agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Çiftlik Hayvanları > Kanatlılar
(https)

Beğeni Düzeni28Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 07-01-2019, 23:37   #31
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-04-2012
hort diyorum ve

kuluçka makinesi aldım ahşap nem olayı sormak istiyorum ampüllerin altında su koydum bakır çanakta nem 50-60 arasında geziyor
fakat zemin çok fazla su oluyor kapagı su koymak için açtığımda zemin su ve artı yerlere de su akmış oluyor bu olayı nasıl çözecegimi
bilemiyorum bu konuda yardımcı olurmusunuz

teşekkürler.

ozkan1979 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-01-2019, 23:20   #32
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-04-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ozkan1979 Mesajı Göster
hort diyorum ve

kuluçka makinesi aldım ahşap nem olayı sormak istiyorum ampüllerin altında su koydum bakır çanakta nem 50-60 arasında geziyor
fakat zemin çok fazla su oluyor kapagı su koymak için açtığımda zemin su ve artı yerlere de su akmış oluyor bu olayı nasıl çözecegimi
bilemiyorum bu konuda yardımcı olurmusunuz

teşekkürler.
makine betonun üzerindeyse makineyi yerden biraz yükseltin. Fanlarınız yeterli devirdaim yapsaydı bu problem olmazdı diye düşünüyorum. makinenin alttarafı soguk olduğu için soguyan buhar makinenin alt tarafına çöküyor ve burada su damlalarına dönüşüyor, tabi makineyi görmedim bunlar sadece bir düşünce. imkan varsa fanları yere üfürtün ya da makineyi yerden biraz yükseltin sorun çözülecektir. Hatta resim olursa daha kesin konuşabiliriz

latif.07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2019, 23:09   #33
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-04-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi latif.07 Mesajı Göster
makine betonun üzerindeyse makineyi yerden biraz yükseltin. Fanlarınız yeterli devirdaim yapsaydı bu problem olmazdı diye düşünüyorum. makinenin alttarafı soguk olduğu için soguyan buhar makinenin alt tarafına çöküyor ve burada su damlalarına dönüşüyor, tabi makineyi görmedim bunlar sadece bir düşünce. imkan varsa fanları yere üfürtün ya da makineyi yerden biraz yükseltin sorun çözülecektir. Hatta resim olursa daha kesin konuşabiliriz
bu değiniz doğruymuş alttaki fan güzel üflemiyormuş büyük fan aldım taktım nem olayı çözüldü tabanı hiç nem olmuyor nem ölçerde çok güzel çalışıyor büyük kap koydugumda nem 99 derecelere çıkıyor bende küçük tasta su koydum neredeyse çıkıma yakın yumurtalar yüzde yüz doluydu
fakat şöyle bişey oldu yunurtaları çıkıma yakın tabana koydun çok az çıkım oldu 30 da 5 tane gibi tabandaki fan çok üfleyip yumurtaları kuruttumu acaba diye şüpeleniyorum diger yumurtaları kırdık hepsi dolu tüylenmiş fakat hepsi içinde ölü çıktı sebebini bulamadı ne neden olmuş olabilir yardımcı olursanız sevinirim çıkıma yakın cevirme motoru arıza yaptı fakat onun bir sorun olacagını düşünmüyorum çünkü çıkıma yakın cevirme yapmasına dahi gerek yok deniliyor teşekkürler

ozkan1979 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-02-2019, 11:50   #34
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 10-08-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ozkan1979 Mesajı Göster
bu değiniz doğruymuş alttaki fan güzel üflemiyormuş büyük fan aldım taktım nem olayı çözüldü tabanı hiç nem olmuyor nem ölçerde çok güzel çalışıyor büyük kap koydugumda nem 99 derecelere çıkıyor bende küçük tasta su koydum neredeyse çıkıma yakın yumurtalar yüzde yüz doluydu
fakat şöyle bişey oldu yunurtaları çıkıma yakın tabana koydun çok az çıkım oldu 30 da 5 tane gibi tabandaki fan çok üfleyip yumurtaları kuruttumu acaba diye şüpeleniyorum diger yumurtaları kırdık hepsi dolu tüylenmiş fakat hepsi içinde ölü çıktı sebebini bulamadı ne neden olmuş olabilir yardımcı olursanız sevinirim çıkıma yakın cevirme motoru arıza yaptı fakat onun bir sorun olacagını düşünmüyorum çünkü çıkıma yakın cevirme yapmasına dahi gerek yok deniliyor teşekkürler
son 3 gün yumurtaları çıkım tepsisine alıp (dik durmaması gerekli) nem oranını %75-80 civarına çıkarmanız gerekiyor

Evren Kılıç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-03-2019, 12:04   #35
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-02-2019
Geçenlerde bir sitede bi makale buldum ve konusu kuluçka makinesinin yapımı ile ilgiliydi. Çok detaylı ve ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştı. İsterseniz adresi bırakıyorum buraya. okumanızı tavsiye ederim.
https://www.kulucka-makine.com/kuluc...nasil-yapilir/

Emin79 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-03-2019, 12:08   #36
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-02-2019
Merhaba. Bir arkadaşada tavsiye etmiştim. Bir makalede okumuştum geçenlerde ve kuluçka makinesi yapımı detaylı bir şekilde anlatılmıştı. Tavsiyem sizde okuyun.
https://www.kulucka-makine.com/kuluc...nasil-yapilir/

Emin79 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:08.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024