi salma yaparsınız içine kasaları yerleştirisiniz folluk olarak da plastik küpler var bidon veya onları tavuk sığacak kadar kesin ve yerleştirin plastik olduğundan dolayı parazit tutmaz . yemlikler de ister yapın ister alın o size kalmış sulama olarak nipel suluk kulanabilirsiniz. Dört tavuk bi horoz demişsiniz komşular büyük ihtimalle horozdan şikayetçi olacaklardır almadan önce bi konuşun derim..
Sayın buraktuci, bende yapı marketlerden tahta vs alarak yapacaktım ama siz bilenlere bi sorayım dedim. Sizin fikriniz daha sağlam sanki.. demir iskelet ve şu bidonlardan folluk yapması çok hoşuma gitti hem ucuza mal etmiş olacağım mart ayı ile birlikte yapımına başlayacağım fotoğraflarınıda koyarım... Boşuna dememiş büyüklerimiz bir bilene danış diye güzel önerileriniz için çok teşekkür ederim.. bu arada horozun komşuları rahatsız edeceği hiç aklıma gelmemişti İnşallah bi aksilik olmaz

buraktuci beğendi.

Düzenleyen habiş : 05-01-2014 saat 00:38 Neden: ilave
Eski 05-01-2014, 00:54   #5
Ağaç Dostu

habiş's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi horanlı.66 Mesajı Göster
zor iş yav balkonda kafeste tavuk beslemesi, çünkü tavuklar bakmayın Öyle kafeslerde beslenmez, beslediniz diyelim istenen verim alınmaz, gezecek , eşelenecek, kendini toprağa yatıracak, yoksa strese girip birbirlerine zarar verirler, ama guvercin olabilir öyle bi kafeste. Ümit kırmış gibi olabilirim, ama hayvanları Küçük bi kafese tikmak vicdanen rahatsız eder insanı . .
Sayın horanlı.66 size hak veriyorum ben bu konuyu düşünmedim değil çok düşündüm şuradan başlayayım. Öncelikle evlerimizde a'dan z'ye her tür bitkiyi yetiştirmeye çalışıyoruz çöl bitkisinden tutun suda yaşayan bitki ve canlılara kadar. Balıklar, kaplumbağalar kuşlar kediler köpekler daha neler neler.. düşünecek olursak hepsi doğaya tabiata ait...hayvanların doğada mı yoksa barınaklarda mı olması gerektiği tartışılan bir konu bana göre herkes elinden geleni yapmalıdır. Çünkü sokakta ki aç susuz kedi ve köpeklerin halini gördükçe dayanamıyorum tabi bu konuda birazda idare edenlerin bişeyler yapması gerek.(nerdeee)
bizim tavuklara gelince geçenlerde işe giderken bir kamyon dolusu tavuk kafeslerin içine tıkılmış sabahın 8'inde sisli ve bu soğuk havada hiç korunaksız ayaz da birde kamyonun hızlı gittiğini düşünürsek o soğuk rüzgarda hepsinin kafalarını sabit bir şekilde eğip kendilerini siper etmeye çalışır halde gördüm ve içim parçalandı hızlı gitmese hemen fotosunu çekip plaka alıp protesto edecektim. sonuçta o tavuklar bizim afiyetle yiyebilmemiz için binbir işkenceden geçiyor.
Bende 4 tavuk ve bir horoz ile şu beton yığınlarından azıcıkda olsa kurtulup mutlu olmaya çalışıcam bence diğer arkadaşlarını düşünürsek onlar şanslı bile elimde bahçem yok olsada bahçeye yapsam ne güzel olur onlar için de benim içinde ama ben bu konuda duyarlıyım merak etmeyin teras oldukça büyük yazın onlara ufak bi bahçe yaratmaya çalışacağım kışında bütün hayvanlar kümesde durmuyor mu zaten neyse ilginiz için teşekkür.

TRAKLI ve horanlı.66 beğendi.
Eski 05-01-2014, 08:21   #6
Ağaç Dostu

horanlı.66's Avatar

Giriş Tarihi: 28-11-2013
sizde haklısınız , ama ışte insan hangi hayvan olursa olsun kıyamıyor, ben köyde büyüdüm , tüm hayvanların dışarıda rahatça gezdiği ortamda , şehir ortamında bi eşya gibi olduklarını görünce kedi köpek gıbı tüm hayvanların, ona nazardan öyle demiştim, ama şuda var o hayvanları sokaktan , petshoplardan kurtuluyorlar , yinede sizi destekliyorum, çünkü şehir ortaminda beton ormanda evin içinde bi mutluluk kaynakları onlar , kusuruma bakmayın, geniş anlamda dusunemedim . . .

habiş beğendi.
horanlı.66 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-01-2014, 10:14   #7
Ağaçsever

buraktuci's Avatar

Yardımcı olduysam ne mutlu bana ...

Eski 05-01-2014, 10:24   #8
Ağaçsever

buraktuci's Avatar

Sn habiş bunlar size yardımcı olmak için folluk ve suluk çeşitleri bu suluklar nette heryerde satış a sunuluyor folluklarda basit yaparsınız. (Netten alıntıdır. )

Eklenen Resimler

habiş beğendi.
Eski 05-01-2014, 11:29   #9
Ağaç Dostu

habiş's Avatar

bende folluk için bidonu yan durur diye düşünmüştüm ama tavuğun boyunuda düşünürsek kafasını rahat hareket ettirmesi için böyle güzel olmuş, böyle bir suluk da ilk defa gördüm sürekli temiz suyun gelmesi için mantıklı teşekkürler

buraktuci beğendi.
Eski 06-04-2014, 23:07   #10
Ağaçsever

buraktuci's Avatar

EE artık mart ayi geldi geçti bile noldu yapabildiniz mi bir şeyler :-)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:51.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024